Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ακράτεια ούρων


Recommended Posts

Καλησπέρα στην πανέμορφη παρέα, είμαι καινούργια στο φόρουμ αυτό αν και σας παρακολουθώ καιρό κατάφερα και έκανα εγγραφή ❤️ Στην 1η μου εγκυμοσύνη μετά τον τοκετό είχα πάθει κάτι σαν «αναισθησία» στα γεννητικά όργανα δηλαδή δεν ένιωθα ότι θέλω να ουρήσω απλά όταν πήγαινα έτσι από περιέργεια να δω ήμουν φουλ και δεν το ένιωθα! Μετά από καιρό μου πέρασε! Τώρα στην 2η εγκυμοσύνη, ρε κορίτσια μου φεύγουν με το παραμικρό, γελάω, βήχω, κατευθείαν βρέχομαι… νιώθω πολύ άβολα! Λέτε να μου μείνει? Εσάς σας έτυχε ? 
ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων 😇🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Maria_30 είπε:

Καλησπέρα στην πανέμορφη παρέα, είμαι καινούργια στο φόρουμ αυτό αν και σας παρακολουθώ καιρό κατάφερα και έκανα εγγραφή ❤️ Στην 1η μου εγκυμοσύνη μετά τον τοκετό είχα πάθει κάτι σαν «αναισθησία» στα γεννητικά όργανα δηλαδή δεν ένιωθα ότι θέλω να ουρήσω απλά όταν πήγαινα έτσι από περιέργεια να δω ήμουν φουλ και δεν το ένιωθα! Μετά από καιρό μου πέρασε! Τώρα στην 2η εγκυμοσύνη, ρε κορίτσια μου φεύγουν με το παραμικρό, γελάω, βήχω, κατευθείαν βρέχομαι… νιώθω πολύ άβολα! Λέτε να μου μείνει? Εσάς σας έτυχε ? 
ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων 😇🙏🏼

Καλησπέρα! Κ εγώ ήμουν έτσι κατά την εγκυμοσύνη και όπως κ εσύ, έτσι κ εγώ αγχωνόμουν μη μου μείνει! Μέχρι να  γεννήσω ήμουν συνέχεια με σερβιετακια όταν έβγαινα έξω γιατί βραχόμουν ☺️Ευτυχώς όμως με το που γέννησα επανήλθα κανονικά. Βέβαια προσπαθούσα όσο ήμουν έγκυος να κάνω και ασκήσεις πυελικού εδάφους, όταν το θυμόμουν. Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο γιατί δε τις έκανα με συνέπεια... πάντως κ εγώ μετά τον τοκετό ενώ η κύστη ήταν γεμάτη δε το πολύ ένοιωθα για να πάω τουαλέτα...

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό να σας έρθει και το δεύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι εγώ έχω το ίδιο θέμα. 

Εκτός του ότι νομίζω πως κατουριεμαι συνέχεια και πάω και έχω πολύ λίγο έχω και ακράτεια. Και φοράω συνέχεια σερβιέτα τον τελευταίο μήνα. Την οποία σίγουρα θα αλλάξω 2-3 φορές επειδή την έκανα. Κι εγώ κάνω τις ασκήσεις που λέει η @Bestrongκαι επίσης όταν θέλω να βηξω κάθομαι κάπως πιο μαζεμένα και σφιγγομαι πριν βηξω. Νομίζω πως βοηθάει αυτό κάπως στο να μην χαλαρώσει ο μυς. 

Ελπίζω να επανέλθουμε στα φυσιολογικά όταν φύγει το βάρος που πιέζει την κύστη. 

Με το καλό @Maria_30

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...