Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Χαχα κι εγώ το ίδιο κάνω! Και πολλές φορές ανταποκρίνεται στον άντρα μου , ενώ σε μένα όχι 😂

Να σου πω την αλήθεια προτιμώ λίγο δροσιά. Παρά αυτό που έχει τώρα δε παλεύεται!! 

Αλλά δεν είναι και στο χέρι μας 😂ούτε ποτέ θα έρθουν ούτε τι καιρό θα κάνει..οπότε... ότι είναι τώρα 😂😂😂

Χαχαχα και σε εμάς ανταποκρίνεται περισσότερο στον άντρα μου από ότι σε εμένα! Και αυτός λέει μου κρατάει μούτρα που όλο αγχώνομαι με το παραμικρό χαχαχα

Πάντως τώρα που βγήκα έξω βόλτα με το σκυλάκι μας έχει κάπως δροσουλα, πιστεύω θα είναι καλά τον Σεπτέμβρη! Καλά εννοείται ότι θέλουν θα κάνουν σιγά μη μας ρωτήσουν ποτέ προτιμάμε! It is what it is 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Νόμιζα ρώτησα πριν αλλά μάλλον όχι.. έχεις εσύ πονοκεφάλους ;;; γι αυτό ρωτάς ; 

Εγώ δεν πήρα ακόμη. Αποφάσισα να γεννηθεί με το καλό η μπέμπα και αναλόγως τα κιλά της να πω τον άντρα μου όταν θα είμαι στο μαιευτήριο να πάει να πάρει. Πάνες ,μωρομαντηλα όπως επίσης και κρέμα αλλαγής Πάνας και ενυδατικη. Πήρα μόνο Αφρολουτρο από τη pharmasept γιατί μου είπε η γιατρός με το ίδιο που θα κάνω μπάνιο το μωρό , να κάνω και εγώ οπότε θέλω να έχω μαζί μου στο μαιευτήριο. 

Επίσης σήμερα σκεφτόμουν ότι δεν πήρα σερβιετες για εμένα... στο μαιευτήριο μου είπαν μας δίνουν πάνες λοχείας αλλά μετά στο σπίτι τι θα χρειαστούμε άραγε 🤔

Κορίτσια επειδή εγώ σαν πρωτάρα δεν ήξερα τότε τι να πάρω για σερβιετες λοχείας που είχα γεννήσει στο Γένεσις...είχα πάρει από ένα βρεφικό κατάστημα και ήταν λεπτες σαν τις απλές περιόδου και μου λένε εκεί ότι αυτές δεν κάνουν οι σερβιετες και μου βάλανε δικές τους....εν τέλει τις πλήρωσα πανάκριβα!!!θα σας πω ποιες θα πάρετε και δεν θα χρειαστείτε άλλες...είναι σούπερ για τα λοχεια..γιατί έχεις πολύ αίμα τις πρώτες ημέρες...και στο δεύτερο μου παιδί είχα πάρει αυτές και ήμουν σούπερ 

Μετά από την γέννα τις έμαθα και τις βάζω και τις πρωτες ημέρες περιόδου για ασφάλεια..σας βάζω φώτο..τις έχουν όλα τα σούπερ μάρκετ!!!

Με το καλοοοο σε όλες💓💓💓💓🙏🙏🙏🙏

IMG_20230830_004912.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια επειδή εγώ σαν πρωτάρα δεν ήξερα τότε τι να πάρω για σερβιετες λοχείας που είχα γεννήσει στο Γένεσις...είχα πάρει από ένα βρεφικό κατάστημα και ήταν λεπτες σαν τις απλές περιόδου και μου λένε εκεί ότι αυτές δεν κάνουν οι σερβιετες και μου βάλανε δικές τους....εν τέλει τις πλήρωσα πανάκριβα!!!θα σας πω ποιες θα πάρετε και δεν θα χρειαστείτε άλλες...είναι σούπερ για τα λοχεια..γιατί έχεις πολύ αίμα τις πρώτες ημέρες...και στο δεύτερο μου παιδί είχα πάρει αυτές και ήμουν σούπερ 

Μετά από την γέννα τις έμαθα και τις βάζω και τις πρωτες ημέρες περιόδου για ασφάλεια..σας βάζω φώτο..τις έχουν όλα τα σούπερ μάρκετ!!!

