Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2023


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε;; Πώς είστε;; Όλες οι εγκυούλες χαρούμενες και χαλαρές;;

Θελω να σας ρωτήσω αν πρηζεται και ξεπρηζεται η κοιλιά σας…σήμερα ειδικά η δικιά μου είναι τελείως ξεπρησμενη και ανησυχώ λίγο…έχω υπέρηχο την ερχόμενη εβδομάδα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! Αγαπημένη μου Τασία αυτό είναι κάτι πολύ φυσιολογικό αλλά σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και είναι ο προβληματισμός μου εδώ και δύο μήνες! Έχω ρωτήσει πολλές φορές στο γυναικολόγο σήμερα κιόλας που είχα πάλι υπέρηχο το ίδιο πράγμα ρώτησα! Είναι φυσιολογικό γιατί δυσκολευόμαστε να χωνέψουμε κάποιες φορές το φαγητό επίσης όλα τα όργανα σιγά-σιγά αρχίζουν ανεβαίνουν προς τα επάνω οπότε όλα αλλάζουν μέσα στην κοιλίτσα μας! Να είσαι καλά και να έχεις μία τέλεια εγκυμοσύνη♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tasiaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε;; Πώς είστε;; Όλες οι εγκυούλες χαρούμενες και χαλαρές;;

Θελω να σας ρωτήσω αν πρηζεται και ξεπρηζεται η κοιλιά σας…σήμερα ειδικά η δικιά μου είναι τελείως ξεπρησμενη και ανησυχώ λίγο…έχω υπέρηχο την ερχόμενη εβδομάδα…

Γεια σου Τασία!

Εγώ όλο πρηζομαι βρε κορίτσια. Έχω και τρομερή δυσκοιλιότητα που προσπαθώ να τη ρυθμίσω με τη γιατρό μου. Αλλά ξυπνάω το πρωί νορμάλ και το βράδυ υποφέρω. Ανεβαίνω 2 μήνες σε εγκυμοσύνη από θέμα κοιλιάς 😅

Κατά τα άλλα 13+3 σήμερα και ήδη από την αρχή της εβδομάδας έχω δει ότι έχει φουσκώσει αρκετά η μήτρα μου. Την καταλαβαίνω πλέον. Περίεργο αίσθημα 😅 Νιώθω ότι έχω ένα μπαλόνι με νερό εκεί κάτω 😅

Πως είστε οι υπόλοιπες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Εμείς επιβεβαιώσαμε 100% το φύλο προχθές! Περιμένουμε αγοράκι 😍❤️ 

Από το Σάββατο ξεκίνησα να τον νιώθω και από τότε γίνεται χαμός καθημερινά 😍😍 μου είχαν πει ότι λόγω λίγων κιλών και οπίσθιου πλακούντα θα τον νιώσω γρήγορα αλλά δε περίμενα τόσο νωρίς! (14+3 τον ένιωσα)

Δόξα τω θεώ όλα καλά ☺️ η κοιλιά μόνιμα φουσκωμένη, πλέον φαίνεται αρκετά η εγκυμοσύνη. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα.. Κάποιες από εσάς ίσως με θυμάστε  . Ήμουν παλια στο  forum αλλά έκανα ένα παιδακι και οι υποχρεώσεις πολλες και δεν προλαβαινα να μπω.. Το πρωτο παιδάκι μου τό έκανα με εξωσωματική και το δευτερο ήρθε ετσι απλα χωρίς να  καταλάβω τίποτα.. Το κοριτσάκι μου είναι 22 μηνών και εγώ είμαι στη 10+1  σήμερα αν πανε ολα καλα θα γεννήσω στις 20 αυγουστου αλλά λόγω χαμηλή τραχήλου και το πρώτο το παιδακι το γέννησα προωρα στο 8 μήνα οπότε και ο γιατρός πιστευω οτι Ιουλιο θα γεννήσω.. Αυτά από μένα ελπίζω να με δέχτηκε στην ομάδα σας. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια μου καλημερα.. Κάποιες από εσάς ίσως με θυμάστε  . Ήμουν παλια στο  forum αλλά έκανα ένα παιδακι και οι υποχρεώσεις πολλες και δεν προλαβαινα να μπω.. Το πρωτο παιδάκι μου τό έκανα με εξωσωματική και το δευτερο ήρθε ετσι απλα χωρίς να  καταλάβω τίποτα.. Το κοριτσάκι μου είναι 22 μηνών και εγώ είμαι στη 10+1  σήμερα αν πανε ολα καλα θα γεννήσω στις 20 αυγουστου αλλά λόγω χαμηλή τραχήλου και το πρώτο το παιδακι το γέννησα προωρα στο 8 μήνα οπότε και ο γιατρός πιστευω οτι Ιουλιο θα γεννήσω.. Αυτά από μένα ελπίζω να με δέχτηκε στην ομάδα σας. Η @peacock μπορεί μα με θυμάται❤

