Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΩΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ, ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΤΕΣΤ!


Marla88

Recommended Posts

Καλημέρα σας!! Έκανα την πρώτη μου προσπάθεια για μωρακι.. Βρήκα την ωορρηξία μου σύμφωνα με την εφαρμογή του κινητού κ είχα μέρα παρά μέρα επαφή σε όλες τις  γόνιμες ημερες. Περίμενα στις 3/6 να αδιαθετησω κ μέχρι τώρα τίποτα. Έκανα ένα τεστ χθες το βράδυ, αρνητικό. Υπάρχει περίπτωση βρε κορίτσια να μην έδειξε το τεστ επειδή ήταν βράδυ; Ή κάτι άλλο; Έχει τύχει σε καμία με δυο μέρες καθυστέρηση να βγαίνει αρνητικό το τεστ ενώ εν τελει να ήταν έγκυος;; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου. Σου εύχομαι σύντομα να κρατήσεις θετικό τεστ.

Εγώ θα πρότεινα για σίγουρα να κάνεις μια β χοριακή αύριο.

Υπάρχουν πολλά ενδεχόμενα για την καθυστέρηση.

Μπορεί να είσαι έγκυος και τα τεστ να μην έδειξαν ειδικά αν δεν τα έκανες με τα πρωινά ούρα, μπορεί όμως λόγω ελεύθερων επαφών να άλλαξε ο κύκλος σου μπορεί ακόμα να είναι και καθυστερημένη σύλληψη και να μην δείχνει το τεστ ακόμα.

Σου εύχομαι ολόψυχα ότι καλύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Σου εύχομαι σύντομα να κρατήσεις θετικό τεστ.

Εγώ θα πρότεινα για σίγουρα να κάνεις μια β χοριακή αύριο.

Υπάρχουν πολλά ενδεχόμενα για την καθυστέρηση.

Μπορεί να είσαι έγκυος και τα τεστ να μην έδειξαν ειδικά αν δεν τα έκανες με τα πρωινά ούρα, μπορεί όμως λόγω ελεύθερων επαφών να άλλαξε ο κύκλος σου μπορεί ακόμα να είναι και καθυστερημένη σύλληψη και να μην δείχνει το τεστ ακόμα.

Σου εύχομαι ολόψυχα ότι καλύτερο.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Δεν ήξερα πως με τις ελεύθερες επαφές αλλάζει ο κύκλος. Εγώ τους τελευταίους μήνες έχω κύκλο 26 μέρες. Σήμερα είναι η 29 μέρα. Ο κύκλος μου γενικότερα έχει φτάσει μέχρι 28 μέρες κ όχι παραπάνω. Απλά το τεστ έγραφε πως μετά την καθυστέρηση, μπορούμε να το κάνουμε οποιαδήποτε ώρα της ημέρας. Επίσης έχω συμπτώματα όπως υπνηλία, πόνο στις θηλές και φαίνονται πολύ οι φλεβες μου σε όλο το σώμα. Τι να πω... αν δεν έρθει κ αύριο, θα παω μεθαύριο για χοριακη... αν αντέξω για μεθαύριο...😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kaposetsiΣε ευχαριστώ παρά πολύ!! Μακάρι να καθυστερήσει κ να βγει θετική η χοριακη! Σε τι άγχος μπαίνουμε μ αυτή τη διαδικασία.. φφφ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marla88 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Δεν ήξερα πως με τις ελεύθερες επαφές αλλάζει ο κύκλος. Εγώ τους τελευταίους μήνες έχω κύκλο 26 μέρες. Σήμερα είναι η 29 μέρα. Ο κύκλος μου γενικότερα έχει φτάσει μέχρι 28 μέρες κ όχι παραπάνω. Απλά το τεστ έγραφε πως μετά την καθυστέρηση, μπορούμε να το κάνουμε οποιαδήποτε ώρα της ημέρας. Επίσης έχω συμπτώματα όπως υπνηλία, πόνο στις θηλές και φαίνονται πολύ οι φλεβες μου σε όλο το σώμα. Τι να πω... αν δεν έρθει κ αύριο, θα παω μεθαύριο για χοριακη... αν αντέξω για μεθαύριο...😬

Εγώ θα πρότεινα να πας αύριο για χοριακή, δεν χάνεις κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Εγώ θα πρότεινα να πας αύριο για χοριακή, δεν χάνεις κάτι.