Με το καλοοοο σε όλες💓💓💓💓🙏🙏🙏🙏

IMG_20230830_004912.jpg

Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες!! ❤️❤️ θα τις προμηθευτω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια επειδή εγώ σαν πρωτάρα δεν ήξερα τότε τι να πάρω για σερβιετες λοχείας που είχα γεννήσει στο Γένεσις...είχα πάρει από ένα βρεφικό κατάστημα και ήταν λεπτες σαν τις απλές περιόδου και μου λένε εκεί ότι αυτές δεν κάνουν οι σερβιετες και μου βάλανε δικές τους....εν τέλει τις πλήρωσα πανάκριβα!!!θα σας πω ποιες θα πάρετε και δεν θα χρειαστείτε άλλες...είναι σούπερ για τα λοχεια..γιατί έχεις πολύ αίμα τις πρώτες ημέρες...και στο δεύτερο μου παιδί είχα πάρει αυτές και ήμουν σούπερ 

Μετά από την γέννα τις έμαθα και τις βάζω και τις πρωτες ημέρες περιόδου για ασφάλεια..σας βάζω φώτο..τις έχουν όλα τα σούπερ μάρκετ!!!

Με το καλοοοο σε όλες💓💓💓💓🙏🙏🙏🙏

IMG_20230830_004912.jpg

Δεν σου έδωσαν στο Γένεσις;; εμένα μου είπε και η γιατρός μου αλλά και από το διαβαλκανικό ότι θα μου δώσουν εκεί! Φαντάζομαι χωρίς επιπλέον χρέωση .. 

Εννοείς για μετά ; όταν γύρισες σπίτι πήρες αυτές ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Δεν σου έδωσαν στο Γένεσις;; εμένα μου είπε και η γιατρός μου αλλά και από το διαβαλκανικό ότι θα μου δώσουν εκεί! Φαντάζομαι χωρίς επιπλέον χρέωση .. 

Εννοείς για μετά ; όταν γύρισες σπίτι πήρες αυτές ;

Όχι μου έδωσαν αλλά με χρέωσαν.... Δεν είναι δωρεάν...και ήταν αρκετά κιόλας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Όχι μου έδωσαν αλλά με χρέωσαν.... Δεν είναι δωρεάν...και ήταν αρκετά κιόλας...

Σοβαρά τώρα ;;; καλά δίνουμε τόσα λεφτά και ούτε αυτό δε δίνουν ;; 

Και τα εσώρουχα λοχείας το ίδιο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Σοβαρά τώρα ;;; καλά δίνουμε τόσα λεφτά και ούτε αυτό δε δίνουν ;; 

Και τα εσώρουχα λοχείας το ίδιο; 

Εσώρουχα θα πάρεις δικά σου και θα φοράς αυτές τις σερβιετες...δεν χρειάζεται κάτι άλλο...αυτά σας τα λένε για να τα αγοράζετε απλά... γι'αυτό ήθελα να σας βοηθήσω και σας τα έγραψα για να μην αγοράζετε αχρειαστα πράγματα....😘 Μακάρι να μου τα έλεγε και εμένα κάποιος όταν ήμουν πρωτάρα 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εσώρουχα θα πάρεις δικά σου και θα φοράς αυτές τις σερβιετες...δεν χρειάζεται κάτι άλλο...αυτά σας τα λένε για να τα αγοράζετε απλά... γι'αυτό ήθελα να σας βοηθήσω και σας τα έγραψα για να μην αγοράζετε αχρειαστα πράγματα....😘 Μακάρι να μου τα έλεγε και εμένα κάποιος όταν ήμουν πρωτάρα 😁

Παντως στο email που μου έστειλαν μου γράφουν ότι τα παρέχουν αυτοί. Εσώρουχα λοχείας, πάνες και επιθέματα στήθους. Θα κάνω μια ερώτηση και το σκ που θα πάω για καρδιοτοκογραφημα. 

