Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨Μωράκια Αυγούστου 2023 ✨


Recommended Posts

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Βρε κοριτσια μου εχει ανοιξει η ορεξη παλι....

Μου είπε η διατροφολόγος τελευταιο γεύμα μέχρι 8, 8:30. Οκ, τρώω ολα καλα. Μετά με πιανει πεινα. Μου είπε τοτε αν πεινας, μια κουπα γαλα προ υπνου ειναι οκ. Εχθές καλα κρατηθηκα, αλλά προχθές κατε΄βηκα και γέμισα την κουπα μου 2 φορες! Γουργουριζα, δεν το εκανα για τη λιγουρα! Σημερα ξύπνησα νωρις να παω για εξετασεις, ηπια ενα χυμο μολις βγει απο το ιατρειο, εφαγα ενα κουλουρι θεσσαλονικης και περιμενα να περασει η ωρα να φαω το δεκατιανο μου... Μπουκωσα το δεκατιανο σαν λυσσασμενη!!! τι πραγματα ειναι αυτα?? 

 

Επισης εμαθα κατι χθες. Στα μαιευτηρια λεει κατα τη διαρκεια του τοκετου μπαινουν καποιες μαμαδες στο διαδρομο ομως. Ο ελεγχος γινεται κυριως στα δωματια... 

 

Καλημέρα και συγχαρητήρια για τα χθεσινά ευχάριστα νέα!!!!! Πάντα τέτειααα να έχουμε!!!! Ολο και προχωράμε σιγά σιγα! Ειμαι σίγουρη πως όταν έρθει η μέρα της γέννας , μετα θα μας λείπουν αυτές οι με΄ρες τωρα με τα άγχη και την κοιλίτσα μας!
Τι εννοεις με τον διάδρομο και τις μαμαδες?? δεν το καταλαβα αυτό. 
Οσο για την λιγούρα..τι να κανεις...υπομονηη!!! Εγω τρωω το τελευταιο 9 η ώρα...(γιαουρτι η τοστ) και μετά τελος, μου λεω παει έκλεισε η κουζίνα για σήμερα και οντως δεν ασχολούμαι!!! 
Εσεις κορίτσια με τα κιλά που έχουμε φτάσει??
Εγω σήμερα 22η εβδομαδα ακριβως και η ζυγαρία 8 κιλάκια σύνολο! Σοκ! Και έχω παρακολουθήσει τι συμβαινει σε σχέση με προ εγκυμοσύνης. Εγω γενικά προ εγκυμοσύνης ήμουν κανονική σε κιλά, κανω υγιεινό τροπο ζωης και γυμνάζομαι.. μεσα στην εβδομαδα παντα έτρωγα πολύ υγιεινα και προσεγμένα (κυριως γιατι μου αρέσει ολο αυτο, καλή διατροφή κλπ) ΚΑΙ άφηνα πάντα περιθώριο το Σαββατοκυριακο να ειμαι πιο άνετη, για καποιο delivery, κάποια εξοδο, γλυκάκια, κρεπα κλπ...Επομένως ότι έπαιρνα το σαββατοκύριακο σε κιλάκι, μεσα στην εβδομάδα έφευγε για πλάκα και έτσι ηταν η ισορροπία μου! 
Τωρα κάνω πανω κάτω το ίδιο...ΕΛΑ ΟΜΩΣ που οτι πάρω το σουκου , δεν φευγει μεσα στην εβδομαδα!!!!!! 
Ημουν ολη την εβδομάδα ενα αγγελούδι...Ηρθε το σαββατοκυριακο, πηγαμε σε φιλικό σπιτι για bbq , λίγο μπιφτεκακι, λίγο πατατουλα, λίγο σως, λίγο πιτάκια, λίγο γλυκάκι....Γεια σας !!!! 
Ξέρω οτι μέχρι και 12 κιλά ειναι οκ για εγκυμοσύνη ΑΛΛΑ θα παρω μονο αλλά 4 μεχρι να γεννησω ΑΡΑΓΕ????  Το ερωτημα της ημερας! χαχα
Την καλημέρα μου και πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Eir_ma είπε:

Ααααα εσύ αύριο κιόλας θα μας έχεις τα ευχάριστα!! Άντε με το καλό θετική ενέργεια να πάνε όλα καλά. 