Έχουν αρχίσει κάτι πονάκια χαμηλά.. ίσως αδιαθετησω αύριο.. αν δεν, θα κάνω μια χοριακη το απόγευμα ή μεθαύριο.. σε ευχαριστώ πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Marla88 είπε:

Καλημέρα σας!! Έκανα την πρώτη μου προσπάθεια για μωρακι.. Βρήκα την ωορρηξία μου σύμφωνα με την εφαρμογή του κινητού κ είχα μέρα παρά μέρα επαφή σε όλες τις  γόνιμες ημερες. Περίμενα στις 3/6 να αδιαθετησω κ μέχρι τώρα τίποτα. Έκανα ένα τεστ χθες το βράδυ, αρνητικό. Υπάρχει περίπτωση βρε κορίτσια να μην έδειξε το τεστ επειδή ήταν βράδυ; Ή κάτι άλλο; Έχει τύχει σε καμία με δυο μέρες καθυστέρηση να βγαίνει αρνητικό το τεστ ενώ εν τελει να ήταν έγκυος;; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Καλημερα κοριτσια!! Εννοειται οτι το τεστ μπορει να εδειξε λαθος ποσο μαλλον που το εκανες και βραδυ! θα συμφωνησω και με τις αλλες κοπελες οτι τους τελευταιους μηνες που κανουμε και εμεις προσπαθεια εχω δει αλλαγες στην περιοδο μου! ελπιζω μεσα απο την καρδια μου να εισαι τυχερη και να επιασες με την πρωτη το μωρακι σου! περιμενουμε τα αποτελεσματα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Marla88 είπε:

Έχουν αρχίσει κάτι πονάκια χαμηλά.. ίσως αδιαθετησω αύριο.. αν δεν, θα κάνω μια χοριακη το απόγευμα ή μεθαύριο.. σε ευχαριστώ πολύ! 

Ποιος σου είπε ότι στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν έχουμε πονακια περιόδου? Ποναγα αρκετές μέρες πριν την καθυστέρηση και έλεγα όπου να ναι έρχεται και δεν ήρθε ποτέ.

Αύριο θα σου πρότεινα να αν δεν δεις περίοδο να κάνεις χοριακή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Δυστυχώς σήμερα αδιαθέτησα πρωί πρωί μετά από τρεις μέρες καθυστέρησης... είναι κάπως απογοητευτικό για πρώτη φορά ενώ υπήρξαν αρκετες Επαφές τις γονιμες ημερες αλλά... θα το ξεπεράσουμε κ θα συνεχίσουμε! @Ria_L δηλαδή από τις προσπάθειες και μετά ο κύκλος σου δεν ήταν σταθερός; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Marla88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Δυστυχώς σήμερα αδιαθέτησα πρωί πρωί μετά από τρεις μέρες καθυστέρησης... είναι κάπως απογοητευτικό για πρώτη φορά ενώ υπήρξαν αρκετες Επαφές τις γονιμες ημερες αλλά... θα το ξεπεράσουμε κ θα συνεχίσουμε! @Ria_L δηλαδή από τις προσπάθειες και μετά ο κύκλος σου δεν ήταν σταθερός; 

Μην το σκεφτεσαι και μην απογοητευεσαι!! Παμε για τον επομενο μηνα με το καλο! Εγω ειχα παντα κυκλο 26-27 μερες.. και απο τοτε που ξεκινησαμε ελευθερες επαφες πηγε 30-31.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Marla88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Δυστυχώς σήμερα αδιαθέτησα πρωί πρωί μετά από τρεις μέρες καθυστέρησης... είναι κάπως απογοητευτικό για πρώτη φορά ενώ υπήρξαν αρκετες Επαφές τις γονιμες ημερες αλλά... θα το ξεπεράσουμε κ θα συνεχίσουμε! @Ria_L δηλαδή από τις προσπάθειες και μετά ο κύκλος σου δεν ήταν σταθερός; 

Καταλαβαίνω την απογοήτευση σου αλλά σκέψου πως ξεκινά καινούργιος κύκλος. Γενικά με τις ελεύθερες επαφές αλλάζει ο κύκλος σε πολλές γυναίκες.

Σου εύχομαι σύντομα να κρατάς θετικό τεστ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Marla88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Δυστυχώς σήμερα αδιαθέτησα πρωί πρωί μετά από τρεις μέρες καθυστέρησης... είναι κάπως απογοητευτικό για πρώτη φορά ενώ υπήρξαν αρκετες Επαφές τις γονιμες ημερες αλλά... θα το ξεπεράσουμε κ θα συνεχίσουμε! @Ria_L δηλαδή από τις προσπάθειες και μετά ο κύκλος σου δεν ήταν σταθερός; 

Καλησπέρα σε καταλαβαίνω γτ και εγώ είχα προσπαθήσει με βάση της μέρες του ημερολογίου για της γόνιμες και δεν έμεινα έγκυος και πήρα τεστ ορεξιας σε ταινίες που είναι και οικονομικά και έκανα ένα κάθε μέρα μέχρι που έδειξε θετικό γτ δεν έχω και σταθερό κύκλο και ήθελα να ήμουν σίγουρη και έτσι έμεινα έγκυος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Xristina_B είπε:

Καλησπέρα σε καταλαβαίνω γτ και εγώ είχα προσπαθήσει με βάση της μέρες του ημερολογίου για της γόνιμες και δεν έμεινα έγκυος και πήρα τεστ ορεξιας σε ταινίες που είναι και οικονομικά και έκανα ένα κάθε μέρα μέχρι που έδειξε θετικό γτ δεν έχω και σταθερό κύκλο και ήθελα να ήμουν σίγουρη και έτσι έμεινα έγκυος 

Καλησπέρα!