Εσώρουχα ναι θα πάρω και δικά μου για σίγουρα! Ευχαριστούμε πολύ ❤️ 

Επίσης ,χρειάστηκες κοχύλια θηλων ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Παντως στο email που μου έστειλαν μου γράφουν ότι τα παρέχουν αυτοί. Εσώρουχα λοχείας, πάνες και επιθέματα στήθους. Θα κάνω μια ερώτηση και το σκ που θα πάω για καρδιοτοκογραφημα. 

Εσώρουχα ναι θα πάρω και δικά μου για σίγουρα! Ευχαριστούμε πολύ ❤️ 

Επίσης ,χρειάστηκες κοχύλια θηλων ;;;

Όχι δεν χρειάστηκε...ψευδοθηλη μόνο με είχαν δώσει για λίγο... επίσης επειδή έμεινε μέσα για ίκτερο ειχα αγοράσει της medela το ηλεκτρονικό θηλαστρο και το χρησιμοποίησα παρά πολύ ..και στο δεύτερο γιο μου...γιατί και τα δύο είχαν κάτσει στη λάμπα για το ίκτερο...αλλιώς δεν χρειάζεται και αυτό...

Τίποτα κορίτσι μου...να σαι καλά ..με το καλό 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Όχι δεν χρειάστηκε...ψευδοθηλη μόνο με είχαν δώσει για λίγο... επίσης επειδή έμεινε μέσα για ίκτερο ειχα αγοράσει της medela το ηλεκτρονικό θηλαστρο και το χρησιμοποίησα παρά πολύ ..και στο δεύτερο γιο μου...γιατί και τα δύο είχαν κάτσει στη λάμπα για το ίκτερο...αλλιώς δεν χρειάζεται και αυτό...

Τίποτα κορίτσι μου...να σαι καλά ..με το καλό 😘

Σε ευχαριστώ πολύ ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,ελπίζω να είστε όλες καλά…

 @Watermelon πώς πάτε;βρήκατε ρυθμούς;βγήκατε;..

κορίτσια, εγώ αν κ σας διαβάζω δεν πολύ συμμετέχω…γνκ με αγχώνουν οι πολλές λεπτομέρειες…ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες και τέλος του μήνα να έχουμε τα μωράκια μας αγκαλιά…στα ιδιωτικά νοσοκομεία της Αθήνας δεν νμζ να χρεώνουν τις σερβιέτες..αφού σε όλα λένε ότι τις παρέχουν..ούτε η μαία μ είπε κάτι…εγώ έχω γιατρό πάλι την Παρασκευή 37+3 να δούμε πώς πάμε…δεύτερος καρδιοτοκογράφο ς…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλημέρα κορίτσια,ελπίζω να είστε όλες καλά…

 @Watermelon πώς πάτε;βρήκατε ρυθμούς;βγήκατε;..

κορίτσια, εγώ αν κ σας διαβάζω δεν πολύ συμμετέχω…γνκ με αγχώνουν οι πολλές λεπτομέρειες…ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες και τέλος του μήνα να έχουμε τα μωράκια μας αγκαλιά…στα ιδιωτικά νοσοκομεία της Αθήνας δεν νμζ να χρεώνουν τις σερβιέτες..αφού σε όλα λένε ότι τις παρέχουν..ούτε η μαία μ είπε κάτι…εγώ έχω γιατρό πάλι την Παρασκευή 37+3 να δούμε πώς πάμε…δεύτερος καρδιοτοκογράφο ς…

Κι εγώ έτσι γνωρίζω για τα ιδιωτικά εδώ. Μου κάνει εντύπωση που στο γένεσης τα χρεώνουν! 

