Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καισαρική και πόνοι!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Γέννησα πριν 2 εβδομάδες, έκτακτα, με καισαρική. Ποναγα πολύ τις πρώτες 10 ημέρες, δεν μπορούσα να κάτσω και να σηκωθώ δίχως βοήθεια. Έπειτα 2 μέρες αισθάνθηκα καλύτερα και από χθες έχω οξύ πόνο σε ένα σημείο της τομής. Σαν κάψιμο εσωτερικό και σουβλιές. Πονάω πολυ όταν κάνω να καθίσω, οταν σηκωνομαι από το κρεβάτι αλλά και στο περπάτημα. Τι μπορεί να είναι; Συνέβη σε κάποια από εσάς; Να τραβανε τα ράμματα;... θα τηλεφωνήσω αύριο στο γιατρό μου βέβαια, απλώς προβληματίζομαι αρκετά από το κάψιμο που νιώθω και τις σουβλιές... νιώθω ότι θα λιποθυμήσω από τον πόνο.

Να διευκρινίσω ότι έχω αφαιρέσει τα εξωτερικά ραμμματα. 

Επεξεργάστηκε από Pop y
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Pop y είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Γέννησα πριν 2 εβδομάδες, έκτακτα, με καισαρική. Ποναγα πολύ τις πρώτες 10 ημέρες, δεν μπορούσα να κάτσω και να σηκωθώ δίχως βοήθεια. Έπειτα 2 μέρες αισθάνθηκα καλύτερα και από χθες έχω οξύ πόνο σε ένα σημείο της τομής. Σαν κάψιμο εσωτερικό και σουβλιές. Πονάω πολυ όταν κάνω να καθίσω, οταν σηκωνομαι από το κρεβάτι αλλά και στο περπάτημα. Τι μπορεί να είναι; Συνέβη σε κάποια από εσάς; Να τραβανε τα ράμματα;... θα τηλεφωνήσω αύριο στο γιατρό μου βέβαια, απλώς προβληματίζομαι αρκετά από το κάψιμο που νιώθω και τις σουβλιές... νιώθω ότι θα λιποθυμήσω από τον πόνο.

Να διευκρινίσω ότι έχω αφαιρέσει τα εξωτερικά ραμμματα. 

Κορίτσι μου να σου ζήσει,  πάρε άμεσα τον γιατρό σου μήπως και είναι φλεγμονή, μην το αφηνεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Pop y είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Γέννησα πριν 2 εβδομάδες, έκτακτα, με καισαρική. Ποναγα πολύ τις πρώτες 10 ημέρες, δεν μπορούσα να κάτσω και να σηκωθώ δίχως βοήθεια. Έπειτα 2 μέρες αισθάνθηκα καλύτερα και από χθες έχω οξύ πόνο σε ένα σημείο της τομής. Σαν κάψιμο εσωτερικό και σουβλιές. Πονάω πολυ όταν κάνω να καθίσω, οταν σηκωνομαι από το κρεβάτι αλλά και στο περπάτημα. Τι μπορεί να είναι; Συνέβη σε κάποια από εσάς; Να τραβανε τα ράμματα;... θα τηλεφωνήσω αύριο στο γιατρό μου βέβαια, απλώς προβληματίζομαι αρκετά από το κάψιμο που νιώθω και τις σουβλιές... νιώθω ότι θα λιποθυμήσω από τον πόνο.

Να διευκρινίσω ότι έχω αφαιρέσει τα εξωτερικά ραμμματα. 

Τίποτα από αυτά που περιγράφεις δεν είναι νορμάλ. Ούτε 10  μέρες τόσος πόνος ούτε να νιώθεις ξαφνικά κάψιμο κ σουβλιες. Κάτι δεν έχει πάει καλά κ πάρε το γιατρό σου!!! Έπρεπε με τα παυσίπονα του νοσοκομείου να ήσουν μια χαρά ήδη από την επόμενη μεθεπόμενη της γέννας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Τίποτα από αυτά που περιγράφεις δεν είναι νορμάλ. Ούτε 10  μέρες τόσος πόνος ούτε να νιώθεις ξαφνικά κάψιμο κ σουβλιες. Κάτι δεν έχει πάει καλά κ πάρε το γιατρό σου!!! Έπρεπε με τα παυσίπονα του νοσοκομείου να ήσουν μια χαρά ήδη από την επόμενη μεθεπόμενη της γέννας!

Τηλεφώνησα σήμερα και μου είπε ότι ειναι  τα ράμματα από την περινεοτομή. Αν συνεχίσω να πονώ και τις επόμενες μέρες να πάω να με δει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Pop y είπε:

Τηλεφώνησα σήμερα και μου είπε ότι ειναι  τα ράμματα από την περινεοτομή. Αν συνεχίσω να πονώ και τις επόμενες μέρες να πάω να με δει...

Καλησπέρα κορίτσι μου,περαστικά  !!να σου ζήσει !!νομίζω στην καισαρική δεν κάνεις και περινεοτομη...μόνο στον φυσιολογικο..λαθος κάνω ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...