Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Όταν είχα πάει την πρώτη φορά είχα φτάσει 40αρια μου είχαν πει. Δε το είχα δει όμως τότε καθόλου δεν ήξερα κιόλας. 

Από τότε που νοσηλεύτηκα και ξεκίνησα και αγωγή όταν πηγαίνω ή θα κάνω ελάχιστες (10-15 σε ενταση) ή ας πούμε την παρασκευή που πήγα έκανα περισσότερες και λίγο πιο δυνατές μέχρι 25-30 νομίζω. Είναι τυχαίες μέσα στη μέρα ναι , δεν είναι ποτέ στάνταρ. Το μόνο σίγουρο είναι ότι έχω πιο πολλές από το απόγευμα και μετά και ότι κάποιες φορές παθαίνω όταν κάθομαι πολύ ώρα σε μια θέση ( στην καθιστή κυρίως) 

Είχα ρωτήσει στο νοσοκομείο αν θα δούμε τον τράχηλο και μου είπαν με τη γιατρό σου. Τώρα τρίτη που θα πάω ελπίζω να το δούμε. 

Επισης δεν είχα σκεφτεί καθόλου κ ότι είμαι εδώ και 2μιση βδομάδες ξαπλωμένη και ότι πρέπει να ενημερώσω την αιματολογο μήπως πρέπει να αυξήσουμε την αγωγή. Και τώρα μέχρι να κάνω εξετάσεις και να βγουν τα αποτελέσματα με έχει φάει κ αυτό το άγχος με τις θρομβώσεις και μη γίνει τίποτα άλλο... 

Αχ έχω τρελαθεί ειλικρινά με όλα αυτά...και εκνευρίζομαι που πρέπει έμεις να τα σκέφτομαστε και να τους λέμε. Δηλαδή εμένα αν δε μου έλεγε η μαμά μου μήπως πρέπει να ρωτήσεις την αιματολογο αν σου αρκεί η αγωγή δε θα το σκεφτόμουν καν. 

Έχεις δίκιο. Πολλές φορές καλουμαστε εμείς να σκεφτούμε διάφορα και να τους ενημερώσουμε. 

Κάνε ένα τηλέφωνο στον αιμστολογο. Μην περιμένεις μέχρι να πας. Εγκυμοσύνη είναι. Καλό είναι να είσαι ένα βήμα μπροστά. Εγώ τουλάχιστον που είμαι πολύ αγχωδης έτσι το σκέφτομαι. 

Πότε έχεις πάλι γιατρό? Σόρρυ αν το είπες αλλά δεν θυμάμαι.

Όσον αφορά στις συσπάσεις και εγώ παρατηρούσα ότι όταν καθόμουν πολύ ώρα (π χ στην δουλειά) 'η το βραδάκι που χαλαρωνα, ένιωθα πιο πολλές. Ιδίως αν καθόμουν ανάσκελα. Προσπάθησε να κάθεσαι στο πλάι, να πίνεις πολύ νερό και να ηρεμήσεις. Χωρίς να είμαι ειδικός και χωρίς να ξέρω , με αυτά που μου λες και έχω βιώσει και εγώ μια χαρά είσαι!!! Να ηρεμήσεις και όλα θα πάνε καλά!

Εγω βγαίνω σε άδεια σε λίγες μέρες (την άλλη Παρασκευή είναι η τελευταία μου μέρα). Μετά όλες μαζί θα λέμε τι κάνουμε για να περάσει η ώρα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Έχεις δίκιο. Πολλές φορές καλουμαστε εμείς να σκεφτούμε διάφορα και να τους ενημερώσουμε. 

Κάνε ένα τηλέφωνο στον αιμστολογο. Μην περιμένεις μέχρι να πας. Εγκυμοσύνη είναι. Καλό είναι να είσαι ένα βήμα μπροστά. Εγώ τουλάχιστον που είμαι πολύ αγχωδης έτσι το σκέφτομαι. 

Πότε έχεις πάλι γιατρό? Σόρρυ αν το είπες αλλά δεν θυμάμαι.