Δεν είναι απαραίτητο ότι κάνουν κολπικά τον υπέρηχο, νομίζω εξαρτάται από το πόσο καλά μπορούν να δουν τον τράχηλο με τον κοιλιακο. Αλλά καλό είναι να είμαστε προετοιμασμένες για ολα🤣🤣. Αν και ελπίζω να το αποφύγουμε γτ δεν μου αρέσει καθόλου, νοιωθω τόσο άβολα....

Αχ κορίτσι μου ελπίζω κι εγω να μην χρειαστεί απο κάτω, γιατί οχι τίποτα άλλο αλλά δεν ειναι και ο γυναικολογός μου που ξερω και παω χρονια και δεν αισθάνομαι τόσο άνετα, δηλαδη καταλαβαινω οτι με βάζει σε μια τσίτα όλο αυτό. Εντάξει προφανως ο,τι χρειάζεται θα γίνει εννοείται αλλα οκ..νομιζω καταλαβαινετε όλες! Τα μωράκια μας να ειναι καλά βέβαια!!!
Πάντως εγω ρώτησα και τα κορίτσια στο γκουπ του Ιουλίου 2023 που ειναι ενα τσικ πιο μπροστά απο εμας σε αυτες τις εξετάσεις και οι απαντήσεις ηταν 50-50, κα΄ποιες είχαν και κολπική εξεταση καποιες οχι!!! Επομένως δεν έβγαλα και άκρη χαχα!!! Αγωννννίιιιιιααααα!!! Αντε να δουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini02 είπε:

Καλημέρα!!!! ΝΑΙΙΙΙ εγω εχω αύριο την β επιπέδου και με εχει πάει νααααααα....!! χαχαχ 
Απο την μια ειμαι καρα-χεσμενη για τα αποτελεσματααα και δεν θελω να παω με τιποτααα, ασε που απο ότι εμαθα σε κοιτάνε και από κάτω, κολπικά και δεν ειναι το καλύτερο μου!!!! Από την άλλη όμως ανυπομονώ να δω αυτη τη φατσούλα που όλες περιμένουμεεε πως και πως με την 3d φωτογραφια!!!!! Αχχ πανω κατωωω τα συναισθήματαααα!!!!!

Irini02 , όλα καλά θα πάνε .!Να μας γράψεις μετά......!Να ξέρουμε τι μας περιμένει. Είσαι η πρώτη που θα κάνει την Β επιπέδου.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eir_ma είπε:

Κορίτσι μου καλημερα εμείς πάμε μαζί στο περίπου. Έχουμε και ίδια ΠΗΤ αν θυμάμαι καλά;;;10-8..

Εμένα μου είχε κλείσει ο γιατρός τη Δευτέρα στις 3/4 αλλα επειδή θα περνούσαν τρεις ολόκληρες εβδομάδες δεν θα άντεχα και πήρα και το άλλαξα, το έβαλα αυτή την Παρασκευή μεθαύριο. Στην 21 εβδομάδα θα είμαι και πάλι δλδ, αλλά όσο πιο νωρίς να μου φύγει το βάρος. Οπότε την Παρασκευή θα επανέλθω με νέα, ευχάριστα ελπίζω. 

