Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2023


Recommended Posts

στις On 23/11/2022 at 12:14 ΠΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Βγήκαν τα αποτελέσματα;  μια χαρά είναι και κοντά κοντά εγώ λέω ωχ έφυγα από το μωρο " ο δικός μου είναι 5 χρονών. Έχουν περάσει αρκετά χρόνια που είχαμε μωράκι. 

Πως τα καταφέρνεις βρε θηρίο; ;; στις αρχές κιόλας ένιωθα σα να με έχει πατήσει τρενο

Καλησπέρα χρόνια πολλά!! 🎄❤️

Αχ η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο ζόρι, γιατί θα είναι και τα τρία πολύ μικρά, 3 κάτω των 3 όταν γεννήσω, αλλά σκέφτομαι κι εγώ ότι θα είναι καλύτερα πιο μετά που θα’ναι κοντά κοντά. Έχω και ζόρικες εγκυμοσύνες, με εμετούς και ναυτία μέχρι τέλους και στις 3. Την προηγούμενη εβδομάδα ήμουν νοσοκομείο με ορό. Αλλά τι να κάνεις, καλά να είναι το μωράκι και ας ταλαιπωρούμαστε…

Είμαι 19η εβδ τώρα. Μεθαύριο έχουμε ραντεβού στο γιατρό! Λογικά το επόμενο ραντεβού θα μας κλείσει για β’ επιπέδου.

Εσείς πώς πάτε κορίτσια; Θα πάτε πουθενά τις γιορτές;

Εμείς θα κάτσουμε εδώ, και μας έτυχαν πολλά αυτές τις γιορτές γενικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 364
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα χρόνια πολλά!! 🎄❤️

Αχ η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο ζόρι, γιατί θα είναι και τα τρία πολύ μικρά, 3 κάτω των 3 όταν γεννήσω, αλλά σκέφτομαι κι εγώ ότι θα είναι καλύτερα πιο μετά που θα’ναι κοντά κοντά. Έχω και ζόρικες εγκυμοσύνες, με εμετούς και ναυτία μέχρι τέλους και στις 3. Την προηγούμενη εβδομάδα ήμουν νοσοκομείο με ορό. Αλλά τι να κάνεις, καλά να είναι το μωράκι και ας ταλαιπωρούμαστε…

Είμαι 19η εβδ τώρα. Μεθαύριο έχουμε ραντεβού στο γιατρό! Λογικά το επόμενο ραντεβού θα μας κλείσει για β’ επιπέδου.

Εσείς πώς πάτε κορίτσια; Θα πάτε πουθενά τις γιορτές;

Εμείς θα κάτσουμε εδώ, και μας έτυχαν πολλά αυτές τις γιορτές γενικά!

Πωπω μαζι ήμασταν νοσοκομείο.  Που ήταν   τα παιδιά; ευτυχως εμενα είχε παιδικό και μου ερχόταν το απόγευμα. Δε σου κρύβω φοβάμαι λιγακι που ήμουν με ορους τόσες μέρες λεω μην έπαθε κάτι το νινακι μου. Επειδή κάθε μέρα έλεγχαν τα ούρα και βλέπανε ότι χρειαζόμουν. Αύριο Μπαίνω στην 21 εβ και έχω β επιπέδου στις 04.01 😉 ανυπομονώ.  

Μπα εδώ οικογενειακά δεν θέλω να σου πω και πολλά πολλά γτ αυτές τις μέρες εδώ στη Γερμανία κυκλοφορούν πολλές ιώσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/12/2022 at 10:44 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πωπω μαζι ήμασταν νοσοκομείο.  Που ήταν   τα παιδιά; ευτυχως εμενα είχε παιδικό και μου ερχόταν το απόγευμα. Δε σου κρύβω φοβάμαι λιγακι που ήμουν με ορους τόσες μέρες λεω μην έπαθε κάτι το νινακι μου. Επειδή κάθε μέρα έλεγχαν τα ούρα και βλέπανε ότι χρειαζόμουν. Αύριο Μπαίνω στην 21 εβ και έχω β επιπέδου στις 04.01 😉 ανυπομονώ.  