Άντε με το καλό όλα να πάνε καλά !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια εγω γέννησα Ιασώ δεν μου χρέωσαν τίποτα από πράγματα τέτοια.. εκεί βάζουν ένα εσώρουχο σαν δίχτυ και σερβιέτα μεγάλη..

εγω όμως πήρα τα δικά μου γιατί με βόλεψαν πιο πολύ της ΤΕΝΑ βρακάκι αλλά η κάθε κοπέλα να πάρει οτι νομίζουν πιο βολικό για εκείνες  

Είναι πολύ άνετες και δεν χρειάζονται εσώρουχο είναι βρακάκι το βάζεις το βγάζει το πετάς.. και επειδη εκανα καισαρική ήταν πιο βολικο για εμένα το βρακάκι 

με το καλό κορίτσια!🍼

IMG_5188.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εσείς που είστε από 36 εβδομάδα και πάνω, νοιωθετε μικρότερη κινητικότητα; Εγώ εδώ και 2-3 μέρες τη νοιωθω λιγότερο και όχι τόσο συχνά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

Κορίτσια εσείς που είστε από 36 εβδομάδα και πάνω, νοιωθετε μικρότερη κινητικότητα; Εγώ εδώ και 2-3 μέρες τη νοιωθω λιγότερο και όχι τόσο συχνά. 

Κάποιες μέρες ειναι λίγο πιο ήσυχη κ κάποιες είναι κινητική αρκετά. Εξαρτάται νομίζω. Το Σαββάτο που είχα ραντεβού με τη μαία κ νόμιζα δεν την άκουσα όλο το πρωί πανικοβληθηκα κ μου έκανε καρδιοτοκογραφημα. Μου είπε ότι κοιμόταν. Ο γιατρός μου είπε αρκεί μια φορά ανά τετράωρο. Οπότε μην αγχώνεσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγα σήμερα στο γιατρό.. είμαι 37+3. Η μπέμπα περίπου 3100γρ. Είπε ο γιατρός ότι έχει εμπεδωθεί το μωρό κ πανικοβλήθηκα... Τώρα θέλει να με ξαναδεί τη Δευτέρα ( νωρίτερα από μια εβδομάδα που με βλέπει τώρα που μπήκα στον μήνα μου). Το ότι εμπεδωθηκε σημαίνει ότι θα γεννήσω άμεσα?έχει εμπεδωθεί το μωρό σε κάποια άλλη κοπέλα? 

Μου είπε ότι η επιλογή είναι να κανονίσουμε να μου βάλει υπόθετο που μαλακώνει τον τράχηλο κ να ξεκινήσει ο τοκετός. Αν το μωρό λέει είναι χαμηλά ο τράχηλος είναι αυτός που εμποδίζει τον τοκετό. Έχω πανικοβληθεί κ αγχωθει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marinaki23 είπε:

Κορίτσια πήγα σήμερα στο γιατρό.. είμαι 37+3. Η μπέμπα περίπου 3100γρ. Είπε ο γιατρός ότι έχει εμπεδωθεί το μωρό κ πανικοβλήθηκα... Τώρα θέλει να με ξαναδεί τη Δευτέρα ( νωρίτερα από μια εβδομάδα που με βλέπει τώρα που μπήκα στον μήνα μου). Το ότι εμπεδωθηκε σημαίνει ότι θα γεννήσω άμεσα?έχει εμπεδωθεί το μωρό σε κάποια άλλη κοπέλα? 

Μου είπε ότι η επιλογή είναι να κανονίσουμε να μου βάλει υπόθετο που μαλακώνει τον τράχηλο κ να ξεκινήσει ο τοκετός. Αν το μωρό λέει είναι χαμηλά ο τράχηλος είναι αυτός που εμποδίζει τον τοκετό. Έχω πανικοβληθεί κ αγχωθει..

