Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Δεν ξέρω αν θυμάστε που σκεφτόμουν να αλλάξω γιατρό. Είπα να πάω απλά για ένα ραντεβού σε άλλη, πήγα την Τετάρτη και το μετάνιωσα χίλιες φορές . Μου έκανε τεστ Παπ και από τότε νομίζω ότι μου έκανε κάτι κακό. Διαβάζω ότι γενικά δεν υπάρχει κανένα θέμα με το τεστ Παπ στην κύηση, αλλά το ίδιο βράδυ με έπιασε τέτοιο άγχος μήπως έκανα κακό στο μωράκι μου... Που πλέον είμαι σίγουρη ότι θα μείνω στη γιατρό που ήμουν. Έχει κάνει κάποια άλλη τεστ Παπ στην εγκυμοσύνη ;😢

Εμένα μου είχε κάνει τεστ παπ στο πρώτο τρίμηνο, στις αρχές ακόμα. Από τότε δεν ξανακανα. Ίσως σου έκανε γιατί ήταν η πρώτη σου επίσκεψη, ώστε να έχει δείγμα? Εσύ γτ αγχώθηκες τόσο μην έπαθε κάτι το μωρουλακι σου? Σε πόνεσε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Δεν ξέρω αν θυμάστε που σκεφτόμουν να αλλάξω γιατρό. Είπα να πάω απλά για ένα ραντεβού σε άλλη, πήγα την Τετάρτη και το μετάνιωσα χίλιες φορές . Μου έκανε τεστ Παπ και από τότε νομίζω ότι μου έκανε κάτι κακό. Διαβάζω ότι γενικά δεν υπάρχει κανένα θέμα με το τεστ Παπ στην κύηση, αλλά το ίδιο βράδυ με έπιασε τέτοιο άγχος μήπως έκανα κακό στο μωράκι μου... Που πλέον είμαι σίγουρη ότι θα μείνω στη γιατρό που ήμουν. Έχει κάνει κάποια άλλη τεστ Παπ στην εγκυμοσύνη ;😢

Το δείγμα του τεστ Παπ λαμβάνεται από τον τράχηλο. Το έμβρυο είναι στην μήτρα. Δεν βρίσκω τον λόγο πανικού ότι κάτι έπαθε το μωρό. Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι το τεστ Παπ ανά πάσα στιγμή μέσα στην εγκυμοσύνη μπορεί να γίνει χωρίς κανένα πρόβλημα. Και έχω κάνει τεστ Παπ στις πρώτες εβδομάδες κύησης. Δεν είναι αυτός λόγος να καταδικάσεις τον γιατρό από αυτό το γεγονός. Κάθε άλλο που είναι υπεύθυνος και αφού σε είδε για πρώτη φορά θέλει όσο τον δυνατόν να σε έχει καλύτερα προετοιμασμένη και ελεγμένη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nassi είπε:

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ!😊 Είμαι 19+3. Ευτυχώς δεν σήκωσα πυρετό, μ είπε η γιατρός μ πως θα μπορουσα να πάρω παρακεταμολη, αλλά δεν ήθελα. Ήμουν κ τυχερή βασικά γτ δεν το πέρασα βαριά! 

Όχι, η γιατρός μου δυστυχώς δεν ξεγενναει. Θα είναι όμως σε επικοινωνία με τον αντίστοιχο γιατρό από το νοσοκομείο που θα επιλέξω. Όσο για το δημόσιο ή ιδιωτικό δεν έχω αποφασίσει ακόμα..ζω στο εξωτερικό κ εδώ δεν έχουν κ μεγάλη διαφορά είναι η αλήθεια.

Ευχαριστώ για την συμβουλή, αλλά δεν βρίσκω κάποια ενότητα για πολυδυμη κυηση.. αν και από όσα διαβάζω νομίζω πείθομαι ολο και περισσοτερο για φυσιολογική γέννα και ο Θεός μαζί μας...

