Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨Μωράκια Αυγούστου 2023 ✨


Recommended Posts

στις πριν 17 ώρες, ο/η Watermelon είπε:

Εμένα πριν 2 εβδομάδες ήταν 4 και πριν 2 ημέρες 4950 ( 2 εβδομάδες διαφορά). Κάνω μικτή διατροφή.

Πωπω θρεφταρακι να τον χαίρεσαι το μπεμπούλη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 16 ώρες, ο/η Marika31 είπε:

Εμεις ειμαστε 2 μηνων και 5 ημερων 5,300 kg ,γεννηθηκε 2660kg. Μονο με αποκλειστικο θηλασμο

Κι εσενα Μαρίκα μου θρεφταρακι η μπεμπούλα! Να τη χαίρεστε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Sonia12 είπε:

Κορίτσι εσείς ποσα κιλά είστε τώρα εξτρα? Εγώ είμαι στα +11....

Θα το θέσω αλλιώς. Από τα 12 που πήρα έχω χάσει τα 6. 

Θέλω όμως να χάσω 10. Για να δούμε. Θα φύγει τίποτα? Απορώ γτ λένε όλες ότι τα κιλά φεύγουν εύκολα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου εγω πιστεύω οτι ειναι νωρις ακομα για να φυγουν τα κιλα, σιγουρα ομως θα χαθουν αποτομα και ο θηλασμος βοηθαει πολυ σε αυτο, υπομονη θέλει μονο! Εγω λογω διαβητη αν θυμαστε ειχα παρει 7 κιλα εχασα τα 5,5 με τον τοκετο και μου ειχε μεινει 1,5 κιλο το οποιο το εχασα τις 2 πρώτες εβδομάδες. Τωρα ειμαι και ακομη - 1kg, ειμαι 59 κιλα! Πειναω και τρωω συνέχεια πάντως και κυριως γλυκά οπότε φοβάμαι οτι θα ισως παρω μερικά τους επομενους μήνες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sonia12 είπε:

Κορίτσι εσείς ποσα κιλά είστε τώρα εξτρα? Εγώ είμαι στα +11....

Εγώ είχα πάρει 13 κιλά στην εγκυμοσύνη και τα 10 τα έχασα τις πρώτες 2-3 εβδομάδες! Τώρα μου έχουν μείνει τα 3 και δεν βλέπω να φεύγουν σύντομα 😅 Βέβαια έτρωγα γλυκά φουλ!

Κορίτσια εγώ τώρα ξεκίνησα διατροφή με διαιτολόγο, μπας και τρώω και λίγο πιο ισορροπημένα γιατί είχα ξεφύγει. Ελπίζω μέχρι τα βαφτίσια να καταφέρω να χάσω 10 κιλά που θέλω 😅

Εσύ Σόνια πόσα είχες πάρει στην εγκυμοσύνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Watermelon είπε:

Θα το θέσω αλλιώς. Από τα 12 που πήρα έχω χάσει τα 6. 

Θέλω όμως να χάσω 10. Για να δούμε. Θα φύγει τίποτα? Απορώ γτ λένε όλες ότι τα κιλά φεύγουν εύκολα. 

Μπααα... Ειδικά αν θηλάζεις όχι, τουλάχιστον έτσι λειτουργεί το σώμα μου. Εγώ πάντα στους 4 μήνες τα έχανα με κόπο όμως, δεν έφευγαν από μόνα τους. Τώρα παίζει ρόλο φυσικά η ηλικία, ο μεταβολισμος, αν θηλάζεις ή όχι, αν κινείσαι πολύ μες στην ημέρα, χίλια δυο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Κοριτσια μου εγω πιστεύω οτι ειναι νωρις ακομα για να φυγουν τα κιλα, σιγουρα ομως θα χαθουν αποτομα και ο θηλασμος βοηθαει πολυ σε αυτο, υπομονη θέλει μονο! Εγω λογω διαβητη αν θυμαστε ειχα παρει 7 κιλα εχασα τα 5,5 με τον τοκετο και μου ειχε μεινει 1,5 κιλο το οποιο το εχασα τις 2 πρώτες εβδομάδες. Τωρα ειμαι και ακομη - 1kg, ειμαι 59 κιλα! Πειναω και τρωω συνέχεια πάντως και κυριως γλυκά οπότε φοβάμαι οτι θα ισως παρω μερικά τους επομενους μήνες 

