Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώιμα συμπτώματα εγκυμοσύνης


Nasia_29

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια. 🙂

Είμαι νέα στο forum και νέα στη διαδικασία απόκτησης μωρού. 
 

Ήρθαμε σε επαφή 19,20 και 21 Νοέμβρη. Γνωριζω ότι είναι καλύτερο η επαφή να γίνεται μέρα παρά μέρα για να προλάβει να δυναμώσει το σπερμα του άντρα, αλλά έτυχε. 🙃

 

Θεωρητικα έχω ωορρηξία σήμερα 23/11 αλλά εχτές 22/11 είχα πολύ έντονες κράμπες στην κοιλιά που συνήθως δεν είναι τόσο έντονες στην ωορρηξία. 
 

Υπαρχει λέτε κάποια πιθανότητα γονιμοποίησης που να το εξηγεί; Μιας και για εμφύτευση ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς αλλά μου έκαναν ιδιαίτερη εντύπωση οι πόνοι που είχα. 
 

Σας έχει τύχει να νιώσετε κάτι τόσο νωρίς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/11/2022 at 1:03 ΜΜ, ο/η Nasia_29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 🙂

Είμαι νέα στο forum και νέα στη διαδικασία απόκτησης μωρού. 
 

Ήρθαμε σε επαφή 19,20 και 21 Νοέμβρη. Γνωριζω ότι είναι καλύτερο η επαφή να γίνεται μέρα παρά μέρα για να προλάβει να δυναμώσει το σπερμα του άντρα, αλλά έτυχε. 🙃

 

Θεωρητικα έχω ωορρηξία σήμερα 23/11 αλλά εχτές 22/11 είχα πολύ έντονες κράμπες στην κοιλιά που συνήθως δεν είναι τόσο έντονες στην ωορρηξία. 
 

Υπαρχει λέτε κάποια πιθανότητα γονιμοποίησης που να το εξηγεί; Μιας και για εμφύτευση ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς αλλά μου έκαναν ιδιαίτερη εντύπωση οι πόνοι που είχα. 
 

Σας έχει τύχει να νιώσετε κάτι τόσο νωρίς; 

Καλημέρα κορίτσι! Καλώς ήρθες και με το καλό να έρθει και το μωράκι που θέλετε.

Ήταν οι πρώτες σας επαφές με εξπερματωση μέσα; Σε ρωτάω γιατί κάτι τέτοιους πόνους είχα κι εγώ όταν ξεκινήσαμε για παιδάκι, αλλά ήταν μάλλον γιατί ερεθίζεται η μήτρα από το σπέρμα.

Όπως και να 'χει είναι πολύ νωρίς για να καταλάβεις κάτι! Είχατε καλές επαφές πάντως αλλά μην σταματήσετε γιατί μπορεί να κάνεις καθυστερημένη ωορρηξία. Ας αυξήσετε τις πιθανότητες για θετικό τεστακι 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/11/2022 at 1:03 ΜΜ, ο/η Nasia_29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 🙂

Είμαι νέα στο forum και νέα στη διαδικασία απόκτησης μωρού. 
 

Ήρθαμε σε επαφή 19,20 και 21 Νοέμβρη. Γνωριζω ότι είναι καλύτερο η επαφή να γίνεται μέρα παρά μέρα για να προλάβει να δυναμώσει το σπερμα του άντρα, αλλά έτυχε. 🙃

 

Θεωρητικα έχω ωορρηξία σήμερα 23/11 αλλά εχτές 22/11 είχα πολύ έντονες κράμπες στην κοιλιά που συνήθως δεν είναι τόσο έντονες στην ωορρηξία. 
 

Υπαρχει λέτε κάποια πιθανότητα γονιμοποίησης που να το εξηγεί; Μιας και για εμφύτευση ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς αλλά μου έκαναν ιδιαίτερη εντύπωση οι πόνοι που είχα. 
 

Σας έχει τύχει να νιώσετε κάτι τόσο νωρίς; 

Καλησπέρα κορίτσι μου !! 

