Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Κι εγώ συμφωνώ!

Βρήκα τη silvy , αν θες στείλε μου τον αριθμο σου στο ινσταγκραμ να σε βαλω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Κο εγώ ευχαρίστως αλλά με την τεχνολογία είμαι τόσο όσο..έχω μόνο viber αν θέλετε να σας στείλω τον αριθμό μου..ναι,μόλις μπήκα στον μήνα μου 36+1 κόψαμε τα πάντα..ειδικά το μαγνήσιο για να αρχίσουν οι συσπάσεις…μόνο το σίδηρο εξακολουθω(θεωρητικά) να πίνω….περιμένουμε νέα από τους γιατρούς σας…έφαγα μια σπανακόπιτα γτ αύριο είναι της Παναγίας κ θέλω να πάω να κοινωνήσω..πεινάω ελεεινά σήμερα όμως…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια Κο εγώ ευχαρίστως αλλά με την τεχνολογία είμαι τόσο όσο..έχω μόνο viber αν θέλετε να σας στείλω τον αριθμό μου..ναι,μόλις μπήκα στον μήνα μου 36+1 κόψαμε τα πάντα..ειδικά το μαγνήσιο για να αρχίσουν οι συσπάσεις…μόνο το σίδηρο εξακολουθω(θεωρητικά) να πίνω….περιμένουμε νέα από τους γιατρούς σας…έφαγα μια σπανακόπιτα γτ αύριο είναι της Παναγίας κ θέλω να πάω να κοινωνήσω..πεινάω ελεεινά σήμερα όμως…

Σου έστειλα μήνυμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης κι εμένα μ είχε πει ότι θα ήταν οι τελευταίες εξετάσεις…είχαμε κάνει κ για τον στρεπτόκοκκο,όλα καλά..αλλά την προηγούμενη πήγα κ μ είχε γράψει λίγες..αίματος,ζάχαρο,γλυκοζυλιωμένη,ούρων και ουρικό οξύ..αυτές..αύριο θα του πω κι εγώ αφού θα πάμε προγραμματισμένα για πρόκληση να κλείσουμε ημερομηνία…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

@marinaki23 πως είσαι; Βρήκατε τους ρυθμούς σας με τον θηλασμό;

Καλησπέρα! Προσπαθώ νομίζω... Με πονάει η θηλή αλλά μου είπαν από το νοσοκομείο ότι είναι λογικό από τη μία. Προσπαθώ να βελτιώσω τον τρόπο που πιάνει η μικρή για να μειώσω τον πόνο κ  την πιθανότητα να τραυματιστεί. Τώρα τη βάζω κάθε 3 ωρες κ ελπίζω κάθε μέρα κ καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

@anna1122πάντως δε το λέω πολύ γουρουνιασμα αυτό το φαι😝ειδικά για μεσημεριανό δε μετράει καν 😝 και μετά από 6 μέρες!!

Πατατάκια κτλπ έχετε φάει καθόλου στη διάρκεια της εγκυμοσύνης; εγώ αρκετές φορές και πατατάκια και bake rolls! Με πολλές τύψεις βέβαια αλλααααα .... 

Και εγώ στην εγκυμοσύνη έτρωγα που κ που πατατάκια κ bake rolls!!! Ίσως επειδή ήταν αλμυρά κ είχα χαμηλή πίεση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και πολύ καλή ιδέα για το Viber. Πείτε μου αν τι φτιάξετε. Εμείς γυρίσαμε σπίτι σήμερα. Θα πάμε βέβαια αύριο στο μαιευτήριο για να της κάνουν την εξέταση για το ένζυμο. Επειδή ήμουν σε τρίκλινο ζοριστηκα αρκετά.. ήταν  μια κοπέλα που έκλαιγε κ με επηρέασε λίγο. ήθελα να γυρίσουμε σπίτι πως κ πως! Βλέπω τη μικρή κ δεν έχω συνειδητοποιήσει ότι ήταν στην κοιλιά μου. Μου λείπει κ η κοιλιά! Είμαι μαζωχα ε??

