Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επώδυνες κινήσεις εμβρύου τον 8ο μήνα


Recommended Posts

Καλησπέρα. Διανύω τη 2η εβδομάδα του 8ου μήνα. Τις τελευταίες 2 εβδομάδες αισθάνομαι το μωράκι μου πολύ έντονα. Βέβαια, έντονες ήταν οι κινήσεις του καθ'όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Το θέμα είναι πως τις τελευταίες μέρες κινείται ακατάπαυστα και με πονάει. Δεν αναφέρομαι σε υπερβολικό πόνο, αλλά υπάρχει ενόχληση. Το νιώθει κάποια άλλη μανούλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Pop y είπε:

Καλησπέρα. Διανύω τη 2η εβδομάδα του 8ου μήνα. Τις τελευταίες 2 εβδομάδες αισθάνομαι το μωράκι μου πολύ έντονα. Βέβαια, έντονες ήταν οι κινήσεις του καθ'όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Το θέμα είναι πως τις τελευταίες μέρες κινείται ακατάπαυστα και με πονάει. Δεν αναφέρομαι σε υπερβολικό πόνο, αλλά υπάρχει ενόχληση. Το νιώθει κάποια άλλη μανούλα;

Γλυκιά μου κανε υπομονή. Να χαίρεσαι που κουνιέται και το νιώθεις. Και με το καλό να το πάρεις αγκαλιά! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Pop y είπε:

Καλησπέρα. Διανύω τη 2η εβδομάδα του 8ου μήνα. Τις τελευταίες 2 εβδομάδες αισθάνομαι το μωράκι μου πολύ έντονα. Βέβαια, έντονες ήταν οι κινήσεις του καθ'όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Το θέμα είναι πως τις τελευταίες μέρες κινείται ακατάπαυστα και με πονάει. Δεν αναφέρομαι σε υπερβολικό πόνο, αλλά υπάρχει ενόχληση. Το νιώθει κάποια άλλη μανούλα;

Κι εγώ είμαι 33η εβδομάδα και έχω πολύ έντονες κινήσεις σε όλη την εγκυμοσύνη. Τις τελευταίες εβδομάδες ειναι ακόμα πιο έντονες και με ξαφνιαζουν, κάποιες φορές με πονάνε κιόλας, δε με αφήνουν να κοιμηθώ ή να βολευτώ κλπ. Μου είπε ο γιατρός μια χαρά, θέλουμε να το νιώθουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...