Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

Κορίτσια τελικά δεν άντεξα έκανα κ άλλο εμετο, τηλεφώνησα στην δουλεια είπα δεν μπορώ να δουλέψω άλλο! Μου είπαν να κάτσω σήμερα το απόγευμα κ αύριο όλη μέρα…καλά κ έβγαλα το πρωινό αλήθεια…μάλλον γαστρεντερίτιδα έπαθα (θυμήθηκα μετά που μου έλεγε αυτή η φίλη μας που βγήκαμε την Κυριακή ότι είχε γαστρεντερίτιδα πριν 2 μερες) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Εγώ σήμερα είμαι χάλια. Με έπιασε ο ίλιγγος και είμαι τεζα. Τώρα συνηλθα λίγο με το χάπι που πήρα αλλά νιώθω κουρέλι. Με ατόνησε πολύ. Με έπιασε το βράδυ και ξύπνησα από την ζαλάδα και λιποθύμησα. Μου έδωσε δύο μέρες άδεια ο γιατρός να συνέλθω.

Περαστικά σου ❤️

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Αχ κορίτσια θα τα πω σε εσάς γιατί δε θέλω να τσακωθω με τον σύζυγο. Βγαίνω να πετάξω σκουπίδια και πέφτω πάνω στην πεθερά μου να ψωνίζει από κάτω ακριβώς από την πολυκατοικία φράουλες διότι έχει λαϊκή. Φωνάζει "καλά εσύ για έναν καφέ δε με καλείς σπίτι σου και κάνεις βόλτες στη γειτονιά;;;;"... Χαμογελάω λέω σκουπίδια βγήκα να πετάξω. Στο καπάκι μου λέει "έμαθα για την καμπύλη σακχάρου που έκανες από το γιο μου και βγήκε ψηλή, καλά να πάθεις αφού έκανες κατάχρηση στα γλυκά και μόνη σου το έλεγες... "... χαμογελάω πάλι λέγοντας μια απόλαυση είναι και τα γλυκά... Ειλικρινά έχει χοληστερίνη στο Θεό και σήμερα με αυτά που άκουσα πρώτη φορά σκέφτηκα "κακώς σε πάει στους γιατρούς ο γιος σου"... Ε μα είμαι υπερβολική; 

Επρεπε να της πεις πρόσεχε μην δαγκώσεις την γλώσσα σου και σε τρέχουμε στα επείγοντα γιατί έπαθες δηλητηρίαση.. έλεος.. τι άνθρωπος είναι 🤬🤬🤬🤬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια τελικά δεν άντεξα έκανα κ άλλο εμετο, τηλεφώνησα στην δουλεια είπα δεν μπορώ να δουλέψω άλλο! Μου είπαν να κάτσω σήμερα το απόγευμα κ αύριο όλη μέρα…καλά κ έβγαλα το πρωινό αλήθεια…μάλλον γαστρεντερίτιδα έπαθα (θυμήθηκα μετά που μου έλεγε αυτή η φίλη μας που βγήκαμε την Κυριακή ότι είχε γαστρεντερίτιδα πριν 2 μερες) 

Ωχχχχ πρόσεχε... στον μεγάλο μου μέχρι τον 6ον κάθε μήνα ειμουν άρρωστη.. 3 φορές με γαστρεντεριτιδα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Ωχχχχ πρόσεχε... στον μεγάλο μου μέχρι τον 6ον κάθε μήνα ειμουν άρρωστη.. 3 φορές με γαστρεντεριτιδα.. 

