Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια μου Γέννησα στις 14/09 τελικά. Καθώς το μωρό δε μεγάλωνε άλλο.. κι είχε αρχίσει να πιέζεται. Πήγαμε Παρασκευή εμβρυολόγο και Σάββατο μπήκα για καισαρική. Γεννήθηκε 1940 γραμμάρια. Μικρούλης. Όλα πήγαν καλά αλλά είναι στη ΜΕΝΝ χωρίς υποστήριξη καθώς τα πνευμόνια του ήταν οκ. Εγώ βγήκα προχθές από το μαιευτήριο. Ξεκίνησα να βγάζω και γάλα και να του το πηγαίνω αλλά ακόμη έχω πολύ μικρή παραγωγή. Κι εκείνος όμως τρώει λίγο ως τώρα και το αυξάνουν σιγά σιγά. Άγνωστο πόσο θα παραμείνει. Μας είπαν να του δώσουμε χρόνο όμως. Είναι πολύ δύσκολο να τον έχω μακριά.. Αυτά από εμένα.. έγινε μωράκι Σεπτεμβρίου ο δικός μου 
    • Ναι είναι ωραίες! Και εγώ έχω άλλα δυο αδέλφια αγόρια και λέω τι καλά να μου κάναν ένα αδελφάκι ακόμα ίσως είχα και μια αδελφούλα τώρα.. ! 😁Όλες να έχουμε μια όμορφη τελειόμενη εγκυμοσύνη εύχομαι! Όλα να πάνε καλά!
    • κορίτσια έχει κάνει καμία από θρομβοφιλία την εξέταση PAI-1; Να ρωτήσω κάτι που θέλω..
    • @Souzan καλά μη νομίζεις, κι εμείς με εξωσωματική θα πάμε, οι γιατροί είναι κάθετοι στο ότι δεν υπάρχει περίπτωση με τα νούμερα που έχουμε να επιτευχθεί φυσιολογική σύλληψη. Απλά είπαμε μήπως με τη θεραπεία βελτιώσουμε λίγο ποιότητα , ποσότητα και κινητικότητα. Που όντως έχουν βελτιωθεί σε κάποιο βαθμό αλλά και πάλι φυσιολογικά πάρα πολύ δύσκολα να συμβεί μια εγκυμοσύνη. Εγώ περνάω επιτροπή τώρα τον Οκτώβριο, οπότε η διαδικασία της εξωσωματικής ή θα ξεκινήσει Νοέμβριο αν προλάβω τον κύκλο ή μετά θα το αφήσω απο τη νέα χρονιά για Ιανουάριο. Δεκέμβριο δεν θέλω γιατί είναι μήνας γιορτών και όλοι λείπουν, οπότε δεν θέλω να το πάω για τότε. Έχουμε βέβαια ραντεβού με τον ανδρολόγο την άλλη εβδομάδα και είμαι πολύ περίεργη να δω τελικά τι θα μας πει για τα αποτελέσματα του καινούριου σπερμοδιαγράμματος, αν υπάχρει δηλαδή κάποια ελπίδα βελτίωσης σε υποτιθέμενη συνέχιση της θεραπείας και αν αυτό κάποια στηγμή μπορεί να ρθει στα φυσιολογικά νούμερα. Δύσκολο μου φαίνεται βέβαια, αλλά ποτέ δεν ξέρεις, τι να πω! @H0pe εσείς τι ακριβώς κάνατε και γιατί λες ότι δεν είδατε κάποια βελτίωση;
    • Κι εγώ θα φτιάξω μεγάλη από τη φωτογράφιση που θα κάνουμε. Αλλά τη βγάζω και τουλάχιστον μια φωτογραφία την ημέρα για να έχω αρχείο!🥰🥰🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...