Μετάβαση σε περιεχόμενο

4 θετικα και μετά 1 αρνητικό και καθυστέρηση


Ele05

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια,ελπίζω αν το δείτε να απαντήσει κάποια αν γνωρίζει..
τον περασμένο μήνα στην περίοδο πήρα για 5 μέρες ορμονες σε χαπάκια και την ημέρα που θα έπρεπε να έχω ωορρηξία αλλά δεν έχω, έκανα ένεση ωορρηξιας.Την 21. Μέρα του κύκλου έκανα όχι ένα αλλά 3 τεστ και μου βγήκαν θετικά και μετά από δυο μέρες ακόμα ένα και πάλι θετικό.Την πρώτη μέρα καθυστέρησης,δηλαδή χθες έκανα ξανά ένα τεστ κι βγήκε αρνητικό.Και έχω ακόμα καθυστέρηση.Είμαι να σκάσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χοριακη θα σας λύσει τα πάντα. Τι ένεση έκανες; Επίσης δεν κατάλαβα έκανες ωορρηξία η όχι; Και αυτό με υπέρηχο το είδατε; και αν δεν κάντε τότε η ένεση Γτ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ele05 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,ελπίζω αν το δείτε να απαντήσει κάποια αν γνωρίζει..
τον περασμένο μήνα στην περίοδο πήρα για 5 μέρες ορμονες σε χαπάκια και την ημέρα που θα έπρεπε να έχω ωορρηξία αλλά δεν έχω, έκανα ένεση ωορρηξιας.Την 21. Μέρα του κύκλου έκανα όχι ένα αλλά 3 τεστ και μου βγήκαν θετικά και μετά από δυο μέρες ακόμα ένα και πάλι θετικό.Την πρώτη μέρα καθυστέρησης,δηλαδή χθες έκανα ξανά ένα τεστ κι βγήκε αρνητικό.Και έχω ακόμα καθυστέρηση.Είμαι να σκάσω..

Καλησπέρα! Υπάρχουν αρκετές εκδοχές γι αυτό που περιγράφεις. Η καλή περίπτωση είναι να πέτυχες απλά ένα κακό τεστ και να μην είναι πραγματικό το αρνητικό. Δεν ξαναέκανες μετά άλλο να το επιβεβαιώσεις; Μέχρι το αρνητικό έβλεπες να σκουραινει η γραμμή; Πότε έκανες ένεση; ήταν τη 14η μέρα πχ; Η 21η μέρα αν έκανες ένεση τη 14η να απελευθερωθει ωάριο και συνέλαβες μετά είναι κάπως νωρίς για να σου βγει θετικό. Αν η ένεση που έκανες ήταν οβιτρελ είναι πιθανό να επηρέαζε αυτή τα αποτελέσματα του τεστ. Για κάποιες μέρες μετά την ένεση μπορεί να παίρνεις θετικά τεστ λόγω αυτής. Επίσης, είναι αρκετά συχνές οι βιοχημικες κυήσεις γι αυτό τυπικά πρώτα πρέπει να περιμένουμε να έχουμε καθυστέρηση και μετά να κάνουμε τεστ (ούτε εγώ το έκανα αυτό, είναι πολύ δύσκολο να είσαι τόσο εγκρατής). Μπορεί να πήγε κάτι να γίνει και τελικά να μην προχώρησε. Καλύτερα να πας να κάνεις μια χοριακη εφόσον έχεις καθυστέρηση να επιβεβαιώσεις το αποτέλεσμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Μια χοριακη θα σας λύσει τα πάντα. Τι ένεση έκανες; Επίσης δεν κατάλαβα έκανες ωορρηξία η όχι; Και αυτό με υπέρηχο το είδατε; και αν δεν κάντε τότε η ένεση Γτ;

Ο γυναικολόγος μου είπε ότι δεν έχω ωορρηξία και ότι το είδε από υπέρηχο. Και γιαυτο όταν έφτασα την 14η μέρα μου έκανε την ένεση για πρόκληση ωορρηξίας.Κακώς αλλά δεν θυμάμαι την ονομασία της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια συγνώμη είμαι καινουρια και δεν έχω ιδέα που πρέπει να πατήσω για να απαντήσω. Ο γιατρός είδε από τον υπέρηχο ότι δεν έχω ωορρηξία και γιαυτο την 14η μέρα μου έκανε ένεση για πρόκληση ωορρηξίας και πραγματικα δεν θυμάμαι πως την λένε γιατί ζω στο εξωτερικό και τις λένε διαφορετικά.Πάντως μπορώ να πω με σιγουριά ότι είναι διαφορετικές ενέσεις από εκείνες που κάνουν για εξωσωματική.
10.5 έκανα την ένεση και 17.5 18.5 19.5 είχα θετικά τεστ και μάλιστα στις 19.5 έκανα εκείνο που σου λέει τις εβδομάδες και έγραφε 1-2 εβδομάδες στην οθόνη.Κατευθείαν πήγα στον γιατρό και μου είπε εφόσον έκανες τεστ είσαι έγκυος και τώρα θα περιμένουμε δυο εβδομάδες για να δούμε κάτι στον υπέρηχο.Και την Κυριακή , δηλαδή χθες είχα το αρνητικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ele05 είπε:

Κορίτσια συγνώμη είμαι καινουρια και δεν έχω ιδέα που πρέπει να πατήσω για να απαντήσω. Ο γιατρός είδε από τον υπέρηχο ότι δεν έχω ωορρηξία και γιαυτο την 14η μέρα μου έκανε ένεση για πρόκληση ωορρηξίας και πραγματικα δεν θυμάμαι πως την λένε γιατί ζω στο εξωτερικό και τις λένε διαφορετικά.Πάντως μπορώ να πω με σιγουριά ότι είναι διαφορετικές ενέσεις από εκείνες που κάνουν για εξωσωματική.
10.5 έκανα την ένεση και 17.5 18.5 19.5 είχα θετικά τεστ και μάλιστα στις 19.5 έκανα εκείνο που σου λέει τις εβδομάδες και έγραφε 1-2 εβδομάδες στην οθόνη.Κατευθείαν πήγα στον γιατρό και μου είπε εφόσον έκανες τεστ είσαι έγκυος και τώρα θα περιμένουμε δυο εβδομάδες για να δούμε κάτι στον υπέρηχο.Και την Κυριακή , δηλαδή χθες είχα το αρνητικό.

Κάποιες ενέσεις μπορεί να ανιχνεύονται ως 10 μέρες μετά σε τεστ εγκυμοσινης και να δείχνουν λάθος αποτέλεσμα τα τεστ μια χοριακη θα σας λύσει τα χέρια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ele05 είπε:

Κορίτσια συγνώμη είμαι καινουρια και δεν έχω ιδέα που πρέπει να πατήσω για να απαντήσω. Ο γιατρός είδε από τον υπέρηχο ότι δεν έχω ωορρηξία και γιαυτο την 14η μέρα μου έκανε ένεση για πρόκληση ωορρηξίας και πραγματικα δεν θυμάμαι πως την λένε γιατί ζω στο εξωτερικό και τις λένε διαφορετικά.Πάντως μπορώ να πω με σιγουριά ότι είναι διαφορετικές ενέσεις από εκείνες που κάνουν για εξωσωματική.
10.5 έκανα την ένεση και 17.5 18.5 19.5 είχα θετικά τεστ και μάλιστα στις 19.5 έκανα εκείνο που σου λέει τις εβδομάδες και έγραφε 1-2 εβδομάδες στην οθόνη.Κατευθείαν πήγα στον γιατρό και μου είπε εφόσον έκανες τεστ είσαι έγκυος και τώρα θα περιμένουμε δυο εβδομάδες για να δούμε κάτι στον υπέρηχο.Και την Κυριακή , δηλαδή χθες είχα το αρνητικό.

Επειδή είσαι νέο μέλος απλά αργούν οι απαντήσεις σου γιατί πρέπει να εγκριθούν. Αν δε σου έρθει περίοδος κάνε μια χοριακη να δεις τι γίνεται. Τα θετικά τεστ που έκανες ήταν λίγο νωρίς πάντως, 6-7 μέρες μετά την ένεση πότε έκανες ωορρηξια και έγινε σύλληψη, εμφύτευση και ανιχνεύτηκε κιόλας και ο γιατρός είπε με βεβαιότητα είσαι έγκυος. Μου κάνει εντύπωση. Συνήθως όταν είναι τόσο νωρίς είναι συγκρατημένοι και οι γιατροί για την έκβαση. Πάντως μπορεί αυτό το ένα τεστ το αρνητικό να είναι το λάθος και όλη η ταραχή σου τώρα να είναι χωρίς λόγο γι αυτό πήγαινε να κάνεις μια χοριακη που είναι λογικό να δείξει. Ειδικά αν είχες θετικό στις 17 τώρα θα πρέπει να είναι ικανοποιητική η χοριακη, όχι οριακή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπίζω να είναι έτσι.Πήγα ήδη χθες για χοριακη και σήμερα το απόγευμα θα πάρω αποτελέσματα.Ελπίζω να έχω αποτέλεσμα γιατί αρχίζω να απογοητεύομαι..Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας..❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/5/2022 at 12:19 ΜΜ, ο/η Ele05 είπε:

Ελπίζω να είναι έτσι.Πήγα ήδη χθες για χοριακη και σήμερα το απόγευμα θα πάρω αποτελέσματα.Ελπίζω να έχω αποτέλεσμα γιατί αρχίζω να απογοητεύομαι..Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας..❤️

Καλησπέρα διάβασα τα μηνύματα σου. Τελικά;;; τι έγινε;; βγήκε η χοριακη σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/5/2022 at 6:25 ΜΜ, ο/η Τοbemother είπε:

Καλησπέρα διάβασα τα μηνύματα σου. Τελικά;;; τι έγινε;; βγήκε η χοριακη σου; 

Ήταν αρνητική η χοριακη.Σήμερα στην 9η μέρα του κύκλου πήγα πάλι στον γιατρό και μου είπε ότι ήμουν έγκυος αλλά απέβαλα γιαυτο και είχα στην αρχή θετικα και μετά αρνητικά.Τον ρώτησα και για την ένεση τι είναι και είπε είναι pregnyl.Τώρα δοκιμάζουμε πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...