φοβαμαι μη πάθω αφυδάτωση δεν μπορώ να πιω καθόλου νερό…η γιατρος μ είπε να πάρω 7up να την αφήσω ανοικτή να βγει το αέριο κ να προσπαθω να πινω γουλιά γουλιά…στην εγκυμοσύνη το στομάχι είναι πιο ευαίσθητο κανεις πιο πολλούς εμετούς…διάρροια δεν ξανά είχα…άσε αύριο θα μιλήσω με την γιατρο ξανά για να μου δώσει κ την άδεια! Ελπίζω να περάσει…ειδικά ο εμετός! Μέχρι κ το σκέτο ρύζι το έκανα εμετο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσι μου ήθελα από χτες να σου γράψω, να πάτε και σε άλλον γιατρό να ρωτήσετε για την επέμβαση που σκέφτεστε. Εγώ πήγαινα σε τρεις συνολικά πάντα για χειρουργεία να ρωτήσω. Αν δύο στους τρεις προτείνουν επέμβαση να την κάνετε. 

Κοριτσι μου ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες και τη στηριξη!!!!! ειστε ολα τα κοριτσια μια και μια!!!!! 

εστειλα μαιλ στον ειδικο υπογονιμοτητας που ειχαμε επισκεφθει και μου απαντησε πριν λιγο. μας ειπε οτι το σπερμοδιαγραμμα ειναι τελειο αλλα δεν του αρεσει το dfi και να κανει θεραπεια ο αντρας μου. δεν επεκταθηκε περισσοτερο και θελω να τον παρω τηλ το βραδυ. (για επεμβαση κιρσοκηλης δεν ειπε κατι αλλα αυτα ειναι θεματα ουρολογου... λογικο να μην πει κατι...)

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Χαρα μου αν μπορω να βοηθησω με καποιο τροπο,περιμένω νέα από Λυμπερόπουλο❤️

κοριτσι μου γλυκο εσυ!!!! αν θες θα μου στειλεις το κοστος και το γιατρο που κανατε την επεμβαση κιρσοκηλης;; και αν μεινατε ευχαριστημενοι απο αυτον... γτ μιλησε ο αντρας μου με τον ασβεστη και του ειπε να υπολογισει με αναισθησιολογους κλπ 2000€. 😲😲😲 ρε κοριτσια μηπως να αφησω το γαμο και να πιασω τις βιταμινες και τα χειρουργεια;;; και στο τελος με βλεπω να πηγαινω με εξωσωματικη....

κι πάλι ευχαριστω πολυ!!!!!❤️❤️

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Antonia2 εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! Να μας πεις τα νέα σου 

ευχαριστω μαρινα μου!!!!!❤️❤️ προσευχομαι στην Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου να κανει το θαυμα της και σ εμας!!!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

φοβαμαι μη πάθω αφυδάτωση δεν μπορώ να πιω καθόλου νερό…η γιατρος μ είπε να πάρω 7up να την αφήσω ανοικτή να βγει το αέριο κ να προσπαθω να πινω γουλιά γουλιά…στην εγκυμοσύνη το στομάχι είναι πιο ευαίσθητο κανεις πιο πολλούς εμετούς…διάρροια δεν ξανά είχα…άσε αύριο θα μιλήσω με την γιατρο ξανά για να μου δώσει κ την άδεια! Ελπίζω να περάσει…ειδικά ο εμετός! Μέχρι κ το σκέτο ρύζι το έκανα εμετο 

αχ ραφαελα μου περαστικα.... ευχομαι συντομα να γινεις καλα και να περασει αυτη η παλιαρρωστεια! Σιδερενια και συντομα!!!!!! 🙏🙏❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123 περαστικά κορίτσι μου. Ρωτά τον γιατρό σου αν μπορείς να πάρεις κανένα primperan να σταματήσουν οι πολλοί εμετοί. 

@Antonia2 τα antivom δεν με πιάνουν. Vertigo vomex μόνο με πιάνει, είχα ένα το ήπια. Παρήγγειλα από το φαρμακείο αλλά θα τα έχει το βραδάκι γιατί τα βρήκε με χίλια ζόρια.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πως είστε ;;;; Να σας ρωτήσω κάτι … νομίζω την ναντια διάβασα κάποια στιγμή που μπορεί  να γνωρίζει η οποια ξέρει ας μ απαντήσει ! Πως μπορώ να αποκτήσω το μήλο και την Αγία ζώνη της Αγίας ειρήνης της Χρυσοβαλάντου;;;; Μενω Αγγλία και θα κατέβω το καλοκαίρι αλλά μενω μακριά από την Αθήνα … δεν ξέρω πως μπορώ να τα βρω … είναι η τελευταία μου ελπίδα πριν ξεκινησω να ψάχνω για εξωσωματική …. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

 

@Raf123 περαστικά κορίτσι μου. Ρωτά τον γιατρό σου αν μπορείς να πάρεις κανένα primperan να σταματήσουν οι πολλοί εμετοί. 