Με το καλό σε όσες έχετε μείνει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinaki23 είπε:

Κορίτσια και πολύ καλή ιδέα για το Viber. Πείτε μου αν τι φτιάξετε. Εμείς γυρίσαμε σπίτι σήμερα. Θα πάμε βέβαια αύριο στο μαιευτήριο για να της κάνουν την εξέταση για το ένζυμο. Επειδή ήμουν σε τρίκλινο ζοριστηκα αρκετά.. ήταν  μια κοπέλα που έκλαιγε κ με επηρέασε λίγο. ήθελα να γυρίσουμε σπίτι πως κ πως! Βλέπω τη μικρή κ δεν έχω συνειδητοποιήσει ότι ήταν στην κοιλιά μου. Μου λείπει κ η κοιλιά! Είμαι μαζωχα ε??

Με το καλό σε όσες έχετε μείνει!! 

Καλημέρα κορίτσι!! Στείλε μου αν θέλεις τον αριθμό σου σε μήνυμα για να σε βάλω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marinaki23 είπε:

Κορίτσια και πολύ καλή ιδέα για το Viber. Πείτε μου αν τι φτιάξετε. Εμείς γυρίσαμε σπίτι σήμερα. Θα πάμε βέβαια αύριο στο μαιευτήριο για να της κάνουν την εξέταση για το ένζυμο. Επειδή ήμουν σε τρίκλινο ζοριστηκα αρκετά.. ήταν  μια κοπέλα που έκλαιγε κ με επηρέασε λίγο. ήθελα να γυρίσουμε σπίτι πως κ πως! Βλέπω τη μικρή κ δεν έχω συνειδητοποιήσει ότι ήταν στην κοιλιά μου. Μου λείπει κ η κοιλιά! Είμαι μαζωχα ε??

Με το καλό σε όσες έχετε μείνει!! 

Είναι λογικό και παράδοξο ταυτόχρονα να σου λείπει η κοιλιτσα. 9 μήνες ήταν αυτοί. Ακόμα κ εγώ που είχα μια δύσκολη ψυχολογικά εγκυμοσύνη, όταν γέννησα αναζητούσα τις κλωτσιές. 

Θα περάσει όμως. Ορμόνες είναι αυτές 🤪 

Αχ κ εγώ έκλαιγα. Βέβαια εγώ έκλαιγα γτ μου τον είχαν πάρει κ ήταν στην λάμπα. Δεν μπορούσα να τον αποχωριστώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Είναι λογικό και παράδοξο ταυτόχρονα να σου λείπει η κοιλιτσα. 9 μήνες ήταν αυτοί. Ακόμα κ εγώ που είχα μια δύσκολη ψυχολογικά εγκυμοσύνη, όταν γέννησα αναζητούσα τις κλωτσιές. 

Θα περάσει όμως. Ορμόνες είναι αυτές 🤪 

Αχ κ εγώ έκλαιγα. Βέβαια εγώ έκλαιγα γτ μου τον είχαν πάρει κ ήταν στην λάμπα. Δεν μπορούσα να τον αποχωριστώ. 

Κορίτσια στείλτε αν θέλετε σε προσωπικό τον αριθμό σας για να σας βάλουμε στην ομάδα στο viber!

@Watermelon @marinaki23

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Watermelon είπε:

Είναι λογικό και παράδοξο ταυτόχρονα να σου λείπει η κοιλιτσα. 9 μήνες ήταν αυτοί. Ακόμα κ εγώ που είχα μια δύσκολη ψυχολογικά εγκυμοσύνη, όταν γέννησα αναζητούσα τις κλωτσιές. 

Θα περάσει όμως. Ορμόνες είναι αυτές 🤪 

Αχ κ εγώ έκλαιγα. Βέβαια εγώ έκλαιγα γτ μου τον είχαν πάρει κ ήταν στην λάμπα. Δεν μπορούσα να τον αποχωριστώ. 

Να σου πω και εγώ έκλαιγα τη δεύτερη μέρα! Είναι λογικό οι ορμόνες τρελαίνονται. Όλα καλά με τον μικρό? 

Εσύ πως είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna1122 είπε:

Κορίτσια στείλτε αν θέλετε σε προσωπικό τον αριθμό σας για να σας βάλουμε στην ομάδα στο viber!