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια μου καλημερα.. Κάποιες από εσάς ίσως με θυμάστε  . Ήμουν παλια στο  forum αλλά έκανα ένα παιδακι και οι υποχρεώσεις πολλες και δεν προλαβαινα να μπω.. Το πρωτο παιδάκι μου τό έκανα με εξωσωματική και το δευτερο ήρθε ετσι απλα χωρίς να  καταλάβω τίποτα.. Το κοριτσάκι μου είναι 22 μηνών και εγώ είμαι στη 10+1  σήμερα αν πανε ολα καλα θα γεννήσω στις 20 αυγουστου αλλά λόγω χαμηλή τραχήλου και το πρώτο το παιδακι το γέννησα προωρα στο 8 μήνα οπότε και ο γιατρός πιστευω οτι Ιουλιο θα γεννήσω.. Αυτά από μένα ελπίζω να με δέχτηκε στην ομάδα σας. 

 

 

Καλώς ήρθες! Με το καλό να έρθει και το 2ο παιδάκι σας 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η peacock είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Εμείς επιβεβαιώσαμε 100% το φύλο προχθές! Περιμένουμε αγοράκι 😍❤️ 

Από το Σάββατο ξεκίνησα να τον νιώθω και από τότε γίνεται χαμός καθημερινά 😍😍 μου είχαν πει ότι λόγω λίγων κιλών και οπίσθιου πλακούντα θα τον νιώσω γρήγορα αλλά δε περίμενα τόσο νωρίς! (14+3 τον ένιωσα)

Δόξα τω θεώ όλα καλά ☺️ η κοιλιά μόνιμα φουσκωμένη, πλέον φαίνεται αρκετά η εγκυμοσύνη. 

 

Ποπο πως είναι που το νιώθεις; 

Εμείς θα περιμένουμε πολύ μάλλον 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eliza Kats είπε:

Ποπο πως είναι που το νιώθεις; 

Εμείς θα περιμένουμε πολύ μάλλον 😅

Είναι η πιο γλυκιά αίσθηση! Γεμίζω αγάπη κάθε φορά που τον νιώθω! Και τον νιώθω έντονα όχι φτερουγίσματα κτλ που διάβαζα. 😍

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια μου καλημερα.. Κάποιες από εσάς ίσως με θυμάστε  . Ήμουν παλια στο  forum αλλά έκανα ένα παιδακι και οι υποχρεώσεις πολλες και δεν προλαβαινα να μπω.. Το πρωτο παιδάκι μου τό έκανα με εξωσωματική και το δευτερο ήρθε ετσι απλα χωρίς να  καταλάβω τίποτα.. Το κοριτσάκι μου είναι 22 μηνών και εγώ είμαι στη 10+1  σήμερα αν πανε ολα καλα θα γεννήσω στις 20 αυγουστου αλλά λόγω χαμηλή τραχήλου και το πρώτο το παιδακι το γέννησα προωρα στο 8 μήνα οπότε και ο γιατρός πιστευω οτι Ιουλιο θα γεννήσω.. Αυτά από μένα ελπίζω να με δέχτηκε στην ομάδα σας. 