Όσον αφορά στις συσπάσεις και εγώ παρατηρούσα ότι όταν καθόμουν πολύ ώρα (π χ στην δουλειά) 'η το βραδάκι που χαλαρωνα, ένιωθα πιο πολλές. Ιδίως αν καθόμουν ανάσκελα. Προσπάθησε να κάθεσαι στο πλάι, να πίνεις πολύ νερό και να ηρεμήσεις. Χωρίς να είμαι ειδικός και χωρίς να ξέρω , με αυτά που μου λες και έχω βιώσει και εγώ μια χαρά είσαι!!! Να ηρεμήσεις και όλα θα πάνε καλά!

Εγω βγαίνω σε άδεια σε λίγες μέρες (την άλλη Παρασκευή είναι η τελευταία μου μέρα). Μετά όλες μαζί θα λέμε τι κάνουμε για να περάσει η ώρα :P

Μίλησα με την αιματολογο με μηνύματα γιατί είναι εκτός Ελλάδας και μου είπε να κάνω 2 εξετάσεις. Τώρα τις έκανα βγαίνουν αύριο οπότε περιμένουμε! 

Αυτά ακριβώς ένιωθα κ εγώ όπως τα λες!! Όταν κάθομαι πολύ ώρα και το βραδάκι που χαλάρωνα. 

Πάω παρασκευή για καρδιοτοκογραφο,τρίτη γυναικολόγο. 

Ειλικρινά καλύτερα να δούλευα! Τόσο σπίτι τόσο σκέψη ...σε τρελαίνει!! Έλα στο τιμ 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η silvy22 είπε:

δεν μπορώ απο το κινητό να κάνω login... μου δείχνει πολυ λιγα απο το μενου... απο υπολογιστή είμαι οκ. ειμαι 26+4, πάω στη δουλειά μερικές ώρες κ μετά κανα μαγέιρεμα στο σπιτι κ γενικά λίγα πράγματα και λίγες μετακινήσεις, πιστευω ανα 2 βδομαδο που πάμε θα αξιολογεί την περίπτωση και ίσως μου κόψει κ άλλα πράγματα...
αν έχεις αμφιβολίες και έννοιες μπορούσες να πάρεις μια 2η γνώμη να κάνεις και υπέρυχο....αμήν όλα καλά για όλες μας! πήγαμε και απο το Μ*** να δουμε λίγο τιμές και δωμάτια ... ξυρισμα κοντρα!

Χαχαχα δε φαίνεται σε ποιο πηγές γιατί το κρύβει το φόρουμ, αλλά παντού ξύρισμα κόντρα έχει 😂

Στην αρχή της εγκυμοσύνης μου έλεγα στον άντρα.μου όλα θα τα πάρουμε καινούρια δε δέχομαι τίποτα από άλλον. Τώρα τον παρακαλαω να βρει κανένα φιλο-γνωστο να μας δώσει τίποτα 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Μίλησα με την αιματολογο με μηνύματα γιατί είναι εκτός Ελλάδας και μου είπε να κάνω 2 εξετάσεις. Τώρα τις έκανα βγαίνουν αύριο οπότε περιμένουμε! 

Αυτά ακριβώς ένιωθα κ εγώ όπως τα λες!! Όταν κάθομαι πολύ ώρα και το βραδάκι που χαλάρωνα. 

Πάω παρασκευή για καρδιοτοκογραφο,τρίτη γυναικολόγο. 

Ειλικρινά καλύτερα να δούλευα! Τόσο σπίτι τόσο σκέψη ...σε τρελαίνει!! Έλα στο τιμ 😂😂

Καλά αποτελέσματα εύχομαι!

Ωραία μια χαρά! Στο νοσοκομείο πληρώνεις για τον καρδιοτοκογραφο?

Εγώ σήμερα έχω γιατρό. Να δούμε πόσα κιλά θα είναι το μωράκι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Watermelon είπε:

Καλά αποτελέσματα εύχομαι!

Ωραία μια χαρά! Στο νοσοκομείο πληρώνεις για τον καρδιοτοκογραφο?

Εγώ σήμερα έχω γιατρό. Να δούμε πόσα κιλά θα είναι το μωράκι :)

Ναι πληρώνω 5 ευρώ για ραπίντ (αν το κάνω εκεί είναι 10) + 30 ευρώ το καρδιοτοκογραφο! Και η γυναικολόγος είπε θα κάνω κάθε βδομάδα... Μέχρι πότε δε ξέρω! 