Υπομονηηηη θα περάσουν οι μέρες γρήγορα και περιμένουμε και τα δικά σου ευχαριστα νέα ❤️❤️

Ναι Eirma πιθανή έχω και εγώ 10/8 .Αν δεν κάνω λάθος μετά την β επιπέδου μπορεί και να αλλάξει η ημερομηνία αυτή αλλά δεν είμαι σίγουρη.Και εγώ μην νομίζεις ήθελα να το αλλάξω, αλλά δεν είχαν ημερομηνία για νωρίτερα αλλά για αργότερα .Θα είμαι συμπληρωμένες 22 εβδομάδες τότε. Να μας γράψεις την Παρασκευή , τα ευχάριστα.2 μερούλες υπομονή και θα δεις το μπεμπάκι σου.Κορίτσια θα προσεύχομαι για όλες μας !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini02 είπε:

Καλημέρα και συγχαρητήρια για τα χθεσινά ευχάριστα νέα!!!!! Πάντα τέτειααα να έχουμε!!!! Ολο και προχωράμε σιγά σιγα! Ειμαι σίγουρη πως όταν έρθει η μέρα της γέννας , μετα θα μας λείπουν αυτές οι με΄ρες τωρα με τα άγχη και την κοιλίτσα μας!
Τι εννοεις με τον διάδρομο και τις μαμαδες?? δεν το καταλαβα αυτό. 
Οσο για την λιγούρα..τι να κανεις...υπομονηη!!! Εγω τρωω το τελευταιο 9 η ώρα...(γιαουρτι η τοστ) και μετά τελος, μου λεω παει έκλεισε η κουζίνα για σήμερα και οντως δεν ασχολούμαι!!! 
Εσεις κορίτσια με τα κιλά που έχουμε φτάσει??
Εγω σήμερα 22η εβδομαδα ακριβως και η ζυγαρία 8 κιλάκια σύνολο! Σοκ! Και έχω παρακολουθήσει τι συμβαινει σε σχέση με προ εγκυμοσύνης. Εγω γενικά προ εγκυμοσύνης ήμουν κανονική σε κιλά, κανω υγιεινό τροπο ζωης και γυμνάζομαι.. μεσα στην εβδομαδα παντα έτρωγα πολύ υγιεινα και προσεγμένα (κυριως γιατι μου αρέσει ολο αυτο, καλή διατροφή κλπ) ΚΑΙ άφηνα πάντα περιθώριο το Σαββατοκυριακο να ειμαι πιο άνετη, για καποιο delivery, κάποια εξοδο, γλυκάκια, κρεπα κλπ...Επομένως ότι έπαιρνα το σαββατοκύριακο σε κιλάκι, μεσα στην εβδομάδα έφευγε για πλάκα και έτσι ηταν η ισορροπία μου! 
Τωρα κάνω πανω κάτω το ίδιο...ΕΛΑ ΟΜΩΣ που οτι πάρω το σουκου , δεν φευγει μεσα στην εβδομαδα!!!!!! 
Ημουν ολη την εβδομάδα ενα αγγελούδι...Ηρθε το σαββατοκυριακο, πηγαμε σε φιλικό σπιτι για bbq , λίγο μπιφτεκακι, λίγο πατατουλα, λίγο σως, λίγο πιτάκια, λίγο γλυκάκι....Γεια σας !!!! 
Ξέρω οτι μέχρι και 12 κιλά ειναι οκ για εγκυμοσύνη ΑΛΛΑ θα παρω μονο αλλά 4 μεχρι να γεννησω ΑΡΑΓΕ????  Το ερωτημα της ημερας! χαχα
Την καλημέρα μου και πάλι!

Γεια σου κοριτσι!  Ευχαριστω πολυ!! 

Μου ειπε πως στους διαδρομους κανουν λιγο τα στραβα μα΄τια οι νοσοκόμοι, μπορει να πανε οι γονεις στο σαλονι. Αλλά δεν επιτρέπουν να μπουν στο δωμάτιο. Που σημαινει οτι μπορουν να δουν λιγο το μωρο στο διαδρομο αν ειναι για 1 λεπτο. 