Είναι λίγο νωρίς για οποιονδήποτε πόνο, και μπορεί την εμφύτευση να την νιώσεις, αλλά την γονιμοποίηση όχι !! Οι κράμπες μπορεί να ήταν οτιδήποτε , από έντερο μέχρι ωορρηξία . Εγώ το προηγούμενο μήνα ( στον οποίο είχα και σύλληψη ) είχα κράμπες στην 9η μέρα . Νόμιζα ότι έκανα ωορρηξία αλλά επειδή παρακολουθούσα με τεστ , καμία σχέση!! Ήταν απλοί πόνοι άσχετοι με εγκυμοσύνη και ωορρηξία. 

Εάν είσαι σίγουρη ότι έχεις ωορρηξία δώσε πόνο σήμερα και αύριο 😋 και εύχομαι να το τσακώσεις το σπορακι 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου !! 

Είναι λίγο νωρίς για οποιονδήποτε πόνο, και μπορεί την εμφύτευση να την νιώσεις, αλλά την γονιμοποίηση όχι !! Οι κράμπες μπορεί να ήταν οτιδήποτε , από έντερο μέχρι ωορρηξία . Εγώ το προηγούμενο μήνα ( στον οποίο είχα και σύλληψη ) είχα κράμπες στην 9η μέρα . Νόμιζα ότι έκανα ωορρηξία αλλά επειδή παρακολουθούσα με τεστ , καμία σχέση!! Ήταν απλοί πόνοι άσχετοι με εγκυμοσύνη και ωορρηξία. 

Εάν είσαι σίγουρη ότι έχεις ωορρηξία δώσε πόνο σήμερα και αύριο 😋 και εύχομαι να το τσακώσεις το σπορακι 💗

Καλημέρα, 

Με το καλό το μωράκι σου. :):) 

Μάλλον κάτι άσχετο θα ήταν και οι δικοί μου πόνοι.

Σε ευχαριστώ πολύυυυ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι ότι νιώθω να πονάει η μισή αριστερή μου πλάτη, όχι στη μέση, πιο ψηλά. Νιώθω και πολλές φορές πόνους-πρήξιμο σαν να έχω περίοδο αλλά ίσως είναι κάτι άλλο εφόσον μου είπατε ότι είναι νωρίς ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Είχα ελεύθερη επαφή 22/11 και 24 περίμενα ωορρηξία. Νιώθω τα ίδια ακριβώς, έχω 37 θερμοκρασία και σήμερα παρατήρησα κολπικά υγρά σα μυξα κολλώδης καθαρό. Επίσης νιώθω φούσκωμα και στη κοιλιά ! Για να δουμε !! 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Nana_kr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Είχα ελεύθερη επαφή 22/11 και 24 περίμενα ωορρηξία. Νιώθω τα ίδια ακριβώς, έχω 37 θερμοκρασία και σήμερα παρατήρησα κολπικά υγρά σα μυξα κολλώδης καθαρό. Επίσης νιώθω φούσκωμα και στη κοιλιά ! Για να δουμε !! 😊 

Μακάρι κορίτσι! Αυτά τα υγρά νομίζω σημαίνουν το τέλος της ωορρηξίας.

Νομίζω πρέπει τώρα να κάνεις υπομονή άλλες 10 μέρες 😅 Μην ξεκινήσεις νωρίς τα τεστ και απογοητευτείς τσάμπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Nana_kr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Είχα ελεύθερη επαφή 22/11 και 24 περίμενα ωορρηξία. Νιώθω τα ίδια ακριβώς, έχω 37 θερμοκρασία και σήμερα παρατήρησα κολπικά υγρά σα μυξα κολλώδης καθαρό. Επίσης νιώθω φούσκωμα και στη κοιλιά ! Για να δουμε !! 😊 

Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΑΝΟΔΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ.

ΕΛΠΙΖΩ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΟΥΝ ΤΑ ΔΕΚΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!! 

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 5ΗΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΚΥΜΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ 37-37,4

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...