Αααα περιμένουμε νέα 😍😍 με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Ναι πληρώνω 5 ευρώ για ραπίντ (αν το κάνω εκεί είναι 10) + 30 ευρώ το καρδιοτοκογραφο! Και η γυναικολόγος είπε θα κάνω κάθε βδομάδα... Μέχρι πότε δε ξέρω! 

Αααα περιμένουμε νέα 😍😍 με το καλό!

Καλά αποτελεσματα! @Watermelon περιμένουμε να μάθουμε πόσα κιλά είναι!

Πληρώνεις για καρδιοτοκογραφο στο νοσοκομείο; Η στο μαιευτήριο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Ναι πληρώνω 5 ευρώ για ραπίντ (αν το κάνω εκεί είναι 10) + 30 ευρώ το καρδιοτοκογραφο! Και η γυναικολόγος είπε θα κάνω κάθε βδομάδα... Μέχρι πότε δε ξέρω! 

Αααα περιμένουμε νέα 😍😍 με το καλό!

Πω πω. Έξοδα και από εκεί. Τι να πω. 

Όλα καλά θα πάνε είμαι σίγουρη, οπότε χαλάλι. 

στις πριν 10 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Καλά αποτελεσματα! @Watermelon περιμένουμε να μάθουμε πόσα κιλά είναι!

Πληρώνεις για καρδιοτοκογραφο στο νοσοκομείο; Η στο μαιευτήριο; 

Σας ευχαριστώ κορίτσια!!! Θέλω να πιστεύω ότι θα έχουμε φτάσει το 1,5 κιλό. Πριν 2 εβδομάδες ήταν 1206 γρ (στις 28 εβδομάδες). 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Watermelon είπε:

Πω πω. Έξοδα και από εκεί. Τι να πω. 

Όλα καλά θα πάνε είμαι σίγουρη, οπότε χαλάλι. 

Σας ευχαριστώ κορίτσια!!! Θέλω να πιστεύω ότι θα έχουμε φτάσει το 1,5 κιλό. Πριν 2 εβδομάδες ήταν 1206 γρ (στις 28 εβδομάδες). 

 

Άρα τώρα είσαι 30 εβδομάδες; Πιστεύω θα έχει πάει 1,5 κιλό!! Περιμένουμε να μας πεις!!🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

Καλά αποτελεσματα! @Watermelon περιμένουμε να μάθουμε πόσα κιλά είναι!

Πληρώνεις για καρδιοτοκογραφο στο νοσοκομείο; Η στο μαιευτήριο; 

Στο διαβαλκανικό (Θεσσαλονίκη). Εκεί που θα γεννήσω κιόλας. Μου είπαν τώρα είναι 30, στον 8ο είναι 15 και στον 9ο δωρεάν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Watermelon είπε:

Όλα καλά κορίτσια. 1582 γρ είναι ο μπέμπης. 💙

Τράχηλος 2,7 cm. 

 

Μπράβο,άντε να παίρνουμε σειρά κι εμείς…🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Κορίτσια έχει καμία διαβήτη κύησης ; Το μηχάνημα σας το έδωσε η γιατρός; Ή το αγοράσατε μόνες ; Και ποσο κοστιζει ;

εγώ έκανα καμπύλη χθες, καλή φαίνεται θα δω την ενδοκρινολόγο την άλλη εβδομάδα να δω τι θα πει... το μηχανημα δωρε΄ν απο το φαρμακείο το έχω πάρει αλλά πληρωνω τις ταινίες και τις βελόνες καθως δεν μπορούν να μου τα γράψουν... εσένα τι σου είπε ο ενδοκρινολόγος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η silvy22 είπε:

εγώ έκανα καμπύλη χθες, καλή φαίνεται θα δω την ενδοκρινολόγο την άλλη εβδομάδα να δω τι θα πει... το μηχανημα δωρε΄ν απο το φαρμακείο το έχω πάρει αλλά πληρωνω τις ταινίες και τις βελόνες καθως δεν μπορούν να μου τα γράψουν... εσένα τι σου είπε ο ενδοκρινολόγος?

