Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βιοχημικη εγκυμοσυνη


Recommended Posts

Καλησπερα κορίτσια είμαι καινούργια στο φόρουμ και δεν γνωρίζω και πολλά. Εχω να σας πω τόσες μέρες διαβάζω όσα γράφετε οι περισσότερες. Ειμαι κ εγώ απογοητευμένη... Πριν από 2 εβδομάδες περίπου βγήκε ένα τεστ αχνα θετικό πέταξα από τη χαρά μου. Περιμένα να να δω την καθυστέρηση... Ειχα τελικά.. Εκανα μια χοριακη βγήκε 240 δεν ήξερα ότι ήταν χαμηλή μου το επιβεβαιώσε ο γυναικολόγος. Την 6η εβδομάδα έκανα τον υπέρηχο ο οποίος δεν έδειξε την ύπαρξη σάκου ήταν απλά το ενδομητριο πρησμένο... Ο γιατρός μου είπε ότι δεν έχω ελπίδες και πως θα μοθ έρθει περίοδος. Ωστόσο σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης αυτής είχα καφέ υγρά και πόνους. Μέχρι σήμερα δεν μου έχει έρθει περίοδοςμ μου ζήτησε να κάνω την επόμενη μέρα κ άλλη χοριακη. Εκανα και η τιμή της ήταν 430. Με διαβεβαίωσε ότι είναι αυτό που πιστεύε.  Παρόλα αυτά δεν έχει βγάλει εκτός το εξωμήτριο.. Εχω τρελαθεί... Η ψυχολογία μου είναι στον πάτο και αισθάνομαι ότι δεν με κατάλαβαινει κανένας. Περιμένω να κάνει άλλη μια χοριακη μεθαύριο... Δεν αντέχω στο περίμενε... Βοήθεια... Κορίτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς είναι αρκετά συνηθισμένο και να έχεις μια βιοχημικη ή μια εξωμητριο κύηση. Με αυτές τις τιμές χοριακης όντως δεν υπάρχει περίπτωση να είναι φυσιολογική κύηση. Πρέπει να δείξεις κουράγιο τώρα και να ξαναδείτε αν είναι κάποιο εξωμητριο που χρειάζεται καθάρισμα αν δε σου έρθει άμεσα περίοδος. Η θετική σκέψη πάντα σε αυτή την περιπέτεια είναι ότι πέτυχες σύλληψη άρα η λογική λέει ότι θα ξαναμεινεις έγκυος σύντομα. Προσπαθούσατε καιρό; είναι απολύτως φυσιολογικό να νιώθεις έτσι τώρα, είναι μια πολύ δυσάρεστη εμπειρία. Πάρε το χρόνο σου να στεναχωρηθείς και ξαναμπές στην προσπάθεια να γίνεις μανούλα όταν θα νιώσεις καλύτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Δυστυχώς είναι αρκετά συνηθισμένο και να έχεις μια βιοχημικη ή μια εξωμητριο κύηση. Με αυτές τις τιμές χοριακης όντως δεν υπάρχει περίπτωση να είναι φυσιολογική κύηση. Πρέπει να δείξεις κουράγιο τώρα και να ξαναδείτε αν είναι κάποιο εξωμητριο που χρειάζεται καθάρισμα αν δε σου έρθει άμεσα περίοδος. Η θετική σκέψη πάντα σε αυτή την περιπέτεια είναι ότι πέτυχες σύλληψη άρα η λογική λέει ότι θα ξαναμεινεις έγκυος σύντομα. Προσπαθούσατε καιρό; είναι απολύτως φυσιολογικό να νιώθεις έτσι τώρα, είναι μια πολύ δυσάρεστη εμπειρία. Πάρε το χρόνο σου να στεναχωρηθείς και ξαναμπές στην προσπάθεια να γίνεις μανούλα όταν θα νιώσεις καλύτερα! 

