Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Καλά έλιωσα στα γέλια με το ρουφηγμα της κοιλιάς!!! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Ισχύει φέτος το καλοκαίρι και εγώ καθόλου!! Αχχχχχ σε καλό σου!!! Ακόμα κλαίω!!! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Τουλάχιστον απολαύσαμε βουτιές και βόλτες χωρίς πίεση!! 🤣🤣🤣🤣 Καμαρωτή-καμαρωτή λέει!! 🤣🤣🤣🤣 Πάλι καλά στον υπάλληλο!!! Εδώ η γαϊδουριά πάει σύννεφο!! Και δεν σου μιλάω για το θέμα της εγκυμοσύνης.. εδώ στο ταμείο express μέχρι 10 προϊόντα που είναι και πάει ο άλλος με ένα καρότσι γεμάτο, να τον εξηπηρετουν και να περιμένω εγώ σα μλκας με 3 πράγματα στο χέρι χωρίς να τους λένε τίποτα..!!  Εμένα πάλι με ρωτούσαν σήμερα στο διαγνωστικό η κοπέλα που μου έπαιρνε αίμα γιατί κάνω καμπύλη ζαχάρου, αν έχω κάποιο πρόβλημα κτλ.. καλέ έγκυος της λέω είμαι.. αχ μου λέει συγνώμη δεν το κατάλαβα.. εκεί τι να υποθέσω;;; 🤷 Και ήμουν και νηστική.. που να είχα φάει κιόλας!!! 😂😂 Αχχ και εγώ πρέπει... Πήρες από κανά site να μπούμε να χαζέψουμε και εμείς;! Κοίταζα να σου πω.. αλλά μου φάνηκαν πανάκριβα...!! Μάλλον με ρούχα του συζύγου θα τη βγάλω...😳 Στη σχολή που ξεκινάει τον επόμενο μήνα να δω πως θα πάω.. σα γυφτάκι θα είμαι..😅😅😅 Τι ωραίο αυτό με το ημερολόγιο!! Τα τεστακια τα έχω και εγώ!! Νομίζω είναι από τα λίγα που έχω φωτογραφίες εγκυμοσύνης..🤣🤣🤣 κάπως έπρεπε να στέλνω στις φιλενάδες μου να μην βγαίνω τρελή που βλέπω γραμμουλες!! 🤣🤣🤣🤣
    • Είμαι 29η τώρα πως πέρασε ο καιρός έτσι μωρέ κορίτσια 😱 Σε 2,5 εβδομάδες βγαίνω σε άδεια κύησης! Και σε μια εβδομάδα έχω το ντοπλερ!! Πωπω... Πλησιάζει ο καιρός και δεν το παίρνω χαμπάρι 
    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️ Κοίτα η αλήθεια είναι την έχω γενικά την εμμονή με τις φωτο, οπότε δε μου είναι και δύσκολο, παρά το γεγονός ότι μου ξέφυγαν κάποιες εβδομάδες 😅 Αλλά ισχύει ότι δε ξέρω αν θα υπάρχει το ίδιο μεράκι σε άλλη εγκυμο΄συνη 🤣 Κι η μαμά μου μας έχει γράψει ημερολογίο εγκυμοσύνης και για μένα αλλά και για τον αδερφό μου, και του αδερφού μου (δευτερο παιδάκι γαρ) έχει πολλές κενές σελίδες και κάποιες αρκετά επιγραμματικά γραμμένες - Εγώ έχω ολόκληρη βίβλο  🤣🤣🤣🤣  Αλλά είναι ωραίες αναμνήσεις, δλδ τώρα που είμαστε ενήλικες ,τα διαβάζουμε πού και πού σε Χριστούγεννα και λοιπά, και είναι πολύ τρυφερό, οπότε ήθελα να το κάνω εξαρχής όταν θα ε΄ιχα κι εγώ δικά μου παιδιά ☺️
    • Σε εμένα η εξέταση, βλέπω εδώ, ονομαζόταν "αναστολέας ενεργοποιητή πλασμινογόνου- 1(ΡΑΙ-1 4G/5G)" και βρέθηκα θετική σε αυτό το 4G/5G, που όπως διαβάζω στις απαντήσεις, αποτελούν γονότυπο που συνδέεται με την μειωμένη ικανότητα διάλυσης θρόμβων. Αυτή την εξέταση την είχα κάνει αυτή σε δεύτερο χρόνο, μαζί με α΄λλες, επειδή είχα βρεθεί νωρίτερα ομοζυγώτης στην ομοκυστεϊνη.  Τελικά ο γιατρός δεν με ανησύχησε, δεν μου είπε τίποτα ιδιαίτερο. Μου είχε δώσει να πινω Neurobion-  βιταμίνη Β για την ομοκυστεϊνη και μου είχε πει ότι δεν επηρεάζεται εγκυμοσύνη. Σε σένα είπε κάτι άλλο; To μόνο ίσως που σχετίζεται με αυτά, ήταν που όταν έμεινα έγκυος, στη Β επιπέδου είχε βρει αντίσταση στις μητριαίες αρτηρίες (που στε΄λνουν αίμα στον πλακούντα) και μου έδωσε σαλοσπίρ. Αλλά κάπου αλλού δεν με είχε ανησυχήσει. Και η αλήθεια είναι ότι είμαι λίγο στα θολά με αυτές τις εξετάσεις θρομβοφιλίας. Πήγα με εξωσωματική εγώ και σε βάζουν να κάνεις πάρα πολλά. Και αν δεν δουν κάτι ανησυχητικό, το περνάνε στα γρήγορα. 
    • Ναι, γλυκούλης! Κάθεται και φτιάχνει και μόνος του γλυκά μερικές φορές και μετά με λέει χοντρή. Αλλά παρόλα αυτά με φωνάζει για να φάω το γλυκό μου 😆 Εμένα με είχε πιάσει στον 5ο και 6ο μήνα πολύ έντονη παλινδρόμηση. Εκεί μεταξύ 6ου κι 7ου μειώθηκε η αίσθηση καυσου στον ύπνο πχ, αλλά υπάρχει ακόμα άμα φάω πολύ, συν ότι νιώθω ότι μίκρυνε το στομάχι μου. Και έχω κι ένα περίεργο που με πιάνει καούρα αν πιω νερό κάποια ώρα μετά το φαγητό... Όχι αμέσως μετά, αλλά μια ώρα μετά πχ 🙄
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...