 

 

Με το καλό το 2ο παιδάκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Είναι η πιο γλυκιά αίσθηση! Γεμίζω αγάπη κάθε φορά που τον νιώθω! Και τον νιώθω έντονα όχι φτερουγίσματα κτλ που διάβαζα. 😍

 

χαίρομαι τόσο πολύ που διαβάζω τα νέα σου! Αξίζεις πραγματικά όλη την ευτυχία ♥️♥️♥️

@Σταυρι μου με το καλό!!! Καλά πότε παλεύαμε με τις εξωσωματικές και τώρα έφτασαν 2 ετών ήδη! Απίστευτο που σου ήρθε έτσι απλά; χαίρομαι πολύ για σένα! εγώ λέω για ετ κατά το Μάη (απο τα υπάρχοντα δλδ) και βλέπουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

χαίρομαι τόσο πολύ που διαβάζω τα νέα σου! Αξίζεις πραγματικά όλη την ευτυχία ♥️♥️♥️

@Σταυρι μου με το καλό!!! Καλά πότε παλεύαμε με τις εξωσωματικές και τώρα έφτασαν 2 ετών ήδη! Απίστευτο που σου ήρθε έτσι απλά; χαίρομαι πολύ για σένα! εγώ λέω για ετ κατά το Μάη (απο τα υπάρχοντα δλδ) και βλέπουμε! 

Κοριτσάκι μου γλυκό ❤️ σε ευχαριστώ πολύ ☺️ 

Με το καλό κι εσύ να προχωρήσεις τον Μάιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η vou.95 είπε:

Κοριτσια καλημερα !!! εχθες υστερα απο επαφη με τον συζυγο μου ειδα ροζ αχνο αιμα ... μονο κατα το σκουπισμα ..υστερα ανα μια φορα που πηγαινα στην τουαλετα εβλεπα . μια εβλεπα ροζ μια οχι ! σημερα ειχα παλι κατι λιγα το πρωι οταν ξυπνησα για δουλεια . τωρα που ξανα πηγα τιποτα ! Ο γυναικολογος μου ειπε ισως καποιος τραυματισμος και να παρω ουτροτζεσταν για 10-15 μερες . αναλογα αν θα δω αιμα και μετα να με δει . Αλλα τοτε εχω και την β επιπεδου !μου ειπε και ξεκουραση να μην ερθω για δουλεια σημερα , αλλα επειδη ελειπα και την προηγουμενη εβδομαδα αναρρωτικη με την γριπη , νωριτερα αδεια χριστουγεννων θα ειχα προβλημα και ηρθα κανονικα... Αν ηταν τραυματισμος θα εβγαινε και σημερα απο εχθες το απογευμα ? βεβαια και στο ιντερνετ (που δεν αντεξα και εψαξα) αναφερει οτι ειναι πολυ ευαισθητα ο τραχηλος  και κολπος με αυξημενη την ροη του αιματοσ τωρα  την εγκυμοσυνη και ματωνουμε απο καποια μικρα αγγεια  απο πιεση κτλ και ειναι συχνο . και πως αν ειναι ροζ η απαλο καφε δεν ειναι ανησυχητικο . δεν ξερω τρομαζω . ειμαι 18 εβδομαδων

Δεν μου έχει τύχει αλλά πχ εγώ έχω πάλι λίγα καφέ. Αν είναι λίγο και δεν νιώθεις κάποιον πόνο στη μήτρα, ίσως δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Αν ήταν πιστεύω θα σου έλεγε και ο γιατρός να σε δει άμεσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Argi3 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Αγαπημένη μου Τασία αυτό είναι κάτι πολύ φυσιολογικό αλλά σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και είναι ο προβληματισμός μου εδώ και δύο μήνες! Έχω ρωτήσει πολλές φορές στο γυναικολόγο σήμερα κιόλας που είχα πάλι υπέρηχο το ίδιο πράγμα ρώτησα! Είναι φυσιολογικό γιατί δυσκολευόμαστε να χωνέψουμε κάποιες φορές το φαγητό επίσης όλα τα όργανα σιγά-σιγά αρχίζουν ανεβαίνουν προς τα επάνω οπότε όλα αλλάζουν μέσα στην κοιλίτσα μας! Να είσαι καλά και να έχεις μία τέλεια εγκυμοσύνη♥️