@Watermelon @marinaki23

Που να τον στείλουμε? Μάλλον δεν είμαι πολύ καλή με τη τεχνολογία 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaki23 είπε:

Που να τον στείλουμε? Μάλλον δεν είμαι πολύ καλή με τη τεχνολογία 😂

Εδώ στο φορουμ

σε προσωπικό μήνυμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaki23 είπε:

Να σου πω και εγώ έκλαιγα τη δεύτερη μέρα! Είναι λογικό οι ορμόνες τρελαίνονται. Όλα καλά με τον μικρό? 

Εσύ πως είσαι?

Είμαι καλύτερα θαρρώ! Αλλά η κλεισούρα δεν βοηθά. Βέβαια ειναι απόλυτα αναγκαίο να μείνουμε σπίτι με το μοεμπακι. Δεν είμαι από αυτές που θα βρω ευκαιρία να βγω έξω με το νεογέννητο. Άντε καμιά βόλτα με το αυτοκίνητο αλλά σιγά σιγά. 

Ο μπέμπης είναι μια χαρά με τον ίκτερο. Θα πάμε αύριο για μια τελευταία εξέταση. Έχει παρει  και ' κιλα' και μάλιστα ξεπεράσαμε και της γέννησης τα κιλά. Έχει όμως αυτές τις μέρες που ρουθουνιζει έντονα. Ο παιδίατρος μας είπε να τσεκαρουμε με όσους έχουμε έρθει σε επαφή ότι είναι υγιείς (οικογένειες). Αλλά όλοι είχαν έρθει με μάσκα εκτός από τους γονείς μου αλλά εκείνοι είναι καλά. Μας είπε επίσης ότι μάλλον θα φταίει η υγρασία και η αλλαγή του καιρού. Οπότε τώρα τον έχουμε μόνιμα στο δωμάτιο μας με κλιματισμό στους 28 (στο ζεστό) και αφυγραντήρα Μαξ 45-50/100 υγρασία. Είναι πολύ ευαίσθητα ακόμα. Βάζουμε ορο συνέχεια στη μύτη να καθαρίζει και προχωράμε. Δίνω φουλ μητρικό γάλα είτε ο,τι είχα αποθηκεύσει προ ημερών, είτε θηλάζω. 

Εσύ θύμισε μου, έχεις κι άλλο παιδάκι? Πώς πάς τώρα που γύρισες σπίτι? Ο άντρας σου δουλεύει 'η είναι σπίτι κ αυτός? (Δικαιούται άδεια πατρότητας αν είναι ιδιωτικός υπάλληλος)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinaki23 είπε:

Που να τον στείλουμε? Μάλλον δεν είμαι πολύ καλή με τη τεχνολογία 😂

Μπειτε στο προφίλ της @Emily2 και στείλτε σε προσωπικό μήνυμα το κινητό σας για να σας βάλει στη συνομιλία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε??? Δεν κατάφερα να διαβάσω όλα όσα έχασα τόσο καιρό που έχω να μπω εδώ... αλλά απ όσα είδα, εσείς γεννησατε @Watermelon ??? Να σας ζήσει ο μπέμπης!!! Κ εμάς τον μικρό μας τον είχα βάλει στην γυάλα για 12 ώρες που είχαμε ίκτερο... Τωρα μόνο τα ματάκια του είναι ακόμα λίγο κίτρινα, αλλά μας είπε ο παιδίατρος πως είναι φυσιολογικό, διότι τα μάτια είναι τα τελευταία που καθαρίζουν..

Εμεις κορίτσια δεν έχουμε χρόνο ούτε να κλασουμε - που λέει κ ο λόγος, σρυ κι ολας! Εγώ από την καισαρική τώρα έχω αρχίσει να είμαι καλύτερα.. Κ με τα μικρά τρέχουμε κ δεν φτάνουμε.. η μικρούλα είναι πιο ήσυχη, ο μικρός από την άλλη δεν έχει ησυχία! 

Με το καλό οι υπόλοιπες να δεχτείτε τα μικρούλικα σας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Nassi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε??? Δεν κατάφερα να διαβάσω όλα όσα έχασα τόσο καιρό που έχω να μπω εδώ... αλλά απ όσα είδα, εσείς γεννησατε @Watermelon ??? Να σας ζήσει ο μπέμπης!!! Κ εμάς τον μικρό μας τον είχα βάλει στην γυάλα για 12 ώρες που είχαμε ίκτερο... Τωρα μόνο τα ματάκια του είναι ακόμα λίγο κίτρινα, αλλά μας είπε ο παιδίατρος πως είναι φυσιολογικό, διότι τα μάτια είναι τα τελευταία που καθαρίζουν..

