Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κορίτσια μου τις εμπειριες σας!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 
 

ποσες πιθανότητες υπάρχουν ν αλλάξει ένα αρνητικό τεστ εγκυμοσύνης (δυο μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο) σε θετικό τεστ εγκυμοσύνης ( όταν θα υπάρξει καθυστέρηση)

Να σημειώσω πως το τεστ ήταν πρώιμης ανίχνευσης ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kate καλημέρα

Εύχομαι να αλλάξει αλλά δεν έχω εμπειρία να βοηθήσω με τα πρώιμα τεστ.

Κι εμείς ξεκινήσαμε τις προσπάθειες, με κύκλο 26 ημερών και η ωορρηξία μου έγινε τη 14η μέρα, βάσει test Είχα ήδη ξεκινήσει να ανησυχώ πως δεν κάνω ωορρηξία, επηρεασμένη από τις ορμονικές μου εξετάσεις που είναι σχετικά σε χαμηλά όρια για την ηλικία μου, οπότε ενόχλησα το γιατρό μου και του ζήτησα μήπως τον επόμενο μήνα κάνουμε υπέρηχο για να δούμε τι και αν συμβαίνει. Ο ίδιος μου είπε όταν του είπα ότι η ωορρηξία έγινε εν τέλει τη 14η μέρα, ότι ίσως ο επόμενος κύκλος μου είναι λίγο μεγαλύτερος. Δηλαδή αντί 26-27 ημερών που είναι συνήθως, θα είναι ίσως 28/29 βάσει της ωορρηξίας. Οπότε εγώ σήμερα είμαι στην 28η ημέρα αλλά έχω συμπτώματα περιόδου εδώ και μέρες, οπότε θεωρούσα πως σήμερα αύριο θα μου έρθει, αν και λένε πως μοιάζουν πολύ με της εγκυμοσύνης. Προσπαθούσα από χθες να μην πω στον πειρασμό του τεστ γιατί το μήνα που πέρασε ήρθαμε σε επαφή προηγούμενες μέρες της ωορρηξίας και τη μέρα της ωορρηξίας μόνο, όχι μετά. Οπότε το θεωρώ λίγο δύσκολο..αλλά σήμερα λέω μωρε λές? 

Να κάνω κι εγώ τεστ ή να περιμένω..να έρθει η περίοδος?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Kate καλημέρα

Εύχομαι να αλλάξει αλλά δεν έχω εμπειρία να βοηθήσω με τα πρώιμα τεστ.

Κι εμείς ξεκινήσαμε τις προσπάθειες, με κύκλο 26 ημερών και η ωορρηξία μου έγινε τη 14η μέρα, βάσει test Είχα ήδη ξεκινήσει να ανησυχώ πως δεν κάνω ωορρηξία, επηρεασμένη από τις ορμονικές μου εξετάσεις που είναι σχετικά σε χαμηλά όρια για την ηλικία μου, οπότε ενόχλησα το γιατρό μου και του ζήτησα μήπως τον επόμενο μήνα κάνουμε υπέρηχο για να δούμε τι και αν συμβαίνει. Ο ίδιος μου είπε όταν του είπα ότι η ωορρηξία έγινε εν τέλει τη 14η μέρα, ότι ίσως ο επόμενος κύκλος μου είναι λίγο μεγαλύτερος. Δηλαδή αντί 26-27 ημερών που είναι συνήθως, θα είναι ίσως 28/29 βάσει της ωορρηξίας. Οπότε εγώ σήμερα είμαι στην 28η ημέρα αλλά έχω συμπτώματα περιόδου εδώ και μέρες, οπότε θεωρούσα πως σήμερα αύριο θα μου έρθει, αν και λένε πως μοιάζουν πολύ με της εγκυμοσύνης. Προσπαθούσα από χθες να μην πω στον πειρασμό του τεστ γιατί το μήνα που πέρασε ήρθαμε σε επαφή προηγούμενες μέρες της ωορρηξίας και τη μέρα της ωορρηξίας μόνο, όχι μετά. Οπότε το θεωρώ λίγο δύσκολο..αλλά σήμερα λέω μωρε λές? 