Εγώ ευτυχως δεν εχω παρει αλλα κιλά απο οταν ξεκινησα τη διατροφη μου. Εχω παρει 5, 5 εχουν μεινει. Βεβαια χθες τσακισα μιση πιτσα... Αλλα΄ ενταξει, σημερα αρακας, αυριο μπιφτεκάκι πιστευω θα ισσοροπήσουμε. Κοίτα, εμεις θα κανουμε οτι μπορουμε και βλέπουμε. Επειτα, με το θηλασμο θα καιμε περισσοτερες θερμιδες και προσωπικα, εχω πει οτι στο διμηνο επανω θα παω σε διαιτολογο για προγραμμα. Ακομα και με το θηλασμο, θα προσεχω τι θα τρωω. Σκοπευω πρώτα ο Θεος μετα το Πασχα να βαφτισω το μωρό, να πανε ολα καλα Παναγια μου να φτασουμε εκει, και θελω να ειμαι οπως στο γαμο μου. Δεν θα μου το συγχωρεσω να ειμαι σαν φουσκα στις φωτογραφιες με το μωρο μου. 

 

Καλα αποτελεσματα σου ευχομαι για την Β επιπεδου, θα ειμαστε εδω να περιμενουμε νεα!!!

Btw, κι εμενα χθες μου εκανε ενα κολπικο, ηθελε να μετρησει τον τραχηλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης ηθελα να σας πω πως εχουν επανελθει οι καουρες ρε κοριτσια... Και αυτη η ξινιλα στο λαιμο... Από ότι φαινεται, τα εχουμε πάρει προίκα... 

Προίκα επισης πηρα 2 τσαντες συμπληρώματα.

Πρωί Τ4

πριν το δεκατιανο : Φολικο (2 διαφορετικα, τις μισες μερες Φολικο, τις αλλες μισες ενα αλλο που ειναι φολικο, B12, D, ωμεγα3 κτλ κτλ)

Προ φαγητου: Ασβεστιο

Μαζι με το φαγητο : D3 fix

Μετα το φαγητο : Β12

Απογευμα : Σίδηρος

Προ υπνου : μαγνησιο

 

Απελπισια!!!! Κι οσο δεν τα θελω τα χάπια (εχω αλλεργια στην ασπιρινη και μια φορα είχα γινει σαν να εχω κανει αποτυχημενο υαλουρινικο) εχω τωρα 2 νεα φολικά, νεο ασβεστιο, νεο Β12, νεο μαγνησιο. 5 νεα συμπληρώματα, 5 καρδιοχτυπια. Πίνω κάτι νέο και για κανα μισαωρο, μια ω΄ρα καθομαι σε αναμμενα καρβουνα μην τυχόν μου συμβει κατι... Μου εχει φτασει το @@@@ στην κάλτσα που λέει και ο αδερφος μου 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ χαίρομαι που προχωράμε όλες καλά!!Να μας ενημερωσετε κοριτσια για τις β επιπέδου, να πάνε όλα τέλεια!! Εγώ ξέρω ότι το σωστό είναι να γίνεται κολπικός υπέρηχος αλλιώς δεν γίνεται να μετρηθεί σωστά ο τράχηλος, εγώ είχα κάνει πρόπερσι, και στις 4/4 απριλη που εχω την δική μου β επιπέδου πάλι θα κάνω! Καλό είναι να το ζητάτε κιόλας από μόνες σας!! Εγώ τώρα πήρα ένα κιλό, ευτυχώς γτ άρχισα να αγχώνομαι!! Έχει αρχίσει για τα καλά η πείνα και σε μένα σιγά σιγα και καούρες.το τελευταίο γεύμα μου το έχω 7:30. Συνεχίζουμε με ΥΠΟΜΟΝΗ! !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Μπράβο στα μωράκια μας!!! Κορίτσια έχει κάνει κάποια β επιπέδου ?Έχω ραντεβού στις 5 του Απρίλη και η αγωνία έχει χτυπήσει κόκκινο.Μετράω τις ημέρες 7 ακόμα.Έχει  κάποια  κοπέλα νωρίτερα ραντεβού?

 

Oxi!!  Εγω εχω στις 6!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eir_ma είπε:

Ααααα εσύ αύριο κιόλας θα μας έχεις τα ευχάριστα!! Άντε με το καλό θετική ενέργεια να πάνε όλα καλά. 