Καλησπέρα και πάλι. Προσπαθησα να σου στείλω νωρίτερα αλλά δεν με άφηνε, δεν γνωρίζω τον λόγο. Ακόμα δεν έχω περιοδο. Εχω κατι καφέ υγρά σε καθημερινή βάση και πόνο.. Ο γυναικολόγος μου είπε ότι μάλλον έρχεται η περίοδος. Ειμαι τόσο πολύ αγχωμενη. Νιώθω ότι έχει φρενάρει η ζωή μου.. Δεν ξέρω πως να το εξηγησω.σου έχει συμβεί και εσένα;;; προσπαθούμε όχι πολύ καιρό η αλήθεια είναι. Σε ευχαριστώ που μου απάντησες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Τοbemother είπε:

Καλησπέρα και πάλι. Προσπαθησα να σου στείλω νωρίτερα αλλά δεν με άφηνε, δεν γνωρίζω τον λόγο. Ακόμα δεν έχω περιοδο. Εχω κατι καφέ υγρά σε καθημερινή βάση και πόνο.. Ο γυναικολόγος μου είπε ότι μάλλον έρχεται η περίοδος. Ειμαι τόσο πολύ αγχωμενη. Νιώθω ότι έχει φρενάρει η ζωή μου.. Δεν ξέρω πως να το εξηγησω.σου έχει συμβεί και εσένα;;; προσπαθούμε όχι πολύ καιρό η αλήθεια είναι. Σε ευχαριστώ που μου απάντησες

Δε μου έχει συμβεί προσωπικά αλλά ξέρω ότι είναι πολύ συνηθισμένο. Εγώ ήμουν πιο τυχερή και είμαι έγκυος τώρα στον 8ο χωρίς κάποια ατυχία. Περίμενε να δεις και την αυριανή σου χοριακη να δεις αν πέφτει και πόσο και θα σε καθοδηγήσει μετά. Το καλό με τις βιοχημικες είναι ότι δε χρειάζεται να περιμένεις καιρό μέχρι να ξαναπροσπαθησεις όπως σε μια παλινδρομη. Υπομονή προς το παρόν και μπορείς να συζητήσεις και μήπως κάνετε κάποιες εξετάσεις γονιμότητας να επιβεβαιώσετε ότι όλα καλά γιατί μπορεί να είναι κάτι πολύ απλό και να λύνεται εύκολα. Δε σε αφήνει να γράφεις πολλά μηνύματα γιατί είσαι νέο μέλος και θέλουν έγκριση πρώτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

Δε μου έχει συμβεί προσωπικά αλλά ξέρω ότι είναι πολύ συνηθισμένο. Εγώ ήμουν πιο τυχερή και είμαι έγκυος τώρα στον 8ο χωρίς κάποια ατυχία. Περίμενε να δεις και την αυριανή σου χοριακη να δεις αν πέφτει και πόσο και θα σε καθοδηγήσει μετά. Το καλό με τις βιοχημικες είναι ότι δε χρειάζεται να περιμένεις καιρό μέχρι να ξαναπροσπαθησεις όπως σε μια παλινδρομη. Υπομονή προς το παρόν και μπορείς να συζητήσεις και μήπως κάνετε κάποιες εξετάσεις γονιμότητας να επιβεβαιώσετε ότι όλα καλά γιατί μπορεί να είναι κάτι πολύ απλό και να λύνεται εύκολα. Δε σε αφήνει να γράφεις πολλά μηνύματα γιατί είσαι νέο μέλος και θέλουν έγκριση πρώτα. 

Σε ευχαριστώ που μου απαντάς. Μπράβο συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου εύχομαι να πάνε ολααα καλά και να έχεις στα χεράκια σου το αγγελούδι σου. Δεν ξέρω τι θα συμβεί έχω πολύ άγχος αύριο θα δείξει... Μου είπε ότι είναι βιοχημικη γιατί δεν είδε καθόλου σάκο.. Παρόλα αυτά δεν ξερω εάν με την βιοχημικη σου έρχεται περίοδος αμέσως... Θα τον ρωτήσω αύριο.. Γτ μόνο μαύρο αίμα έχω κάθε μέρα από λίγο.. Δεν ξέρω τι γίνεται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...