Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υψηλή χοριακη μετά από εμβρυομεταφορα


Anthiii

Recommended Posts

Καλησπέρα σας 🥰

θα ήθελα να ρωτήσω άλλες μανούλες που έχουν η είχαν δίδυμη κύηση 

εκανα εμβρυομεταφορα δυο βλαστοκυστες 5 ημερών την Δευτέρα 20/2 την επόμενη Τρίτη 28/2 εκανα πρώτη χοριακη και βγήκε 456 μετα εκανα ξανά την Πέμπτη 2/3 865 και Παρασκευή 3/3  1304 

μιλησα με τον γιατρό μου και μου είπε ότι ίσως έχω δίδυμα. 
απλα επειδή αργεί ακόμη το ραντεβού για υπέρηχο και θα με φάει η αγωνία μπορείτε να με διαφωτίσετε τι πιστεύετε μια τετοια χοριακη υποδηλώνει δίδυμη εγκυμοσύνη;

επισης σε μια δίδυμη εγκυμοσύνη πως διπλασιάζεται η χοριακη δεν έχω καταλάβει ακόμη !

ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου . 

Είναι πολύ πιθανό να είναι και τα 2 με βάση τα νούμερα ναι ! 

Απλά είναι πολύ νωρίς για να μιλάμε για δίδυμα, δυστυχώς θα πρέπει να περιμένεις . Η χοριακή έχει ένα μεγάλο εύρος για κάθε ημέρα οπότε δεν είναι κριτήριο για να πούμε πόσα έμβρυα υπάρχουν. Στον υπέρηχο θα φανεί! 

Κι εγώ είχα δίδυμα στην αρχή με αρκετά υψηλή χοριακή! Η οποία απλά διπλασιαζοταν! Δυστυχώς το ένα απορροφήθηκε στις 8 εβδομάδες.... 

Με το καλό όλα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου . 

Είναι πολύ πιθανό να είναι και τα 2 με βάση τα νούμερα ναι ! 

Απλά είναι πολύ νωρίς για να μιλάμε για δίδυμα, δυστυχώς θα πρέπει να περιμένεις . Η χοριακή έχει ένα μεγάλο εύρος για κάθε ημέρα οπότε δεν είναι κριτήριο για να πούμε πόσα έμβρυα υπάρχουν. Στον υπέρηχο θα φανεί! 

Κι εγώ είχα δίδυμα στην αρχή με αρκετά υψηλή χοριακή! Η οποία απλά διπλασιαζοταν! Δυστυχώς το ένα απορροφήθηκε στις 8 εβδομάδες.... 

Με το καλό όλα ❤️

Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου!! 🥺 Αχ θα σκάσω μέχρι τον υπέρηχο πιστεύω!! Εσυ στης πόσες εβδομάδες πήγες για υπέρηχο και φάνηκαν τα έμβρυα; Επίσης όταν απορροφήθηκε ένιωσες κάποια ενόχληση; Είχες κάποιο σύμπτωμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!Εγώ 11η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά είχα χοριακή 1270 κ 13η 3330 κ έχω διδυμάκια 🥰 

Είτε ένα είτε δύο να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλησπέρα!Εγώ 11η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά είχα χοριακή 1270 κ 13η 3330 κ έχω διδυμάκια 🥰 

Είτε ένα είτε δύο να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!

Η αλήθεια είναι ότι η ιδέα με τρομάζει αλλά μπορώ να τρελαθώ από την χαρά μου.

αύριο 14 μέρα έχω ξανά χοριακη ανυπομονώ να δω τι θα έχει γίνει.. και μετράω τις μέρες αντίστροφα για τον υπέρηχο!! Άντε να δούμε τι μου προφυλάσσει το μέλλον 🥰🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Μια φίλη μου ξεκίνησε με 450 περίπου πρώτη χοριακή και είχε δίδυμα, η οποία εκτοξευόταν σε κάθε επανάληψη. Την συγκρίναμε με την δική μου, που είχα ένα μωράκι, και η διαφορά ήταν τεράστια! Δεν θυμάμαι ακριβώς τα νούμερά της, γιατί έχει περάσει κι ενάμισης χρόνος. Πάντως εμβρυομεταφορά είχε κάνει και αυτή δύο βλαστοκύστεων. Θα δεις τι θα δείξει και ο υπέρηχος, λίγη υπομονή...