Εγώ είχα κάνει καμπύλη πριν 3 βδομάδες. Αλλά είχα νοσηλευτεί 3 μέρες πριν την εξέταση για συσπάσεις και μου έκαναν ενέσεις κορτιζόνης. Η ενδοκρινολόγος είπε ότι επηρεάστηκε η μία τιμή από εκεί γιατί ήταν κάπως αυξημένη. Επίσης τα όρια λένε για την τιμή που έχω ανεβασμένη 170 και εγώ έχω 177. Η ενδοκρινολόγος λέει ότι οι τιμές είναι διαφορετικές στην εγκυμοσύνη,οπότε είμαι μέσα στα όρια. Εγώ πήρα στο εργαστήριο σήμερα και μου είπαν ότι οι τιμές είναι ίδιες και για κύηση. Και δε βγάζω άκρη!!  Θα μιλήσω πάλι με ενδοκρινολόγο γιατί ειλικρινά δε ξέρω τι να κάνω.. 

Το μηχανήματα το παίρνεις δωρεάν μέσω εοππυ;κ επίσης οι ταινίες και οι βελόνες δε γράφονται ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Emily2 είπε:

Εγώ είχα κάνει καμπύλη πριν 3 βδομάδες. Αλλά είχα νοσηλευτεί 3 μέρες πριν την εξέταση για συσπάσεις και μου έκαναν ενέσεις κορτιζόνης. Η ενδοκρινολόγος είπε ότι επηρεάστηκε η μία τιμή από εκεί γιατί ήταν κάπως αυξημένη. Επίσης τα όρια λένε για την τιμή που έχω ανεβασμένη 170 και εγώ έχω 177. Η ενδοκρινολόγος λέει ότι οι τιμές είναι διαφορετικές στην εγκυμοσύνη,οπότε είμαι μέσα στα όρια. Εγώ πήρα στο εργαστήριο σήμερα και μου είπαν ότι οι τιμές είναι ίδιες και για κύηση. Και δε βγάζω άκρη!!  Θα μιλήσω πάλι με ενδοκρινολόγο γιατί ειλικρινά δε ξέρω τι να κάνω.. 

Το μηχανήματα το παίρνεις δωρεάν μέσω εοππυ;κ επίσης οι ταινίες και οι βελόνες δε γράφονται ;

Εγώ θυμάμαι από την αδερφή μου , που ήταν στο όριο και έπρεπε να μετριέται συνεχώς, πως το μηχάνημα της το έγραψε ο γιατρός αλλιώς κόστιζε γύρω στα 70 αν θυμάμαι καλά. Για τις ταινίες δεν γνωρίζω καθόλου .. ο γυναικολόγος σου τι λέει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Κορίτσια έχει καμία διαβήτη κύησης ; Το μηχάνημα σας το έδωσε η γιατρός; Ή το αγοράσατε μόνες ; Και ποσο κοστιζει ;

Εμένα μου το έδωσε η κουνιάδα μου,στο φαρμακείο μου είχαν πει ότι δεν είχαν κ ότι επρεπε να μου το δώσει η γιατρός..δεν το συνέχισα γιατί τελικά όπως σ είπα μ έδωσε η αδερφή του άντρα μου..οι ταινίες εννοείται γράφονται και στο λέω γιατί εχθές μ τελείωσαν και λέω ας μπω στο φαρμακείο να πάρω μην τις γράφω μωρέ πόσο να κάνουν…και πλήρωσα 50 ταινίες 20€..Έπαθα σοκ…την επόμενη θα γράψω αρκετές για να έχω…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Εγώ θυμάμαι από την αδερφή μου , που ήταν στο όριο και έπρεπε να μετριέται συνεχώς, πως το μηχάνημα της το έγραψε ο γιατρός αλλιώς κόστιζε γύρω στα 70 αν θυμάμαι καλά. Για τις ταινίες δεν γνωρίζω καθόλου .. ο γυναικολόγος σου τι λέει;

Στην αρχή μου είπε να απευθυνθώ σε διαβητολογο. μόλις της είπα ότι μίλησα με την ενδοκρινολόγο και είπε αυτά, είπε οκ ότι σου είπε. Δεν ασχολήθηκε παραπάνω. Αλλά εγώ ανησυχώ γιατί αν οι τιμές αναφορας είναι αυτές , είναι παθολογική. Και αυτό με την κορτιζόνη πως θα ξέρουμε ότι σίγουρα επηρέασε την καμπύλη.. 

