Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παιδικός σταθμός κ ιωσεις


dimi1990

Recommended Posts

Καλησπέρα σας!!!! Έχω ένα αγοράκι 3,5 ετών.  Φέτος ξεκινήσαμε παιδικο. Κάθε 15 μέρες είναι άρρωστος,  μυξες, συνάχι... απλά πράγματα θα μου πεις αλλά εμένα με αγχωνουν. Άσε που είμαιέγκυος κ κολλάω κ εγώ🤒🤒🤒 αυτό που σκέφτομαι είναι να τον σταματήσω ή να τον αφήσω να χτίσει το ανοσοποιητικό του για να είναι καλυτέρα του χρόνου? Θα έχει αντισώματα ή του χρόνου πάλι τα ίδια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/10/2022 at 6:21 ΜΜ, ο/η dimi1990 είπε:

Καλησπέρα σας!!!! Έχω ένα αγοράκι 3,5 ετών.  Φέτος ξεκινήσαμε παιδικο. Κάθε 15 μέρες είναι άρρωστος,  μυξες, συνάχι... απλά πράγματα θα μου πεις αλλά εμένα με αγχωνουν. Άσε που είμαιέγκυος κ κολλάω κ εγώ🤒🤒🤒 αυτό που σκέφτομαι είναι να τον σταματήσω ή να τον αφήσω να χτίσει το ανοσοποιητικό του για να είναι καλυτέρα του χρόνου? Θα έχει αντισώματα ή του χρόνου πάλι τα ίδια?

Κορίτσι εγώ τον ξεκίνησα πέρυσι που ήταν 2 κ μέχρι τα Χριστούγεννα περνούσαμε ιώσεις. Μετά σχεδόν τίποτα μέχρι πριν 10 μέρες όπου μας άφησε πολύ έντονο βήχα. Διανύω τον 8ο μήνα της εγκυμοσύνης μου κ σίγουρα δεν περνάω καλά, αλλά δεν θέλω να τον σταματήσω κ να τον κρατήσω σπίτι, γιατί τώρα στα 3 δεν αντέχουν τα καημένα όλη μέρα σπίτι. Ούτως ή άλλος θα μείνει κανά δίμηνο μετά τη γέννα μου. Του χρόνου στα προνήπια μία από τα ίδια φαντάζομαι πως θα είναι. 😮💨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/10/2022 at 6:21 ΜΜ, ο/η dimi1990 είπε:

Καλησπέρα σας!!!! Έχω ένα αγοράκι 3,5 ετών.  Φέτος ξεκινήσαμε παιδικο. Κάθε 15 μέρες είναι άρρωστος,  μυξες, συνάχι... απλά πράγματα θα μου πεις αλλά εμένα με αγχωνουν. Άσε που είμαιέγκυος κ κολλάω κ εγώ🤒🤒🤒 αυτό που σκέφτομαι είναι να τον σταματήσω ή να τον αφήσω να χτίσει το ανοσοποιητικό του για να είναι καλυτέρα του χρόνου? Θα έχει αντισώματα ή του χρόνου πάλι τα ίδια?

Εμένα η δική μου ξεκίνησε το Σεπτέμβρη όταν ήταν 1.5 δλδ κ η αλήθεια είναι ότι πήγε καλά. Πρώτη ίωση πέρασε τώρα ένα δυνατό συνάχι που άφησε βήχα όμως. Από όσο είχα συζητήσει με την παιδίατρο, γιατί κ γω έλεγα μήπως την κρατήσω ένα χρόνο πίσω, οπότε κ να την πηγαινα το ίδιο  θα γίνονταν γιατί πάντα την πρώτη φορά που έρχεσαι σε επαφή με ιούς αρρωσταίνεις αφού δεν έχεις αντισώματα. Επιπλέον το δικό σου παιδάκι είναι κ αρκετά μεγάλο, δεν είναι μωρό δλδ οπότε δε νομίζω ότι θα κάνει διαφορά έτσι κ αλλιώς ο ένας χρόνος. Ειδικά αν ο παιδικός του αρέσει εγώ θα τον άφηνα. Βλέπω πόσο ωραία περνάει η δική μου που είναι λ τόσο μικρή κ πόσα μαθαινει που δεν μου περνάει καν από το μυαλό να την κλείσω σπίτι (με γιαγιάδες ή νταντά δλδ γιατί εγώ δουλεύω). Λογικά θα αναγκαστείς να τον κρατήσεις πίσω όταν με το καλό γεννησεις οπότε εγώ θα τον άφηνα σχολείο για να μην βαρεθεί από τώρα... Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου . Εμένα πάει νήπιο ο μεγάλος μου . Από 2 χρονών και κάτι ειδικά το χειμώνα κάθε 15 μέρες άρρωστος τουλάχιστον μία φορά.. και δεν πήγαινε παιδικό σταθμό. Όταν θα είναι να γεννήσεις σίγουρα θα τον έχεις στο σπίτι λίγο πριν και μετά. επειδή κι εγώ γέννησα το Γενάρη και πήγαινε προνήπιο και ούτως ή άλλως αρρώσταινε αποφάσισα να τον πάω . Ο δεύτερος δεν κόλλησε ούτε μια φορά μέχρι σήμερα. Ο μεγάλος πλέον τα περνάει με περισσότερες μυξουλες και βήχα παρά πυρετό.  

Καλό είναι επειδή θα ζήσει μια μεγάλη αλλαγή με το αδερφάκι να μην διαταραχθεί η καθημερινότητα του γιατί μπορεί να το συνδυάσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...