Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θερμοδιάγραμμα


Elli13

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα.

Έχει κάνει καποια από εσας θερμοδιάγραμμα κατά τη διάρκεια του κύκλου; Το έψαξα πολύ το θέμα και είπα να ξεκινήσω, με πρωινή θερμομέτρηση, κάτω απο τη γλώσσα, πριν σηκωθω από το κρεβάτι. Θετικό τεστ ωορρηξίας είχα το Σάββατο, αλλά η θερμοκρασία μου το πρωί δεν ανεβαίνει. Από όσα έχω διαβάσει αυτό δεν είναι καλό σημαδι για την ωχρινική φάση, και έχω απογοητευτεί πολύ. Να πω, για όσες δεν το ξέρουν, ότι Οκτώβρη είχα μια βιοχημική (με την πρώτη προσπάθεια η σύλληψη), ξανά Νοέμβρη έμεινα έγκυος όπου παλινδρόμησε το Δεκέμβρη (8,5 εβδομάδων). Είναι ο πρώτος κύκλος μετα΄ την απόξεση. Στην τελευταία εγκυμοσύνη έπαιρνα utrogestan και salospir, τα οποία στην 7η εβδομάδα τα έκοψα γιατί άλλαξα γιατρό και δεν ήταν υπερ των προληπτικών φαρμάκων. Επίσης δεν εμπιστεύεται τα τεστ ωορρηξίας συνεπώς δεν νιώθω άνετα να του εκφράσω όλες αυτές τις ανησυχίες μου. Κατά τα άλλα τον εμπιστεύομαι πολύ και δεν θα ήθελα να τον αλλάξω.

Όποια κοπέλα έχει εμπειρία από θερμομέτρηση θα το εκτιμούσα πολυ να μου έλεγε την άποψη της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...