Κατάλαβα. Ναι στο εξωτερικό όντως δεν έχει μεγάλη διαφορά. Ο γιατρός σου τι γνώμη έχει ; Φυσιολογικά ή καισαρική ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elena_vern είπε:

Το δείγμα του τεστ Παπ λαμβάνεται από τον τράχηλο. Το έμβρυο είναι στην μήτρα. Δεν βρίσκω τον λόγο πανικού ότι κάτι έπαθε το μωρό. Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι το τεστ Παπ ανά πάσα στιγμή μέσα στην εγκυμοσύνη μπορεί να γίνει χωρίς κανένα πρόβλημα. Και έχω κάνει τεστ Παπ στις πρώτες εβδομάδες κύησης. Δεν είναι αυτός λόγος να καταδικάσεις τον γιατρό από αυτό το γεγονός. Κάθε άλλο που είναι υπεύθυνος και αφού σε είδε για πρώτη φορά θέλει όσο τον δυνατόν να σε έχει καλύτερα προετοιμασμένη και ελεγμένη. 

Δεν ξέρω, είχα διαβάσει ένα παλιό πόστ εδώ που έλεγε ότι κάποια κοπέλα απέβαλε μετα από τεστ Παπ και πανικοβλήθηκα. Και σκεφτόμουν όλο το βράδυ γιατι δέχτηκα να το κάνω. 

Αλλά πλέον καταλαβαίνω ότι ηταν υπερβολή. 

Κράμπες έχετε κορίτσια ;;; Εμένα έχει 2 μέρες που έχω συνέχεια κράμπες στην κοιλιά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχείς όλα καλά θα είναι…ολόκληρη γιατρός δεν νομίζω να ρίσκαρε να κάνει τεστ ΠΑΠ και να ρίσκαρε πιθανότητα αποβολής..Εγώ κράμπες δεν έχω σήμερα είμαι 16+3 πήγα εχθές γιατρό, όλα καλά τα είδε..είχα πονάκια περιόδου μέχρι και τη 12η-13η…μετά κόπηκαν όλα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Δεν ξέρω, είχα διαβάσει ένα παλιό πόστ εδώ που έλεγε ότι κάποια κοπέλα απέβαλε μετα από τεστ Παπ και πανικοβλήθηκα. Και σκεφτόμουν όλο το βράδυ γιατι δέχτηκα να το κάνω. 

Αλλά πλέον καταλαβαίνω ότι ηταν υπερβολή. 

Κράμπες έχετε κορίτσια ;;; Εμένα έχει 2 μέρες που έχω συνέχεια κράμπες στην κοιλιά.. 

Τυχαίο γεγονός θα ήταν και απλά η κοπέλα θα το σύνδεσε με το τεστ Παπ. Στο πρώτο τρίμηνο οι αποβόλες είναι πάρα πολύ συχνό φαινόμενο. Ηρέμησε. Δεν υπάρχει λόγος πανικού. Όλα καλά είναι. Καλά αποτελέσματα να έχεις!

Επίσης να εμπιστεύεσαι τους γιατρούς. Στα φόρουμ γράφονται πολλά ασαφή και λανθασμένα πράγματα που σε τρομοκρατούν! Αν θες κάτι να αναζητήσεις , δες σε σάιτ γιατρών. 

Σε ποια εβδομάδα είσαι?

Εγώ είμαι σχεδόν 20η. Έχω κράμπες που και που αλλά όχι περιόδου. Έχω συσπάσεις Braxton Hicks αν τις έχετε ακουστα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Κατάλαβα. Ναι στο εξωτερικό όντως δεν έχει μεγάλη διαφορά. Ο γιατρός σου τι γνώμη έχει ; Φυσιολογικά ή καισαρική 

Γενικά μ ειπε προτιμά την φυσιολογική γεννα, αλλά αν αποφασίσω για καισαρική θα το καταλάβει μιας που είναι διδυμακια.. Μου είπε να πάρω γενικά γνώμες αν θέλω, αλλά να αποφασίσω σύμφωνα με το δικό μ ένστικτο μιας που είναι μια απόφαση με την οποία εγώ πρέπει να νιώθω καλά. Αποφάσισα όμως να περιμένω τους επόμενους μήνες, να δούμε πως θα γυρίσουν τα μπεμπακια κ αν είναι με το κεφαλάκι προς τα κάτω, θα προσπαθήσω κανονικά. Μπορεί η καισαρική να μην πονάει τόσο, αλλά πιστεύω πως το φυσιολογικό έχει αλλά οφέλη..

