Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεύτερο παιδάκι!!


Γιαννα Μ.

Recommended Posts

Καλησπέρα σας κορίτσια!!!Θα ήθελα την γνώμη σας και για την δική μου περίπτωση.

Αδιαθετησα 15 Ιουλίου και απο τις 22/7 είχα γόνιμες μέρες και στις 29/7 ωορρηξία όλες αυτές τις μέρες η επαφή με τον σύζυγό ήταν ελεύθερη.Περιμενω να αδιαθετησω στις 12 του μηνός, πιστεύετε αν κάνω ένα τέστ εγκυμοσύνης στις 6του μηνός πρόωρης ανίχνευσης θα δείξει κάτι? Αν και δεν σας κρύβω ότι μέσα μου νιώθω ότι είμαι.

Σας ευχαριστώ πολύ!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Γιαννα Μ. είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια!!!Θα ήθελα την γνώμη σας και για την δική μου περίπτωση.

Αδιαθετησα 15 Ιουλίου και απο τις 22/7 είχα γόνιμες μέρες και στις 29/7 ωορρηξία όλες αυτές τις μέρες η επαφή με τον σύζυγό ήταν ελεύθερη.Περιμενω να αδιαθετησω στις 12 του μηνός, πιστεύετε αν κάνω ένα τέστ εγκυμοσύνης στις 6του μηνός πρόωρης ανίχνευσης θα δείξει κάτι? Αν και δεν σας κρύβω ότι μέσα μου νιώθω ότι είμαι.

Σας ευχαριστώ πολύ!!!

 

Καλησπέρα! Τα τεστ εγκυμοσύνης πρόωρης ανίχνευσης πιάνουν και πολύ μικρές τιμές χοριακης, αλλά ακόμα και αυτά λένε 6 μέρες πριν την καθυστέρηση. Ως καθυστέρηση μετράει η επόμενη μέρα από τη μέρα που περιμένεις περίοδο, άρα 13 για σένα που περιμένεις 12 (οπότε από 7 έχουν κάποια ποσοστά ανίχνευσης). Αν ξεκινήσεις να κάνεις πολύ νωρίς τεστ μπορεί να ταλαιπωρηθείς και να σου βγαίνουν ψευδως αρνητικά ενώ είσαι έγκυος ή ακόμα και να σου βγει κάποιο θετικό τεστ σε κύηση που δε θα προχωρήσει από την αρχή αρχή που είναι συνηθισμένη περίπτωση και να απογοητευτείς. Καλύτερα να περιμένεις λίγες μέρες παραπάνω και να είσαι λίγο πιο κοντά στην καθυστέρηση. Σου εύχομαι ένα θετικό τεστ και ένα γερό μωράκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...