Αχ Μαρίκα Μαρίκα μαχαίρι στην καρδιά! Όχι κοπέλα μου, τ αξίζεις, απ ότι κατάλαβα ζορίστηκες και στερήθηκες αρκετά στην εγκυμοσύνη. Πολύ ωραίο πρέπει να είναι αυτό, να τα χάνεις αμέσως πάντως! Ενα άγχος, μια σκέψη λιγότερη! 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Εγώ είχα πάρει 13 κιλά στην εγκυμοσύνη και τα 10 τα έχασα τις πρώτες 2-3 εβδομάδες! Τώρα μου έχουν μείνει τα 3 και δεν βλέπω να φεύγουν σύντομα 😅 Βέβαια έτρωγα γλυκά φουλ!

Κορίτσια εγώ τώρα ξεκίνησα διατροφή με διαιτολόγο, μπας και τρώω και λίγο πιο ισορροπημένα γιατί είχα ξεφύγει. Ελπίζω μέχρι τα βαφτίσια να καταφέρω να χάσω 10 κιλά που θέλω 😅

Εσύ Σόνια πόσα είχες πάρει στην εγκυμοσύνη;

Ελιζα μου τέλεια είσαι κι εσύ! Μπράβο σας βρε κορίτσια! Εγώ έτρωγα, και μετά τη γέννα σαβούρωνα. 

Ελιζα μου δε ξέρω ακριβώς να σου πω γιατί μετά τα 12 με 13 που ήμουν κάνα μήνα πριν γεννήσω αν δεν κάνω λάθος, σταμάτησα να ζυγιζομαι για να μην τσατιζομαι! Χαχαχα 

Πιστεύω πρέπει να πήρα γύρω στα 13 με 16,17, εκεί υπολογίζω. Στις προηγούμενες είχα πάρει 12 και 14 και τα έχασα στους 4 μήνες με διατροφή καλή και άσκηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανυπομονώ πώς και πώς ν αρχισω και γυμναστική! Ποια θέλει κι αυτή?? Αχ κορίτσια, βάλσαμο για τη ψυχή μου ήταν η γυμναστική μετά τις γέννες. Κάτι κάνει στον εγκέφαλο η γυμναστική και εξισορροπει το ορμονικο χάος που δημιουργείται μετά την εγκυμοσύνη. Θέλω όμως πρώτα να πάω σε ένα φυσιοθεραπευτη να με κοιτάξει να δει τι γίνεται στη λεκάνη κι εκεί γύρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sonia12 είπε:

Αχ Μαρίκα Μαρίκα μαχαίρι στην καρδιά! Όχι κοπέλα μου, τ αξίζεις, απ ότι κατάλαβα ζορίστηκες και στερήθηκες αρκετά στην εγκυμοσύνη. Πολύ ωραίο πρέπει να είναι αυτό, να τα χάνεις αμέσως πάντως! Ενα άγχος, μια σκέψη λιγότερη! 😄

Ετσι οπως τα λες!! Δεν περασα και πολυ καλα στην εγκυμοσύνη η δολια 😂. Παντως ο γιατρος μου εγραψε παλι να κανω καμπυλη σακχαρου βρε κοριτσια, τι θα κανω?Ετσι ειναι το τυπικο λεει.Πως θα το ξαναπιω αυτο το πράγμα?? Εγω την γυμναστικη την βαριέμαι βρε μαναρακο, αν δεν εχω καποιον να μου λεει κανε αυτο και εκεινο και το αλλο η παρεα δεν τα καταφερνω μονη μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καμπύλη πάλι ε? Κουράγιο 🤪 εγώ τρίτη πάω πρώτη φορά γυναικολόγο. Μου είπε όχι τεστ Παπ ακόμα. Μετά το 6μηνο λόγω θηλασμού . Ξέρετε γτ? 