Δεν είναι απαραίτητο ότι κάνουν κολπικά τον υπέρηχο, νομίζω εξαρτάται από το πόσο καλά μπορούν να δουν τον τράχηλο με τον κοιλιακο. Αλλά καλό είναι να είμαστε προετοιμασμένες για ολα🤣🤣. Αν και ελπίζω να το αποφύγουμε γτ δεν μου αρέσει καθόλου, νοιωθω τόσο άβολα....

Πωωω ελπιζω να μην κανουμε κολπικο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η irini02 είπε:

Καλημέρα και συγχαρητήρια για τα χθεσινά ευχάριστα νέα!!!!! Πάντα τέτειααα να έχουμε!!!! Ολο και προχωράμε σιγά σιγα! Ειμαι σίγουρη πως όταν έρθει η μέρα της γέννας , μετα θα μας λείπουν αυτές οι με΄ρες τωρα με τα άγχη και την κοιλίτσα μας!
Τι εννοεις με τον διάδρομο και τις μαμαδες?? δεν το καταλαβα αυτό. 
Οσο για την λιγούρα..τι να κανεις...υπομονηη!!! Εγω τρωω το τελευταιο 9 η ώρα...(γιαουρτι η τοστ) και μετά τελος, μου λεω παει έκλεισε η κουζίνα για σήμερα και οντως δεν ασχολούμαι!!! 
Εσεις κορίτσια με τα κιλά που έχουμε φτάσει??
Εγω σήμερα 22η εβδομαδα ακριβως και η ζυγαρία 8 κιλάκια σύνολο! Σοκ! Και έχω παρακολουθήσει τι συμβαινει σε σχέση με προ εγκυμοσύνης. Εγω γενικά προ εγκυμοσύνης ήμουν κανονική σε κιλά, κανω υγιεινό τροπο ζωης και γυμνάζομαι.. μεσα στην εβδομαδα παντα έτρωγα πολύ υγιεινα και προσεγμένα (κυριως γιατι μου αρέσει ολο αυτο, καλή διατροφή κλπ) ΚΑΙ άφηνα πάντα περιθώριο το Σαββατοκυριακο να ειμαι πιο άνετη, για καποιο delivery, κάποια εξοδο, γλυκάκια, κρεπα κλπ...Επομένως ότι έπαιρνα το σαββατοκύριακο σε κιλάκι, μεσα στην εβδομάδα έφευγε για πλάκα και έτσι ηταν η ισορροπία μου! 
Τωρα κάνω πανω κάτω το ίδιο...ΕΛΑ ΟΜΩΣ που οτι πάρω το σουκου , δεν φευγει μεσα στην εβδομαδα!!!!!! 
Ημουν ολη την εβδομάδα ενα αγγελούδι...Ηρθε το σαββατοκυριακο, πηγαμε σε φιλικό σπιτι για bbq , λίγο μπιφτεκακι, λίγο πατατουλα, λίγο σως, λίγο πιτάκια, λίγο γλυκάκι....Γεια σας !!!! 
Ξέρω οτι μέχρι και 12 κιλά ειναι οκ για εγκυμοσύνη ΑΛΛΑ θα παρω μονο αλλά 4 μεχρι να γεννησω ΑΡΑΓΕ????  Το ερωτημα της ημερας! χαχα
Την καλημέρα μου και πάλι!

Εγω ειμαι 2 κιλα συν από ότι πριν. Βέβαια περιμενω τελος της βδομαδας να δειξει 3 κιλα συν.. οτι καταλαβα ξεκιναει να ανεβαινει η ζυγαρια. Ειμαι 21η εβδομάδα σημερα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ειχατε εσεις κανει ποτε  αυτο με το Σταυρο που σου δειχνει τι παιδια θα κανεις κ ποσα ? Εγω το ειχα κανει κ αλλο μου εβγαινε κ αλλο φυλο  μου ειπε στο υπερηχογραφημα. 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια ειχατε εσεις κανει ποτε  αυτο με το Σταυρο που σου δειχνει τι παιδια θα κανεις κ ποσα ? Εγω το ειχα κανει κ αλλο μου εβγαινε κ αλλο φυλο  μου ειπε στο υπερηχογραφημα. 🤣🤣🤣🤣

