Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αχνα θετικα τεστ!


Ria_L

Recommended Posts

Κοριτσια μου καλημερα!! Χρειαζομαι τη βοηθεια σας!! Περιμενω περιοδο το σαββατο.. χθες το μεσημερι δεν κρατηθηκα και εκανα ενα τεστ το οποιο βγηκε αχνο θετικο.. σημερα ομως το πρωι ξανα εκανα κ βγηκε η δευτερη γραμμουλα ακομη πιο αχνη απο χθες.. δεν επρεπε το αντιθετο?? θα τα καταστρεψω ολα απο το αγχος μου!! αυριο λεω να παω για χοριακη.. τι μου προτεινετε? να την αφησω για μετα την αναμενομενη ημερομηνια περιοδου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ria_L είπε:

Κοριτσια μου καλημερα!! Χρειαζομαι τη βοηθεια σας!! Περιμενω περιοδο το σαββατο.. χθες το μεσημερι δεν κρατηθηκα και εκανα ενα τεστ το οποιο βγηκε αχνο θετικο.. σημερα ομως το πρωι ξανα εκανα κ βγηκε η δευτερη γραμμουλα ακομη πιο αχνη απο χθες.. δεν επρεπε το αντιθετο?? θα τα καταστρεψω ολα απο το αγχος μου!! αυριο λεω να παω για χοριακη.. τι μου προτεινετε? να την αφησω για μετα την αναμενομενη ημερομηνια περιοδου? 

Εντάξει!!! Απο τη στιγμή που είδες και δευτερη γραμμούλα υπάρχει αμφιβολία???

Δε μου έχει τύχει βέβαια σαν εμπειρία, όμως είμαι σίγουρη πως έτσι θα είναι!

Γιατι δεν παίρνεις αυτά τα παμφθηνα τεστ εγκυμοσύνης, να κάνεις κάθε μέρα και να μην έχεις και τύψεις για το κόστος??

Να ενημερώνεις για τα νέα σου, ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kritsini είπε:

Εντάξει!!! Απο τη στιγμή που είδες και δευτερη γραμμούλα υπάρχει αμφιβολία???

Δε μου έχει τύχει βέβαια σαν εμπειρία, όμως είμαι σίγουρη πως έτσι θα είναι!

Γιατι δεν παίρνεις αυτά τα παμφθηνα τεστ εγκυμοσύνης, να κάνεις κάθε μέρα και να μην έχεις και τύψεις για το κόστος??

Να ενημερώνεις για τα νέα σου, ε???

Αυτα εχω παρει εννοειται!! αλλα εμενα με προβληματισε που χθες ηταν πιο εντονη η γραμμη απο σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ria_L είπε:

Κοριτσια μου καλημερα!! Χρειαζομαι τη βοηθεια σας!! Περιμενω περιοδο το σαββατο.. χθες το μεσημερι δεν κρατηθηκα και εκανα ενα τεστ το οποιο βγηκε αχνο θετικο.. σημερα ομως το πρωι ξανα εκανα κ βγηκε η δευτερη γραμμουλα ακομη πιο αχνη απο χθες.. δεν επρεπε το αντιθετο?? θα τα καταστρεψω ολα απο το αγχος μου!! αυριο λεω να παω για χοριακη.. τι μου προτεινετε? να την αφησω για μετα την αναμενομενη ημερομηνια περιοδου? 

Εγώ περιμένω την Κυριακή αλλά δ τολμάω να κάνω τεστ γιατί δ έχω κανενα μα κανενα σύμπτωμα και θεωρώ δεν τα κατάφερα ούτε αυτό το μήνα … αλλά για να βγήκε αχνη γραμμή θεωρώ κάτι καλό έχει συμβεί …. 
Τι κύκλο έχεις και ποτε έκανες ωορρηξία ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Εγώ περιμένω την Κυριακή αλλά δ τολμάω να κάνω τεστ γιατί δ έχω κανενα μα κανενα σύμπτωμα και θεωρώ δεν τα κατάφερα ούτε αυτό το μήνα … αλλά για να βγήκε αχνη γραμμή θεωρώ κάτι καλό έχει συμβεί …. 
Τι κύκλο έχεις και ποτε έκανες ωορρηξία ;;;

Εκανα τεστ γιατι ειναι ο πρωτος μηνας που δεν εχω κανενα συμπτωμα περιοδου ενω καθε μηνα ειχα δεκα μερες πριν... συνηθως ο κυκλος μου ειναι 27 ημερων αρα υπολογισα ωορρηξια 27 με 28 μαιου.. βεβαια τους τελευταιους μηνες μου εκανε κατι αλλαγες και πηγαινε μεχρι 31 ημερες... σου ευχομαι να αργησεις πολυ να δεις την περιοδο σου κ ολα να μας πανε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η SUNY είπε:

Εγώ περιμένω την Κυριακή αλλά δ τολμάω να κάνω τεστ γιατί δ έχω κανενα μα κανενα σύμπτωμα και θεωρώ δεν τα κατάφερα ούτε αυτό το μήνα … αλλά για να βγήκε αχνη γραμμή θεωρώ κάτι καλό έχει συμβεί …. 
Τι κύκλο έχεις και ποτε έκανες ωορρηξία ;;;

Κι όλες αυτές οι γυναίκες που δεν είχαν κανένα σύμπτωμα, δεν ένιωθαν καμία ενόχληση, πως είδαν θετικά τεστακια μωρε???

Σε παρακαλώ μην είσαι απαισιόδοξη, τα καλά έρχονται και για εμάς (τα λέω για να τα ακούσω κι εγώ 😂).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kritsini είπε:

Κι όλες αυτές οι γυναίκες που δεν είχαν κανένα σύμπτωμα, δεν ένιωθαν καμία ενόχληση, πως είδαν θετικά τεστακια μωρε???

Σε παρακαλώ μην είσαι απαισιόδοξη, τα καλά έρχονται και για εμάς (τα λέω για να τα ακούσω κι εγώ 😂).

Κορίτσια καλησπέρα.... είχα επιβεβαιωμενη ωρορρηξια στις 26 Μαΐου....ελεύθερες επαφές σε όλες τις γόνιμες μέρες μέρα παρά μέρα και την ημέρα της ωορρηξιας! 2/6 είδα αίμα στο σκουπισμα....είχα λάβει ελάχιστα υγρά μέχρι Κυριακή...από κυριακη κ μετά ούτε καφέ υγρά ούτε αίμα...κάτι πονακια κάτι σαν κράμπες έχω όλο αυτό το διάστημα....έκανα σήμερα π ήταν κ καλά η αναμενόμενη μέρα γ τη περίοδο χοριακη και βγήκε αρνητική.... λέτε να έχω ακόμα ελπίδες???

  •  
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.... είχα επιβεβαιωμενη ωρορρηξια στις 26 Μαΐου....ελεύθερες επαφές σε όλες τις γόνιμες μέρες μέρα παρά μέρα και την ημέρα της ωορρηξιας! 2/6 είδα αίμα στο σκουπισμα....είχα λάβει ελάχιστα υγρά μέχρι Κυριακή...από κυριακη κ μετά ούτε καφέ υγρά ούτε αίμα...κάτι πονακια κάτι σαν κράμπες έχω όλο αυτό το διάστημα....έκανα σήμερα π ήταν κ καλά η αναμενόμενη μέρα γ τη περίοδο χοριακη και βγήκε αρνητική.... λέτε να έχω ακόμα ελπίδες???

  •  

Δηλαδή είχες 8 ημέρες μετά την ωορρηξία σου αίμα? Αυτό νομίζω είναι καλό σημάδι!

Μήπως να περιμένεις καμία ακόμη ημέρα, να ξεκινήσει η καθυστέρηση της περιόδου σου και να ξαναεπισκεφθεις το μικροβιολογικό?

Να σου πω.. Γιατί δεν παίρνεις και κανένα τεστ, να κάνεις μόνη σου σπίτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.... είχα επιβεβαιωμενη ωρορρηξια στις 26 Μαΐου....ελεύθερες επαφές σε όλες τις γόνιμες μέρες μέρα παρά μέρα και την ημέρα της ωορρηξιας! 2/6 είδα αίμα στο σκουπισμα....είχα λάβει ελάχιστα υγρά μέχρι Κυριακή...από κυριακη κ μετά ούτε καφέ υγρά ούτε αίμα...κάτι πονακια κάτι σαν κράμπες έχω όλο αυτό το διάστημα....έκανα σήμερα π ήταν κ καλά η αναμενόμενη μέρα γ τη περίοδο χοριακη και βγήκε αρνητική.... λέτε να έχω ακόμα ελπίδες???

  •  

Καλησπέρα. Μπορει και να έχεις ελπίδες. Το αχνό τεστ σήμαινε πολλές φορές μικρές τιμές χοριακης. Κανε ξανά.. Αλλα μην απελπίζεσαι προσπάθησε πάλι τον άλλο μήνα.. Ολα καλα.. Απλα ειλικρινά προσπάθησε να αποβάλλεις το άγχος σου.. Ειναι ο χειρότερος εχθρός μας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kritsini είπε:

Δηλαδή είχες 8 ημέρες μετά την ωορρηξία σου αίμα? Αυτό νομίζω είναι καλό σημάδι!