 Γυμναστική θέλω κ εγώ να ξεκινήσω παρόλο που δεν γυμναζομουν πριν θα βοηθήσει πιστεύω σε πολλούς τομείς. Ελπίζω να με αφήσει να ξεκινήσω σιγά σιγά από βδομάδα. Ποδήλατο θέλω να ξεκινήσω. Εσύ Σόνια?

Πώς γίνεται με τον τοκετό να έχασες 5,5 βρε Μαρίκα? Εγώ γύρισα από το μαιευτήριο -2. Και τρελάθηκα. Λέω μα καλά. Το παιδί ήταν 3 κιλά + όλα τα άλλα μέσα μου. Τι στο καλό? 

Δεν ξέρω μήπως στο νοσοκομείο πήρα τίποτα γτ έφερναν ωραίο φαί 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Marika31 είπε:

Ετσι οπως τα λες!! Δεν περασα και πολυ καλα στην εγκυμοσύνη η δολια 😂. Παντως ο γιατρος μου εγραψε παλι να κανω καμπυλη σακχαρου βρε κοριτσια, τι θα κανω?Ετσι ειναι το τυπικο λεει.Πως θα το ξαναπιω αυτο το πράγμα?? Εγω την γυμναστικη την βαριέμαι βρε μαναρακο, αν δεν εχω καποιον να μου λεει κανε αυτο και εκεινο και το αλλο η παρεα δεν τα καταφερνω μονη μου!!

Α κι εγώ αγάπη κάνω μόνο ομαδικά προγράμματα αλλιώς βαριέμαι πολύ κι εγώ! 

Όσο για την καμπύλη υπομονή, θα το πιεις δε θα το καταλάβεις, ίσως όπως λένε πολλές κοπέλες εδω να βάλεις λίγο λεμοακι αν επιτρέπεται? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Watermelon είπε:

Καμπύλη πάλι ε? Κουράγιο 🤪 εγώ τρίτη πάω πρώτη φορά γυναικολόγο. Μου είπε όχι τεστ Παπ ακόμα. Μετά το 6μηνο λόγω θηλασμού . Ξέρετε γτ? 

 Γυμναστική θέλω κ εγώ να ξεκινήσω παρόλο που δεν γυμναζομουν πριν θα βοηθήσει πιστεύω σε πολλούς τομείς. Ελπίζω να με αφήσει να ξεκινήσω σιγά σιγά από βδομάδα. Ποδήλατο θέλω να ξεκινήσω. Εσύ Σόνια?

Πώς γίνεται με τον τοκετό να έχασες 5,5 βρε Μαρίκα? Εγώ γύρισα από το μαιευτήριο -2. Και τρελάθηκα. Λέω μα καλά. Το παιδί ήταν 3 κιλά + όλα τα άλλα μέσα μου. Τι στο καλό? 

Δεν ξέρω μήπως στο νοσοκομείο πήρα τίποτα γτ έφερναν ωραίο φαί 🤪

Αυτό με τα - 2 κιλά μετά τη γέννα το με κάνει και ταυτίζομαι! Το είχα στη δεύτερη εγκυμοσύνη που ζύγιστηκα και είχα χάσει πιο λίγα από τα κιλά του μωρού! Τώρα σ αυτή την εγκυμοσύνη ζυγιστηκα πολύ πιο μετά, ενα μήνα μετά τη γέννα γιατί ήξερα ότι είχα πάρει πολύ στην εγκυμοσύνη και δεν ήθελα να πέσω ψυχολογικά!