 

Η προσωπικός μου γιατρος είπε να μην πάρω λόγο εγκυμοσύνης αλλά αν δεν υποχωρήσουν μου είπε να της τηλεφωνήσω να το γράψει…έστειλα μήνυμα κ στην γυναικολόγο γιατί με γαστρεντερίτιδα δεν μπορώ να πάω κ να τους κολλήσω όλους να μου πει κ αυτή μήπως μπορώ να το πάρω…ουφ τώρα θα πάω ξανά τη Δευτέρα 23/5 απόγευμα :( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια τελικά δεν άντεξα έκανα κ άλλο εμετο, τηλεφώνησα στην δουλεια είπα δεν μπορώ να δουλέψω άλλο! Μου είπαν να κάτσω σήμερα το απόγευμα κ αύριο όλη μέρα…καλά κ έβγαλα το πρωινό αλήθεια…μάλλον γαστρεντερίτιδα έπαθα (θυμήθηκα μετά που μου έλεγε αυτή η φίλη μας που βγήκαμε την Κυριακή ότι είχε γαστρεντερίτιδα πριν 2 μερες) 

Καλά τώρα συγνώμη και αυτή η φίλη σου με γαστρεντεριτιδα 2 μέρες πριν βγήκε μαζί σας βόλτα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλά τώρα συγνώμη και αυτή η φίλη σου με γαστρεντεριτιδα 2 μέρες πριν βγήκε μαζί σας βόλτα;;

Μας το είπε αφού κάτσαμε στο καφέ και αφού πήραμε κ ποτό…ο άντρας μ δε κόλλησε αλλά εγώ τώρα με την εγκυμοσύνη το ανοσοποιητικό μου είναι πιο κάτω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια τελικά δεν άντεξα έκανα κ άλλο εμετο, τηλεφώνησα στην δουλεια είπα δεν μπορώ να δουλέψω άλλο! Μου είπαν να κάτσω σήμερα το απόγευμα κ αύριο όλη μέρα…καλά κ έβγαλα το πρωινό αλήθεια…μάλλον γαστρεντερίτιδα έπαθα (θυμήθηκα μετά που μου έλεγε αυτή η φίλη μας που βγήκαμε την Κυριακή ότι είχε γαστρεντερίτιδα πριν 2 μερες) 

Ποπο ταλαιπωρια.... Πολλα περαστικα κοριτσι μου...... Θα περασεις λιγο δυσκολα ακολουθησε οδηγιες γιατρο σου με νερο σιγα σιγα και οτι αλλο μπορεις πχ φρυγανιες κλπ.... Υπομονη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μας το είπε αφού κάτσαμε στο καφέ και αφού πήραμε κ ποτό…ο άντρας μ δε κόλλησε αλλά εγώ τώρα με την εγκυμοσύνη το ανοσοποιητικό μου είναι πιο κάτω 

Δεν θα σχολιάσω άλλο γιατί θα γίνω κακία και είναι και φίλη σου πάλι καλά που δεν κόλλησε και ο άντρας σου να τρέχετε και να μην φτάνετε μέσα στο σπιτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήρα τηλέφωνο στο 14884 να κλείσω ραντεβού με ορθοπεδικο για να μου γράψει καμία άδεια γιατί η λογιστρια στη δουλειά δέχεται μόνο τις άδειες ασθένειας από γιατρό του εοπυ (όχι συμβεβλημενους) η επόμενη διαθέσιμη ημερομηνία μου είπαν είναι στις 10/06...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια πήρα τηλέφωνο στο 14884 να κλείσω ραντεβού με ορθοπεδικο για να μου γράψει καμία άδεια γιατί η λογιστρια στη δουλειά δέχεται μόνο τις άδειες ασθένειας από γιατρό του εοπυ (όχι συμβεβλημενους) η επόμενη διαθέσιμη ημερομηνία μου είπαν είναι στις 10/06...

