Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨Μωράκια Αυγούστου 2023 ✨


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια εγω πηρα αλλα θα ξεκινησω αυριο μεθαυριο αυτα εδω:

Mustela Maternite Stretch Marks Prevention Λάδι 

Mustela Maternite Stretch Marks Κρέμα 

Και πηρα και αυτο 

Sebamed Anti-Stretch Mark Κρέμα

Ειχα διαβασει απο αλλες κοπελες εδω στο φορουμ οτι εκαναν δουλεια

 ειδικά το λαδακι. Θα δειξει.  Αυριο μαλλον θα τα ξεκινησω αν κ ακομα εγω δεν εχω κοιλιτσα. Εχω ομως πρησμενο στηθος. 

 

Εγώ κορίτσια ξεκίνησα αυτό εδώ το λαδάκι για κοιλιά και στήθος, αφού και τα δύο έχουν ήδη τουμπανιάσει!

https://pharmacymegastore.gr/19255-weleda-ladi-gia-tis-ragades-100ml

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η Marika31 είπε:

Ναι είναι πολύ μπέρδεμα όλο αυτό με τις εβδομάδες, άργησα πολύ να το καταλάβω! Εσύ σήμερα είσαι 12+1 σωστά? Αυτό σημαίνει ότι διανύεις την 13η σου εβδομάδα επομένως έκλεισες τρίμηνο και μπήκες τεταρτο 🤗!! Περιδεση τραχηλου θα κάνω λόγω ανεπάρκειας τραχηλου, πέρυσι γέννησα ένα αγορακι 23η εβδομάδα λόγω ανεπάρκειας! Όταν υπάρχει αποβολη δεύτερου τριμήνου(μακρυά από μας) για οποιοδήποτε λογο τότε προληπτικά κάνεις αυτήν την επέμβαση!! 

Λυπάμαι παρά πολύ για την απώλεια αυτή γλυκο μου κορίτσι. Δεν χωράνε λόγια παρηγοριάς, καμία κουβέντα δεν μπορεί να ακουστεί. 

Θα πάνε όλα μια χαρά με την περίδεση κ το μωράκι θα είναι απόλυτα ασφαλή και θα γεννηθεί τυχερό ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Balak455 είπε:

Ποσο τελεια! Ετσι να περνανε οι εβδομαδες. Εγω ειμαι 15 ακομα! Τα μετραω οπως μια εφαρμογη. Δηλαδη δεν λεω διανυω την 16η. Αλλα λεω ειμαι 15κ3 , 15κ4 χαχα ! Ετσι εχω μαθει! Δεν ξερω!!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Balak455 είπε:

Ποσο τελεια! Ετσι να περνανε οι εβδομαδες. Εγω ειμαι 15 ακομα! Τα μετραω οπως μια εφαρμογη. Δηλαδη δεν λεω διανυω την 16η. Αλλα λεω ειμαι 15κ3 , 15κ4 χαχα ! Ετσι εχω μαθει! Δεν ξερω!!

Ναι έτσι είναι το πιο σωστό, όπως το λες εσύ!! Οι κρέμες και τα λαδακια που πήρες έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλές! Καλά πασαλειμματα 😃. Εγώ έχω βολευτεί από πέρυσι της frezyderm Prevenstria οπ ς και για τις θήκες! Και μια συσφικτικη  της pharmasept mama's

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Λυπάμαι παρά πολύ για την απώλεια αυτή γλυκο μου κορίτσι. Δεν χωράνε λόγια παρηγοριάς, καμία κουβέντα δεν μπορεί να ακουστεί. 

Θα πάνε όλα μια χαρά με την περίδεση κ το μωράκι θα είναι απόλυτα ασφαλή και θα γεννηθεί τυχερό ❤️

Σε ευχαριστώ πάρα πολυ για τα λόγια σου, με συγκινεις!! Να είσαι πάντα καλα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Marika31 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολυ για τα λόγια σου, με συγκινεις!! Να είσαι πάντα καλα❤️

Το λέω γιατί το πιστεύω. Δεν το λέω για να "φανώ καλή". Μου έφερε στο μυαλό η περιπτωση σου, την περιπτωση μιας αγαπημενης μου συναδελφου, έχασε το μωράκι της μεγαλο, δεν θελω να πω λεπτομέρειες με τα άγχη μας. Και θυμαμαι τον πόνο της και την πικρα της. 