Εγώ κορίτσι μου κάνω ομαδικά προγράμματα στο γυμναστήριο. Κάνω body pump που είναι βάρη και body attack που είναι πολύ έντονη cardio και λίγο διάλειμματικη κι έχει και λίγο ασκήσεις ενδυνάμωσης. Το body pump φάνταζομαι θα μπορώ να το ξεκινήσω πιο σύντομα σε σχέση με το body attack. Λέω όμως στην αρχή να ξεκινήσω με postnatal βιντεακια στο YouTube, μισάωρα. Ούτως ή άλλως τη συνδρομή στο γυμναστήριο την έχω σταματήσει προσωρινά μέχρι την 1η Νοέμβρη, λόγω εγκυμοσύνης. Αλλα κάτσε να δούμε τι θα μου πει ο φυσιοθεραπευτης γιατί δεν είμαι χωρίς κουσούρια! Αχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Sonia12 είπε:

Ανυπομονώ πώς και πώς ν αρχισω και γυμναστική! Ποια θέλει κι αυτή?? Αχ κορίτσια, βάλσαμο για τη ψυχή μου ήταν η γυμναστική μετά τις γέννες. Κάτι κάνει στον εγκέφαλο η γυμναστική και εξισορροπει το ορμονικο χάος που δημιουργείται μετά την εγκυμοσύνη. Θέλω όμως πρώτα να πάω σε ένα φυσιοθεραπευτη να με κοιτάξει να δει τι γίνεται στη λεκάνη κι εκεί γύρω. 

Αχ κι εγώ θέλω! Να νιώσω και λίγο όπως πριν 😅 Αλλά λόγω καισαρικής μετά από 6 μήνες μου είπεν ο γιατρός επιτρέπεται 😕 Οπότε προς το παρόν διατροφή και περπάτημα οσο μπορώ!

Συμφωνώ με τα ομαδικά προγράμματα! Αυτά κάνω κι εγώ! Τα μηχανήματα τα βαριέμαι φουλ. Τι γίνεται με τη λεκάνη; Είχες κάποιο θέμα ή θα πας προληπτικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Αχ κι εγώ θέλω! Να νιώσω και λίγο όπως πριν 😅 Αλλά λόγω καισαρικής μετά από 6 μήνες μου είπεν ο γιατρός επιτρέπεται 😕 Οπότε προς το παρόν διατροφή και περπάτημα οσο μπορώ!

Συμφωνώ με τα ομαδικά προγράμματα! Αυτά κάνω κι εγώ! Τα μηχανήματα τα βαριέμαι φουλ. Τι γίνεται με τη λεκάνη; Είχες κάποιο θέμα ή θα πας προληπτικά;

Υπομονή Ελιζα μου θα περάσουν αυτοί οι μήνες νεράκι! 

Με τη λεκάνη έχω δύο θέματα που θέλω να κοιτάξω. Ένα είναι η ακράτεια. Είχα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και λίγες μέρες μετά αλλά είχα και ανάμεσα στη δεύτερη και την τρίτη εγκυμοσύνη όταν έκανα πολύ έντονη άσκηση, όταν χοροπηδαγα έντονα ας πούμε και μάλιστα με μια συγκεκριμένη κίνηση των ποδιών. Το άλλο είναι ενα περιστατικό κατά τη διάρκεια αυτής της εγκυμοσύνης, όταν είχα πάει στο μπάνιο και με το σφίξιμο ένιωσα κάτι να προεξέχει μπροστά. Η μαία μου είπε ότι συμβαίνει συχνά, αλλά θέλω να πάω να το κοιτάξω. Φαντάζομαι όλα αυτά έχουν να κάνουν με το γεγονός ότι έχουν χαλαρώσει η μυς εκεί. Υπάρχουν ειδικές ασκήσεις για την περιοχή και στη γιόγκα εγκυμοσύνης μας είχαν πει μετ τη γέννα να κάνουμε. Αλλα θέλω να πάω σε ειδικό φυσιοθεραπευτη για να με δει και να με συμβουλέψει, για να μην τα κάνω χειρότερα τα προβλήματα αυτά με την άσκηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Αχ κι εγώ θέλω! Να νιώσω και λίγο όπως πριν 😅 Αλλά λόγω καισαρικής μετά από 6 μήνες μου είπεν ο γιατρός επιτρέπεται 😕 Οπότε προς το παρόν διατροφή και περπάτημα οσο μπορώ!