Σε ευχαριστώ πολύ, καλή μου, για την απάντηση! Έτσι είναι, έχουμε να αντιμετωπίσουμε πολλές αλλαγές και μας τρελαίνουν! Όλα για καλό όμως γίνονται! Να είσαι και εσύ τέλεια και να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη! 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Γεια σου Τασία!

Εγώ όλο πρηζομαι βρε κορίτσια. Έχω και τρομερή δυσκοιλιότητα που προσπαθώ να τη ρυθμίσω με τη γιατρό μου. Αλλά ξυπνάω το πρωί νορμάλ και το βράδυ υποφέρω. Ανεβαίνω 2 μήνες σε εγκυμοσύνη από θέμα κοιλιάς 😅

Κατά τα άλλα 13+3 σήμερα και ήδη από την αρχή της εβδομάδας έχω δει ότι έχει φουσκώσει αρκετά η μήτρα μου. Την καταλαβαίνω πλέον. Περίεργο αίσθημα 😅 Νιώθω ότι έχω ένα μπαλόνι με νερό εκεί κάτω 😅

Πως είστε οι υπόλοιπες;

Και εμένα πρηζεται ψηλά, ειδικά το βράδυ που τρώω λίγο περισσότερο! Δοκίμασε ακτινίδια και δαμάσκηνα για τη δυσκοιλιότητα (αν δεν έχεις δοκιμάσει ήδη)!!

και εγώ θα ρωτήσω για σιρόπι την ερχόμενη εβδομάδα που έχω ραντεβού, γιατί κάποιες φορές κανω και μια εβδομάδα να πάω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η peacock είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Εμείς επιβεβαιώσαμε 100% το φύλο προχθές! Περιμένουμε αγοράκι 😍❤️ 

Από το Σάββατο ξεκίνησα να τον νιώθω και από τότε γίνεται χαμός καθημερινά 😍😍 μου είχαν πει ότι λόγω λίγων κιλών και οπίσθιου πλακούντα θα τον νιώσω γρήγορα αλλά δε περίμενα τόσο νωρίς! (14+3 τον ένιωσα)

Δόξα τω θεώ όλα καλά ☺️ η κοιλιά μόνιμα φουσκωμένη, πλέον φαίνεται αρκετά η εγκυμοσύνη. 

 

Τι όμορφαααα!!! Με το καλό όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια μου καλημερα.. Κάποιες από εσάς ίσως με θυμάστε  . Ήμουν παλια στο  forum αλλά έκανα ένα παιδακι και οι υποχρεώσεις πολλες και δεν προλαβαινα να μπω.. Το πρωτο παιδάκι μου τό έκανα με εξωσωματική και το δευτερο ήρθε ετσι απλα χωρίς να  καταλάβω τίποτα.. Το κοριτσάκι μου είναι 22 μηνών και εγώ είμαι στη 10+1  σήμερα αν πανε ολα καλα θα γεννήσω στις 20 αυγουστου αλλά λόγω χαμηλή τραχήλου και το πρώτο το παιδακι το γέννησα προωρα στο 8 μήνα οπότε και ο γιατρός πιστευω οτι Ιουλιο θα γεννήσω.. Αυτά από μένα ελπίζω να με δέχτηκε στην ομάδα σας. 