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!! Να πάνε όλα καλά!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/3/2023 at 9:49 ΠΜ, ο/η Anthiii είπε:

Καλησπέρα σας 🥰

θα ήθελα να ρωτήσω άλλες μανούλες που έχουν η είχαν δίδυμη κύηση 

εκανα εμβρυομεταφορα δυο βλαστοκυστες 5 ημερών την Δευτέρα 20/2 την επόμενη Τρίτη 28/2 εκανα πρώτη χοριακη και βγήκε 456 μετα εκανα ξανά την Πέμπτη 2/3 865 και Παρασκευή 3/3  1304 

μιλησα με τον γιατρό μου και μου είπε ότι ίσως έχω δίδυμα. 
απλα επειδή αργεί ακόμη το ραντεβού για υπέρηχο και θα με φάει η αγωνία μπορείτε να με διαφωτίσετε τι πιστεύετε μια τετοια χοριακη υποδηλώνει δίδυμη εγκυμοσύνη;

επισης σε μια δίδυμη εγκυμοσύνη πως διπλασιάζεται η χοριακη δεν έχω καταλάβει ακόμη !

ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων 

Όποτε 9η μερα ετ ειχες 456 και 11η 865 και 12η 1304 Ουαου συγχαρητήρια! Εγω με 2 μωρακια  ειχα 12η μερα 774  15η :1857 και  18η 6074 .θα κανεις κ αλλη χοριακη ; Φανταζομαι την τελευταια την εκανες απο μονη σου :-) ποτε σου ειπε για  υπερηχο ;  Εγω ειχα παει 29 μερα ετ που ημουν 6+3 κ ειδαμε σακους κ ακουσαμε καρδούλες κ ειχα μετρησει και ε2:619 και prg:46   
αλλες κοπελες πανε συνηθως 23η μερα ετ για υπερηχο ..οποτε την επομενη βδομαδα λογικα θα πας..σε 48 ώρες η χοριακη θα πρέπει να ανεβαίνει κατά τουλάχιστον 60% και θελουμε διπλασιασμό σε 3 μερες.για αυτο εγω εκανα καθε 3 ετσι μου ειχε πει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκανα και σήμερα χοριακη 14 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα και είχα 6014 ε2 1610 και prg 112 μου είπε ο γιατρός να πάω την Τετάρτη για υπέρηχο εάν και θα είναι νωρίς για να ακούσουμε καρδούλα. Αλλά ανυπομονώ 😊

μακαρι να είναι όλα καλά και στην θέση τους! 
Σας  ευχαριστώ πολύ κορίτσια που μου απαντήσατε! 
ελπιζω μόνο να μην είναι παράπανω από δυο γιατί την βλέπω ανεβαίνει με βήμα ταχύ η χοριακη 😱

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/3/2023 at 11:39 ΜΜ, ο/η Anthiii είπε:

Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου!! 🥺 Αχ θα σκάσω μέχρι τον υπέρηχο πιστεύω!! Εσυ στης πόσες εβδομάδες πήγες για υπέρηχο και φάνηκαν τα έμβρυα; Επίσης όταν απορροφήθηκε ένιωσες κάποια ενόχληση; Είχες κάποιο σύμπτωμα; 

Η αλήθεια είναι ότι είχα συμπτώματα μέχρι να απορροφηθεί, γενικά και στις 2 εγκυμοσύνες μου δεν είχα κανένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης. Μόνο σε αυτή , την δεύτερη, για όσο διάστημα είχα τα 2 μου έπεφτε η πίεση κατακόρυφα. Μετά απλά άρχισα να νιώθω καλύτερα. 

Πήγα περίπου 7 εβδομάδων που είχε ξεκινήσει ήδη η απορρόφηση, μετά από μια βδομάδα δεν υπήρχε τίποτα ... Είχα και μια μικρή αποκόλληση λόγω αυτού. 

Μην σε αγχώνει η περίπτωση μου , εμένα ήταν φυσική σύλληψη και δεν έχουμε κληρονομικότητα σε δίδυμα οπότε ήταν αναμενόμενο να συμβεί. Ευτυχώς μου συνέβη νωρίς και δεν είχαμε άλλα.. 