Συμφωνώ με τα ομαδικά προγράμματα! Αυτά κάνω κι εγώ! Τα μηχανήματα τα βαριέμαι φουλ. Τι γίνεται με τη λεκάνη; Είχες κάποιο θέμα ή θα πας προληπτικά;

Απο ομαδικά προγράμματα, τι κάνεις εσύ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Watermelon είπε:

Καμπύλη πάλι ε? Κουράγιο 🤪 εγώ τρίτη πάω πρώτη φορά γυναικολόγο. Μου είπε όχι τεστ Παπ ακόμα. Μετά το 6μηνο λόγω θηλασμού . Ξέρετε γτ? 

 Γυμναστική θέλω κ εγώ να ξεκινήσω παρόλο που δεν γυμναζομουν πριν θα βοηθήσει πιστεύω σε πολλούς τομείς. Ελπίζω να με αφήσει να ξεκινήσω σιγά σιγά από βδομάδα. Ποδήλατο θέλω να ξεκινήσω. Εσύ Σόνια?

Πώς γίνεται με τον τοκετό να έχασες 5,5 βρε Μαρίκα? Εγώ γύρισα από το μαιευτήριο -2. Και τρελάθηκα. Λέω μα καλά. Το παιδί ήταν 3 κιλά + όλα τα άλλα μέσα μου. Τι στο καλό? 

Δεν ξέρω μήπως στο νοσοκομείο πήρα τίποτα γτ έφερναν ωραίο φαί 🤪

Οντως?? Εισαι σιγουρη? Γτ ομως?? Τα 2660 ηταν η μπέμπα και τα αλλα 2800 θα ηταν τα υγρα και πλακουντας αλλα και λιγοτερα να ηταν τα υγρά μετα επεσε τετοια πεινα που τα εχασα αμεσως σε συνδυασμο με τον θηλασμο κιόλας. 3 μερες με ειχαν με φιδε και γενικα για 1 εβδομάδα δεν με αφησαν να φαω κανονικα μονο κοτόπουλο και φιδε! Εγω που πηγα γυναικολόγο μου εκανε κανονικα το τεστ παπ μετα απο 2 μηνες, επισης κολπικο υπερηχο, πιεση, ζυγισμα. Αυτος ειναι ο τυπικος ελεγχος είπε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sonia12 είπε:

Α κι εγώ αγάπη κάνω μόνο ομαδικά προγράμματα αλλιώς βαριέμαι πολύ κι εγώ! 

Όσο για την καμπύλη υπομονή, θα το πιεις δε θα το καταλάβεις, ίσως όπως λένε πολλές κοπέλες εδω να βάλεις λίγο λεμοακι αν επιτρέπεται? 

Ποιο ωραια τα ομαδικα!!! Λεμονακι πάντα γιατι χωρις δεν με βλέπω  καλά 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sonia12 είπε:

Υπομονή Ελιζα μου θα περάσουν αυτοί οι μήνες νεράκι! 