 

ΑΛΛΑ! οι γυναικες ειμαστε δυνατα πλάσματα, ειμαστε φτιαγμενες για τα δυσκολα. Είμαστε φτιαγμένες για να δινουμε ζωή μέσα απο το σώμα μας. Κι αυτο ειναι σπουδαίο. Δεν μας ρίχνει τίποτα. Ή κι αν μας ριξει ειναι για πολυ λίγο, μετά σηκωνόμαστε και προχωράμε πιο δυνατές!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η aggela86 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ.ευχομαι κ σε σένα τα καλύτερα .Σε ποια εβδομάδα είσαι;Αναφέρθηκες σε σε ακινησία υπομονή και όλα καλά θα πάνε 

Σε ευχαριστώ πολύ!! 🙂 Σήμερα είμαι 14η +4μ!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Το λέω γιατί το πιστεύω. Δεν το λέω για να "φανώ καλή". Μου έφερε στο μυαλό η περιπτωση σου, την περιπτωση μιας αγαπημενης μου συναδελφου, έχασε το μωράκι της μεγαλο, δεν θελω να πω λεπτομέρειες με τα άγχη μας. Και θυμαμαι τον πόνο της και την πικρα της. 

 

ΑΛΛΑ! οι γυναικες ειμαστε δυνατα πλάσματα, ειμαστε φτιαγμενες για τα δυσκολα. Είμαστε φτιαγμένες για να δινουμε ζωή μέσα απο το σώμα μας. Κι αυτο ειναι σπουδαίο. Δεν μας ρίχνει τίποτα. Ή κι αν μας ριξει ειναι για πολυ λίγο, μετά σηκωνόμαστε και προχωράμε πιο δυνατές!!! 

Είμαι σίγουρη ότι το λες από την καρδιά σου κορίτσι μου καλό!!! Ήταν πολύ τραυματικο όλο αυτό η αλήθεια είναι, πολύ δύσκολα, όμως πιστεύω για όλους μας οτι οι δοκιμασίες στη ζωή μας κάνουν ποιο δυνατούς και πιο σοφούς!!Έχουμε μεγάλη ισχύ μέσα μας κορίτσια που ούτε καν το φανταζόμαστε!!! Πίστη, χαμόγελο, αισιοδοξία  και μπορούμε να καταφέρουμε τα μεγιστα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Ειμαστε πολυ κοντα!  15κ1 μερα εγω!!

Ναι εμεις πάμε σχεδόν μαζί, έχουμε μικρή διαφορα!!! Αν και έχω πολλές πιθανότητες να πάω πρόωρα εγώ λόγω περιδεσης! Μου είχε πει ο γιατρός ότι μπορώ να φτάσω και 40 εβδομάδες αλλά θα εξαρτηθεί πολύ από την γενική κατασταση(πόσα κιλά θα πάρω, αν το ραμμα είναι ακόμα στη θέση του και γερό και άλλα πολλά) στην χειρότερη θέλουμε να φτάσουμε σίγουρα 33η εβδομάδα για να είναι το μπέμπακι βιώσιμο διαφορετικά προγραμματισμένα στην 37η!!Μακαρι να έχουμε όλες τελειομηνα και υγιη μωρακια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marika31 είπε:

Ναι εμεις πάμε σχεδόν μαζί, έχουμε μικρή διαφορα!!! Αν και έχω πολλές πιθανότητες να πάω πρόωρα εγώ λόγω περιδεσης! Μου είχε πει ο γιατρός ότι μπορώ να φτάσω και 40 εβδομάδες αλλά θα εξαρτηθεί πολύ από την γενική κατασταση(πόσα κιλά θα πάρω, αν το ραμμα είναι ακόμα στη θέση του και γερό και άλλα πολλά) στην χειρότερη θέλουμε να φτάσουμε σίγουρα 33η εβδομάδα για να είναι το μπέμπακι βιώσιμο διαφορετικά προγραμματισμένα στην 37η!!Μακαρι να έχουμε όλες τελειομηνα και υγιη μωρακια!!! 