Με το καλό το (η τα 🤩) μωράκι(α) σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Anthiii είπε:

Εκανα και σήμερα χοριακη 14 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα και είχα 6014 ε2 1610 και prg 112 μου είπε ο γιατρός να πάω την Τετάρτη για υπέρηχο εάν και θα είναι νωρίς για να ακούσουμε καρδούλα. Αλλά ανυπομονώ 😊

μακαρι να είναι όλα καλά και στην θέση τους! 
Σας  ευχαριστώ πολύ κορίτσια που μου απαντήσατε! 
ελπιζω μόνο να μην είναι παράπανω από δυο γιατί την βλέπω ανεβαίνει με βήμα ταχύ η χοριακη 😱

 

Ουαου ! Αντε με το καλο ο υπερηχος !κ οι αλλες τιμες σουπερ, αναμενουμε τα νεα σου.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/3/2023 at 12:22 ΠΜ, ο/η Anthiii είπε:

Η αλήθεια είναι ότι η ιδέα με τρομάζει αλλά μπορώ να τρελαθώ από την χαρά μου.

αύριο 14 μέρα έχω ξανά χοριακη ανυπομονώ να δω τι θα έχει γίνει.. και μετράω τις μέρες αντίστροφα για τον υπέρηχο!! Άντε να δούμε τι μου προφυλάσσει το μέλλον 🥰🥰 

Να πάνε όλα τέλεια!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/3/2023 at 7:30 ΜΜ, ο/η Christine_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου . 

Είναι πολύ πιθανό να είναι και τα 2 με βάση τα νούμερα ναι ! 

Απλά είναι πολύ νωρίς για να μιλάμε για δίδυμα, δυστυχώς θα πρέπει να περιμένεις . Η χοριακή έχει ένα μεγάλο εύρος για κάθε ημέρα οπότε δεν είναι κριτήριο για να πούμε πόσα έμβρυα υπάρχουν. Στον υπέρηχο θα φανεί! 

Κι εγώ είχα δίδυμα στην αρχή με αρκετά υψηλή χοριακή! Η οποία απλά διπλασιαζοταν! Δυστυχώς το ένα απορροφήθηκε στις 8 εβδομάδες.... 

Με το καλό όλα ❤️

Καλημέρα Χριστίνα μου να σε ρωτήσω όταν πηγές και είδες ότι το ένα είχε αρχίσει να απορροφάται πως ητανε δηλαδή; Ο σάκος ; 
πηγα γιατρό την Τετάρτη και ο ένας σάκος ήταν στρογγυλός και ο άλλος μακροστενος.

δεν είχαν ούτε το ίδιο σχήμα ούτε το ίδιο μέγεθος.

εσενα πως φαινόταν στον υπέρηχο; 
υπάρχει πιθανότητα απλά ο ένας ν μην έχει προλάβει να μεγαλώσει όσο ο άλλος;

Επίσης  δεν είδαμε τίποτα άλλο μόλις είχα μπει στην 5 εβδομάδα ο γιατρος είπε ότι είναι πολύ νωρίς. 

βεβαια η χοριακη μου έφτασε από την Δευτέρα που ητανε 6000 στις 19000 την Πέμπτη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Anthiii είπε:

Καλημέρα Χριστίνα μου να σε ρωτήσω όταν πηγές και είδες ότι το ένα είχε αρχίσει να απορροφάται πως ητανε δηλαδή; Ο σάκος ; 
πηγα γιατρό την Τετάρτη και ο ένας σάκος ήταν στρογγυλός και ο άλλος μακροστενος.

δεν είχαν ούτε το ίδιο σχήμα ούτε το ίδιο μέγεθος.

εσενα πως φαινόταν στον υπέρηχο; 
υπάρχει πιθανότητα απλά ο ένας ν μην έχει προλάβει να μεγαλώσει όσο ο άλλος;

Επίσης  δεν είδαμε τίποτα άλλο μόλις είχα μπει στην 5 εβδομάδα ο γιατρος είπε ότι είναι πολύ νωρίς. 

βεβαια η χοριακη μου έφτασε από την Δευτέρα που ητανε 6000 στις 19000 την Πέμπτη. 

Καλησπέρα, ο ένας σάκος ήταν φυσιολογικός ενώ ο δεύτερος σαν αυγό μάτι που έχει αρχίσει και διαλύεται το ασπράδι, είχε ακανόνιστα όρια δλδ αντί να φαίνεται ότι είναι ολόκληρος είχε κάποια κενά στο ενδιάμεσο. 

Η χοριακή σου είναι πολύ καλή !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...