 

 

Καλώς μας ήρθες!!! Με το καλό και το νέο παιδάκι!!! Τι ευχάριστα νέα!!! Και εγώ από εξωσωματική είμαι, μακάρι το επόμενο να έρθει και σε εμένα έτσι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η vou.95 είπε:

Κοριτσια καλημερα !!! εχθες υστερα απο επαφη με τον συζυγο μου ειδα ροζ αχνο αιμα ... μονο κατα το σκουπισμα ..υστερα ανα μια φορα που πηγαινα στην τουαλετα εβλεπα . μια εβλεπα ροζ μια οχι ! σημερα ειχα παλι κατι λιγα το πρωι οταν ξυπνησα για δουλεια . τωρα που ξανα πηγα τιποτα ! Ο γυναικολογος μου ειπε ισως καποιος τραυματισμος και να παρω ουτροτζεσταν για 10-15 μερες . αναλογα αν θα δω αιμα και μετα να με δει . Αλλα τοτε εχω και την β επιπεδου !μου ειπε και ξεκουραση να μην ερθω για δουλεια σημερα , αλλα επειδη ελειπα και την προηγουμενη εβδομαδα αναρρωτικη με την γριπη , νωριτερα αδεια χριστουγεννων θα ειχα προβλημα και ηρθα κανονικα... Αν ηταν τραυματισμος θα εβγαινε και σημερα απο εχθες το απογευμα ? βεβαια και στο ιντερνετ (που δεν αντεξα και εψαξα) αναφερει οτι ειναι πολυ ευαισθητα ο τραχηλος  και κολπος με αυξημενη την ροη του αιματοσ τωρα  την εγκυμοσυνη και ματωνουμε απο καποια μικρα αγγεια  απο πιεση κτλ και ειναι συχνο . και πως αν ειναι ροζ η απαλο καφε δεν ειναι ανησυχητικο . δεν ξερω τρομαζω . ειμαι 18 εβδομαδων

Εγώ δεν έχω ρωτήσει τον γιατρό μου ακόμα αν επιτρέπεται (ήμουν και χάλια τόσο καιρό), αλλά θα ρωτήσω την ερχόμενη εβδομάδα που έχω ραντεβού, γιατί ο σύζυγος θέλει! 
Μην ανησυχείς, εμένα μου είχε πει πως σίγουρα κάποια στιγμή στην εγκυμοσύνη θα δω λίγο αιματάκι, γιατί οι ιστοί που κρατούν τον πλακούντα κόβονται και ξανά ενώνονται (κάπως έτσι μου το είχε εξηγήσει)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια , τι κάνετε ; Τη Δευτέρα είχαμε αυχενική και κάναμε επιτόπου ΝΙΡΤ . Αν και είμαι κάτω των 35 ήθελα να είμαι σίγουρη ότι όλα πάνε καλά , τώρα έχω άγχος μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα … Εκανα επίσης και τεστ για τοξόπλασμα .. Εσείς ποια επιπλέων τεστ έχετε κάνει που τα θεωρείτε SOS κορίτσια μου; 
@Σταυρι καλώς ήρθες και με το καλό το δεύτερο μωράκι  σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mademoiselle είπε:

Γεια σας κορίτσια , τι κάνετε ; Τη Δευτέρα είχαμε αυχενική και κάναμε επιτόπου ΝΙΡΤ . Αν και είμαι κάτω των 35 ήθελα να είμαι σίγουρη ότι όλα πάνε καλά , τώρα έχω άγχος μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα … Εκανα επίσης και τεστ για τοξόπλασμα .. Εσείς ποια επιπλέων τεστ έχετε κάνει που τα θεωρείτε SOS κορίτσια μου; 
@Σταυρι καλώς ήρθες και με το καλό το δεύτερο μωράκι  σου ❤️

