Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

Κορίτσια τι κάνετε;πώς είστε;..Εγώ εχθές το βράδυ 12-1 είχα έντονους πόνους περιόδου στην κοιλιά κ στη μέση..πρώτη φορά φοβήθηκα..μετά όμως πέρασαν…σας συμβαίνει κι εσάς;άραγε τι σημαίνει αυτό;…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η whatever είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Δεν έχω και άλλες καρδούλες για τα μηνύματα σας. 8 παρά γέννησα έναν αντράκο 2800. Όλα πολύ καλά!

Εγώ αρκετά κουρασμένη αλλά καλά!

Θα επανέλθω μόλις μπορέσω για τα υπόλοιπα!

Να σας ζήσει!!! Γερό και καλότυχο να είναι το μωρό σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε;πώς είστε;..Εγώ εχθές το βράδυ 12-1 είχα έντονους πόνους περιόδου στην κοιλιά κ στη μέση..πρώτη φορά φοβήθηκα..μετά όμως πέρασαν…σας συμβαίνει κι εσάς;άραγε τι σημαίνει αυτό;…

Μου είχε συμβεί ακριβώς το ίδιο την προηγούμενη βδομάδα..και εγώ είχα φοβηθεί πολύ. Μετά σταμάτησαν..δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι πάντως από τότε δεν ξαναέγινε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε;πώς είστε;..Εγώ εχθές το βράδυ 12-1 είχα έντονους πόνους περιόδου στην κοιλιά κ στη μέση..πρώτη φορά φοβήθηκα..μετά όμως πέρασαν…σας συμβαίνει κι εσάς;άραγε τι σημαίνει αυτό;…

Δεν μου έχει συμβεί μέχρι στιγμής. Πήρες τον γιατρό σου ; 

Ήταν στιγμιαίο και μετά πέρασε ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ για να πάρω τον γιατρό πρέπει να γεννάω..σκέψου ό,τι σύμπτωμα κ να είχα σε όλη την εγκυμοσύνη δεν τον πήρα ποτέ…σε κάθε ραντεβού μόνο ρωτούσα…και κάθε φορά π φεύγω μου λέει ξέρεις  ό,τι χρειαστείς τηλέφωνο…για μια ώρα πονούσα,μετά πέρασε..έχω γενικά αυτή την εβδομάδα πόνους περιόδου,του το είπα αλλά δεν μ σχολίασε κάτι στο προηγούμενο ραντεβού…εχθές όμως οι πόνοι ήταν πιο έντονοι…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Εγώ για να πάρω τον γιατρό πρέπει να γεννάω..σκέψου ό,τι σύμπτωμα κ να είχα σε όλη την εγκυμοσύνη δεν τον πήρα ποτέ…σε κάθε ραντεβού μόνο ρωτούσα…και κάθε φορά π φεύγω μου λέει ξέρεις  ό,τι χρειαστείς τηλέφωνο…για μια ώρα πονούσα,μετά πέρασε..έχω γενικά αυτή την εβδομάδα πόνους περιόδου,του το είπα αλλά δεν μ σχολίασε κάτι στο προηγούμενο ραντεβού…εχθές όμως οι πόνοι ήταν πιο έντονοι…

Ίσως προετοιμάζεται το σώμα, ξέρω γω;;; 

Εμένα τις τελευταίες 3 μέρες με πιάνουν πολύ ελαφριά πονακια περιόδου στη μέση.. αλλά πολυ λίγο όχι κάτι το τρομερό !! 

Κ εγώ έτσι είμαι, αν δε με πίεζε ο άντρας μου δε θα έπαιρνα ποτέ. Αφού σκέφτομαι αν με πιάσουν οι πόνοι βράδυ ,μεταξύ 12-6 πως θα πάρω τηλ να την ξυπνήσω ;;😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Εγώ για να πάρω τον γιατρό πρέπει να γεννάω..σκέψου ό,τι σύμπτωμα κ να είχα σε όλη την εγκυμοσύνη δεν τον πήρα ποτέ…σε κάθε ραντεβού μόνο ρωτούσα…και κάθε φορά π φεύγω μου λέει ξέρεις  ό,τι χρειαστείς τηλέφωνο…για μια ώρα πονούσα,μετά πέρασε..έχω γενικά αυτή την εβδομάδα πόνους περιόδου,του το είπα αλλά δεν μ σχολίασε κάτι στο προηγούμενο ραντεβού…εχθές όμως οι πόνοι ήταν πιο έντονοι…

Και εγώ έτσι είμαι. Σε όλη την εγκυμοσύνη μια φορά την πήρα τηλέφωνο όταν είχα ουρολοίμωξη και δεν έβρισκα πουθενά την αντιβίωση που μου είχε γράψει.