😂😂 Θα ήταν λάθος το υπέρηχογράφημα!! Εγώ δεν το έχω κανει όχι, ο άνδρας μου ήθελε να κάνουμε ψαλίδι-μαχαίρι αλλά δεν κάθομαι με τίποτα!! Δεν τα πιστεύω όλα αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Marika31 είπε:

😂😂 Θα ήταν λάθος το υπέρηχογράφημα!! Εγώ δεν το έχω κανει όχι, ο άνδρας μου ήθελε να κάνουμε ψαλίδι-μαχαίρι αλλά δεν κάθομαι με τίποτα!! Δεν τα πιστεύω όλα αυτα

Αυτο ειναι επικινδυνο!!! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας με μαζεψει καποιος σας παρακαλω! Απο χθες παραγγειλα σε 2 διαφορετικα μαγαζια. 

Στο ενα πηρα 2 φορεματακια απλα καθημερινα και στο αλλο ενα σετακι με 2 φορμακια και ενα φορεματακι.

Ας μου παρει καποιος τις καρτες! 

Στα πιο σοβαρα ο αιματοκριτης μου εχει φτασει στο 35!!! δεν το γλιτωνω και το 2ο μπουκαλακι σιδηρου 🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια ειχατε εσεις κανει ποτε  αυτο με το Σταυρο που σου δειχνει τι παιδια θα κανεις κ ποσα ? Εγω το ειχα κανει κ αλλο μου εβγαινε κ αλλο φυλο  μου ειπε στο υπερηχογραφημα. 🤣🤣🤣🤣

Σε νιώθω 😋😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια ειχατε εσεις κανει ποτε  αυτο με το Σταυρο που σου δειχνει τι παιδια θα κανεις κ ποσα ? Εγω το ειχα κανει κ αλλο μου εβγαινε κ αλλο φυλο  μου ειπε στο υπερηχογραφημα. 🤣🤣🤣🤣

έγκυρο δηλαδη ε? χαχαχα!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Ας με μαζεψει καποιος σας παρακαλω! Απο χθες παραγγειλα σε 2 διαφορετικα μαγαζια. 

Στο ενα πηρα 2 φορεματακια απλα καθημερινα και στο αλλο ενα σετακι με 2 φορμακια και ενα φορεματακι.

Ας μου παρει καποιος τις καρτες! 

Στα πιο σοβαρα ο αιματοκριτης μου εχει φτασει στο 35!!! δεν το γλιτωνω και το 2ο μπουκαλακι σιδηρου 🤣 

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

έγκυρο δηλαδη ε? χαχαχα!!! 

 

Ναι ουουου. Ε δεν πιστευω 2 γιατροι να εκαναν λαθος 🤣🤣🤣 θα δειξει στην β επιπεδου🤣🤣 

Ψωνισε καλε για το μωρο. Κ εγω εχω δωσει πονο. Σταματησα εγω κ αρχισε ο μπαμπας του 🩷😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Ας με μαζεψει καποιος σας παρακαλω! Απο χθες παραγγειλα σε 2 διαφορετικα μαγαζια. 

Στο ενα πηρα 2 φορεματακια απλα καθημερινα και στο αλλο ενα σετακι με 2 φορμακια και ενα φορεματακι.

Ας μου παρει καποιος τις καρτες! 