Οπότε μαλλον θα πάρω τον ενδοκρινολόγο ξανά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα εργαστήρια είναι όντως οι τιμές τους διαφορετικές…στην κύηση είναι αλλιώς…θα στο επιβεβαιώσει αυτό κ ο ενδοκρινολόγος κ ο γυναικολόγος..τα μικροβιολογικά έχουν τις φυσιολογικές τιμές…οι τιμές πρέπει να είναι κάτω από 93-180-153 σε 120 λεπτά εξέταση…κ εμενα στο μικροβιολογικό είχε την πρώτη ώρα κάτω από 140 ότι έπρεπε να έχω..ε δεν έδωσα καμία σημασία αφού ο γιατρός μ είχε δώσει χαρτί πως έπρεπε να είναι οι τιμές…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Στα εργαστήρια είναι όντως οι τιμές τους διαφορετικές…στην κύηση είναι αλλιώς…θα στο επιβεβαιώσει αυτό κ ο ενδοκρινολόγος κ ο γυναικολόγος..τα μικροβιολογικά έχουν τις φυσιολογικές τιμές…οι τιμές πρέπει να είναι κάτω από 93-180-153 σε 120 λεπτά εξέταση…κ εμενα στο μικροβιολογικό είχε την πρώτη ώρα κάτω από 140 ότι έπρεπε να έχω..ε δεν έδωσα καμία σημασία αφού ο γιατρός μ είχε δώσει χαρτί πως έπρεπε να είναι οι τιμές…

Α ναι ; Και σε σένα είχε άλλες τιμές δηλαδή ;

Εγώ πήρα τώρα και στο μικροβιολογικό και μου είπαν ότι οι φυσιολογικές τιμές που έχει δίπλα είναι ίδιες με της κύησης..αλλά η ενδοκρινολόγος είπε ότι είναι αυτές που λες και εσύ ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Εννοειται ότι θα ακούσουμε τους γιατρούς..χαζοί είναι όλοι τους δηλαδή;μη δίνεις σημασία στο εργαστήριο..

Ξέρω κ εγώ  ο καθένας λέει τα δικά του πια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι…στο λέω εγώ που με έχουν βάλει σε διατροφή μόνο κ μόνο επειδή έχω ζάχαρο νηστείας94 κ όχι κάτω από 93 που θέλουν…Το καλό είναι ότι έχω χάσει δυο κιλά αλλά ανέκαθεν τους φωνάζω είχα ζάχαρο νηστείας 95-96 δεν καταλαβαίνουν…όλες οι άλλες τιμές μ είναι υπερτέλειες…ε κάνω κι εγώ αυτό π μ λένε τι να πω…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Μην αγχώνεσαι…στο λέω εγώ που με έχουν βάλει σε διατροφή μόνο κ μόνο επειδή έχω ζάχαρο νηστείας94 κ όχι κάτω από 93 που θέλουν…Το καλό είναι ότι έχω χάσει δυο κιλά αλλά ανέκαθεν τους φωνάζω είχα ζάχαρο νηστείας 95-96 δεν καταλαβαίνουν…όλες οι άλλες τιμές μ είναι υπερτέλειες…ε κάνω κι εγώ αυτό π μ λένε τι να πω…

Τι διατροφή κάνεις ;

Και εγώ σκέφτομαι να προσέχω λίγο από μόνη μου, αν και δεν τρώω και κάτι το ιδιαίτερο έτσι κι αλλιώς.

Ναι έχω καταλάβει ότι όλοι είναι πολύ αυστηροί με το ζάχαρο. Καλά κάνεις εννοείται να ακολουθείς τις οδηγίες.. εδώ εμένα μου λένε όλα καλά και δε τους πιστεύω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου βάζω τις φωτό να δεις..εγώ τέσσερις μέρες την εβδομάδα την κάνω κατά γράμμα και τρεις θα κάνω μια παρασπονδία σίγουρα…αλλά δεν μπορώ…

IMG_0048.png

IMG_0047.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...