Εμεις κορίτσια δεν έχουμε χρόνο ούτε να κλασουμε - που λέει κ ο λόγος, σρυ κι ολας! Εγώ από την καισαρική τώρα έχω αρχίσει να είμαι καλύτερα.. Κ με τα μικρά τρέχουμε κ δεν φτάνουμε.. η μικρούλα είναι πιο ήσυχη, ο μικρός από την άλλη δεν έχει ησυχία! 

Με το καλό οι υπόλοιπες να δεχτείτε τα μικρούλικα σας!!! 

Καλημέρα!! Ναι ναι έχω γεννήσει. Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές ;)

Η τομή είναι ακόμα "φουσκωμενη " ? Βάζεις καμιά κρέμα? Ο μπέμπης μου, πρέπει να έχει κολικούς. Κάποιες μέρες κλαίει απαρηγόρητα. Κάποιες άλλες φορές είναι καλύτερα τα πράγματα. Το θέμα είναι ότι αναζητούμε λίγο χρόνο για ύπνο. :(

 

κορίτσια, μήπως γέννησε καμία άλλη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nassi @Watermelon χαίρομαι που είστε καλά εσείς και τα μωράκια σας!! 

Γέννησα και εγώ την Δευτέρα😄 

Οι πρώτες μέρες με την καισαρική ήταν δύσκολες αλλά μέρα με τη μέρα καλύτερα. Παλεύω με το θηλασμό, δεν έχω ακόμη πολύ γάλα.. οι θηλές μου μάτωσαν τη δεύτερη μέρα και είναι πληγωμένες.. ελπίζω να τα καταφέρουμε !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

@Nassi @Watermelon χαίρομαι που είστε καλά εσείς και τα μωράκια σας!! 

Γέννησα και εγώ την Δευτέρα😄 

Οι πρώτες μέρες με την καισαρική ήταν δύσκολες αλλά μέρα με τη μέρα καλύτερα. Παλεύω με το θηλασμό, δεν έχω ακόμη πολύ γάλα.. οι θηλές μου μάτωσαν τη δεύτερη μέρα και είναι πληγωμένες.. ελπίζω να τα καταφέρουμε !!! 

Συγχαρητήρια!!!!!! Να σου ζήσει το μωράκι σου!!!!!, στις πόσες εβδομάδες τελικά? Με επισκληριδιο σωστά? Είδες που φοβόμουν την προωρότητα. Όλα.πηγσν τέλεια!! Σηκώθηκες από την πρώτη μέρα της καισαρικής? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Emily2 Να σας ζήσει!! Γερό και καλότυχο να ναι το μπεμπινι!! Πως είσαι εσύ??? Μην στεναχωριέσαι για τον θηλασμό και εγώ δεν είχα αρκετό γάλα στην αρχή.. αλλα μου είπε η μαια μου να τα βάζω κ πάλι στο στήθος γτ όσο τραβάνε, τόσο θα κατεβάζεις γάλα. Θέλει πολύ υπομονή, αλλά θα γίνει. Κ όσο για τις θηλες, δοκίμασες να βάλεις ασπίδες θηλης?? Εγώ χρησιμοποιώ από την δεύτερη μέρα της Phillips, γτ μ φάνηκαν κάπως πιο μαλακες από άλλες που δοκίμασα..

@Watermelon Όχι, δεν βάζω απολύτως τπτ επάνω. 4 εβδομάδες μετά κ μπορώ να πω πως τώρα έχω την αίσθηση πως "ξεφουσκώνει" η τομή σιγά σιγά. Ναι, και εμάς ξεκίνησαν οι κολικοι, κλάμα χωρίς τέλος..😅 άστα να πάνε, κ εμείς λίγη ώρα ύπνου αναζητούμε.. αλλα αναγκαστικά υπομονή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Συγχαρητήρια!!!!!! Να σου ζήσει το μωράκι σου!!!!!, στις πόσες εβδομάδες τελικά? Με επισκληριδιο σωστά? Είδες που φοβόμουν την προωρότητα. Όλα.πηγσν τέλεια!! Σηκώθηκες από την πρώτη μέρα της καισαρικής? 