Με τη λεκάνη έχω δύο θέματα που θέλω να κοιτάξω. Ένα είναι η ακράτεια. Είχα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και λίγες μέρες μετά αλλά είχα και ανάμεσα στη δεύτερη και την τρίτη εγκυμοσύνη όταν έκανα πολύ έντονη άσκηση, όταν χοροπηδαγα έντονα ας πούμε και μάλιστα με μια συγκεκριμένη κίνηση των ποδιών. Το άλλο είναι ενα περιστατικό κατά τη διάρκεια αυτής της εγκυμοσύνης, όταν είχα πάει στο μπάνιο και με το σφίξιμο ένιωσα κάτι να προεξέχει μπροστά. Η μαία μου είπε ότι συμβαίνει συχνά, αλλά θέλω να πάω να το κοιτάξω. Φαντάζομαι όλα αυτά έχουν να κάνουν με το γεγονός ότι έχουν χαλαρώσει η μυς εκεί. Υπάρχουν ειδικές ασκήσεις για την περιοχή και στη γιόγκα εγκυμοσύνης μας είχαν πει μετ τη γέννα να κάνουμε. Αλλα θέλω να πάω σε ειδικό φυσιοθεραπευτη για να με δει και να με συμβουλέψει, για να μην τα κάνω χειρότερα τα προβλήματα αυτά με την άσκηση. 

Ναι δυστυχώς με την φυσιολογική γέννα χαλαρώνουν οι μύες εκεί κάτω και μου είχε πει μια μαία ότι θέλουν περίπου 2 χρόνια να επανέλθουν! Πρέπει να κάνεις ασκήσεις kegel καθημερινά!

Από ομαδικά ότι έχει το γυμναστήριο 😅 Κάνω και ομαδικά με όργανα και με μόνο αερόβια άσκηση. Α και cycling έκανα! Body attack έκανα κι εγώ παλιά σε ένα γυμναστήριο που πήγαινα! Φοβερό! 1 χρόνο έκανα συστηματικά και με τα βίας το έβγαζα το πρόγραμμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/9/2023 at 5:03 ΜΜ, ο/η Sonia12 είπε:

Κορίτσι εσείς ποσα κιλά είστε τώρα εξτρα? Εγώ είμαι στα +11....

Εγω πηρα 9 κιλα στην εγκυμοσυνη. Εχω 1 κιλο να χασω αν θελω. Τα υπόλοιπα εφυγαν πολυ γρήγορα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Balak455 είπε:

Εγω πηρα 9 κιλα στην εγκυμοσυνη. Εχω 1 κιλο να χασω αν θελω. Τα υπόλοιπα εφυγαν πολυ γρήγορα

@Balak455και εσυ ειχες διαβητη κυησης ε???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Ναι δυστυχώς με την φυσιολογική γέννα χαλαρώνουν οι μύες εκεί κάτω και μου είχε πει μια μαία ότι θέλουν περίπου 2 χρόνια να επανέλθουν! Πρέπει να κάνεις ασκήσεις kegel καθημερινά!

Από ομαδικά ότι έχει το γυμναστήριο 😅 Κάνω και ομαδικά με όργανα και με μόνο αερόβια άσκηση. Α και cycling έκανα! Body attack έκανα κι εγώ παλιά σε ένα γυμναστήριο που πήγαινα! Φοβερό! 1 χρόνο έκανα συστηματικά και με τα βίας το έβγαζα το πρόγραμμα... 

Ναι είναι τα καλά της φυσιολογικής γέννας αυτά... 2 χρόνια??? Πολυυυυ. Ναι αυτές τις ασκήσεις πρέπει να μαζευτώ να μη βαριέμαι και να τις κάνω! 

Το body attack είναι το αγαπημένο μου! Τρομερή ένταση αλλά είμαι σίγουρη ότι θα αργήσω να το ξεκινήσω αυτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Balak455 είπε:

Εγω πηρα 9 κιλα στην εγκυμοσυνη. Εχω 1 κιλο να χασω αν θελω. Τα υπόλοιπα εφυγαν πολυ γρήγορα.  

Τέλεια κορίτσι μου κι εσύ! 9 κιλακια τίποτα! Κορμαρες μια βδομάδα μετά την εγκυμοσύνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εσείς την αποστείρωση πως την καθαρίζετε? Έχω της ΜΑΜ και βάζω 40ml ξύδι λευκό και 40 ml νερό, την βάζω σε λειτουργία όμως όταν τελειλωσει μυρίζει καμένο και η βάση που βάζω το νερό γίνετε καφέ.. τι κάνω λάθος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...