Πάντως στο προηγούμενο ραντεβού που είχα, το πρώτο πράγμα που με ρώτησε όταν μπήκα μέσα ήταν αν έχω πονακια περιόδου (και όταν της είπα ότι έχω αραιά και που μου είπε το περιμένουμε αυτό σιγά σιγά). Οπότε θεωρώ πως στις εβδομαδες που είμαστε είναι φυσιολογικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Ίσως προετοιμάζεται το σώμα, ξέρω γω;;; 

Εμένα τις τελευταίες 3 μέρες με πιάνουν πολύ ελαφριά πονακια περιόδου στη μέση.. αλλά πολυ λίγο όχι κάτι το τρομερό !! 

Κ εγώ έτσι είμαι, αν δε με πίεζε ο άντρας μου δε θα έπαιρνα ποτέ. Αφού σκέφτομαι αν με πιάσουν οι πόνοι βράδυ ,μεταξύ 12-6 πως θα πάρω τηλ να την ξυπνήσω ;;😂😂

@Tinasardin8689 Τοσο έντονα Εγω όχι έχω αυτά τα πονάκια χαμηλά στους συνδέσμους που χτυπάνε στη μέση , ποτέ έχεις  γιατρό ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η silvy22 είπε:

@Tinasardin8689 Τοσο έντονα Εγω όχι έχω αυτά τα πονάκια χαμηλά στους συνδέσμους που χτυπάνε στη μέση , ποτέ έχεις  γιατρό ;

Την Παρασκευή ξανά…όσο μ περνάει,δεν ανησυχώ πολύ αλλά εχθές εκείνη την ώρα επειδή κράτησαν αρκετή ώρα,τρόμαξα…μετά εντάξει,κοιμήθηκα σαν πουλάκι…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Την Παρασκευή ξανά…όσο μ περνάει,δεν ανησυχώ πολύ αλλά εχθές εκείνη την ώρα επειδή κράτησαν αρκετή ώρα,τρόμαξα…μετά εντάξει,κοιμήθηκα σαν πουλάκι…

Προπαρασκευαστικά θα είναι ! Ποσο είσαι τωρα ; Γενικά αν δεις κάτι ανησυχητικό διαφορετικό καλό είναι να πάρεις τηλ , εγώ παίρνω τη μαια νιώθω πιο άνετα κ εκείνη αν χρειαστεί ενημερώνει το γιατρό ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η silvy22 είπε:

Προπαρασκευαστικά θα είναι ! Ποσο είσαι τωρα ; Γενικά αν δεις κάτι ανησυχητικό διαφορετικό καλό είναι να πάρεις τηλ , εγώ παίρνω τη μαια νιώθω πιο άνετα κ εκείνη αν χρειαστεί ενημερώνει το γιατρό ☺️

Η μαία είναι του γιατρού σου Ε ; πολύ καλό αυτό.. μακάρι να είχε και μένα μαία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η silvy22 είπε:

Προπαρασκευαστικά θα είναι ! Ποσο είσαι τωρα ; Γενικά αν δεις κάτι ανησυχητικό διαφορετικό καλό είναι να πάρεις τηλ , εγώ παίρνω τη μαια νιώθω πιο άνετα κ εκείνη αν χρειαστεί ενημερώνει το γιατρό ☺️

36+5 σήμερα…θέλω να κλείσω κ την 38η,μετά δεν με νοιάζει καθόλου…με το καλό να έρθει…🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Η μαία είναι του γιατρού σου Ε ; πολύ καλό αυτό.. μακάρι να είχε και μένα μαία 