Επίσης και εγώ έχω κράμπες που και που κ με πιάνει μέχρι κ στα πόδια, αλλά όχι για πολύ ώρα. Η γιατρός μ είπε στην περίπτωση που είναι έντονες κ για πολύ ώρα ή έχω πονους δυνατούς τύπου περιόδου, να πάρω 2 χάπια μαγνήσιο κ να περιμένω κανα 20λεπτο πριν σηκωθώ κατευθείαν να τρέξω στο νοσοκομείο 😅

@Elena_vern τις συσπάσεις Braxton hicks πως τις ξεχωρίζεις απο τις απλες συσπασεις? Έχω διαβάσει κ από άλλες κοπέλες πως έχουν αλλά εμένα όλες οι συσπάσεις ίδιες μ φαίνονται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Μην ανησυχείς όλα καλά θα είναι…ολόκληρη γιατρός δεν νομίζω να ρίσκαρε να κάνει τεστ ΠΑΠ και να ρίσκαρε πιθανότητα αποβολής..Εγώ κράμπες δεν έχω σήμερα είμαι 16+3 πήγα εχθές γιατρό, όλα καλά τα είδε..είχα πονάκια περιόδου μέχρι και τη 12η-13η…μετά κόπηκαν όλα…

Μπράβο!! Τέλεια!! 🤗 Πότε ξαναπάς γιατρό τώρα? Φύλο έμαθες??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nassi είπε:

Μπράβο!! Τέλεια!! 🤗 Πότε ξαναπάς γιατρό τώρα? Φύλο έμαθες??? 

Σε δυο εβδομάδες πάλι και τότε θα κλείσουμε τη β επιπέδου μου είπε…Όχι, δεν έμαθα με σιγουριά και αυτός νόμιζε ότι το είχαμε πει..τον ρώτησα όταν είχε τελειώσει η εξέταση αφού δεν μ είπε τπτ κ μου λέει τι δεν έχουμε πει το φύλο;νόμιζα πως ναι..ξαναπάμε…του λέω δεν υπάρχει περίπτωση,σιγά..δεν καίγεται και κανένας…σε δυο εβδομάδες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elena_vern είπε:

Τυχαίο γεγονός θα ήταν και απλά η κοπέλα θα το σύνδεσε με το τεστ Παπ. Στο πρώτο τρίμηνο οι αποβόλες είναι πάρα πολύ συχνό φαινόμενο. Ηρέμησε. Δεν υπάρχει λόγος πανικού. Όλα καλά είναι. Καλά αποτελέσματα να έχεις!

Επίσης να εμπιστεύεσαι τους γιατρούς. Στα φόρουμ γράφονται πολλά ασαφή και λανθασμένα πράγματα που σε τρομοκρατούν! Αν θες κάτι να αναζητήσεις , δες σε σάιτ γιατρών. 

Σε ποια εβδομάδα είσαι?

Εγώ είμαι σχεδόν 20η. Έχω κράμπες που και που αλλά όχι περιόδου. Έχω συσπάσεις Braxton Hicks αν τις έχετε ακουστα. 

Είμαι 16+4.  Και χρειάζεται να κάνεις κάτι για αυτές τις κράμπες ; Εγώ δεν πήρα τη γιατρό, σήμερα είμαι καλύτερα δεν έχω προς το παρόν.2 μέρες είχα αρκετές βέβαια ...κράμπες ή σαν τσιμπήματα δε ξέρω πως να το περιγράψω!! Οι συσπάσεις που νιώθεις πως είναι ;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nassi είπε:

Γενικά μ ειπε προτιμά την φυσιολογική γεννα, αλλά αν αποφασίσω για καισαρική θα το καταλάβει μιας που είναι διδυμακια.. Μου είπε να πάρω γενικά γνώμες αν θέλω, αλλά να αποφασίσω σύμφωνα με το δικό μ ένστικτο μιας που είναι μια απόφαση με την οποία εγώ πρέπει να νιώθω καλά. Αποφάσισα όμως να περιμένω τους επόμενους μήνες, να δούμε πως θα γυρίσουν τα μπεμπακια κ αν είναι με το κεφαλάκι προς τα κάτω, θα προσπαθήσω κανονικά. Μπορεί η καισαρική να μην πονάει τόσο, αλλά πιστεύω πως το φυσιολογικό έχει αλλά οφέλη..

