Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δικαιολογητικά Βάπτισης


Γεωργία Π.

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Γνωρίζει κάποιος πώς μπορώ να βρω την ενορία που ανήκω;

Θα γίνω νονά και μου ζητήθηκε να βρω την ενορία στην οποία ανήκω και να πάρω το χαρτί που δείχνει ότι είμαι βαπτισμένη.

Πχ κάποιος που μένει Πετρούπολη, πού θα απευθυνθεί;

Επίσης, είναι επί πληρωμή αυτό το χαρτί;

Θα χρειαστώ κάτι άλλο;

Συγγνώμη αλλά δε γνωρίζω... 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Γεωργία Π. είπε:

Καλησπέρα,

Γνωρίζει κάποιος πώς μπορώ να βρω την ενορία που ανήκω;

Θα γίνω νονά και μου ζητήθηκε να βρω την ενορία στην οποία ανήκω και να πάρω το χαρτί που δείχνει ότι είμαι βαπτισμένη.

Πχ κάποιος που μένει Πετρούπολη, πού θα απευθυνθεί;

Επίσης, είναι επί πληρωμή αυτό το χαρτί;

Θα χρειαστώ κάτι άλλο;

Συγγνώμη αλλά δε γνωρίζω... 

 

 

 

Καλησπέρα! Δε μου έχει ζητηθεί, αλλά μήπως από το ληξιαρχείο; Γιατί τώρα που βάπτισα τη μικρή μου θα καταθέσω το χαρτί της βάφτισης στο ληξιαρχείο. Φαντάζομαι κ οι γονείς μας έτσι έκαναν στα χρόνια μας...δες μήπως μέσω gov μπορείς να το εκδόσεις, διαφορετικά απευθυνσου είτε απευθείας στο ληξιαρχείο είτε σε κάποιο ΚΕΠ. 

Τωρα μέσω ενορίας που σου λένε, φαντάζομαι εννοούν στην ενορία που βαφτίστηκες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/4/2023 at 3:08 ΜΜ, ο/η Γεωργία Π. είπε:

Καλησπέρα,

Γνωρίζει κάποιος πώς μπορώ να βρω την ενορία που ανήκω;

Θα γίνω νονά και μου ζητήθηκε να βρω την ενορία στην οποία ανήκω και να πάρω το χαρτί που δείχνει ότι είμαι βαπτισμένη.

Πχ κάποιος που μένει Πετρούπολη, πού θα απευθυνθεί;

Επίσης, είναι επί πληρωμή αυτό το χαρτί;

Θα χρειαστώ κάτι άλλο;

Συγγνώμη αλλά δε γνωρίζω... 

 

 

 

Ό,τι να 'ναι!!!! Στο ληξιαρχείο το παίρνεις αυτό το χαρτί κορίτσι μου... στην ληξιαρχική πράξη γέννησης σου έχει προστεθεί η βεβαίωση της βάφτισης σου όταν έγινε και την δήλωσαν. Σιγά πες τους μην κρατάει κάθε ενορία καταστατικό ποιον έχει βαφτίσει/παντρέψει κτλ

Και όπως είπε το κορίτσι πάνω πιστεύω πως θα μπορείς πλέον και μέσο gov δεν το έχω δει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 1/5/2023 at 10:59 ΜΜ, ο/η Froufro είπε:

Ό,τι να 'ναι!!!! Στο ληξιαρχείο το παίρνεις αυτό το χαρτί κορίτσι μου... στην ληξιαρχική πράξη γέννησης σου έχει προστεθεί η βεβαίωση της βάφτισης σου όταν έγινε και την δήλωσαν. Σιγά πες τους μην κρατάει κάθε ενορία καταστατικό ποιον έχει βαφτίσει/παντρέψει κτλ

Και όπως είπε το κορίτσι πάνω πιστεύω πως θα μπορείς πλέον και μέσο gov δεν το έχω δει

Σωστα! εγω οταν εγινα νονά πηρα απο το κεπ ενα πιστοποιητικο γεννησης που ζητησα να φαινεται κ η βαφτιση μου. Δεν ηταν τοσο απλο γιατι η βαφτιση ειχε απλα καταχωρηθει χειρογραφα πανω στο οριτζιναλ πιστοποιητικο! οποτε καποιος πηγε κ βρηκε το χαρτι απο τη δεκαετια του 80 κ το εστειλε μεσω κεπ. Οπότε σιγουρα θα το βρεις απλα πηγαινε γιατι μπορει να παρει λιγο παραπανω! @Γεωργία Π.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...