Ναι το κορίτσι είναι εξαιρετικό κ μνμ θα της στείλω θα απαντήσει αμέσως κ στο τηλ , πως και δεν έχει ; Θα γεννήσεις με της κλινικής ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

36+5 σήμερα…θέλω να κλείσω κ την 38η,μετά δεν με νοιάζει καθόλου…με το καλό να έρθει…🥰

Μαζί πάμε σχεδόν, Εγω έχω καταλάβει ότι θέλει πολύ ξεκουραση , ξαπλες και άδειασμα το εντερακι κάθε μέρα για να μη γίνονται επι τούτου συσπάσεις ! Εγω έχω στόχο το 37! Σήμερα 36+2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η silvy22 είπε:

Ναι το κορίτσι είναι εξαιρετικό κ μνμ θα της στείλω θα απαντήσει αμέσως κ στο τηλ , πως και δεν έχει ; Θα γεννήσεις με της κλινικής ;

Ναι με της κλινικής!!

 

στις πριν 11 λεπτά, ο/η silvy22 είπε:

Μαζί πάμε σχεδόν, Εγω έχω καταλάβει ότι θέλει πολύ ξεκουραση , ξαπλες και άδειασμα το εντερακι κάθε μέρα για να μη γίνονται επι τούτου συσπάσεις ! Εγω έχω στόχο το 37! Σήμερα 36+2

Και εγώ 37 έχω στόχο που κλείνω αύριο επιτέλους !! 😀 

Αυτό με το εντερακι που λες.. αρχικά από εκεί που εγώ είχα φουλ δυσκοιλιότητα έχει 2 βδομάδες που πάω κάθε μέρα! Επίσης αν δεν πάω κάνω συσπάσεις μπορεί και κάθε 10 λεπτά... γιατί όμως επηρεάζει αυτό τις συσπάσεις ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εσείς το σκέφτεστε καθόλου αν σας πιάσουν πόνοι βράδυ ή ξημερώματα πως θα καλέσετε το γιατρό σας ;;;η μόνο εγώ ; 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Emily2 είπε:

Κορίτσια εσείς το σκέφτεστε καθόλου αν σας πιάσουν πόνοι βράδυ ή ξημερώματα πως θα καλέσετε το γιατρό σας ;;;η μόνο εγώ ; 😂😂

Εγώ το σκέφτομαι! Και μάλιστα το συζήτησα και μαζί της! Και μου λέει θα με πάρεις τηλ αν οι πονοι είναι ανά 15 λεπτά περιοδικά και αυτό διαρκέσει τουλάχιστον 2 ώρες ή αν σπάσουν τα νερά. Αλλιώς αν έχεις πιο αραιές συσπάσεις ή ακανόνιστες θα περιμένεις μέχρι αυτό το σημείο, γιατί έτσι κι αλλιώς δε θα σε στείλω στο μαιευτήριο νωρίτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Ναι με της κλινικής!!

 

Και εγώ 37 έχω στόχο που κλείνω αύριο επιτέλους !! 😀 

Αυτό με το εντερακι που λες.. αρχικά από εκεί που εγώ είχα φουλ δυσκοιλιότητα έχει 2 βδομάδες που πάω κάθε μέρα! Επίσης αν δεν πάω κάνω συσπάσεις μπορεί και κάθε 10 λεπτά... γιατί όμως επηρεάζει αυτό τις συσπάσεις ;;; 

Αύριο οοοο τέλεια !!! Πιέζει τη μήτρα που είναι ένας μυς κ συσπατε! Εγω κανένα θέμα δεν έχω αλλά πιστεύω δεν θα με πιάσουν πόνοι το έχω βγάλει αυτό το σενάριο πόνοι/σπάσιμο νερών θα με βάλει πιο πριν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η silvy22 είπε:

Μαζί πάμε σχεδόν, Εγω έχω καταλάβει ότι θέλει πολύ ξεκουραση , ξαπλες και άδειασμα το εντερακι κάθε μέρα για να μη γίνονται επι τούτου συσπάσεις ! Εγω έχω στόχο το 37! Σήμερα 36+2

