Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨Μωράκια Αυγούστου 2023 ✨


Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elenii είπε:

Καλησπέρα σε  όλες τις μαμάδες! Η κορούλα μου είναι κι αυτή συνομηλικη κι ήθελα τη βοήθεια σας! Έως τώρα όποτε έκανε κακά της και την άλλαζα πάνα, πάντα την έπλενα στο νιπτήρα με σαπούνι και τη σκουπιζα με πετσετακι, εκτός αν είμαστε εκτός σπιτιού που χρησιμοποιώ τα μωρομαντήλα. Πλέον όμως έχει βαρύνει και αγριέψει και δε μπορώ να τη κουμαντάρω εύκολα για να τη πλύνω με τον τρόπο που την έπλενα μωρό, χωρια ότι με πονάει γενικά η μέση. Εσείς τι κάνετε;;; Κάνετε πλύση ή μόνο με μωρομαντήλα; Αρκούν για την υγιεινή του παιδιου, ειδικά του κοριτσιού; Σας έχει πει κάτι ο παιδιατρος σας; ευχαριστώ εκ των προτέρων!! 

Εγώ έχω αγοράκι η αλήθεια είναι. Προσπαθώ όσο είμαι στο σπίτι να τον πλένω ακομη γιατί κ με τα μωρομαντηλα δεν κάθεται. Πιο συνεργασιμος είναι στο πλύσιμο, του αρέσει οπότε με βολεύει κ εμένα καλύτερα. Δεν πιστεύω ότι πλέον υπάρχει θέμα πάντως.  Τώρα ας μιλήσουν κ όσες έχουν κοριτσια😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 6/9/2024 at 12:35 ΜΜ, ο/η Elenii είπε:

Καλησπέρα σε  όλες τις μαμάδες! Η κορούλα μου είναι κι αυτή συνομηλικη κι ήθελα τη βοήθεια σας! Έως τώρα όποτε έκανε κακά της και την άλλαζα πάνα, πάντα την έπλενα στο νιπτήρα με σαπούνι και τη σκουπιζα με πετσετακι, εκτός αν είμαστε εκτός σπιτιού που χρησιμοποιώ τα μωρομαντήλα. Πλέον όμως έχει βαρύνει και αγριέψει και δε μπορώ να τη κουμαντάρω εύκολα για να τη πλύνω με τον τρόπο που την έπλενα μωρό, χωρια ότι με πονάει γενικά η μέση. Εσείς τι κάνετε;;; Κάνετε πλύση ή μόνο με μωρομαντήλα; Αρκούν για την υγιεινή του παιδιου, ειδικά του κοριτσιού; Σας έχει πει κάτι ο παιδιατρος σας; ευχαριστώ εκ των προτέρων!! 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Εγώ έχω δύο κοριτσάκια. Όταν βάραιναν τους έκανα η όρθιες στη ντουζιέρα και τις επλενα στον πωπο ή τις έκανα με μωρόμαντηλα και πριν τον ύπνο με το μπανάκι τις επλενα μια και καλή! Μπορείς να κάνεις αυτό, καθάριζε με μωρόμαντηλα και στο τέλος της ημέρας μια και καλή ένα ντουζακι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/9/2024 at 12:35 ΜΜ, ο/η Elenii είπε:

Καλησπέρα σε  όλες τις μαμάδες! Η κορούλα μου είναι κι αυτή συνομηλικη κι ήθελα τη βοήθεια σας! Έως τώρα όποτε έκανε κακά της και την άλλαζα πάνα, πάντα την έπλενα στο νιπτήρα με σαπούνι και τη σκουπιζα με πετσετακι, εκτός αν είμαστε εκτός σπιτιού που χρησιμοποιώ τα μωρομαντήλα. Πλέον όμως έχει βαρύνει και αγριέψει και δε μπορώ να τη κουμαντάρω εύκολα για να τη πλύνω με τον τρόπο που την έπλενα μωρό, χωρια ότι με πονάει γενικά η μέση. Εσείς τι κάνετε;;; Κάνετε πλύση ή μόνο με μωρομαντήλα; Αρκούν για την υγιεινή του παιδιου, ειδικά του κοριτσιού; Σας έχει πει κάτι ο παιδιατρος σας; ευχαριστώ εκ των προτέρων!! 

Εγώ την πλένω πάντα όταν την αλλάζω πάνα. Από 10-11 μηνών περίπου που στέκεται καλά και δεν μου κάθεται, την πλένω όρθια στη μπανιέρα. Όσο ήταν μικρή την κρατούσα καλά καλά. Τώρα κόβει βόλτες στην μπανιέρα και την κυνηγάω και εκεί να την πλύνω 🤣🤣🤣 

Έξω φυσικά μωρομαντηλα. Δεν μου έχει συγκαει ποτέ και αν δω ότι έχει κοκκινίσει λίγο, της βάζω κρέμα αλλαγής πανας και μετά είναι οκ.

Ο παιδίατρος δεν μου έχει πει κάτι, αλλά η λογική λέει ότι το καλύτερο είναι το νερό και το σαπούνι και καλό στέγνωμα της περιοχής μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...