Μπα εδώ οικογενειακά δεν θέλω να σου πω και πολλά πολλά γτ αυτές τις μέρες εδώ στη Γερμανία κυκλοφορούν πολλές ιώσεις. 

Έχω τον άντρα μου κ τους γονείς μου ευτυχώς. Αχ κι εγώ αυτό το άγχος είχα μην έπαθε κάτι το μωρό… 

Με το καλό η β’ επιπέδου, να μας πεις τα νέα❤️❤️ Κορίτσια αν μάθουμε και φύλο να βάλουμε και το φύλο δίπλα στο πινακάκι💕
 

Σε ποια πόλη της Γερμανίας μένεις; 😊Έχεις κάποια σχέση με Γερμανία ή απλά μένετε εκεί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Έχω τον άντρα μου κ τους γονείς μου ευτυχώς. Αχ κι εγώ αυτό το άγχος είχα μην έπαθε κάτι το μωρό… 

Με το καλό η β’ επιπέδου, να μας πεις τα νέα❤️❤️ Κορίτσια αν μάθουμε και φύλο να βάλουμε και το φύλο δίπλα στο πινακάκι💕
 

Σε ποια πόλη της Γερμανίας μένεις; 😊Έχεις κάποια σχέση με Γερμανία ή απλά μένετε εκεί;

Εγω ξέρω από την αυχενική τα καλοί του μας τα έδειξε..  ωραία ιδέα;-) θα το βάλω . Εμείς έχουμε αγοράκι..  :-)

Εδω ήταν η μαμά μου όποτε και όλο το σοι γιαγιά θείες κτλ απλά η μαμά μου παντρεύτηκε πήγε Ελλάδα.. και όταν είδα εγώ τα δύσκολα τελειωντας τη σχολή δούλευα σε σούπερ (και όλοι οι κόποι χαμένοι) στελνοντας στη Γερμανία βιογραφικό έπιασα αμέσως δουλειά στο επάγγελμα μου.  Έτσι γύριζα  στο πατρικό της μαμάς μου . Πλέον είμαι 10 χρόνια εδώ  

Μένουμε σε χωριό κοντά στη Στουτγάρδη.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kaounmar 09.05.2023 - 💟

@lia.t 11.05.2023 

@Παρασκευαιδου 16.05.2023 💙

@Princess28 28.05.2023

@lianask 29.05.2023

@marakineos 02.06.2023

@vou.95 19.06.2023

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εγω ξέρω από την αυχενική τα καλοί του μας τα έδειξε..  ωραία ιδέα;-) θα το βάλω . Εμείς έχουμε αγοράκι..  :-)

Εδω ήταν η μαμά μου όποτε και όλο το σοι γιαγιά θείες κτλ απλά η μαμά μου παντρεύτηκε πήγε Ελλάδα.. και όταν είδα εγώ τα δύσκολα τελειωντας τη σχολή δούλευα σε σούπερ (και όλοι οι κόποι χαμένοι) στελνοντας στη Γερμανία βιογραφικό έπιασα αμέσως δουλειά στο επάγγελμα μου.  Έτσι γύριζα  στο πατρικό της μαμάς μου . Πλέον είμαι 10 χρόνια εδώ  

Μένουμε σε χωριό κοντά στη Στουτγάρδη.  

Χαχα..εμάς κοριτσάκι μας είπαν💕🎀

Αα ωραία, κατάλαβα..η μαμά μου είναι από Γερμανία, από Βρέμη, βόρεια αν ξέρεις! Και τι έχεις σπουδάσει αν επιτρέπεται; (Έτσι να γνωριστούμε λίγο☺️)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@kaounmar 09.05.2023 - 💟

@lia.t 11.05.2023 

@Παρασκευαιδου 16.05.2023 💙

@Princess28 28.05.2023

@lianask 29.05.2023

@marakineos 02.06.2023

@vou.95 19.06.2023

Αχ @Παρασκευαιδου εξακολουθείς να μη με βάζεις στο πινακάκι!!! 😅 Ειμαι κι εγω εδωωωωωω με ενα κοριτσάκι μεσα μου με πητ 20/05!

❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε; Εγώ καλά δόξα το Θεό! Χθες κάναμε Β επιπέδου και όλα καλά μας τα βρήκε, η μπέμπα μεγαλώνει!!! Ευχομαι σε όλες σας καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις που έρχονται και γερά μωράκια!!! Με το καλό το νέο έτος, υγεία και χαρές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια εγώ είμαι έγκυος στο τρίτο μου παιδάκι έχω ΠΗΤ 28/6.Τα προηγούμενα 2 ήταν πρόωρα και η γιατρος μου είπε και αυτό νωρίς θα έρθει.. Ελπίζω να φτάσω τον Μάιο.Έχω κάνει αυχενική και περιμένω απαντήσεις.. Από κιλά είμαι +12 αλλά μου έχουν δώσει ορμόνες από την αρχή και χρειάστηκε να πάρω και κορτιζόνη μερικές φορές.Από εμετούς τώρα ηρέμησα.Με το καλό τα μωράκια σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε; Εγώ καλά δόξα το Θεό! Χθες κάναμε Β επιπέδου και όλα καλά μας τα βρήκε, η μπέμπα μεγαλώνει!!! Ευχομαι σε όλες σας καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις που έρχονται και γερά μωράκια!!! Με το καλό το νέο έτος, υγεία και χαρές!!!

Αχ τι ωραιααα!!! Αλήθεια εχω μια απορία, στην Β επιπεδου  εχει εικόνα τύπου 3d ή ειναι όπως και στην αυχενική;

Άντε με το καλό με το καλό με το καλό να ακούσουμε όλες καλά νέα και στη δική μας!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elana είπε:

Αχ τι ωραιααα!!! Αλήθεια εχω μια απορία, στην Β επιπεδου  εχει εικόνα τύπου 3d ή ειναι όπως και στην αυχενική;

Άντε με το καλό με το καλό με το καλό να ακούσουμε όλες καλά νέα και στη δική μας!!! ❤️

Γεια σου κορίτσι, εμένα τρισδιάστατο μου έδειξε στο τέλος όταν έκανε τις μετρήσεις! 2d  περίπου σαν αυχενική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν σας λέω σίγουρα φύλο αν και φάνηκε αγοράκι! Μας είπε στο επόμενο ραντεβού θα ξέρουμε σίγουρα οπότε θα σας ενημερώσω.

Για άλλη μία φορά έχω κολλήσει από τον μικρό μου και μου εχει μείνει ένας άσχημος βήχας, αύριο πάω στον γιατρό φοβάμαι πως θα χρειαστεί αντιβίωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Εγώ δεν σας λέω σίγουρα φύλο αν και φάνηκε αγοράκι! Μας είπε στο επόμενο ραντεβού θα ξέρουμε σίγουρα οπότε θα σας ενημερώσω.

Για άλλη μία φορά έχω κολλήσει από τον μικρό μου και μου εχει μείνει ένας άσχημος βήχας, αύριο πάω στον γιατρό φοβάμαι πως θα χρειαστεί αντιβίωση.

Με το καλό, γερά μωράκια να είναι! Εμάς το φύλο φάνηκε στο nipt και το επιβεβαιωσε στο Β επιπέδου. Δεν είχα προτίμηση να σου πω την αλήθεια, όμως μια χαρά το κοριτσάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Με το καλό, γερά μωράκια να είναι! Εμάς το φύλο φάνηκε στο nipt και το επιβεβαιωσε στο Β επιπέδου. Δεν είχα προτίμηση να σου πω την αλήθεια, όμως μια χαρά το κοριτσάκι!

