Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη και τροφική δηλητηρίαση.


Recommended Posts

Καλησπέρα! Ειμαι στον 8ο μήνα εγκυμοσύνης. Εχθές το βράδυ, λόγω του γεγονότος ότι έχω μαστόρους στο σπίτι, παραγγείλαμε να φάμε απ εξω σουβλάκια, από ένα καθαρό, κατ'αλλα, ταχυφαγείο που τρώμε χρόνια. Γενικά στην εγκυμοσύνη  έχω αποφύγει πολύ το πρόχειρο φαγητό απ έξω, αλλά εχθες ήταν αναγκαίο "κακό". Ωστόσο, μόλις κατανάλωσα το γεύμα μου, αμέσως με έπιασαν κοιλιακές κράμπες και έντονη διάρροια. Μέχρι και τώρα υποφέρω από κράμπες και ναυτίες. Το ίδιο και ο σύζυγος και ο αδερφός του. Να ανησυχήσω; Το έχει περάσει κάποια άλλη μανούλα στην εγκυμοσύνη της ; 

(Παρεμπιπτόντως, πριν λίγες μέρες ανάρρωσα από κοβιντ και από τότε τρέμω μην έρθει κάτι άλλο, όπως και ήρθε....)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Pop y είπε:

Καλησπέρα! Ειμαι στον 8ο μήνα εγκυμοσύνης. Εχθές το βράδυ, λόγω του γεγονότος ότι έχω μαστόρους στο σπίτι, παραγγείλαμε να φάμε απ εξω σουβλάκια, από ένα καθαρό, κατ'αλλα, ταχυφαγείο που τρώμε χρόνια. Γενικά στην εγκυμοσύνη  έχω αποφύγει πολύ το πρόχειρο φαγητό απ έξω, αλλά εχθες ήταν αναγκαίο "κακό". Ωστόσο, μόλις κατανάλωσα το γεύμα μου, αμέσως με έπιασαν κοιλιακές κράμπες και έντονη διάρροια. Μέχρι και τώρα υποφέρω από κράμπες και ναυτίες. Το ίδιο και ο σύζυγος και ο αδερφός του. Να ανησυχήσω; Το έχει περάσει κάποια άλλη μανούλα στην εγκυμοσύνη της ; 

(Παρεμπιπτόντως, πριν λίγες μέρες ανάρρωσα από κοβιντ και από τότε τρέμω μην έρθει κάτι άλλο, όπως και ήρθε....)...

Καλύτερα να πάρεις το γιατρό σου να τον συμβουλευτείς τι να κάνεις. Να μένεις ενυδατωμενη σίγουρα. Είχε πάθει και η ξαδελφη μου στον 8ο τροφική δηλητηρίαση και όλα πήγαν καλά, έχει ένα τέλειο αγοράκι τώρα. Αλλά μπορεί να θέλει να σου πει κάτι ο γιατρός σα συμβουλή /εξέταση /αγωγή κλπ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...