Όλα θα πανε υπεροχα. Να μην ανησυχεις  καθολου !! Εφοσον τα προσέχετε απο πριν κ ειναι ολα υπο ελεγχο!!  Αντε να φτασουμε σιγα σιγα στα μισα της κυησης!! Αντε !!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marika31 είπε:

Ναι εμεις πάμε σχεδόν μαζί, έχουμε μικρή διαφορα!!! Αν και έχω πολλές πιθανότητες να πάω πρόωρα εγώ λόγω περιδεσης! Μου είχε πει ο γιατρός ότι μπορώ να φτάσω και 40 εβδομάδες αλλά θα εξαρτηθεί πολύ από την γενική κατασταση(πόσα κιλά θα πάρω, αν το ραμμα είναι ακόμα στη θέση του και γερό και άλλα πολλά) στην χειρότερη θέλουμε να φτάσουμε σίγουρα 33η εβδομάδα για να είναι το μπέμπακι βιώσιμο διαφορετικά προγραμματισμένα στην 37η!!Μακαρι να έχουμε όλες τελειομηνα και υγιη μωρακια!!! 

Όλα θα πανε υπεροχα. Να μην ανησυχεις  καθολου !! Εφοσον τα προσέχετε απο πριν κ ειναι ολα υπο ελεγχο!!  Αντε να φτασουμε σιγα σιγα στα μισα της κυησης!! Αντε !!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/1/2023 at 8:31 ΜΜ, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Κορίτσια καλησπερα .Εχω πιθανη ημερομηνία γεννησης 10 Αυγουστου.Εχω κανει ηδη αυχενικη διαφανεια και ολα ειναι καλά.Ημουν πολυ αγχωμενη και μετα την αυχενικη,έχω αρχίσει και χαίρομαι και να χαλαρωνω λιγο.Εχω ενα μωρακι, και 90% θα σας πουν και το φυλο του μωρου αλλα με πιθανοτητα οχι με σιγουριά.!

Εμένα μου είπαν κοριτσάκι αλλά δεν το έχω πει στους δικους μου μέχρι να σιγουρευτώ.

Σας ευχομαι να πανε ολα τελεια!!!😍😍😍

 

 

Πολύ ωραία.Ειναι μεγάλη χαλάρωση όταν στην  αυχενική είναι όλα καλά είναι η αλήθεια .Κ μενα  μου είπαν αγόρι σαν να φαίνεται για να δούμε την επόμενη φορά .Όλα καλά να είναι εύχομαι σε όλες σε κάθε εξέταση ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω κορίτσια.... Πόσες έχουμε μαζευτεί εδώ...🤔🤔

Πραγματικά..έλεγα στον άντρα μου ότι Αύγουστο μόνοι μας θα γεννάμε..και θα μας δώσουν τζάμπα δωμάτιο 🤦🏽‍♀️( πολύ θα το θελα εε  🤣🤣🤣

Αλήθεια όμως! Έχω μπερδευτεί πόσες είμαστε και πότε έχουμε τελική ημερομηνία 😆 και δυσκολεύομαι να σας παρακολουθήσω όλες 😅

Ερώτηση.... Έχετε ξεκινήσει να νιώθετε τα μωράκια σας??? Εγω ξεκίνησα απο προηγούμενη βδομαδα... Είναι ένα πολύ ελαφρυ γουργουρισμα... ❤️❤️💕

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Veli είπε:

Πω πω κορίτσια.... Πόσες έχουμε μαζευτεί εδώ...🤔🤔

Πραγματικά..έλεγα στον άντρα μου ότι Αύγουστο μόνοι μας θα γεννάμε..και θα μας δώσουν τζάμπα δωμάτιο 🤦🏽‍♀️( πολύ θα το θελα εε  🤣🤣🤣