πάνω απ'όλα αυτό να είναι γερά μωράκια, τίποτα άλλο!! Θα ήθελα κοριτσάκι γιατί ήδη έχω ένα αγοράκι αλλά οκ εννοείται και ένα 2ο αγοράκι καλοδεχούμενο! Δεν μου έχει κλείσει ακόμη για β επιπέδου, πιστεύω θα είναι τέλος Γενάρη αρχές Φλεβάρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kaounmar 09.05.2023 - 💟

@lia.t 11.05.2023 

@Παρασκευαιδου 16.05.2023 💙

@Elana 20.05.2023 💟

@Princess28 28.05.2023 💟

@lianask 29.05.2023

@marakineos 02.06.2023

@vou.95 19.06.2023 💙

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@kaounmar 09.05.2023 - 💟

@lia.t 11.05.2023 

@Παρασκευαιδου 16.05.2023 💙

@Elana 20.05.2023 💟

@Princess28 28.05.2023

@lianask 29.05.2023

@marakineos 02.06.2023

@vou.95 19.06.2023 💙

 

Καλησπέρα κορίτσι μου, εγώ σου είπα χθες να βάλουμε όλες το φύλο και σου είπα ότι έχω κοριτσάκι😊🎀

Με το καλό θα έχουμε 1 αγοράκι και 2 κοριτσάκια λοιπόν!🙏💞

Μπορείς να το βάλεις στο πινακάκι γιατί στον 5ο πια είναι 100% σίγουρο! Είχαμε και ραντεβού στο γιατρό πάλι χθες, δεν άλλαξε κάτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, εγώ σου είπα χθες να βάλουμε όλες το φύλο και σου είπα ότι έχω κοριτσάκι😊🎀

Με το καλό θα έχουμε 1 αγοράκι και 2 κοριτσάκια λοιπόν!🙏💞

Μπορείς να το βάλεις στο πινακάκι γιατί στον 5ο πια είναι 100% σίγουρο! Είχαμε και ραντεβού στο γιατρό πάλι χθες, δεν άλλαξε κάτι!

Έφτασε... 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η marakineos είπε:

πάνω απ'όλα αυτό να είναι γερά μωράκια, τίποτα άλλο!! Θα ήθελα κοριτσάκι γιατί ήδη έχω ένα αγοράκι αλλά οκ εννοείται και ένα 2ο αγοράκι καλοδεχούμενο! Δεν μου έχει κλείσει ακόμη για β επιπέδου, πιστεύω θα είναι τέλος Γενάρη αρχές Φλεβάρη!

Εγω έχω 04.01 β επιπέδου.. λογικά το πολύ μέχρι αρχές Φεβρουαρίου θα σου πει. Και εγώ όταν είδα στον υπερηχο λέω οοοοο .. και με κοιτάει τι θα ήθελες; ; λεω κοριτσάκι (έχω έναν μπόμπιρα) αλλά λέω το είδα είναι αγοράκι. Φυσικά και χαρήκαμε και ανυπομονώ.  

Όταν θα ξέρεις μου λες να σε βάλω στον πίνακα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/12/2022 at 12:21 ΠΜ, ο/η Princess28 είπε:

Χαχα..εμάς κοριτσάκι μας είπαν💕🎀

Αα ωραία, κατάλαβα..η μαμά μου είναι από Γερμανία, από Βρέμη, βόρεια αν ξέρεις! Και τι έχεις σπουδάσει αν επιτρέπεται; (Έτσι να γνωριστούμε λίγο☺️)

Ναι ξέρω που είναι λόγο του επαγγέλματος  😁 logistikmanagement φτιάχνω πλάνα μεταφορών και είναι αρκετά αγχωτικό γιατί μπορεί να είσαι σπίτι και να χτυπήσει το τηλέφωνα πάσα στιγμή πχ χάλασε το φορτηγό κτλ ετοίμασε νέο πλάνο κτλ γιατί το εμπόρευμα είναι κατεψυγμένα ή ψυγείου και θα χαλάσει. Και αντε αν γίνει αυτό πάει και έρχεται.  Ένα βράδυ τηλ από οδηγό τον τρακαραν και το φορτηγό αναποδογυρισε ενώ μου έλεγε ο άνθρωπος καλά είμαι προληπτικά με πάνε στο νοσοκομείο αν δεν τον έβλεπα θα έσκαγα.. για εμενα οι οδηγοί μας είναι η καρδιά! Χωρίς αυτούς δε θα μπορούσαμε.  