Α για αυτό μου είπε ο γυναικολόγος ότι θέλει να χαλαρώνει το έντερο. Για να μην επηρεάζει τις συσπάσεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Κορίτσια εσείς το σκέφτεστε καθόλου αν σας πιάσουν πόνοι βράδυ ή ξημερώματα πως θα καλέσετε το γιατρό σας ;;;η μόνο εγώ ; 😂😂

Το σκεφτόμουν σήμερα πριν διαβάσω αυτά που γράψατε!! Θα ντρέπομαι αλλά αναγκαστικά θα πρέπει να πάρουμε. Ίσως πάρω τη μαία τη μαία πρώτα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Επίσης και αίμα αν εμφανιστεί μου είπε εμένα ότι πρέπει να την καλέσω! Το αίμα τι σημαίνει ότι ξεκινάει ο τοκετός παλι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια..εγώ αυτό το σκεφτόμουν έντονα τις μέρες του 15 Αύγουστου κι έλεγα ας μη συμβεί τπτ κ χρειαστεί να τον πάρω κ το χαλάσω τις διακοπές…του το είπα κιόλας κ μ είπε θα πάρεις όποτε χρειάζεται…κι εμείς έχουμε άριστες σχέσεις,εννοώ δεν τον ντρέπομαι για να πάρω αλλά τους λυπάμαι κι αυτούς…ειδικότητα είναι κ αυτή;βέβαια θα έχουν χαλάσει οι διακοπές τους τόσες κ τόσες φορές…τώρα δεν το σκέφτομαι…φαντάζομαι κ αυτοί θα το περιμένουν ότι μπορεί να συμβεί,όταν ξέρουν ότι είμαστε στον μήνα μας..εμάς στον γιατρό είμαστε κάνα πεντάρι που γεννάμε Σεπτέμβρη…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Emily2 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Επίσης και αίμα αν εμφανιστεί μου είπε εμένα ότι πρέπει να την καλέσω! Το αίμα τι σημαίνει ότι ξεκινάει ο τοκετός παλι;

Καλημέρα! Νομίζω το αίμα σχετίζεται με τον πλακούντα κ αποκόλληση? Δεν είμαι σίγουρη αλλά κ εμένα μου είχε πει στο κόκκινο αίμα πάμε νοσοκομείο πριν καν τον πάρω τηλέφωνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Επίσης και αίμα αν εμφανιστεί μου είπε εμένα ότι πρέπει να την καλέσω! Το αίμα τι σημαίνει ότι ξεκινάει ο τοκετός παλι;

Καλημέρα! Για κόκκινο και εμένα μου είπε να την πάρω. Αν είναι ροζ σκούρο ή καφέ, όχι είναι φυσιολογικό, αυτό θυμάμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλημέρα κορίτσια..εγώ αυτό το σκεφτόμουν έντονα τις μέρες του 15 Αύγουστου κι έλεγα ας μη συμβεί τπτ κ χρειαστεί να τον πάρω κ το χαλάσω τις διακοπές…του το είπα κιόλας κ μ είπε θα πάρεις όποτε χρειάζεται…κι εμείς έχουμε άριστες σχέσεις,εννοώ δεν τον ντρέπομαι για να πάρω αλλά τους λυπάμαι κι αυτούς…ειδικότητα είναι κ αυτή;βέβαια θα έχουν χαλάσει οι διακοπές τους τόσες κ τόσες φορές…τώρα δεν το σκέφτομαι…φαντάζομαι κ αυτοί θα το περιμένουν ότι μπορεί να συμβεί,όταν ξέρουν ότι είμαστε στον μήνα μας..εμάς στον γιατρό είμαστε κάνα πεντάρι που γεννάμε Σεπτέμβρη…

Ναι κ στη δική μου είμαστε αρκετές που γενναμε αυτό το μήνα!! 

Πραγματικά και εγώ αυτό απορώ , πως αντέχουν αυτοί οι άνθρωποι; δεν έχουν ωράριο εκεί που κοιμούνται το βράδυ μπορεί να πρέπει να σηκωθούν και να πάνε για γέννα. Διακοπές περιορισμένες και πάντα σε επιφυλακή. Επιλογή τους είναι αλλά είναι ζορικη ειδικότητα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...