Αλήθεια όμως! Έχω μπερδευτεί πόσες είμαστε και πότε έχουμε τελική ημερομηνία 😆 και δυσκολεύομαι να σας παρακολουθήσω όλες 😅

Ερώτηση.... Έχετε ξεκινήσει να νιώθετε τα μωράκια σας??? Εγω ξεκίνησα απο προηγούμενη βδομαδα... Είναι ένα πολύ ελαφρυ γουργουρισμα... ❤️❤️💕

 

 

Ειμαστε αρκετες !! Καποια που ξερει καλο θα είναι να εφτιαχνε αυτο το πινακακι με τις ημερομηνιες γιατι κ εγω δεν θυμαμαι τίποτα! 

Εγω αισθανομαι το "πρηξιμο" χαμηλα πολυ στην κοιλια το οποιο μετακινειται ποτε λιγότερα πιο αριστερα ποτε ενα τσακ πιο πανω κλπ. Νομιζω οτι ειναι στην ουσια το μωρο. Δεν μπορω να πω ομως οτι το εχω νιωσει ακομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ είμαι στην 16η εβδομάδα και τελική ημερομηνία έχω 4 Αυγούστου. Ακόμα όμως δεν έχω νιώσει τίποτα από το μωράκι 😏  

Επίσης έχετε ξεκινήσει κάποια κρέμα στην κοιλιά για τις ραγάδες εσείς ; πότε είναι καλό να ξεκινήσουμε λέτε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Ειμαστε αρκετες !! Καποια που ξερει καλο θα είναι να εφτιαχνε αυτο το πινακακι με τις ημερομηνιες γιατι κ εγω δεν θυμαμαι τίποτα! 

Εγω αισθανομαι το "πρηξιμο" χαμηλα πολυ στην κοιλια το οποιο μετακινειται ποτε λιγότερα πιο αριστερα ποτε ενα τσακ πιο πανω κλπ. Νομιζω οτι ειναι στην ουσια το μωρο. Δεν μπορω να πω ομως οτι το εχω νιωσει ακομα!

Καλημέρα κορίτσια!! Και γω από την προηγούμενη εβδομάδα  το ένιωσα... Και κλωτσιές και να πηγαίνει δεξιά αριστερά,αλλά όλα αυτά ήπια, αν το παρατηρήσεις κιόλας είναι σκληρή η κοιλιά εκεί που παει😃!!! Και γω έχω χάσει τα αυγά και τα πασχάλια με όλες μας😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Και γω από την προηγούμενη εβδομάδα  το ένιωσα... Και κλωτσιές και να πηγαίνει δεξιά αριστερά,αλλά όλα αυτά ήπια, αν το παρατηρήσεις κιόλας είναι σκληρή η κοιλιά εκεί που παει😃!!! Και γω έχω χάσει τα αυγά και τα πασχάλια με όλες μας😁😁

Αχ μπραβο ναι!! Αυτο νιώθω κ εγω!!! Αρα ξέρουμε σε ποιο σημειο παει!!!  Αχου μωρε.. φαντάσου να κλωτσαει πως θα ειναι!!! Θα τρελαθω 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Veli είπε:

Πω πω κορίτσια.... Πόσες έχουμε μαζευτεί εδώ...🤔🤔

Πραγματικά..έλεγα στον άντρα μου ότι Αύγουστο μόνοι μας θα γεννάμε..και θα μας δώσουν τζάμπα δωμάτιο 🤦🏽‍♀️( πολύ θα το θελα εε  🤣🤣🤣

Αλήθεια όμως! Έχω μπερδευτεί πόσες είμαστε και πότε έχουμε τελική ημερομηνία 😆 και δυσκολεύομαι να σας παρακολουθήσω όλες 😅

Ερώτηση.... Έχετε ξεκινήσει να νιώθετε τα μωράκια σας??? Εγω ξεκίνησα απο προηγούμενη βδομαδα... Είναι ένα πολύ ελαφρυ γουργουρισμα... ❤️❤️💕