Ευχαριστούμε πολύ!! 

38 ακριβώς εβδ. 

Με επισκληριδιο. Σηκώθηκα από τη πρώτη μέρα ναι!! 

Την 2η μέρα έκανε κάτι αρρυθμίες η μικρή και την πήγαν στην μονάδα εντατικής θεραπείας και της έβαλαν χολντερ 24ωρο 😥 τρόμαξαμε πολύ αλλά τελικά όλα είναι καλά την άλλη μέρα βγήκε και μας είπαν κάνει κάτι μικρές αλλά τις παρουσιάζουν συχνά αρκετά μωρά δεν είναι κάτι . Στις 30-40 μέρες θα έχουν σταματήσει. Μια παρακολουθηση από τον παιδίατρο μόνο αλλά λογικά δεν θα χρειαστεί τίποτα!! 

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Nassi είπε:

@Emily2 Να σας ζήσει!! Γερό και καλότυχο να ναι το μπεμπινι!! Πως είσαι εσύ??? Μην στεναχωριέσαι για τον θηλασμό και εγώ δεν είχα αρκετό γάλα στην αρχή.. αλλα μου είπε η μαια μου να τα βάζω κ πάλι στο στήθος γτ όσο τραβάνε, τόσο θα κατεβάζεις γάλα. Θέλει πολύ υπομονή, αλλά θα γίνει. Κ όσο για τις θηλες, δοκίμασες να βάλεις ασπίδες θηλης?? Εγώ χρησιμοποιώ από την δεύτερη μέρα της Phillips, γτ μ φάνηκαν κάπως πιο μαλακες από άλλες που δοκίμασα..

@Watermelon Όχι, δεν βάζω απολύτως τπτ επάνω. 4 εβδομάδες μετά κ μπορώ να πω πως τώρα έχω την αίσθηση πως "ξεφουσκώνει" η τομή σιγά σιγά. Ναι, και εμάς ξεκίνησαν οι κολικοι, κλάμα χωρίς τέλος..😅 άστα να πάνε, κ εμείς λίγη ώρα ύπνου αναζητούμε.. αλλα αναγκαστικά υπομονή!! 

Προς το παρόν κάνω υπομονή ..την Βσζω συνέχεια στο στήθος όπως λες και εσύ για να κατεβάσω γάλα... ελπίζω σιγά σιγά να έρθει.. 

Βλέπω δε κοιμαστε Ε ; από αύριο ούτε εμείς λογικά ..θα μπω κι εγώ στο κλαμπ 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Nassi είπε:

@Emily2 Να σας ζήσει!! Γερό και καλότυχο να ναι το μπεμπινι!! Πως είσαι εσύ??? Μην στεναχωριέσαι για τον θηλασμό και εγώ δεν είχα αρκετό γάλα στην αρχή.. αλλα μου είπε η μαια μου να τα βάζω κ πάλι στο στήθος γτ όσο τραβάνε, τόσο θα κατεβάζεις γάλα. Θέλει πολύ υπομονή, αλλά θα γίνει. Κ όσο για τις θηλες, δοκίμασες να βάλεις ασπίδες θηλης?? Εγώ χρησιμοποιώ από την δεύτερη μέρα της Phillips, γτ μ φάνηκαν κάπως πιο μαλακες από άλλες που δοκίμασα..

@Watermelon Όχι, δεν βάζω απολύτως τπτ επάνω. 4 εβδομάδες μετά κ μπορώ να πω πως τώρα έχω την αίσθηση πως "ξεφουσκώνει" η τομή σιγά σιγά. Ναι, και εμάς ξεκίνησαν οι κολικοι, κλάμα χωρίς τέλος..😅 άστα να πάνε, κ εμείς λίγη ώρα ύπνου αναζητούμε.. αλλα αναγκαστικά υπομονή!! 

Και τι κάνετε για τους κολικούς Γιατί εγώ έχω απελπιστεί. Μας είπε ο παιδίατρος να του δίνουμε ένα αφέψημα με βότανα και το έχω κάνει αλλά δεν έχω δει κάποια ουσιαστική διαφορά. 

Σήμερα ήταν μία πολύ ζόρικη μέρα.  έκλαιγε ΟΛΗ μέρα , ηθελε να φάει ΟΛΗ μέρα , το τάιζα ΟΛΗ μέρα, του άλλαζα πάνες συνέχεια Αλλά και πάλι δεν σταμάταγε . 