Κι εγω βάσει ημερολογίου πήγαινα πάντα.. Αυτό το μήνα έκανα τεστ ωορρηξιας και βγήκε θετικό την 13η ημέρα. Βέβαια και την 17η που είναι σήμερα έχουν εμφανιστει υγρα στο εσώρουχο. Τι να σημαίνει άραγε αυτό? Παρατεταμένη ωορρηξία??🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/6/2022 at 5:10 ΜΜ, ο/η Ria_L είπε:

Μην το σκεφτεσαι και μην απογοητευεσαι!! Παμε για τον επομενο μηνα με το καλο! Εγω ειχα παντα κυκλο 26-27 μερες.. και απο τοτε που ξεκινησαμε ελευθερες επαφες πηγε 30-31.. 

Άρα μάλλον θα πρέπει να πάρω τεστακια ωορρηξίας από δω κ περα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Xristina_B είπε:

Καλησπέρα σε καταλαβαίνω γτ και εγώ είχα προσπαθήσει με βάση της μέρες του ημερολογίου για της γόνιμες και δεν έμεινα έγκυος και πήρα τεστ ορεξιας σε ταινίες που είναι και οικονομικά και έκανα ένα κάθε μέρα μέχρι που έδειξε θετικό γτ δεν έχω και σταθερό κύκλο και ήθελα να ήμουν σίγουρη και έτσι έμεινα έγκυος 

Βαση ημερολογίου ουτε εγω εχω δει αποτελεσμα μεχρι τωρα.. μαλλον θα παρω και εγω απο τον επομενο μηνα τεστ ωορρηξιας! 

συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!! να σου πανε ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Xristina_B είπε:

Καλησπέρα σε καταλαβαίνω γτ και εγώ είχα προσπαθήσει με βάση της μέρες του ημερολογίου για της γόνιμες και δεν έμεινα έγκυος και πήρα τεστ ορεξιας σε ταινίες που είναι και οικονομικά και έκανα ένα κάθε μέρα μέχρι που έδειξε θετικό γτ δεν έχω και σταθερό κύκλο και ήθελα να ήμουν σίγουρη και έτσι έμεινα έγκυος 

Έτσι έμεινες έγκυος αμέσως μετά τα τεστακια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kritsini είπε:

Καλησπέρα!

Κι εγω βάσει ημερολογίου πήγαινα πάντα.. Αυτό το μήνα έκανα τεστ ωορρηξιας και βγήκε θετικό την 13η ημέρα. Βέβαια και την 17η που είναι σήμερα έχουν εμφανιστει υγρα στο εσώρουχο. Τι να σημαίνει άραγε αυτό? Παρατεταμένη ωορρηξία??🤔

Καλησπέρα! Νομίζω πως τα υγρά μετα την ωορρηξία δεν σημαίνει κάτι τέτοιο.. η ωορρηξία κρατάει το πολύ 2 24ωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marla88 είπε:

Καλησπέρα! Νομίζω πως τα υγρά μετα την ωορρηξία δεν σημαίνει κάτι τέτοιο.. η ωορρηξία κρατάει το πολύ 2 24ωρα.

Ναι το ξέρω αυτό, απλά μου έκανε εντύπωση.. Έχω πάρει κι εγώ μεγάλη ποσότητα απο αυτά τα οικονομικά τεστάκια ωορρηξίας απο το mother2be. Μάλιστα έχει και πακέτα προσφορές με τεστ εγκυμοσύνης. Ρίξε μια ματιά στο site τους!

Ας ελπίσουμε πως αυτό το καλοκαίρι θα είναι τ τυχερός μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kritsini είπε:

Ναι το ξέρω αυτό, απλά μου έκανε εντύπωση.. Έχω πάρει κι εγώ μεγάλη ποσότητα απο αυτά τα οικονομικά τεστάκια ωορρηξίας απο το mother2be. Μάλιστα έχει και πακέτα προσφορές με τεστ εγκυμοσύνης. Ρίξε μια ματιά στο site τους!

Ας ελπίσουμε πως αυτό το καλοκαίρι θα είναι τ τυχερός μας!

Μακάρι πραγματικά να βοηθήσουν αυτά τα τεστακια κ να μπαίνουμε μετά στο forum για να λέμε για τις εγκυμοσύνες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...