 

 

Πόσο είσαι και το ένιωσες ;;; Αχ θα τρελαθώ 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Πόσο είσαι και το ένιωσες ;;; Αχ θα τρελαθώ 😍

Κορίτσια σήμερα το ένιωσα 1η φορά - σοκ. Στην αρχή κάτω χαμηλά δεξιά ένιωθα σαν κάτι να πιέζει από μέσα (φάνηκε και πάνω από το κολάν μου). Μετά από λίγο, το ένιωσα πάλι χαμηλά αριστερά και μετά κάτω από τον αφαλό (διένυσε δλδ αρκετή απόσταση). Σήμερα είχα τοκογράφο και η μαία είπε ότι όντως ένιωσα το μωρό και δεν ήταν σύσπαση. Μου είπε ότι γενικά μπορεί να "ταξιδεύει" από πολύ χαμηλά κάτω, έως τον αφαλό! 18 εβδ και 1 ημέρας είμαι. Νομίζω πως και την 17η εβδομάδα το είχα νιώσει λίγο, αλλά ααρκετά διαφορετικά.. ήταν σα γουργούρισμα. Σήμερα ήταν σα μικρή κλωτσίτσα. Πείτε κ τις δικές σας εμπειρίες κορίτσια, είναι η 1η μου εγκυμοσύνη κ όλα αυτά μ είναι πρωτόγνωρα 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Marika31 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Και γω από την προηγούμενη εβδομάδα  το ένιωσα... Και κλωτσιές και να πηγαίνει δεξιά αριστερά,αλλά όλα αυτά ήπια, αν το παρατηρήσεις κιόλας είναι σκληρή η κοιλιά εκεί που παει😃!!! Και γω έχω χάσει τα αυγά και τα πασχάλια με όλες μας😁😁

Μία από τα ίδια, σήμερα που παρατηρούσα την κοιλιά μου, είδα ότι όταν ήταν χαμηλά αριστερά η κλωτσίτσα, έγινε σκληρή σε εκείνη την πλευρά και είχε κάπως πρηστεί τοπικά, σα να είχε "μαζευτεί" το μωράκι από κάτω. Πρωτόγνωρες αισθήσεις, μα υπέροχες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η eleni_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ είμαι στην 16η εβδομάδα και τελική ημερομηνία έχω 4 Αυγούστου. Ακόμα όμως δεν έχω νιώσει τίποτα από το μωράκι 😏  

Επίσης έχετε ξεκινήσει κάποια κρέμα στην κοιλιά για τις ραγάδες εσείς ; πότε είναι καλό να ξεκινήσουμε λέτε ;

Γεια σου! Λογικά εσύ πρέπει να ενταχθείς και στην ομάδα "Μωράκια Ιουλίου 2023", γιατί πολλές φορές γεννάμε νωρίτερα από την Π.Η.Τ. :) 18η εβδομάδα ένιωσα το μωράκι, σήμερα δλδ. Την 17η εβδ. απλά ένιωθα αραιά και που ένα γουργούρισμα, σήμερα όμως κάτι σα κλωτσίτσα. 16η εβδ. δεν είχα νιώσει κάτι. Από κρέμες για ραγάδες για κοιλιά, είδα πολύ καλές κριτικές για το λάδι Mustela Maternite. Το βρίσκεις στα φαρμακεία. Είναι βιολογικό, χωρίς parabens και άλλα τοξικά. Διάβασα ότι συνήθως το ξεκινάνε από τον 4ο μήνα, μέχρι τοκετό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ersi85 είπε:

Γεια σου! Λογικά εσύ πρέπει να ενταχθείς και στην ομάδα "Μωράκια Ιουλίου 2023", γιατί πολλές φορές γεννάμε νωρίτερα από την Π.Η.Τ. :) 18η εβδομάδα ένιωσα το μωράκι, σήμερα δλδ. Την 17η εβδ. απλά ένιωθα αραιά και που ένα γουργούρισμα, σήμερα όμως κάτι σα κλωτσίτσα. 16η εβδ. δεν είχα νιώσει κάτι. Από κρέμες για ραγάδες για κοιλιά, είδα πολύ καλές κριτικές για το λάδι Mustela Maternite. Το βρίσκεις στα φαρμακεία. Είναι βιολογικό, χωρίς parabens και άλλα τοξικά. Διάβασα ότι συνήθως το ξεκινάνε από τον 4ο μήνα, μέχριτοκετότοκε