Να κάνω κι εγώ τεστ ή να περιμένω..να έρθει η περίοδος?

 

Γεια σου κορίτσι μου!!!! Ποτέ έχεις καθυστέρηση εσυ;; Εγώ  αύριο περιμένω αλλά ίχνος καφέ και πονάκια που έχω κάπου κάπου μπορώ ν πω ότι εξναι σαν της ωορρηξιας διάσπαρτα και σαν τραβήγματα ! Δν μ θυμίζουν περιόδου εκτός από ελάχιστες φορές !!!

ευχομαο να είναι και στις δυο μας εγκυμοσύνη και να λέμε τα νέα μας από έδω 🥰 

εγω σε αυτόν τον κύκλο εκανα και ορμονικές όπου ήταν άψογες , εκανα κ υπέρηχο όπου ο γιατρός μ είχε πει π σ θ εκανα ωορρηξία περίπου ποια μέρα όποτε ν έχουμε επαφές όμως εγώ εκαν ωορρηξία με τεστ έπιβεβαιωμενο 2 μέρες αφού μ είχε πει ο γιατρός! Οι επαφές σωστές και το πιο σημαντικό απ όλα , ίχνος καφέ που εγώ έστω 2 3 μέρες πριν την περίοδο είχα πάντοτε καφέ υγρά ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 
 

ποσες πιθανότητες υπάρχουν ν αλλάξει ένα αρνητικό τεστ εγκυμοσύνης (δυο μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο) σε θετικό τεστ εγκυμοσύνης ( όταν θα υπάρξει καθυστέρηση)

Να σημειώσω πως το τεστ ήταν πρώιμης ανίχνευσης ! 

Πολλές πιθανότητες.  Χωρίς να θέλω να σου δώσω φλούδες ελπίδες, στο πρώτο μου παιδάκι έκανα τεστ 2 μέρες πριν και ήταν αρνητικοτατο και την ημέρα της ακατανομαστης θετικό πολύ πολύ πολύ αχνό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου!!!! Ποτέ έχεις καθυστέρηση εσυ;; Εγώ  αύριο περιμένω αλλά ίχνος καφέ και πονάκια που έχω κάπου κάπου μπορώ ν πω ότι εξναι σαν της ωορρηξιας διάσπαρτα και σαν τραβήγματα ! Δν μ θυμίζουν περιόδου εκτός από ελάχιστες φορές !!!

ευχομαο να είναι και στις δυο μας εγκυμοσύνη και να λέμε τα νέα μας από έδω 🥰 

εγω σε αυτόν τον κύκλο εκανα και ορμονικές όπου ήταν άψογες , εκανα κ υπέρηχο όπου ο γιατρός μ είχε πει π σ θ εκανα ωορρηξία περίπου ποια μέρα όποτε ν έχουμε επαφές όμως εγώ εκαν ωορρηξία με τεστ έπιβεβαιωμενο 2 μέρες αφού μ είχε πει ο γιατρός! Οι επαφές σωστές και το πιο σημαντικό απ όλα , ίχνος καφέ που εγώ έστω 2 3 μέρες πριν την περίοδο είχα πάντοτε καφέ υγρά ! 

