Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα σας, θέλω να σας ρωτήσω για την vasclor.

Παίρνω utrogestan και λόγω μιας ένδειξης καφέ υγρών που είδα πριν λίγες μέρες η γιατρός μου μου είπε να χρησιμοποιήσω και vasclor. Από την αρχή της χρήσης διαπίστωσα ότι κάποια κομμάτια έβγαιναν άσπρα και κάποια μπεζ... μέχρι που μόνο ένα μικρό κομμάτι βγήκε καφέ... 

Πως λειτουργεί? Βγάζει σιγά σιγά τα καφέ υγρά που είδα τότε?

 

Συγνώμη για την περιγραφή...

Ευχαριστώ πολύ 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Βούλα1991 είπε:

Καλησπέρα σας, θέλω να σας ρωτήσω για την vasclor.

Παίρνω utrogestan και λόγω μιας ένδειξης καφέ υγρών που είδα πριν λίγες μέρες η γιατρός μου μου είπε να χρησιμοποιήσω και vasclor. Από την αρχή της χρήσης διαπίστωσα ότι κάποια κομμάτια έβγαιναν άσπρα και κάποια μπεζ... μέχρι που μόνο ένα μικρό κομμάτι βγήκε καφέ... 

Πως λειτουργεί? Βγάζει σιγά σιγά τα καφέ υγρά που είδα τότε?

 

Συγνώμη για την περιγραφή...

Ευχαριστώ πολύ 

 

 

 

Εγώ που την χρησιμοποιούσα καιρό κάποια στιγμή βγήκε ένα πολύ μεγάλο κομμάτι καφέ σκούρο, επειδή είχα αιματωμα. 

Γενικά τα κάνει αυτά η κρέμα αυτή, θα βλέπεις τέτοια υπολοιματα που δεν είναι ανησυχητικά. Απλά ότι δεν απορροφηθεί βγαίνει μαζί με τα υγρά. Καλή συνέχεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/12/2022 at 10:45 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Εγώ που την χρησιμοποιούσα καιρό κάποια στιγμή βγήκε ένα πολύ μεγάλο κομμάτι καφέ σκούρο, επειδή είχα αιματωμα. 

Γενικά τα κάνει αυτά η κρέμα αυτή, θα βλέπεις τέτοια υπολοιματα που δεν είναι ανησυχητικά. Απλά ότι δεν απορροφηθεί βγαίνει μαζί με τα υγρά. Καλή συνέχεια! 

Τα καφέ υπολείμματα τα κάνει η κρέμα.άσχετα αν εχεις η όχι κάποια αιμορραγία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/12/2022 at 10:45 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Εγώ που την χρησιμοποιούσα καιρό κάποια στιγμή βγήκε ένα πολύ μεγάλο κομμάτι καφέ σκούρο, επειδή είχα αιματωμα. 

Γενικά τα κάνει αυτά η κρέμα αυτή, θα βλέπεις τέτοια υπολοιματα που δεν είναι ανησυχητικά. Απλά ότι δεν απορροφηθεί βγαίνει μαζί με τα υγρά. Καλή συνέχεια! 

η γιατρός μου την προηγούμενη εβδομάδα μου είπε ότι είχα μια μικρή αποκολλησουλα... εννοείται ανησύχησα αν και μου είπε ότι είναι μικρή και να μην ανησυχώ...γενικά προσπαθώ να προσέχω πολύ...

πως περνάτε την αγχωτική περίοδο ανάμεσα στις επισκέψεις ? με έχει φάει ήδη η αγωνία .... και το ραντεβού είναι σε μια εβδομάδα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η fot είπε:

Τα καφέ υπολείμματα τα κάνει η κρέμα.άσχετα αν εχεις η όχι κάποια αιμορραγία. 

κατάλαβα... εγώ σαν καινούρια και πρώτη εγκυμοσύνη έχω τρελαθεί... κάθε φορά που είναι να πάω στην τουαλέτα φοβάμαι μην δω και άλλα υγρά...

από την εμπειρία σας και το utrogestan και η vasclor βοηθούν στην εγκυμοσύνη σωστά? κάθομαι και διαβάζω όλες τις συζητήσεις και τα άρθρα στο ιντερνετ για να ενημερωθώ... αγχώνομαι πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι είναι της κρέμας όλα αυτά πρόσεχε όμως 1ον γιατί και σε εμένα αλλά το έχω διαβάσει και σε πολλές άλλες η κρεμα μπορεί να δημιουργήσει κάποια ουρολοίμωξη η μυκητίαση και 2ον θα δεις πολλά υγρά στα όρια που θα νομίζεις ότι χάνεις αμνιακό! Στα λέω γιατί πριν 2 μήνες περίπου την έπαιρνα σαν συμβουλή να ξέρεις τι μπορεί ν περιμένεις! Προφανώς δεν θέλω να σε τρομάξω απλά να προλάβω απορίες σου ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Alex11 είπε:

Ναι είναι της κρέμας όλα αυτά πρόσεχε όμως 1ον γιατί και σε εμένα αλλά το έχω διαβάσει και σε πολλές άλλες η κρεμα μπορεί να δημιουργήσει κάποια ουρολοίμωξη η μυκητίαση και 2ον θα δεις πολλά υγρά στα όρια που θα νομίζεις ότι χάνεις αμνιακό! Στα λέω γιατί πριν 2 μήνες περίπου την έπαιρνα σαν συμβουλή να ξέρεις τι μπορεί ν περιμένεις! Προφανώς δεν θέλω να σε τρομάξω απλά να προλάβω απορίες σου ! 

καλημέρα, λόγω του ότι βάζω την vasclor καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνω την Δευτέρα που θα μας έρθει... σήμερα έχω την τελευταία δόση... η γιατρός μου μου είχε πει μόλις τις τελειώσω να αφήσω να περάσουν κανά 4 μέρες και μετά να γίνει η καλλιέργεια....

Γενικά αγχώνομαι πολύ και όπως όλες μας θέλω να πάνε όλα καλά...υπάρχει περίπτωση να χαθεί αμνιακό ? αν ναι πως θα το καταλάβω ?

το επόμενο ραντεβού με την γιατρό μ για εξέταση είναι την Δευτέρα που θα μας έρθει΄΄΄΄.. και ήδη με έχει φάει η αγωνία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...