Στα πιο σοβαρα ο αιματοκριτης μου εχει φτασει στο 35!!! δεν το γλιτωνω και το 2ο μπουκαλακι σιδηρου 🤣 

Και εμένα στο 35 είναι και... διανύω 24η εβδομάδα! Απελπισία.. αλλά η γιατρός δε μου έχει πει ακόμα να πάρω 2ο μπουκαλάκι fysiofol.. ίσως στο επόμενο ραντεβού! ❤️ Ελπίζω όλα καλά να μας πάνεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/3/2023 at 12:02 ΜΜ, ο/η irini02 είπε:

Καλημέρα!!!! ΝΑΙΙΙΙ εγω εχω αύριο την β επιπέδου και με εχει πάει νααααααα....!! χαχαχ 
Απο την μια ειμαι καρα-χεσμενη για τα αποτελεσματααα και δεν θελω να παω με τιποτααα, ασε που απο ότι εμαθα σε κοιτάνε και από κάτω, κολπικά και δεν ειναι το καλύτερο μου!!!! Από την άλλη όμως ανυπομονώ να δω αυτη τη φατσούλα που όλες περιμένουμεεε πως και πως με την 3d φωτογραφια!!!!! Αχχ πανω κατωωω τα συναισθήματαααα!!!!!

@irini02 εκανες την εξεταση??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γλυκά και καλά καλημέρα σας!! Σήμερα εχω κι εγώ τη Β επιπέδου όπως η συνονόματη @irini2 χθες!!(περιμένουμε νέα!!)

Κάντε μια προσευχουλα και για μένα και μια θετική ενέργεια!!

ΘΑ πάω με κλειστή φωνή, πονόλαιμο και καταρροή να την κάνω γιατί μάντεψε!!! Πάλι μας κόλλησε η μικρή, ελπίζω να μην μας διώξουν κλωτσιδων από το μαιευτήριο. Βέβαια θα κάνουμε ραπιντ πριν πάμε να τους το δείξουμε αλλά το έχω ένα άγχος.. Εσείς πως είστε σήμερα;

@Mummy2be Φιλενάδα σε νοιωθω κάτσε να μάθω φύλο και έχει να γίνει χαμός 🤣🤣 Ήδη έχω στο καλάθι του HnM κάτι φορμακια περιμένουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

 

Ναι ουουου. Ε δεν πιστευω 2 γιατροι να εκαναν λαθος 🤣🤣🤣 θα δειξει στην β επιπεδου🤣🤣 

Ψωνισε καλε για το μωρο. Κ εγω εχω δωσει πονο. Σταματησα εγω κ αρχισε ο μπαμπας του 🩷😅😅

η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά μπροστά σε αυτες τις μεθοδους! χαχαχαα!!!

ο δικος μας μπαμπας ειναι πιο πρακτικός. ο άντρας μου θέλει να παρουμε κουνια, καροτσι, τα πιο σοβαρα κατα τη γνώμη του... επίσης νομιζει οτι το μωρο θα χρειαστει κανα 2 φορμάκια!!καημένε θέλω να του πω... θα τα κανει 10 φορες τη μερα, θα μας φτανουν λιγα??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ersi85 είπε:

Και εμένα στο 35 είναι και... διανύω 24η εβδομάδα! Απελπισία.. αλλά η γιατρός δε μου έχει πει ακόμα να πάρω 2ο μπουκαλάκι fysiofol.. ίσως στο επόμενο ραντεβού! ❤️ Ελπίζω όλα καλά να μας πάνεεεε

Πιθανόν να πινεις ήδη μεγαλύτερη ποσότητα. Τα legofer που πίνω δεν θυμαμαι ποσα mg ειναι. 

Μου είπε η γιατρός πως θα πέσει κι αλλο αλλα δεν ειναι κατι κακο αυτο για την περίοδο της εγκυμοσύνης γιατί τραβάει το μωρο και γιατί πίνουμε τόσα πολλά που μας κρατάνε ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Eir_ma είπε:

Κορίτσια μου γλυκά και καλά καλημέρα σας!! Σήμερα εχω κι εγώ τη Β επιπέδου όπως η συνονόματη @irini2 χθες!!(περιμένουμε νέα!!)

Κάντε μια προσευχουλα και για μένα και μια θετική ενέργεια!!