Μήπως να περιμένεις καμία ακόμη ημέρα, να ξεκινήσει η καθυστέρηση της περιόδου σου και να ξαναεπισκεφθεις το μικροβιολογικό?

Να σου πω.. Γιατί δεν παίρνεις και κανένα τεστ, να κάνεις μόνη σου σπίτι?

συμφωνω κανε και ενα τεστακι μονη σου!! και περιμενε λιγες μερουλες ακομη για επαναληψη χοριακης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kritsini είπε:

Δηλαδή είχες 8 ημέρες μετά την ωορρηξία σου αίμα? Αυτό νομίζω είναι καλό σημάδι!

Μήπως να περιμένεις καμία ακόμη ημέρα, να ξεκινήσει η καθυστέρηση της περιόδου σου και να ξαναεπισκεφθεις το μικροβιολογικό?

Να σου πω.. Γιατί δεν παίρνεις και κανένα τεστ, να κάνεις μόνη σου σπίτι?

Ναι...αίμα ροζ στο σκουπισμα κ μετά μέχρι Κυριακή καφέ υγρά ελάχιστα!!! Από τότε τίποτα....

Έκανα χοριακη γ αυτό το λόγο...γτ λεω το τεστ μπορεί ν μην το πιάσει....αλλά η χοριακη?? Γίνεται ν είναι λάθος??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Ria_L είπε:

Εκανα τεστ γιατι ειναι ο πρωτος μηνας που δεν εχω κανενα συμπτωμα περιοδου ενω καθε μηνα ειχα δεκα μερες πριν... συνηθως ο κυκλος μου ειναι 27 ημερων αρα υπολογισα ωορρηξια 27 με 28 μαιου.. βεβαια τους τελευταιους μηνες μου εκανε κατι αλλαγες και πηγαινε μεχρι 31 ημερες... σου ευχομαι να αργησεις πολυ να δεις την περιοδο σου κ ολα να μας πανε καλα!!!

Καλημέρα!

Κι εγώ τα ίδια.. 10 μέρες πριν ξεκινάνε οι πόνοι σε χέρια, πόδια, μέση.. Σπυράκια κλπ

Για να δούμε αυτόν τον μήνα τι θα αντικρύσουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Ναι...αίμα ροζ στο σκουπισμα κ μετά μέχρι Κυριακή καφέ υγρά ελάχιστα!!! Από τότε τίποτα....

Έκανα χοριακη γ αυτό το λόγο...γτ λεω το τεστ μπορεί ν μην το πιάσει....αλλά η χοριακη?? Γίνεται ν είναι λάθος??

Εσύ να έχεις πίστη ότι όλα θα πάνε καλά και όπως τα θέλεις!

Λάθη μπορούν να γίνουν παντού.. Άντε περιμένουμε τα νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!! πηγα σημερα το πρωι για χοριακη κ περιμενω σε λιγο τα αποτελεσματα!! μακαρι να ερθει το καλυτερο για ολες μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ria_L είπε:

Καλημερα κοριτσια!! πηγα σημερα το πρωι για χοριακη κ περιμενω σε λιγο τα αποτελεσματα!! μακαρι να ερθει το καλυτερο για ολες μας!! 

Καλή επιτυχία  !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η SUNY είπε:

Καλή επιτυχία  !!!!

Βγηκαν τα αποτελεσματα! 156 η χοριακη μου μια μερα πριν την καθυστερηση! εσυ πως εισαι?? πως νιωθεις σημερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ria_L είπε:

Βγηκαν τα αποτελεσματα! 156 η χοριακη μου μια μερα πριν την καθυστερηση! εσυ πως εισαι?? πως νιωθεις σημερα?

Συγχαρητήρια να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Συγχαρητήρια να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη 😊 

Σ ευχαριστω παρα παρα πολυ!! και σε σενα οτι καλυτερο και σε ολες τις μανουλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ria_L είπε:

Βγηκαν τα αποτελεσματα! 156 η χοριακη μου μια μερα πριν την καθυστερηση! εσυ πως εισαι?? πως νιωθεις σημερα?

Αααααααααα τι υπέροχα νέα !!!! Με το καλό!!!! Συγχαρητήρια !!! Ργω δυστυχώς αδιαθέτησα και αυτό το μήνα την 25η ημέρα … μάλλον έχει αλλάξει ο κύκλος μου !!! Περιμένω να περάσουν οι μέρες να μπω εντατικά στον επόμενο κύκλο ! Αισιοδοξώ χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ria_L είπε:

Βγηκαν τα αποτελεσματα! 156 η χοριακη μου μια μερα πριν την καθυστερηση! εσυ πως εισαι?? πως νιωθεις σημερα?