Τι ωραία νέα!! Είναι καλό να έχει εμπεδωθεί το μωρό! Λογικά μου είπε πως και εμένα την άλλη εβδομάδα θα έχει εμπεδωθεί! Το άμεσα δε νομιζω να σημαίνει την ίδια ή την επόμενη ημέρα. Ίσως να εννοει τις επόμενες ημέρες. Έχεις καθόλου πονακια;

Φαντάζομαι ότι πανικοβαλεσσαι και αγχώνεσαι όμως σκέψου ότι όλα πάνε τέλεια! Το μωρό έχει πολύ καλό βάρος, διανύεις την 38η εβδομάδα και έχει εμπεδωθεί και το μωράκι! Έχεις τους καλύτερους οιωνούς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η marinaki23 είπε:

Κάποιες μέρες ειναι λίγο πιο ήσυχη κ κάποιες είναι κινητική αρκετά. Εξαρτάται νομίζω. Το Σαββάτο που είχα ραντεβού με τη μαία κ νόμιζα δεν την άκουσα όλο το πρωί πανικοβληθηκα κ μου έκανε καρδιοτοκογραφημα. Μου είπε ότι κοιμόταν. Ο γιατρός μου είπε αρκεί μια φορά ανά τετράωρο. Οπότε μην αγχώνεσαι. 

Ρωτάω γιατί κάπου διάβασα ότι όσο πλησιάζει ο τοκετός μειώνεται και η κινητικότητα και ήθελα να δω αν συμβαίνει και σε εσάς κάτι τέτοιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η marinaki23 είπε:

Κορίτσια πήγα σήμερα στο γιατρό.. είμαι 37+3. Η μπέμπα περίπου 3100γρ. Είπε ο γιατρός ότι έχει εμπεδωθεί το μωρό κ πανικοβλήθηκα... Τώρα θέλει να με ξαναδεί τη Δευτέρα ( νωρίτερα από μια εβδομάδα που με βλέπει τώρα που μπήκα στον μήνα μου). Το ότι εμπεδωθηκε σημαίνει ότι θα γεννήσω άμεσα?έχει εμπεδωθεί το μωρό σε κάποια άλλη κοπέλα? 

Μου είπε ότι η επιλογή είναι να κανονίσουμε να μου βάλει υπόθετο που μαλακώνει τον τράχηλο κ να ξεκινήσει ο τοκετός. Αν το μωρό λέει είναι χαμηλά ο τράχηλος είναι αυτός που εμποδίζει τον τοκετό. Έχω πανικοβληθεί κ αγχωθει..

Εμενα έχει εμπεδωθεί εδώ και 2.5 βδομάδες... μη μου λες τέτοια και με αγχωνεις.. και είπα να βγω μια βολτα σήμερα 😮

Είσαι όντως μια χαρά έχεις κλείσει 37η εβδ με τέλεια κιλά. Οπότε μην φοβάσαι τίποτα ότι και να γίνει από εδώ και πέρα είναι αυτό που τόσο καιρό περιμένεις 😍😍😍

Κι εγώ αυτό περιμένω να φτάσω 37+ και να χαλαρώσω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Εμενα έχει εμπεδωθεί εδώ και 2.5 βδομάδες... μη μου λες τέτοια και με αγχωνεις.. και είπα να βγω μια βολτα σήμερα 😮

Είσαι όντως μια χαρά έχεις κλείσει 37η εβδ με τέλεια κιλά. Οπότε μην φοβάσαι τίποτα ότι και να γίνει από εδώ και πέρα είναι αυτό που τόσο καιρό περιμένεις 😍😍😍

Κι εγώ αυτό περιμένω να φτάσω 37+ και να χαλαρώσω!! 

Είσαι σίγουρη; Έχει εμπεδωθεί από τόσο νωρίς; Έχεις αυτήν την αίσθηση σαν να έχεις μια μπάλα του μπόουλινγκ στο ηβικό οστό, όπως πολλοί περιγράφουν την εμπέδωση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Τι ωραία νέα!! Είναι καλό να έχει εμπεδωθεί το μωρό! Λογικά μου είπε πως και εμένα την άλλη εβδομάδα θα έχει εμπεδωθεί! Το άμεσα δε νομιζω να σημαίνει την ίδια ή την επόμενη ημέρα. Ίσως να εννοει τις επόμενες ημέρες. Έχεις καθόλου πονακια;

Φαντάζομαι ότι πανικοβαλεσσαι και αγχώνεσαι όμως σκέψου ότι όλα πάνε τέλεια! Το μωρό έχει πολύ καλό βάρος, διανύεις την 38η εβδομάδα και έχει εμπεδωθεί και το μωράκι! Έχεις τους καλύτερους οιωνούς! 