Εσύ έχεις και δύο. Πραγματικά πρέπει να οπλιστεις,2 φορές με υπομονή. 

Από φαγητά σου τα έχουν επιτρέψει όλα?

Πιπίλα δίνεις?,

στις πριν 8 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Ευχαριστούμε πολύ!! 

38 ακριβώς εβδ. 

Με επισκληριδιο. Σηκώθηκα από τη πρώτη μέρα ναι!! 

Την 2η μέρα έκανε κάτι αρρυθμίες η μικρή και την πήγαν στην μονάδα εντατικής θεραπείας και της έβαλαν χολντερ 24ωρο 😥 τρόμαξαμε πολύ αλλά τελικά όλα είναι καλά την άλλη μέρα βγήκε και μας είπαν κάνει κάτι μικρές αλλά τις παρουσιάζουν συχνά αρκετά μωρά δεν είναι κάτι . Στις 30-40 μέρες θα έχουν σταματήσει. Μια παρακολουθηση από τον παιδίατρο μόνο αλλά λογικά δεν θα χρειαστεί τίποτα!! 

Προς το παρόν κάνω υπομονή ..την Βσζω συνέχεια στο στήθος όπως λες και εσύ για να κατεβάσω γάλα... ελπίζω σιγά σιγά να έρθει.. 

Βλέπω δε κοιμαστε Ε ; από αύριο ούτε εμείς λογικά ..θα μπω κι εγώ στο κλαμπ 😝

Μην αγχώνεσαι. Όλες έτσι ήμασταν στην αρχή και τώρα που και που στάζει το γάλα από μόνο του. 

Καλό κουράγιο από αύριο, θέλει πολύ υπομονή. Το πρόγραμμα αλλάζει δραματικά και οι ορμόνες δεν βοηθούν καθόλου. 

Χαίρομαι που το μπεμπακι σου είναι καλά. Με το καλό να επιστρέψετε και να το ευχαριστηθείς  ,:)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Watermelon είπε:

Και τι κάνετε για τους κολικούς Γιατί εγώ έχω απελπιστεί. Μας είπε ο παιδίατρος να του δίνουμε ένα αφέψημα με βότανα και το έχω κάνει αλλά δεν έχω δει κάποια ουσιαστική διαφορά. 

Σήμερα ήταν μία πολύ ζόρικη μέρα.  έκλαιγε ΟΛΗ μέρα , ηθελε να φάει ΟΛΗ μέρα , το τάιζα ΟΛΗ μέρα, του άλλαζα πάνες συνέχεια Αλλά και πάλι δεν σταμάταγε . 

Εσύ έχεις και δύο. Πραγματικά πρέπει να οπλιστεις,2 φορές με υπομονή. 

Από φαγητά σου τα έχουν επιτρέψει όλα?

Πιπίλα δίνεις?,

Μην αγχώνεσαι. Όλες έτσι ήμασταν στην αρχή και τώρα που και που στάζει το γάλα από μόνο του. 

Καλό κουράγιο από αύριο, θέλει πολύ υπομονή. Το πρόγραμμα αλλάζει δραματικά και οι ορμόνες δεν βοηθούν καθόλου. 

Χαίρομαι που το μπεμπακι σου είναι καλά. Με το καλό να επιστρέψετε και να το ευχαριστηθείς  ,:)

 

Ίσως περνάτε το Cluster feeding. Εδώ τουλάχιστον έτσι μας το ονόμασαν στο νοσοκομείο, όταν περάσαμε κάτι παρόμοιο. Κ το είχαν και τα δύο ταυτόχρονα, οπότε πέρα από το ότι δεν είχαμε κλείσει μάτι σχεδόν ένα 24ωρο, δεν βλέπαμε μπροστά μας από την νύστα.. Ως προς τους κολικούς, κάνουμε για αρχή τον σταυρό μας κ πολύ υπομονή! 😅 Δυστυχώς όποιον και να έχω ρωτήσει -γιατρούς, μαιες, νοσοκομες- όλοι μας είπαν πως δεν μπορούμε να κάνουμε τπτ. Όπως έρχονται έτσι θα φύγουν κ μόνοι τους..