Δες στο ΕΟΠΥΥ της περιοχής σου αν μπορούν να σε δουν σαν επείγον. Επίσης πες στην λογίστρια να σου τεκμηριώσει για ποιο λόγο δεν δέχεται από συμβεβλημένο γιατρό. 

Άλλη λύση είναι να πας σε νοσοκομειο να σου δώσουν άδεια. Αν είσαι Αθήνα μπορείς να πας στο ΚΑΤ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

φοβαμαι μη πάθω αφυδάτωση δεν μπορώ να πιω καθόλου νερό…η γιατρος μ είπε να πάρω 7up να την αφήσω ανοικτή να βγει το αέριο κ να προσπαθω να πινω γουλιά γουλιά…στην εγκυμοσύνη το στομάχι είναι πιο ευαίσθητο κανεις πιο πολλούς εμετούς…διάρροια δεν ξανά είχα…άσε αύριο θα μιλήσω με την γιατρο ξανά για να μου δώσει κ την άδεια! Ελπίζω να περάσει…ειδικά ο εμετός! Μέχρι κ το σκέτο ρύζι το έκανα εμετο 

Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις πολλά.. φάρμακα μπορείς να πιεις μόνο όσα είναι συμβατά και αυτά θα τσ ψάχνεις στο e-lactancia.. βάζεις το όνομα του φαρμάκου και σου βγάζει πόσο ρίσκο ειναι

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η SUNY είπε:

Κορίτσια μου πως είστε ;;;; Να σας ρωτήσω κάτι … νομίζω την ναντια διάβασα κάποια στιγμή που μπορεί  να γνωρίζει η οποια ξέρει ας μ απαντήσει ! Πως μπορώ να αποκτήσω το μήλο και την Αγία ζώνη της Αγίας ειρήνης της Χρυσοβαλάντου;;;; Μενω Αγγλία και θα κατέβω το καλοκαίρι αλλά μενω μακριά από την Αθήνα … δεν ξέρω πως μπορώ να τα βρω … είναι η τελευταία μου ελπίδα πριν ξεκινησω να ψάχνω για εξωσωματική …. 

Να στείλεις γράμμα στο μοναστήρι της αγιας ειρήνης Χρυσοβαλάντου και να ζητήσεις να σου στείλουν μήλο και λαδακι.. σου βάζω την διεύθυνση νομίζω κάπου έχω κσι το τηλ του μοναστηριου

Καλύτερα στείλε το συστημένο 

Screenshot_20220507-212634_Facebook.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Τελικά κορίτσια μου είπε προβιοτικό κ αυτά τα χαπάκια τα Primperan…θα μου τα φέρει ο άντρας μου σε λίγο που θα σχολάσει 

Πριμπεραν έπινα και εγώ..  βασικά εμένα μου τα έβαζε ενέσιμα γιατί δεν σταματούσε με τίποτα ο εμετος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η SUNY είπε:

Κορίτσια μου πως είστε ;;;; Να σας ρωτήσω κάτι … νομίζω την ναντια διάβασα κάποια στιγμή που μπορεί  να γνωρίζει η οποια ξέρει ας μ απαντήσει ! Πως μπορώ να αποκτήσω το μήλο και την Αγία ζώνη της Αγίας ειρήνης της Χρυσοβαλάντου;;;; Μενω Αγγλία και θα κατέβω το καλοκαίρι αλλά μενω μακριά από την Αθήνα … δεν ξέρω πως μπορώ να τα βρω … είναι η τελευταία μου ελπίδα πριν ξεκινησω να ψάχνω για εξωσωματική …. 