Επίσης και εγώ έχω κράμπες που και που κ με πιάνει μέχρι κ στα πόδια, αλλά όχι για πολύ ώρα. Η γιατρός μ είπε στην περίπτωση που είναι έντονες κ για πολύ ώρα ή έχω πονους δυνατούς τύπου περιόδου, να πάρω 2 χάπια μαγνήσιο κ να περιμένω κανα 20λεπτο πριν σηκωθώ κατευθείαν να τρέξω στο νοσοκομείο 😅

@Elena_vern τις συσπάσεις Braxton hicks πως τις ξεχωρίζεις απο τις απλες συσπασεις? Έχω διαβάσει κ από άλλες κοπέλες πως έχουν αλλά εμένα όλες οι συσπάσεις ίδιες μ φαίνονται..

Καλύτερα να γίνει όπως το λες, να φτάσουν εκείνες οι μέρες και αναλόγως πως θα είναι τα μωράκια σου να πάρεις εκεί την απόφαση. Πιστεύω είναι νωρίς ακόμα.

Σχετικά με τις κράμπες πως τις εννοείς ; Εγώ σαν τσιμπήματα πιο πολύ νιώθω... Κάτι τέτοιο ;; Γιατί 2 μέρες τα είχα συνεχόμενα .. αλλά όχι σε σημείο να μην αντέχω..όπως και πόνο στα πόδια , στα ισχία, λεκάνη. Ίσως μεγάλωνε η μήτρα μου ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nassi @Emily2

Οι συσπάσεις Braxton hicks είναι φυσιολογικές συσπάσεις. Μέσα στο πλαίσιο της εγκυμοσύνης. Ξεκινούν περίπου από την 6 εβδομάδα αλλά πολλές γυναίκες τις αντιλαμβάνονται στα τέλη του δεύτερου με αρχές του τρίτου τριμήνου. Ιδίως αν είναι η πρώτη τους εγκυμοσύνη.  Εμένα αυτή είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου (η πρώτη δεν πήγε καλά) και τις νιώθω ήδη από την 15η εβδομάδα. 

ουσιαστικά νιώθεις χαμηλά την μήτρα να πετρώνει και μετά από δευτερόλεπτα ξανά επέρχεται. Πολλές νομιζουν ότι είναι το μωρό αλλά οι κλωτσιές τουλάχιστον σε αυτές τις εβδομάδες που βρισκόμαστε έχουν διαφορετική αίσθηση. 

ΟΙ συσπάσεις αυτές ουσιαστικά "εξασκούν" την μήτρα για το μεγάλο γεγονός της γέννας. Μεγαλώνει η μήτρα κιόλας οπότε, σαν κοίλο όργανο που είναι, το μόνο που ξέρει να κάνει ειναι να συσπάται.  Είναι γενικά ακανόνιστες μέσα στην μέρα και δεν έχουν μοτίβο επανάληψης όπως οι πραγματικές συσπάσεις.εγω τις νιώθω όταν αλλάζω θέση (από ξαπλωμένη σε όρθια) και κάποιες φορές όταν κάθομαι στο κρεβάτι. Η θέση "ανάσκελα" στο κρεβάτι τις ευνοεί στο να τις νιώθεις. Οπότε προσπαθώ να μην κάθομαι πολύ ώρα ανάσκελα στο κρεβάτι. 

παρόλο που ο γυναικολόγος λέει ότι είναι φυσιολογικές δεν σας κρύβω ότι δεν μου αρέσει όταν τις νιώθω. Όχι ότι πονάω. Ψυχολογικά και μόνο. 

δεν μου δίνει φάρμακα γιατί δεν θέλει να εκθέσει το έμβρυο σε ορμόνες τζάμπα και σε περιττά φάρμακα. Και χαίρομαι εν μέρη για αυτό γιατί δεν κάνει κατάχρηση φαρμάκων όπως διαβάζω από πολλές. 

οπότε παίρνω μόνο μαγνήσιο 2 φορές την ημέρα και μετράμε τον τράχηλο σε κάθε ραντεβού. 

στην αυχενική είχα 3,1 cm. Μετά το μετραγαμε περίπου στα 4cm από την κοιλιά. Ενδοκολπικα την τελευταία φορά το μετρήσαμε στα 3,5 cm. 

εσείς τι μήκος τραχήλου έχετε?

