Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Κι εγώ έτσι θα κάνω. Έχω δύο κολάν από την προηγούμενη εγκυμοσύνη, αλλά οι τελευταίοι μήνες μου ήταν καλοκαίρι ενώ τώρα "χειμώνα" (ο,τι έχει στην Κρήτη τέλος πάντων). Οπότε είπα κι εγώ στον σύζυγο "θα πάω να ψωνίσω κάνα φουτερακι αντρικό λαρτζ και καμιά φόρμα και θα τα φοράς μετά εσύ"! Βρήκα κάτι λαρτζ ροζ φούτερ και λέω να τα πάρω, αναρωτιέμαι αν θα τα βαλει μετά 😆 Ωωω ρε κορίτσια, εγώ δεν έχω τεστακι σε αυτήν την εγκυμοσύνη. Είχα πάει απευθείας για χοριακη. Είχα καμία βδομάδα καθυστέρηση και νόμιζα ότι ήταν από τον κορωνοιο που είχα κολλήσει τότε. Δεν πίστευα ότι θα είμαι έγκυος. Εκείνο τον μήνα μετά τις επαφές έπαιρνα κι αντιβίωση για κάτι άλλο που με είχε κολλήσει ο μικρός, δεν περίμενα καθόλου ότι θα είμαι έγκυος 🙄
    • Καλησπέρα Ιωάννα μου!! Σήμερα ήρθε το νοσοκομειακό θηλαστρο στο σπίτι κ το χρησιμοποιήσα για να δούμε τι βγάζω από τα δύο στήθη. Στο σύνολό έβγαλα 30ml και το μωρό πρέπει να παίρνει 60ml, άρα το γάλα μου δεν επαρκεί για να μην πεινάει... Ευτυχώς στην πολυκατοικία το από πάνω διαμέρισμα είναι άδειο, όπως κ το δίπλα από το σαλόνι, αλλά κ το διαμέρισμα που είναι δίπλα από τον διάδρομο της κρεβατοκάμαρας η γιαγιά που μένει δίπλα βρίσκεται στο χωριό και δεν ακούει τίποτα! Όσο για τους από κάτω δεν έχουν μούτρα να έρθουν για να κάνουν παράπονα, γιατί μέρα παρά μέρα εδώ κ δύο χρόνια τη βρίσκουν να τσακώνονται έντονα, ειδικά με την κοπέλα να ουρλιάζει κ να χτυπάει πόρτες... οπότε δε θα έχω θέμα με κανέναν!! Γενικά ο μικρός έχει ηρεμήσει αρκετά! Κ το καλό είναι το βράδυ κοιμάται 3ωρα σερί, με ελάχιστο κλάμα..
    • Χαχαχα τι καλουλης!! Αλλά προβλέπεται η γλάστρα να μην υπάρχει μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης άμα συνεχίσεις να έχεις καούρες!! 😆 
    • Καλά έλιωσα στα γέλια με το ρουφηγμα της κοιλιάς!!! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Ισχύει φέτος το καλοκαίρι και εγώ καθόλου!! Αχχχχχ σε καλό σου!!! Ακόμα κλαίω!!! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Τουλάχιστον απολαύσαμε βουτιές και βόλτες χωρίς πίεση!! 🤣🤣🤣🤣 Καμαρωτή-καμαρωτή λέει!! 🤣🤣🤣🤣 Πάλι καλά στον υπάλληλο!!! Εδώ η γαϊδουριά πάει σύννεφο!! Και δεν σου μιλάω για το θέμα της εγκυμοσύνης.. εδώ στο ταμείο express μέχρι 10 προϊόντα που είναι και πάει ο άλλος με ένα καρότσι γεμάτο, να τον εξηπηρετουν και να περιμένω εγώ σα μλκας με 3 πράγματα στο χέρι χωρίς να τους λένε τίποτα..!!  Εμένα πάλι με ρωτούσαν σήμερα στο διαγνωστικό η κοπέλα που μου έπαιρνε αίμα γιατί κάνω καμπύλη ζαχάρου, αν έχω κάποιο πρόβλημα κτλ.. καλέ έγκυος της λέω είμαι.. αχ μου λέει συγνώμη δεν το κατάλαβα.. εκεί τι να υποθέσω;;; 🤷 Και ήμουν και νηστική.. που να είχα φάει κιόλας!!! 😂😂 Αχχ και εγώ πρέπει... Πήρες από κανά site να μπούμε να χαζέψουμε και εμείς;! Κοίταζα να σου πω.. αλλά μου φάνηκαν πανάκριβα...!! Μάλλον με ρούχα του συζύγου θα τη βγάλω...😳 Στη σχολή που ξεκινάει τον επόμενο μήνα να δω πως θα πάω.. σα γυφτάκι θα είμαι..😅😅😅 Τι ωραίο αυτό με το ημερολόγιο!! Τα τεστακια τα έχω και εγώ!! Νομίζω είναι από τα λίγα που έχω φωτογραφίες εγκυμοσύνης..🤣🤣🤣 κάπως έπρεπε να στέλνω στις φιλενάδες μου να μην βγαίνω τρελή που βλέπω γραμμουλες!! 🤣🤣🤣🤣
    • Είμαι 29η τώρα πως πέρασε ο καιρός έτσι μωρέ κορίτσια 😱 Σε 2,5 εβδομάδες βγαίνω σε άδεια κύησης! Και σε μια εβδομάδα έχω το ντοπλερ!! Πωπω... Πλησιάζει ο καιρός και δεν το παίρνω χαμπάρι 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...