Ιουλιο ε ; είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και δεν το γνώριζα. Είχα τον αυγουστο στο μυαλό μου.😋 ελπίζω να το νιώσω και εγώ σύντομα. Περιμένω πως και πως.  

Για κρέμες και εγώ αυτήν την εταιρεία κοιτουσα. Χρειάζεται πιστεύετε και κρέμα και λαδάκι ή ένα από τα δυο ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Amp92 είπε:

Πόσο είσαι και το ένιωσες ;;; Αχ θα τρελαθώ 😍

Είμαι στην 15η !! 14+1 😀... 

Αλλά είναι αυτό που είπε η @Ersi85 ένα γουργουρισμα ακόμη

Πάντως  πιο μπροστά από όλες είσαι εσύ   @Ersi85  !! ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ersi85 είπε:

Κορίτσια σήμερα το ένιωσα 1η φορά - σοκ. Στην αρχή κάτω χαμηλά δεξιά ένιωθα σαν κάτι να πιέζει από μέσα (φάνηκε και πάνω από το κολάν μου). Μετά από λίγο, το ένιωσα πάλι χαμηλά αριστερά και μετά κάτω από τον αφαλό (διένυσε δλδ αρκετή απόσταση). Σήμερα είχα τοκογράφο και η μαία είπε ότι όντως ένιωσα το μωρό και δεν ήταν σύσπαση. Μου είπε ότι γενικά μπορεί να "ταξιδεύει" από πολύ χαμηλά κάτω, έως τον αφαλό! 18 εβδ και 1 ημέρας είμαι. Νομίζω πως και την 17η εβδομάδα το είχα νιώσει λίγο, αλλά ααρκετά διαφορετικά.. ήταν σα γουργούρισμα. Σήμερα ήταν σα μικρή κλωτσίτσα. Πείτε κ τις δικές σας εμπειρίες κορίτσια, είναι η 1η μου εγκυμοσύνη κ όλα αυτά μ είναι πρωτόγνωρα 🤪

Πωπω τι ωραία αίσθηση !! Ανυπομονώ για τη 18η εβδομάδα να αρχίσουν αυτές οι βόλτες στη κοιλίτσα !

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Veli είπε:

Είμαι στην 15η !! 14+1 😀... 

Αλλά είναι αυτό που είπε η @Ersi85 ένα γουργουρισμα ακόμη

Πάντως  πιο μπροστά από όλες είσαι εσύ   @Ersi85  !! ❤️

 

 

Κι εγώ νιώθω κάτι γουργουρίσματα, αλλά δε μπορώ να καταλάβω αν είναι το μωρό ή κανένα έντερο 😆 

Εσύ σαν αίσθηση το νιώθεις ότι μοιάζει και με άλλες κινήσεις της κοιλιάς ή το νιώθεις ως ξεκάθαρα κάτι διαφορετικό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenii είπε:

Πωπω τι ωραία αίσθηση !! Ανυπομονώ για τη 18η εβδομάδα να αρχίσουν αυτές οι βόλτες στη κοιλίτσα !

Κι εγώ νιώθω κάτι γουργουρίσματα, αλλά δε μπορώ να καταλάβω αν είναι το μωρό ή κανένα έντερο 😆 

Εσύ σαν αίσθηση το νιώθεις ότι μοιάζει και με άλλες κινήσεις της κοιλιάς ή το νιώθεις ως ξεκάθαρα κάτι διαφορετικό; 

Είναι χαμηλά... Πάνω από ουροδόχο.. Το καταλαβαίνεις όταν το νιώσεις ..είναι διαφορετικό από έντερο. Θα δεις ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...