Τώρα που είσαι έμπειρη για πες μου κανενα μυστικό ! Τι κύκλο έχεις ποτέ είδες ωορρηξία και ποτέ είχες επαφές εκείνες τις ημέρες ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Τώρα που είσαι έμπειρη για πες μου κανενα μυστικό ! Τι κύκλο έχεις ποτέ είδες ωορρηξία και ποτέ είχες επαφές εκείνες τις ημέρες ;

 

😄

στις πριν 54 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Αααααααααα τι υπέροχα νέα !!!! Με το καλό!!!! Συγχαρητήρια !!! Ργω δυστυχώς αδιαθέτησα και αυτό το μήνα την 25η ημέρα … μάλλον έχει αλλάξει ο κύκλος μου !!! Περιμένω να περάσουν οι μέρες να μπω εντατικά στον επόμενο κύκλο ! Αισιοδοξώ χαχαχ

Σ ευχαριστω παρα παρα πολυ!!! 

παμε δυναμικα για τον επομενο μηνα!! λοιπον αυτο που εκανα αυτο το μηνα διαφορετικο σε σχεση με τους αλλους ηταν οτι δεν υπολογιζα μερες... δλδ ξεκινησα μολις μου τελειωσε η περιοδος και αυστηρα μερα παρα μερα!! αν θελει καποιος παραπανω δεν εχει 😄😄😄 και μετα υπνος!! ουτε να σηκωθω ουτε να κουνηθω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ria_L είπε:

 

😄

Σ ευχαριστω παρα παρα πολυ!!! 

παμε δυναμικα για τον επομενο μηνα!! λοιπον αυτο που εκανα αυτο το μηνα διαφορετικο σε σχεση με τους αλλους ηταν οτι δεν υπολογιζα μερες... δλδ ξεκινησα μολις μου τελειωσε η περιοδος και αυστηρα μερα παρα μερα!! αν θελει καποιος παραπανω δεν εχει 😄😄😄 και μετα υπνος!! ουτε να σηκωθω ουτε να κουνηθω!!

Ωραία τέλεια ! Αυτό θα κάνω κ εγώ βασικά … γιατί κ μια φίλη μου έτσι έκανε κ έμεινε …. Μόνο βράδυ ερχόσουν σε επαφή Ε ;;; Σχολάω αργά κ πάντα οι επαφές μου είναι αργά δηλαδή 12 η 1 το βράδυ για αυτό ανησυχώ λίγο … αλλά εντάξει εάν είναι να πιάσεις θα πιάσεις με στοχευμένες επαφές .. απλά φοβαμαι μέρα παρά μέρα θα κουραστούμε θα βαρεθούμε αλλά θα προσπαθήσω χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η SUNY είπε:

Ωραία τέλεια ! Αυτό θα κάνω κ εγώ βασικά … γιατί κ μια φίλη μου έτσι έκανε κ έμεινε …. Μόνο βράδυ ερχόσουν σε επαφή Ε ;;; Σχολάω αργά κ πάντα οι επαφές μου είναι αργά δηλαδή 12 η 1 το βράδυ για αυτό ανησυχώ λίγο … αλλά εντάξει εάν είναι να πιάσεις θα πιάσεις με στοχευμένες επαφές .. απλά φοβαμαι μέρα παρά μέρα θα κουραστούμε θα βαρεθούμε αλλά θα προσπαθήσω χαχαχα

Λόγω δουλειάς και περίεργων ωραρίων τις περισσότερες φορές βράδυ ναι! Είναι και κουραστικό και δεν θα έχεις πάντα όρεξη το καταλαβαίνω! Προσπάθησε να το κρατήσεις από όταν θα σου τελειώσει η περίοδος σου μέχρι και την επόμενη της ωορρηξίας σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ria_L είπε:

Βγηκαν τα αποτελεσματα! 156 η χοριακη μου μια μερα πριν την καθυστερηση! εσυ πως εισαι?? πως νιωθεις σημερα?

Συγχαρητήρια!!!!!Μια νέα μανούλα γεννήθηκε!! Να πάνε όλα καλα εύχομαι😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kritsini είπε:

Συγχαρητήρια!!!!!Μια νέα μανούλα γεννήθηκε!! Να πάνε όλα καλα εύχομαι😍

Ευχαριστώ κορίτσι μου παρά πολύ!! Πόσο τύχη μου φέρατε με τη θετική σας ενέργεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...