Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ενδομητρίωση


Recommended Posts

Καλησπέρα! Τον τελευταίο καιρό ταλαιπωρούμαι με μια κύστη 6 εκατοστών στην αριστερή ωοθήκη μου, η οποια επιμένει. Η γυναικολόγος με έβαλε να κανω εξετάσεις αίματος και μαγνητική και μου είπε οτι πρόκειται για ενδομητρίωση. Θα ήθελα ωστόσο και μια δεύτερη γνώμη.. Ξέρετε κάποιον καλό γυναικολόγο που να ειδικεύεται στην ενδομητρίωση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/4/2023 at 9:50 ΜΜ, ο/η Ioanna seme είπε:

Καλησπέρα! Τον τελευταίο καιρό ταλαιπωρούμαι με μια κύστη 6 εκατοστών στην αριστερή ωοθήκη μου, η οποια επιμένει. Η γυναικολόγος με έβαλε να κανω εξετάσεις αίματος και μαγνητική και μου είπε οτι πρόκειται για ενδομητρίωση. Θα ήθελα ωστόσο και μια δεύτερη γνώμη.. Ξέρετε κάποιον καλό γυναικολόγο που να ειδικεύεται στην ενδομητρίωση? 

Καλησπέρα, 

Η μαγνητική θα επιβεβαίωσει την πιθανη ενδομητριωση.οπως επίσης κ οι εξετάσεις αίματος. Πολυ πιθανο Να σε έβαλε Να κάνεις κ την εξέταση Ca125. Να τα κανεις! Κ εγώ έχω. Δε ξερω αν υπάρχει γιατρός που να ειδικευεται στην ενδομητριωση..Εγω προσωπικα έκανα λαπαροσκοπική επέμβαση κ αφαιρέση της κυστης, κ επειδή εμφανίστηκε πολυ γρήγορα ξανά προχωρησα σε εξωσωματική. Πέτυχα με τη πρωτη προσπαθεια δίδυμα. Γνώμη μου είναι να μη το αφήνεις, είναι ήδη 6εκ κ η ενδομητριωση τρεφεται με το αιμα κάθε μήνα οπότε θα μεγαλώνει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...