Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τι όνομα να δώσω στο μωρό μου.


M4rsk

Recommended Posts

Καλησπέρα 

Έχω ένα μικρό ξανθο κοριτσάκι 9 μηνων το οποίο θα βαφτισουμε σε 1 χρονοδυστυχως δεν ξέρουμε πως να το ονομασουμε,  τα επικρατεστερα ονόματα είναι ή των γιαγιάδων βασιλικη, χριστινα ή αγαπημένου μου προσσωπου που έχασα 1 μήνα πριν γεννήσω (Γιωργος) .

Κοιτάμε τα παράγωγά μιας και δεν τρελαίνομαι για το Γεωργια όπως  (Τζωρτζια,Τζωρτζινα,Ζωρζεττα) επίσης και μίξη των παραπάνω ονομάτων έχει πέσει σαν προτασητ (βασιλινα=(βασιλική & Χριστινα) βαλια, βαγια=⅚ (βασιλική & Γιωργια), μπιλιω, συν το άσχετο Δανάη... εχουμε μπερδεύτει τελείως και δέν ξέρω τι θα της πηγαίνει από όλα αυτά....μακάρι να μπορούσε να διάλεγε μόνη της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η M4rsk είπε:

Καλησπέρα 

Έχω ένα μικρό ξανθο κοριτσάκι 9 μηνων το οποίο θα βαφτισουμε σε 1 χρονοδυστυχως δεν ξέρουμε πως να το ονομασουμε,  τα επικρατεστερα ονόματα είναι ή των γιαγιάδων βασιλικη, χριστινα ή αγαπημένου μου προσσωπου που έχασα 1 μήνα πριν γεννήσω (Γιωργος) .

Κοιτάμε τα παράγωγά μιας και δεν τρελαίνομαι για το Γεωργια όπως  (Τζωρτζια,Τζωρτζινα,Ζωρζεττα) επίσης και μίξη των παραπάνω ονομάτων έχει πέσει σαν προτασητ (βασιλινα=(βασιλική & Χριστινα) βαλια, βαγια=⅚ (βασιλική & Γιωργια), μπιλιω, συν το άσχετο Δανάη... εχουμε μπερδεύτει τελείως και δέν ξέρω τι θα της πηγαίνει από όλα αυτά....μακάρι να μπορούσε να διάλεγε μόνη της.

Να σου ζήσει το μωράκι σας. 

Η αλήθεια είναι πως κάπως πρέπει να αρχίσετε να την φωνάζετε, για πόσο θα είναι η μπέμπα ;. 

Μαρεσει ο συνδιασμος των ονομάτων των γιαγιαδων. 

Αλλά δεν μου αρέσει γενικά τα μπαίνουν στα μωρά ονόματα πεθαμενων. Βρες άλλο τρόπο να τιμήσεις τον αγαπημένο σου, το κορίτσι σου δεν πρέπει να έχει αυτό το βάρος. 

Αυτή είναι η γνώμη μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Εγώ λέω να το πεις Χριστίνα 😂❤️

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου ! Γερό δυνατό! !

Τέλειο!! Και δεν χρειάζεται να το φωνάζει με χαϊδευτικό 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...