Τις τελευταίες 10 μέρες μπορεί να έχω μέσα στην ημέρα αλλά όχι κάθε μέρα σαν πόνο περιόδου που κρατάει λίγο κ φεύγει. 

Δεν ξέρω αν εμπεδωθηκε επειδή μας έχουν κόψει το ρεύμα στην πολυκατοικία κ ανεβοκατεβαίνω με τα πόδια στον τρίτο όροφο 😂.

Ενώ λέω κ εγώ καλό που εμπεδωθηκε ταυτόχρονα ένιωσα να κατακλύζομαι από άγχος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marinaki23 είπε:

Τις τελευταίες 10 μέρες μπορεί να έχω μέσα στην ημέρα αλλά όχι κάθε μέρα σαν πόνο περιόδου που κρατάει λίγο κ φεύγει. 

Δεν ξέρω αν εμπεδωθηκε επειδή μας έχουν κόψει το ρεύμα στην πολυκατοικία κ ανεβοκατεβαίνω με τα πόδια στον τρίτο όροφο 😂.

Ενώ λέω κ εγώ καλό που εμπεδωθηκε ταυτόχρονα ένιωσα να κατακλύζομαι από άγχος. 

Νομίζω ότι ακόμα και αν έχει εμπεδωθεί για να ξεκινήσει ο τοκετός θα πρέπει να εμφανιστούν πόνοι.

Σε καταλαβαίνω..και εγώ έτσι νοιωθω τώρα που ξέρω ότι πλησιάζει η ώρα.. ενώ όλα είναι έτοιμα, εγώ δεν είμαι έτοιμη 😐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Είσαι σίγουρη; Έχει εμπεδωθεί από τόσο νωρίς; Έχεις αυτήν την αίσθηση σαν να έχεις μια μπάλα του μπόουλινγκ στο ηβικό οστό, όπως πολλοί περιγράφουν την εμπέδωση;

Ναι όταν είχα καφέ υγρά και πήγα στο νοσοκομείο ο γιατρός εκεί ήταν το πρώτο που σχολίασε γιατί έψαχνε το κεφάλι πολύ ψηλά και γυρνάει και λέει στη μαία, δες το κεφάλι είναι τελείωσ μέσα. Και όντως ήταν το κόκκαλο και δυσκολευόταν να το δει  . Λόγω των συσπάσεων είναι τόσο κατω λογικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η marinaki23 είπε:

Τις τελευταίες 10 μέρες μπορεί να έχω μέσα στην ημέρα αλλά όχι κάθε μέρα σαν πόνο περιόδου που κρατάει λίγο κ φεύγει. 

Δεν ξέρω αν εμπεδωθηκε επειδή μας έχουν κόψει το ρεύμα στην πολυκατοικία κ ανεβοκατεβαίνω με τα πόδια στον τρίτο όροφο 😂.

Ενώ λέω κ εγώ καλό που εμπεδωθηκε ταυτόχρονα ένιωσα να κατακλύζομαι από άγχος. 

Η αλήθεια είναι πως επειδή μένω σε μονοκατοικία και λίγο πριν ξεκινήσει το πρόβλημα με τις συσπάσεις ανεβοκατέβαινα συνέχεια τα σκαλια, πιστεύω ότι σε μένα ευθύνεται αυτό. Και όταν φτάνεις 39+ σου λένε να ανεβοκατεβαίνεις σκάλες, να περπατάς, να περπατάς με το ένα πόδι πάνω στο πεζοδρόμιο το άλλο κάτω, οπότε κάποιο ρόλο παίζουν όλα αυτά !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...