Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάλι τίποτα. Η κιρσοκήλη όμως ...;


elena1990

Recommended Posts

Κορίτσια χρόνια πολλά.

Εγώ είχα δύο μέρες καθυστέρηση, που φυσικά δεν ήταν τίποτα.

Επαναλάβαμε το σπερμοδιαγραμμα και η κινητικότητα από 12% πήγε στο 22% μετά από λήψη βιταμινών ένα μήνα.

Ο ανδρολόγος μας είπε ότι υπάρχει μια κιρσοκηλη η οποία είναι πολύ μικρή και ότι δεν υπάρχει λόγος να κάνει χειρουργείο για αυτό, διότι λόγω ηλικίας (45) μπορεί να μην τον βοηθήσει.

Εμενα μου εγραψε τις γνωστές ορμονολογικες που έκανα την 3η μέρα του κύκλου και είδα ότι η TSH πήγε 2.48 από 1.08 που ήταν τον προηγούμενο μήνα. 

Ωστόσο, πήρα και τεστακια ωορρηξίας μπας και ανάκτησω τις ελπίδες μου.

Σε γενικές γραμμές είμαι αγχωμενη και απογοητευμένη. Αισθάνομαι ότι θα πρέπει να το αφήσω το θέμα "δεύτερο παιδί".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/3/2023 at 4:30 ΜΜ, ο/η elena1990 είπε:

Κορίτσια χρόνια πολλά.

Εγώ είχα δύο μέρες καθυστέρηση, που φυσικά δεν ήταν τίποτα.

Επαναλάβαμε το σπερμοδιαγραμμα και η κινητικότητα από 12% πήγε στο 22% μετά από λήψη βιταμινών ένα μήνα.

Ο ανδρολόγος μας είπε ότι υπάρχει μια κιρσοκηλη η οποία είναι πολύ μικρή και ότι δεν υπάρχει λόγος να κάνει χειρουργείο για αυτό, διότι λόγω ηλικίας (45) μπορεί να μην τον βοηθήσει.

Εμενα μου εγραψε τις γνωστές ορμονολογικες που έκανα την 3η μέρα του κύκλου και είδα ότι η TSH πήγε 2.48 από 1.08 που ήταν τον προηγούμενο μήνα. 

Ωστόσο, πήρα και τεστακια ωορρηξίας μπας και ανάκτησω τις ελπίδες μου.

Σε γενικές γραμμές είμαι αγχωμενη και απογοητευμένη. Αισθάνομαι ότι θα πρέπει να το αφήσω το θέμα "δεύτερο παιδί".

Καλημερα Έλενα! Καλή εβδομάδα. 

 

Πόσο ετών είσαι? Έχεις ήδη ένα παιδα΄κι και προσπαθείς για το 2ο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...