Να έχεις πίστη και να προσεύχεσαι.. σε μένα έκανε το θαύμα τής η Αγία Ειρήνη 

Screenshot_20220414-211803_Facebook.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Δες στο ΕΟΠΥΥ της περιοχής σου αν μπορούν να σε δουν σαν επείγον. Επίσης πες στην λογίστρια να σου τεκμηριώσει για ποιο λόγο δεν δέχεται από συμβεβλημένο γιατρό. 

Άλλη λύση είναι να πας σε νοσοκομειο να σου δώσουν άδεια. Αν είσαι Αθήνα μπορείς να πας στο ΚΑΤ 

Στον εοπυ της περιοχής πήρα αλλά δεν υπάρχει τιποτα... Όσο για την λογιστρια χρόνια προσπαθούμε όλοι μας να καταλάβουμε γιατί δεν την δέχεται αλλά άκρη δεν βγάζουμε... Από Αθήνα είμαι.. Έχεις πάει ποτέ στο ΚΑΤ;; Γιατί εγώ την τελευταία φορά που πήγα προ κοβιντ περίμενα πανω από 5ωρες... Ευχαριστώ πολύ αλλά δεν θα πάρω προτιμώ να μου κόψουν μέρες από την καλοκαιρινη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Μας το είπε αφού κάτσαμε στο καφέ και αφού πήραμε κ ποτό…ο άντρας μ δε κόλλησε αλλά εγώ τώρα με την εγκυμοσύνη το ανοσοποιητικό μου είναι πιο κάτω 

Τραγικό τραγικό τι να πω ρε γαμωτο αναισθησία πραγματικά.

 

Ωραια φίλη μπράβο της!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια πήρα τηλέφωνο στο 14884 να κλείσω ραντεβού με ορθοπεδικο για να μου γράψει καμία άδεια γιατί η λογιστρια στη δουλειά δέχεται μόνο τις άδειες ασθένειας από γιατρό του εοπυ (όχι συμβεβλημενους) η επόμενη διαθέσιμη ημερομηνία μου είπαν είναι στις 10/06...

Περαστικά σου κοπέλα μου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Στον εοπυ της περιοχής πήρα αλλά δεν υπάρχει τιποτα... Όσο για την λογιστρια χρόνια προσπαθούμε όλοι μας να καταλάβουμε γιατί δεν την δέχεται αλλά άκρη δεν βγάζουμε... Από Αθήνα είμαι.. Έχεις πάει ποτέ στο ΚΑΤ;; Γιατί εγώ την τελευταία φορά που πήγα προ κοβιντ περίμενα πανω από 5ωρες... Ευχαριστώ πολύ αλλά δεν θα πάρω προτιμώ να μου κόψουν μέρες από την καλοκαιρινη

Πήγα τον Φεβρουάριο δύο φορές. Την μια πήγα πρωί και σε 1 ώρα το πολύ 1,30 είχα ξεμπερδεψει. Φαντάσου ακτίνα και γυψοναρθηκα όλα μαζί μέσα σε αυτή την ώρα. Και άλλη μια πήγα βράδυ αργά και σε 10 λεπτά είχα τελειώσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Στον εοπυ της περιοχής πήρα αλλά δεν υπάρχει τιποτα... Όσο για την λογιστρια χρόνια προσπαθούμε όλοι μας να καταλάβουμε γιατί δεν την δέχεται αλλά άκρη δεν βγάζουμε... Από Αθήνα είμαι.. Έχεις πάει ποτέ στο ΚΑΤ;; Γιατί εγώ την τελευταία φορά που πήγα προ κοβιντ περίμενα πανω από 5ωρες... Ευχαριστώ πολύ αλλά δεν θα πάρω προτιμώ να μου κόψουν μέρες από την καλοκαιρινη

Έχω πάει στο κατ προ κοβιντ και δεν περίμενα τόσο.. πέρασα σχετικά γρήγορα.. δηλαδή μέσα σε 1.5 ώρα είχα περάσει κι από τα ταμεία κι από τον γιατρό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...