Από φαγητα, γενικά τρωω τα πάντα. Κακάο μου απαγόρευσαν κ ο,τι περιέχει γενικά κακάο, διότι μ είπαν πως κόβει το γάλα. Αλλιώς μ ειπαν να τρωω απο ολα απλα με μετρο κ μ σύστησαν πολλές σουπες, πολλά υγρά, μπύρα χωρίς αλκοόλ, ψάρι κ ζεστά μπάνια. 

Πιπίλα δινω και ευτυχώς την πήραν καλά και τα δυο. Έδωσα απο την δεύτερη εβδομάδα. Λίγο το φοβήθηκα στην αρχή να σ πω την αλήθεια κ δεν τους την άφηνα για ώρα. Την έδινα μέχρι να αποκοιμηθουν και περίμενα από πάνω τους κ μετά τους την έβγαζα, μέχρι που λίγες μέρες μετά άρχισαν από μόνα τους μόλις τους έπαιρνε ο ύπνος να την φτύνουν. Κ οφείλω να παραδεχτώ πως είναι πολύ χρησιμη!! 

Κουράγιο και υπομονή σου εύχομαι! Τα καλύτερα έρχονται και σ αυτά να εστιάζεις για να παίρνεις κουράγιο! Σε εκείνο το χαμόγελο που θα μας χαρίσουν για πρώτη φορά και σε εκείνο το χαδακι που θα κάνει την καρδιά μας να λιώσει!  Έτσι προσπαθώ να σκέφτομαι και εγώ, γτ αλλιώς δεν υπάρχει σωτηρία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Watermelon Κάτι που ανακάλυψα σήμερα ως προς τους κολικους... τοποθετήσετε το μικρό σου κοντά σε συνεχείς και μονότονους θορύβους που προκαλούνται από τη λειτουργία οικιακών συσκευών, όπως του σεσουάρ, του απορροφητήρα ή της ηλεκτρικής σκούπας. Εμείς μετά από 3,5 ώρες με ασταμάτητο κλάμα, δοκιμάσαμε το σεσουάρ κ δεν πίστευα στα μάτια μ!! 🙈 Πέρα από το ότι σταμάτησε μέσα σε ούτε 5 λεπτά, ΑΠΟΚΟΙΜΗΘΗΚΕ!!! Ελπίζω να πιάσει και σε σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Nassi είπε:

@Watermelon Κάτι που ανακάλυψα σήμερα ως προς τους κολικους... τοποθετήσετε το μικρό σου κοντά σε συνεχείς και μονότονους θορύβους που προκαλούνται από τη λειτουργία οικιακών συσκευών, όπως του σεσουάρ, του απορροφητήρα ή της ηλεκτρικής σκούπας. Εμείς μετά από 3,5 ώρες με ασταμάτητο κλάμα, δοκιμάσαμε το σεσουάρ κ δεν πίστευα στα μάτια μ!! 🙈 Πέρα από το ότι σταμάτησε μέσα σε ούτε 5 λεπτά, ΑΠΟΚΟΙΜΗΘΗΚΕ!!! Ελπίζω να πιάσει και σε σας!

Το έχω κάνει ήδη 🤪 το είχα δει από το ίντερνετ και κάτι ζόρικα βραδια το κάνω. Έβαζα πιστολάκι. Αλλά επειδή θα μας έρθει το ρεύμα ένα σωρό, μπήκα youtube και έβαλα βιντεάκι με ήχο από πιστολάκι. Αχαχαχαχ. 1 εκ. Προβολές έχει. Φαντάσου πόσοι απελπισμένοι έχουν μπει και περιμένουν με αυτόν τον τρόπο να ησυχάσουν τα μωράκια τους. Αχαχαχα. 

 

Αυτό που λες μήπως είναι κάτι σαν άλμα ανάπτυξης που το λέμε εδώ?

Εντωμεταξυ, ζυγισα τον μπέμπη προ ημερών. Μέσα σε.μια εβδομάδα (με την ίδια ζυγαριά μέτρηση) πήρε 600 γρ. 

Ο παιδίατρος μου είπε ότι πήρε αρκετά γραμμάρια χωρίς να μου σχολιάσει αν είναι καλό 'η κακό. Είμαστε 23 ημερών και 4 κιλά. Εσείς πόσο είστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...