Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αποξεση μετα απο παλινδρομη κυηση


Recommended Posts

Γεια σας ,

Εγω διαγνωσθηκα με παλινδρομη κυηση στις 9 βδομαδες και θα παω αυριο για αποξεση!Ο γιατρος μου μου εδωσε να βαλω κολπικα ενα δισκιο Cytotec το βραδυ στις 12 πριν ξαπλωσω ! Εχω τρομερο αγχος ομως για τυχον αιμορραγια μεχρι το πρωι .. εχει ξανατυχει σε καποια να μου πει αν ειχε πολυ αιμα μεχρι το πρωι; Εντομεταξυ πριν 1 βδομαδα μπηκα χειρουργιο για αποξεση και πριν με κοιμησουν ειχα δει εμβρυο με καρδουλα με εδιωξαβ και πηγα μετα απο μια βδομαδα χωρις να φαινεται εμβρυο για να μπουμε για αποξεση (οταν ειχα βαλει ξανα cytotec την πρωτη φορα δεν ειχα δει ουτε σταγονα αιμα )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η loukia94 είπε:

Γεια σας ,

Εγω διαγνωσθηκα με παλινδρομη κυηση στις 9 βδομαδες και θα παω αυριο για αποξεση!Ο γιατρος μου μου εδωσε να βαλω κολπικα ενα δισκιο Cytotec το βραδυ στις 12 πριν ξαπλωσω ! Εχω τρομερο αγχος ομως για τυχον αιμορραγια μεχρι το πρωι .. εχει ξανατυχει σε καποια να μου πει αν ειχε πολυ αιμα μεχρι το πρωι; Εντομεταξυ πριν 1 βδομαδα μπηκα χειρουργιο για αποξεση και πριν με κοιμησουν ειχα δει εμβρυο με καρδουλα με εδιωξαβ και πηγα μετα απο μια βδομαδα χωρις να φαινεται εμβρυο για να μπουμε για αποξεση (οταν ειχα βαλει ξανα cytotec την πρωτη φορα δεν ειχα δει ουτε σταγονα αιμα )

Γειά σου Λουκία, λυπάμαι για την αποβολή σου.

Έχω δυο παλίνδρομες στο ενεργητικό μου 10η και 7η εβδομα΄δα και έκανα αντίστοιχα αποξέσεις.

Έιχα χρησιμοποιήσει και εγώ τα κολπικά δισκία που λες αλλά δεν είχα αιμοραγία. Εγώ το είχα βάλει στις 4 το πρωί το πρώτο και στις 8 ένα δεύτερο. Είχα γύρω στις 9 μια ελαφριά αιμοραγία τύπου να φορέσω σερβιετάκι όχι κα΄τι τρελλό.

Μην φοβάσαι σαν διαδικασία δεν είναι κάτι. Ο ψυχικός πόνος είναι μεγαλύτερος όχι ο σωματικός.

Απλά επειδή μπερδεύτηκα την πρώτη φορά που πήγες και άκουσες καρδιά είχες βάλει ήδη δισκίο cytotec?

Και εκεί στο χειρουργείο λίγο πριν σε κοιμήσουν ακούσατε καρδιά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Γειά σου Λουκία, λυπάμαι για την αποβολή σου.

Έχω δυο παλίνδρομες στο ενεργητικό μου 10η και 7η εβδομα΄δα και έκανα αντίστοιχα αποξέσεις.

Έιχα χρησιμοποιήσει και εγώ τα κολπικά δισκία που λες αλλά δεν είχα αιμοραγία. Εγώ το είχα βάλει στις 4 το πρωί το πρώτο και στις 8 ένα δεύτερο. Είχα γύρω στις 9 μια ελαφριά αιμοραγία τύπου να φορέσω σερβιετάκι όχι κα΄τι τρελλό.

Μην φοβάσαι σαν διαδικασία δεν είναι κάτι. Ο ψυχικός πόνος είναι μεγαλύτερος όχι ο σωματικός.

Απλά επειδή μπερδεύτηκα την πρώτη φορά που πήγες και άκουσες καρδιά είχες βάλει ήδη δισκίο cytotec?

Και εκεί στο χειρουργείο λίγο πριν σε κοιμήσουν ακούσατε καρδιά?

Ακριβως ειχα βαλει cytotec την πρωτη φπρα που πηγα στις 12 το βραδυ και πηγα 7μιση το πρωι δεν ειχα δει τιποτα αιμα ..μπηκα χειρουργειο και μου εκανε υπερηχο και ειδε εμβρυο και ακουσε καρδια 87 παλμους (αυτο εγινε τπ σαββατο),πηγα ξανα χθες την Τριτη κανοντας υπερηχο και δεν υπηρχε εμβρυο ουτε ακουγοταν καρδια και μου εδωσε ενα χαπακι για να βαλω αποψε το βραδυ και να παω αυριο πρωι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου εύχομαι να αναρρώσεις γρήγορα από την αποβολή σου και η επόμενη προσπάθεια να είναι η τυχερή σου.

Να ρωτήσω κάτι όταν πήγες για υπέρηχο πριν πάρεις την πρώτη φορά cytotec πόσο ήσουν? και τι υπήρχε στον υπέρηχο ? σάκος κενός ή και εμβρυιικά στοιχεία απλά δεν διαπιστώθηκε καρδιακή λειτουργία ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την εκανα χθες την αποξεση σε ευχαριστω παρα πολυ !! Την πρωτη φορα υπηρχε κανονικα σακος με εμβρυικα στοιχεια απλα ποιο μικρο απο τις βδομαδες μου ..ημουν κανονικα στις 8 και αυτο απο τις διαστασεις ηταν στις 5μιση.. και υπηρχε κανονικα παλμος 87 μετα απο τρεις μερες που ξαναπηγα δεν υπηρχε .. παραξενο το ξερω ..απορησαν και οι γιατροι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η loukia94 είπε:

Την εκανα χθες την αποξεση σε ευχαριστω παρα πολυ !! Την πρωτη φορα υπηρχε κανονικα σακος με εμβρυικα στοιχεια απλα ποιο μικρο απο τις βδομαδες μου ..ημουν κανονικα στις 8 και αυτο απο τις διαστασεις ηταν στις 5μιση.. και υπηρχε κανονικα παλμος 87 μετα απο τρεις μερες που ξαναπηγα δεν υπηρχε .. παραξενο το ξερω ..απορησαν και οι γιατροι μου 

Τώρα κατάλαβα γιατί προς στιγμής τρόμαξα ότι σου έδωσαν το cytotet νωρίς πριν βεβαιωθούν αλλά έτσι όπως μου τα περιγράφεις ήταν μονόδρομος δυστυχώς..

Και πάλι καλή ανάρρωση , υπομονή να ανακτήσεις δυνάμεις ψυχικές και να ξαναπροσπαθήσεις ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...