Καλημέρα Kate μου. Τελευταία περίοδος ήταν 17/2 και περίμενα 15/3 με κύκλο 26 ημερών πάντα πολύ σταθερό. Τώρα είμαι στην 29η μέρα. Βάσει της εφαρμογής έχω 3η μέρα καθυστέρηση και έρχεται πάντα just. Βέβαια ο γιατρός μου είχε πει επειδή η ωορρηξία έγινε τη 14η μέρα, αργότερα απ' ότι την περιμέναμε, θα έκανα και 2-3 μέρες μεγαλύτερο κύκλο αυτή τη φορά, άρα μπορεί να μην θεωρείται και καθυστέρηση. Έχω όλα τα συμπτώματα περιόδου βέβαια. Πολύ πρησμένο στήθος, πονάκια χαμηλά, μέση, σαν να πάει να μου έρθει δηλαδή αλλά όλο πάω τουαλέτα κι απλά έχω περισσότερα υγρά, σαν αρχή ωορρηξίας δηλαδή. Περίεργο. Χθες το μεσημέρι δεν κρατήθηκα κι έκανα ένα τεστ πρώιμης ανίχνευσης, αλλά βγήκε αρνητικό άρα την περιμένω?? Πφφφ

Μακάρι να είναι και στις δυο μας :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πολλές πιθανότητες.  Χωρίς να θέλω να σου δώσω φλούδες ελπίδες, στο πρώτο μου παιδάκι έκανα τεστ 2 μέρες πριν και ήταν αρνητικοτατο και την ημέρα της ακατανομαστης θετικό πολύ πολύ πολύ αχνό. 

Αχ μακάρι σήμερα είναι ν μ ρθει αλλά διστάζω ακόμη!!! Θυμάσαι τι τεστ είχες κάνει ; 
🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

🤞🤞🤞🤞🤞

ειναι η πρώτη φορά που δν έχω ίχνος καφέ υγρών , επίσης πόνακια διάσπαρτα και όχι τόσο περιόδου όσο ωορρηξιας και τραβήγματα , γλυκός πόνος δλδ!

επισης σε αυτόν τον κύκλο είχα κάνει ορμονικές όπου ήταν άψογες , είχα κάνει υπέρηχο όπου κ αυτός το ίδιο , μάλιστα μ χε πει ο γιατρός πως θ κάνω ωορρηξία σε 3 4 μέρες ! Εγώ εν τελει εκανα δυο μέρες μετα από επιβεβαιωμένο τεστ ! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Αχ μακάρι σήμερα είναι ν μ ρθει αλλά διστάζω ακόμη!!! Θυμάσαι τι τεστ είχες κάνει ; 
🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

🤞🤞🤞🤞🤞

ειναι η πρώτη φορά που δν έχω ίχνος καφέ υγρών , επίσης πόνακια διάσπαρτα και όχι τόσο περιόδου όσο ωορρηξιας και τραβήγματα , γλυκός πόνος δλδ!

επισης σε αυτόν τον κύκλο είχα κάνει ορμονικές όπου ήταν άψογες , είχα κάνει υπέρηχο όπου κ αυτός το ίδιο , μάλιστα μ χε πει ο γιατρός πως θ κάνω ωορρηξία σε 3 4 μέρες ! Εγώ εν τελει εκανα δυο μέρες μετα από επιβεβαιωμένο τεστ ! 
 

Υπομονή Kate! Νομίζω έχεις πολλέεεεες πιθανότητες κι αυτός ο γλυκός πόνος, κάτι μου κάνει ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tώρα επίσης, έχω σφαχτάκια και τσιμπήματα.. και σε όλο τον τελευταίο κύκλο βέβαια είχα από την αριστερή μεριά κυρίως σφάχτες μικρούς για κάποιο περίεργο λόγο. Εκτός αν είναι γιατί τώρα που προσπαθούμε τα παρατηρώ όλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε καμια απο τις δυο εγκυμοσυνες μου δεν εκανα τεστ εγκυμοσυνης πηγαινα απευθειας για χοριακη. οποτε μαθαινα σιγουρα αν ειμαι η οχι. τα συμπτωματα μου ξεκινουσαν πριν την καθυστερηση και δεν επερνα χαμπαρι φοβομουν να πιστεψω οτι ειμαι εγκυος λογω προηγουμενης αποβολης. τωρα εχω στην αγκαλια μου το πρωτο μου παιδακι. καλη επιτυχια ευχομαι και μακαρι να εισαι εγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η eva96 είπε:

σε καμια απο τις δυο εγκυμοσυνες μου δεν εκανα τεστ εγκυμοσυνης πηγαινα απευθειας για χοριακη. οποτε μαθαινα σιγουρα αν ειμαι η οχι. τα συμπτωματα μου ξεκινουσαν πριν την καθυστερηση και δεν επερνα χαμπαρι φοβομουν να πιστεψω οτι ειμαι εγκυος λογω προηγουμενης αποβολης. τωρα εχω στην αγκαλια μου το πρωτο μου παιδακι. καλη επιτυχια ευχομαι και μακαρι να εισαι εγκυος.

στις πριν 5 ώρες, ο/η eva96 είπε:

σε καμια απο τις δυο εγκυμοσυνες μου δεν εκανα τεστ εγκυμοσυνης πηγαινα απευθειας για χοριακη. οποτε μαθαινα σιγουρα αν ειμαι η οχι. τα συμπτωματα μου ξεκινουσαν πριν την καθυστερηση και δεν επερνα χαμπαρι φοβομουν να πιστεψω οτι ειμαι εγκυος λογω προηγουμενης αποβολης. τωρα εχω στην αγκαλια μου το πρωτο μου παιδακι. καλη επιτυχια ευχομαι και μακαρι να εισαι εγκυος.

Εγώ έχω αυτό το φιλινγκ οτι είμαι έγκυος από τη πρωτη στιγμή , όμως αυτό που λες, διατάζω να το πιστέψω… νομίζω οτι θ κάνω τεστ και θ βγει αρνητικό! 
λεω ν αφήσω το σουκου κ ν πω γ χοριακη τη Δευτέρα!

τι συμπτώματα είχες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/3/2023 at 7:46 ΜΜ, ο/η Kate1992 είπε:

 

ειχα εντονους πονους περιοδου σε σημειο που επερνα παυσιπονα και ειχα δυσκοιλιοτητα. μετα ακολουθουσε η καθυστερηση και μετα απο καποιες μερες καθυστερησης αρχισα να εχω ζαλαδες, καποιες ναυτιες και μετα να με ποναει το στηθος μου. ακομα και την ημερα που εκανα χοριακη ειχα εντονους πονους περιοδου σε σημειο να νομιζω οτι ερχεται η περιοδος. εν τελει δεν ηρθε ποτε παρα μονο δυο μηνες μετα την γεννα μου :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια να ρωτήσω βάση των εμπειριών σας, δεύτερος κύκλος, δεύτερη σπερματέγχυση και πάλι 17η μέρα έχω έντονους πόνους στη μέση και κάτω χαμηλά στις σάλπιγγες. Ο κύκλος μου είναι 26 ημερών, την προηγούμενη φορά επειδή μου είχε δώσει προγεστερόνη μου ήρθε στις 30 ημέρες, τώρα ελπίζω να μην έρθει αλλά πόνοι περιόδου 10 ημέρες νωρίτερα; Έπρεπε να το αναφέρω στο γιατρό αλλά ξεχάστηκα εντελώς... Ποτέ δεν είχα πόνους στη μέση και ειδικά τόσες μέρες πριν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/3/2023 at 5:32 ΜΜ, ο/η Apostolia88 είπε:

Μόλις μου ήρθε η περίοδος.. αργούν και τα posts σαν αυτήν 😛 

Είχε δίκιο ο γυναικολόγος. Έκανα μεγαλύτερο κύκλο..απλά

Καλησπέρα! Πολύ εκνευριστικο όταν συμβαίνει αυτό. Μεγάλος κύκλος και μετατοπίζεται και η ωορρηξία. Κάθε μήνα και μια ευκαιρία ωστόσο. Καλή επιτυχία για όλες μας, όσες προσπαθούμεεε 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...