Καλησπέρα σε όλες! 
Και εγώ ακριβώς το ίδιο έπαθα έκανα την NIPT αν και ειμαι κ εγω κάτω των 30 και έτρεμα από την αγωνία μου! Σε νιώθω πραγματικά! Όταν ήρθε το e-mail έτρεμα να το ανοίξω! Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε υπομονή εμένα έκαναν μία βδομάδα ακριβώς να βγουν! Για επιπλέον τεστ εγώ προς το παρόν δεν έχω κάνει κάτι τώρα έχω κλείσει ραντεβού για την Β επιπέδου σε τρεις βδομάδες. Την Δευτέρα σκέφτομαι να πάω για να κάνω την καμπύλη Ζαχάρου που μου έγραψε στο προηγούμενο ραντεβού γυναικολόγος. 
Κορίτσια! Ένιωσα και εγώ το πρώτο κούνημα φτερούγισμα♥️♥️♥️♥️

λιωνω αλήθεια😍😍😍

με το καλο να έρθουν τα μωράκια μας🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολες. Εγω ειμαι 14 εβδομαδων σχεδον και δεν εχω νιωσει το μωρουλι ακομα. Να αγχωθω; 

Αλλα νιωθω τρομερες καουρες αναγουλες ξινιλες και μην αναφερθω στην δυσκοιλιοτητα. Επισης ειναι λογικο να κουραζομαι τοσο απο τις δουλειες τ σπιτιου και να ποναει τοσο η μεση; Ναι ναι πρωτα φορα μαμα κ αγχωνομαι γ τ παντα χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για πείτε μου βρε κορίτσια λίγο για τα Nipt. Σας στέλνουν αποτελέσματα με ποσοστά; Ή είναι πιο ακριβή; Και πόσα χρωμοσώματα κοιτάτε; 

Εγώ θα μπω σε λίγο 15η εβδομάδα και δεν το έχω κάνει και σκέφτομαι να μην το κάνω από τη στιγμή που η αυχενική βγήκε άψογη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/1/2023 at 7:53 ΜΜ, ο/η Argi3 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! 
Και εγώ ακριβώς το ίδιο έπαθα έκανα την NIPT αν και ειμαι κ εγω κάτω των 30 και έτρεμα από την αγωνία μου! Σε νιώθω πραγματικά! Όταν ήρθε το e-mail έτρεμα να το ανοίξω! Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε υπομονή εμένα έκαναν μία βδομάδα ακριβώς να βγουν! Για επιπλέον τεστ εγώ προς το παρόν δεν έχω κάνει κάτι τώρα έχω κλείσει ραντεβού για την Β επιπέδου σε τρεις βδομάδες. Την Δευτέρα σκέφτομαι να πάω για να κάνω την καμπύλη Ζαχάρου που μου έγραψε στο προηγούμενο ραντεβού γυναικολόγος. 
Κορίτσια! Ένιωσα και εγώ το πρώτο κούνημα φτερούγισμα♥️♥️♥️♥️

λιωνω αλήθεια😍😍😍

με το καλο να έρθουν τα μωράκια μας🥰

Με το καλό το μωράκι σου .. Εμένα μου είπαν καμπύλη ζαχαρου μετά την 20 εβδομάδα . Αχ , και εγώ ανυπομονώ τόσο πολύ για την β επιπέδου ..Είναι υπέροχο που μπορείς να βλέπεις το μωράκι σου από όλες τις πλευρές και τόση πολύ ώρα ❤️❤️ Και μετά από αυτόν τον υπέρηχο, ο απλός υπέρηχος με την γυναικολόγο φαίνεται σαν πλάκα .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Για πείτε μου βρε κορίτσια λίγο για τα Nipt. Σας στέλνουν αποτελέσματα με ποσοστά; Ή είναι πιο ακριβή; Και πόσα χρωμοσώματα κοιτάτε; 

Εγώ θα μπω σε λίγο 15η εβδομάδα και δεν το έχω κάνει και σκέφτομαι να μην το κάνω από τη στιγμή που η αυχενική βγήκε άψογη.

Ναι με ποσοστά είναι από ότι ξέρω .. Στα 99%  είναι μάλλον θετικό αλλά καλύτερα να μας πουν και τα κορίτσια που έχουν πάρει είδη τα αποτελέσματα …

Εγώ έκανα το πλήρες πακέτο εξέτασης , δηλαδή για όλες τις ανωμαλίες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...