επίσης που ακριβώς έγραφαν κοπέλες ότι τις νιώθουν? Γιατί ακόμα δεν έχω βρει κάποια συμπάσχουσα ,:P

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόνους περιόδου  @Emily2 μήπως εννοείς?  Τσιμπηματακια κι εγώ έτυχε να έχω λίγο καιρό πριν. Για καμιά ώρα σίγουρα. Νομίζω όλα αυτά είναι φυσιολογικά. Όπως λέει και ο γιατρός μου "έγκυος είσαι, τι περίμενες ότι δεν θα ένιωθες τίποτα?" 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elena_vern είπε:

Πόνους περιόδου  @Emily2 μήπως εννοείς?  Τσιμπηματακια κι εγώ έτυχε να έχω λίγο καιρό πριν. Για καμιά ώρα σίγουρα. Νομίζω όλα αυτά είναι φυσιολογικά. Όπως λέει και ο γιατρός μου "έγκυος είσαι, τι περίμενες ότι δεν θα ένιωθες τίποτα?" 

Ένιωθα πόνο έντονο στα πόδια ,στα ισχία και στη λεκάνη σα να είχα κουραστεί παρά πολύ ( η αλήθεια είναι πως πέρασα και κάτι έντονο με αρκετό άγχος εκείνη τη μέρα) . Και μετά αυτά τα τσιμπήματα -κραμπες στην κοιλιά. Σήμερα ξύπνησα καλά. Δεν ενημέρωσα τη γιατρό, λες να την καλέσω τώρα ; Μήπως έπρεπε ;

Σχετικά με το πόνους περιόδου, το επικίνδυνο είναι στην κοιλιά όταν έχεις πόνους περιόδου; Γιατί εγώ νιώθω στην μέση και στα ισχία καμία φορά πόνους περιόδου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Emily2 είπε:

Ένιωθα πόνο έντονο στα πόδια ,στα ισχία και στη λεκάνη σα να είχα κουραστεί παρά πολύ ( η αλήθεια είναι πως πέρασα και κάτι έντονο με αρκετό άγχος εκείνη τη μέρα) . Και μετά αυτά τα τσιμπήματα -κραμπες στην κοιλιά. Σήμερα ξύπνησα καλά. Δεν ενημέρωσα τη γιατρό, λες να την καλέσω τώρα ; Μήπως έπρεπε ;

Σχετικά με το πόνους περιόδου, το επικίνδυνο είναι στην κοιλιά όταν έχεις πόνους περιόδου; Γιατί εγώ νιώθω στην μέση και στα ισχία καμία φορά πόνους περιόδου.. 

Κοίτα αυτό που με ρωτάς δεν το ξέρω και δεν θέλω να σου πω κάτι που δεν θα ισχύει. Καλύτερα αν νιώθεις ανασφάλεια να ρωτήσεις τον γιατρό σου. 

Είναι ταυτόχρονος ο πόνος στη μέση όταν σε πιάνει πόνος περιόδου? Γιατί γενικά η μέση μου, ας πούμε εμένα με πονάει έτσι κι αλλιώς αρκετές φορές λόγω το ότι το κέντρο βάρους σιγά σιγά αρχίζει να μετατοπίζεται. Πολλές φορές όταν σηκώνομαι για τουαλέτα ενώ είμαι ξαπλωμένη ώρες με πονάει πολύ η μέση. 

Μήπως η μέση σου πονάει έτσι κι αλλιώς? Αλλά μην ταλαιπωρείσαι. Μπορείς να στείλεις ένα μνμ στον γιατρό σου να σε καθοδηγήσει:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elena_vern είπε:

Κοίτα αυτό που με ρωτάς δεν το ξέρω και δεν θέλω να σου πω κάτι που δεν θα ισχύει. Καλύτερα αν νιώθεις ανασφάλεια να ρωτήσεις τον γιατρό σου. 

Είναι ταυτόχρονος ο πόνος στη μέση όταν σε πιάνει πόνος περιόδου? Γιατί γενικά η μέση μου, ας πούμε εμένα με πονάει έτσι κι αλλιώς αρκετές φορές λόγω το ότι το κέντρο βάρους σιγά σιγά αρχίζει να μετατοπίζεται. Πολλές φορές όταν σηκώνομαι για τουαλέτα ενώ είμαι ξαπλωμένη ώρες με πονάει πολύ η μέση. 

Μήπως η μέση σου πονάει έτσι κι αλλιώς? Αλλά μην ταλαιπωρείσαι. Μπορείς να στείλεις ένα μνμ στον γιατρό σου να σε καθοδηγήσει:)

Σε ευχαριστώ πολύ!! Επικοινώνησα τελικά το πρωί με τη γιατρό μου. Μου είπε πως μάλλον κουράστηκα και να ξεκουραστώ. Μόνο αν νιώσω πόνο περιόδου στην κοιλιά να ανησυχήσω. 

