Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τοκετός στην εποχή κοβιντ ☺️


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!

Θα ήθελα όσες έχετε γεννήσει πρόσφατα σε Ρέα ή Ιασώ να μ πείτε λίγο τι ισχύει γιατί εγώ γέννησα το πρώτο μ παιδάκι προ κόβιντ.

Αν δεν είσαι μονοκλινο επιτρέπεται ακόμα το rooming in?

Από παροχές τι σ δίνει το νοσοκομείο (σερβιετες, πετσέτες κλπ) 

Ο συνοδός ισχύει ότι δεν μπορεί να φύγει καθόλου γιατί μετά δεν θα μπορεί να έρθει ξανά? Ειδικά όσες γεννησουνε με καισαρική είναι απαραίτητος ο συνοδός αλλά να μην του βγει κ η πίστη βρε παιδιά....🙄

Επισκέπτες ακόμα δεν επιτρέπονται?

 

Ευχαριστώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Maritina89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Θα ήθελα όσες έχετε γεννήσει πρόσφατα σε Ρέα ή Ιασώ να μ πείτε λίγο τι ισχύει γιατί εγώ γέννησα το πρώτο μ παιδάκι προ κόβιντ.

Αν δεν είσαι μονοκλινο επιτρέπεται ακόμα το rooming in?

Από παροχές τι σ δίνει το νοσοκομείο (σερβιετες, πετσέτες κλπ) 

Ο συνοδός ισχύει ότι δεν μπορεί να φύγει καθόλου γιατί μετά δεν θα μπορεί να έρθει ξανά? Ειδικά όσες γεννησουνε με καισαρική είναι απαραίτητος ο συνοδός αλλά να μην του βγει κ η πίστη βρε παιδιά....🙄

Επισκέπτες ακόμα δεν επιτρέπονται?

 

Ευχαριστώ!!!

εγώ γέννησα το φλεβάρη του 21 στο ιασώ, εποχη covid δλδ αλλά πριν σχεδόν 1.5 χρόνο.  Rooming in επιτρέπεται κανονικά κ μάλιστα είναι και πολύ υποστηρικτικοί σε αυτό (τουλάχιστον οι μαίες που συνάντησα εγω). Από εκεί κ πέρα το νοσοκομείο δίνει τα πάντα, δλδ σερβιέτες, πάνες, αφρόλουτρα, σαμπουάν, πετσέτες κλπ. Εσύ θα πάρεις μόνο τα ρούχα σου κ ρούχα εξόδου για το μωρό (εκεί θα φοράει του νοσοκομείου). Αν θες πάρε και καμιά κανονική σερβιτέτα περιόδου γιατί αυτές που δίνουν είναι τεράστιες και μπορεί να μην τις χρειάζεσαι από τη 2η - 3η μέρα και μετά.

Ο άντρας μου ήταν συνοδός και έμπαινε κ έβγαινε κανονικά χωρίς κάποιο τεστ. Τότε δεν επιτρέπονταν κανένας άλλος πέρα από το συνοδό κ να σου πω την αλήθεια ΚΑΛΥΤΕΡΑ! χάρηκα το μωρό μου χωρίς βαβούρα (γιατί στην ελλάδα ξεκινάει ο κάθε άσχετος να έρθει!) και είχα χρόνο κ άνεση να μάθω κάπως να θηλάζω. Άσε που γέννησα με καισαρική και την πρώτη μέρα μόνο για επίσκεψη δεν ήμουν! Οπότε πίστεψε με βολεύει! Ίσως βέβαια τώρα να είναι πιο χαλαρά...

Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...