ΘΑ πάω με κλειστή φωνή, πονόλαιμο και καταρροή να την κάνω γιατί μάντεψε!!! Πάλι μας κόλλησε η μικρή, ελπίζω να μην μας διώξουν κλωτσιδων από το μαιευτήριο. Βέβαια θα κάνουμε ραπιντ πριν πάμε να τους το δείξουμε αλλά το έχω ένα άγχος.. Εσείς πως είστε σήμερα;

@Mummy2be Φιλενάδα σε νοιωθω κάτσε να μάθω φύλο και έχει να γίνει χαμός 🤣🤣 Ήδη έχω στο καλάθι του HnM κάτι φορμακια περιμένουν...

Καλημερα!!!

@irini2 περιμενουμε τα νεα σου!! 

@Eir_ma ευχομαι να πανε ολα δεξια ❤️ 

h&m δεν εχω ψάξει ακομα. Εχω δει στο prenatal διαφορα ομως, και γενικά θέλω να ψάξω να πάρω κορμάκια. Τετοια μου λείπουν, έχω 2-3 μονο ανά νούμερο... Ειναι άλλο ένα μαγαζί στο mall νομιζω, το cool club που εχει καλες τιμές και πολλα πράγματα. Δεν ξέρω, Σαββατο έχει river west και έρευνα 😄 

Το Sinsay ειναι κι αυτο στην κατηγορια εκεινων που εκμεταλλευονται μικρά παιδια προς εργασία ε? Εχει εξαιρετικές τιμές και λεει και για 100% βαμβακι σε πολλα προϊοντα, αλλά αν ανήκει σε αυτη την κατηγορια δεν θελώ ρε γαμώτο να ψωνίσω. Ηθικά δεν μου κάθεται καλά... Εσεις τι γνώμη έχετε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Καλημερα!!!

@irini2 περιμενουμε τα νεα σου!! 

@Eir_ma ευχομαι να πανε ολα δεξια ❤️ 

h&m δεν εχω ψάξει ακομα. Εχω δει στο prenatal διαφορα ομως, και γενικά θέλω να ψάξω να πάρω κορμάκια. Τετοια μου λείπουν, έχω 2-3 μονο ανά νούμερο... Ειναι άλλο ένα μαγαζί στο mall νομιζω, το cool club που εχει καλες τιμές και πολλα πράγματα. Δεν ξέρω, Σαββατο έχει river west και έρευνα 😄 

Το Sinsay ειναι κι αυτο στην κατηγορια εκεινων που εκμεταλλευονται μικρά παιδια προς εργασία ε? Εχει εξαιρετικές τιμές και λεει και για 100% βαμβακι σε πολλα προϊοντα, αλλά αν ανήκει σε αυτη την κατηγορια δεν θελώ ρε γαμώτο να ψωνίσω. Ηθικά δεν μου κάθεται καλά... Εσεις τι γνώμη έχετε? 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου, μωρέ θα γίνει χαμουλης ειδικά αν είναι αγόρι δεν έχω τίποτα. Αν είναι κορίτσι έχω άπειρα από τις μικρές αλλά κάτι θα πάρω φυσικά για το καλό... 

Shein έχω ψωνίσει εγώ για εμένα κάποια εγκυμοσύνης γτ ήταν φθηνά και έχουν μεγάλα νούμερα γτ έχω και παραπάνω κιλά εγώ και δεν έβρισκα στα μαγαζιά τα κλασσικά. Sinsay έχω πάρει για τη μεγάλη μου κάτι πιτζαμακια καλά βγήκανε όχι ουαου αλλά για την τιμή τους καλά.. Τώρα νομίζω και στα ζαρα υπάρχει παιδική εκμετάλλευση και σε άλλα πολλά που δεν μας πάει καν το μυαλό. Αλλά μωρουδιακα δεν έχω ψωνίσει να σου πω την αλήθεια γιατί βρίσκω οικονομικά σε άλλα σάιτ ,στο H&M και στο LaRedoute έχω πάρει τα πιο ποιοτικά φορμακια με τέλειο υλικό απαλό και δροσερό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...