Τωρα τελειώνει το συμβόλαιο μοθ και ίσως δω αργότερα κάτι με λιγότερες ευθύνες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/12/2022 at 6:49 ΠΜ, ο/η Elana είπε:

Αχ @Παρασκευαιδου εξακολουθείς να μη με βάζεις στο πινακάκι!!! 😅 Ειμαι κι εγω εδωωωωωω με ενα κοριτσάκι μεσα μου με πητ 20/05!

❤️

Έχω τα χρονάκια μου μη με μαλώνεις 😁😆😆 έφτασε..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/12/2022 at 8:44 ΠΜ, ο/η kaounmar είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε; Εγώ καλά δόξα το Θεό! Χθες κάναμε Β επιπέδου και όλα καλά μας τα βρήκε, η μπέμπα μεγαλώνει!!! Ευχομαι σε όλες σας καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις που έρχονται και γερά μωράκια!!! Με το καλό το νέο έτος, υγεία και χαρές!!!

Τι υπέροχα φιλενάδα μου.. 🥰💟🥰💟💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η marakineos είπε:

Εγώ δεν σας λέω σίγουρα φύλο αν και φάνηκε αγοράκι! Μας είπε στο επόμενο ραντεβού θα ξέρουμε σίγουρα οπότε θα σας ενημερώσω.

Για άλλη μία φορά έχω κολλήσει από τον μικρό μου και μου εχει μείνει ένας άσχημος βήχας, αύριο πάω στον γιατρό φοβάμαι πως θα χρειαστεί αντιβίωση.

Περαστικά σου . Έχει δοκιμάσει κρεμμυδομελι σιρόπι;  

Θα κόψεις ένα κρεμμύδι θα βάλεις βραστό νερό μέσα ίσα ίσα μόλις λ8γακι κρυώσει ρίξε και μέλι και αρκετά συχνά να πίνεις.  Και στον μικρό δίνω συχνά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Elana είπε:

Αχ τι ωραιααα!!! Αλήθεια εχω μια απορία, στην Β επιπεδου  εχει εικόνα τύπου 3d ή ειναι όπως και στην αυχενική;

Άντε με το καλό με το καλό με το καλό να ακούσουμε όλες καλά νέα και στη δική μας!!! ❤️

Σε εμένα και στην αυχενική το γύρισε σε 3 d αλλά είπε ίσως να μη φαίνεται καθαρά.  Οκ έβλεπα αρκετά άλλα όχι όσο αργότερα που πραγματικά έτσι ίδια φτάτσουλα όταν κοιμόταν ήταν.  

Τωρα την άλλη εβδομάδα που θα κάνω θα σε ενημερώσω αν έκανα και 3d 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kaounmar 09.05.2023 - 💟

@lia.t 11.05.2023 

@Παρασκευαιδου 16.05.2023 💙

@Elana 20.05.2023 💟

@Princess28 28.05.2023 💟

@lianask 29.05.2023

@marakineos 02.06.2023

@vou.95 19.06.2023 💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Περαστικά σου . Έχει δοκιμάσει κρεμμυδομελι σιρόπι;  

Θα κόψεις ένα κρεμμύδι θα βάλεις βραστό νερό μέσα ίσα ίσα μόλις λ8γακι κρυώσει ρίξε και μέλι και αρκετά συχνά να πίνεις.  Και στον μικρό δίνω συχνά. 

ωραία ιδέα θα το δοκιμάσω δεν το είχα ακούσει, δυστυχώς εξελίχθηκε σε ακροαστικά, μου έδωσε αντιβίωση ο γιατρός και εισπνοές φυσικά σε συνεννόηση με τον γυναικολόγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...