Ευχαριστώ και πάλι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Σε δυο εβδομάδες πάλι και τότε θα κλείσουμε τη β επιπέδου μου είπε…Όχι, δεν έμαθα με σιγουριά και αυτός νόμιζε ότι το είχαμε πει..τον ρώτησα όταν είχε τελειώσει η εξέταση αφού δεν μ είπε τπτ κ μου λέει τι δεν έχουμε πει το φύλο;νόμιζα πως ναι..ξαναπάμε…του λέω δεν υπάρχει περίπτωση,σιγά..δεν καίγεται και κανένας…σε δυο εβδομάδες..

Αντε με το καλό εύχομαι! Τέλεια! Πολύ χαίρομαι που πάνε όλα καλά!! Γερό να ναι μόνο κ ας είναι ο,τι θέλει! 😍🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και Χρόνια πολλά! Χριστός Ανέστη! Ελπίζω να είστε όλες καλά ☺️

Περιμένω και εγώ μωράκι τον Σεπτέμβρη! αν κ φοβάμαι να το πω-συνειδητοποιήσω λόγω ιστορικού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η marinaki23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και Χρόνια πολλά! Χριστός Ανέστη! Ελπίζω να είστε όλες καλά ☺️

Περιμένω και εγώ μωράκι τον Σεπτέμβρη! αν κ φοβάμαι να το πω-συνειδητοποιήσω λόγω ιστορικού. 

Καλημέρα, Αληθώς ο Κύριος..Πες μας για εσένα να σε γνωρίσουμε…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στις πιο όμορφες μελλοντικές μανούλες και τα μπεμπάκια τους! 🥰Χρόνια Πολλα! Αληθώς ο Κύριος και από εμένα. Καλώς μας ήρθες @marinaki23! Μία καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλημέρα, Αληθώς ο Κύριος..Πες μας για εσένα να σε γνωρίσουμε…

@Tinasardin8689 Καλημέρα, Είμαι 18+3 εβδομάδες. Είχα μια βιοχημική κύηση πριν 2 χρόνια, μια αποβολή τον προηγούμενο Ιούνιο  στις 10 εβδομάδες λόγω χρωμοσωμικής ανωμαλίας όπου μετά από εξετάσεις βρήκαμε ότι έχω αυξημένη αντιφωσφολιπιδικά. Οπότε όπως καταλαβαίνετε είμαι χαρούμενη αλλά πολύ αγχωμένη κ συγκρατημένη!! Σήμερα έχουμε να κάνουμε υπέρηχο καρδιάς στο μωράκι..και το στρες έχει χτυπήσει κόκκινο!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nassi είπε:

Καλημέρα στις πιο όμορφες μελλοντικές μανούλες και τα μπεμπάκια τους! 🥰Χρόνια Πολλα! Αληθώς ο Κύριος και από εμένα. Καλώς μας ήρθες @marinaki23! Μία καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις! 

@Nassi Σε ευχαριστώ πολύ!! Και σε εσένα το ίδιο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλημέρα, Αληθώς ο Κύριος..Πες μας για εσένα να σε γνωρίσουμε…

@Tinasardin8689 Καλημέρα, Είμαι 18+3 εβδομάδες. Είχα μια βιοχημική κύηση πριν 2 χρόνια, μια αποβολή τον προηγούμενο Ιούνιο στις 10 εβδομάδες λόγω χρωμοσωμικής ανωμαλίας όπου μετά από εξετάσεις βρήκαμε ότι έχω αυξημένη αντιφωσφολιπιδικά. Οπότε όπως καταλαβαίνετε είμαι χαρούμενη αλλά πολύ αγχωμένη κ συγκρατημένη!! Σήμερα έχουμε να κάνουμε υπέρηχο καρδιάς στο μωράκι..και το στρες έχει χτυπήσει κόκκινο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Nassi είπε:

Καλημέρα στις πιο όμορφες μελλοντικές μανούλες και τα μπεμπάκια τους! 🥰Χρόνια Πολλα! Αληθώς ο Κύριος και από εμένα. Καλώς μας ήρθες @marinaki23! Μία καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις! 

@NassiΣε ευχαριστώ πολύ!! Και σε εσένα και σε όλες τις κοπέλες το ίδιο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...