Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Δεκεμβρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 20 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ κορίτσι μου τη πρώτη φορά π κόλλησα οπως κ τώρα δεν ξέρω από που κόλλησα! Και είμαι 100% σίγουρη είναι από τη δουλεια! Δουλεύω σε ιατρεία νοσοκομεία κλινικές όποτε η δουλεια μου έχει μεγάλο ρίσκο! Η πρώτη φορά μαρεσε έκατσα ξεκουράστηκα έκανα πολλες δουλειες στο σπίτι είχα μόνο πονόλαιμο μιας ημέρας την ημέρα π έκανα τεστ! Ομως ήμουν θετική 15 μερες εκει είπα κάπου ώπα φτάνει οκ ξεκουράστηκα ήταν ωραία η απομόνωση αλλά φτάνει! Κ μόνο για την καραντίνα δεν ήθελα να το ξανά περάσω! Και πάλι με τον ίδιο τρόπο οπως την άλλη φορά πόνος στο λαιμό κάνω τεστ θετικό, χωρις κανένα άλλο συμπτώμα πάλι!  Πάλι όλοι στο περίγυρο αρνητικοί, άρα δε μπορώ να σκεφτώ αλλά μέρη εκτός από το χώρο εργασίας π στην αναμονή μπορεί να καθομαι δίπλα από ένα θετικό να αγγίξουμε το ίδιο πόμολο ή να μη φοράει καλά τη μάσκα του! Μπορώ να σου πω ταλαιπωρήθηκα πιο πολύ όταν κόλλησα γαστρεντερίτιδα παρά από κοβιντ! Αυτό που με νοιάζει πιο πολύ είναι να μη κολλήσω ξανά όταν είναι να γεννήσω γιατί τότε δεν γεννάς στον γιατρο σου αλλά σε δημόσιο νοσοκομείο π δεν θέλω καθόλου να το περάσω αυτό!!! 

Κι εμενα αυτος ειναι ο φοβος μου πριν γεννησω... γιατι εχω και τον μικρο που μαλλον κανενα μηνα  πριν θα πρεπει να τον σταματησω απο το σχολειο μην μου φερει απο εκει covid.. και τωρα πριν φυγουμε για διακοπες οριακα τη γλιτωσαμε γιατι ερχοντουσαν το ενα κρουσμα μετα το αλλο στο σχολειο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 451
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Loucoutika είπε:

Κι εμενα αυτος ειναι ο φοβος μου πριν γεννησω... γιατι εχω και τον μικρο που μαλλον κανενα μηνα  πριν θα πρεπει να τον σταματησω απο το σχολειο μην μου φερει απο εκει covid.. και τωρα πριν φυγουμε για διακοπες οριακα τη γλιτωσαμε γιατι ερχοντουσαν το ενα κρουσμα μετα το αλλο στο σχολειο..

Και θα πρεπει δλδ εγκυος να δουλευεις μεχρι τον 9ο σχεδον και να εισαι σε ιατρικο χωρο που ειναι τοσο επικινδυνο? Τουλαχιστον εδω σταματαμε στον 7ο οποτε υπαρχει χρονος για την εγκυο και να προφυλαχθει και να προετοιμαστει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/7/2022 at 8:18 ΠΜ, ο/η Loucoutika είπε:

Και θα πρεπει δλδ εγκυος να δουλευεις μεχρι τον 9ο σχεδον και να εισαι σε ιατρικο χωρο που ειναι τοσο επικινδυνο? Τουλαχιστον εδω σταματαμε στον 7ο οποτε υπαρχει χρονος για την εγκυο και να προφυλαχθει και να προετοιμαστει

Δυστυχως έτσι είναι η νομοθεσία και αναγκάζονται οι περισσότερες να γράφουν ψεύτικες αναρρωτικές…για να κερδίζουν και τις 2 εβδομάδες μετά με το μωρό τους! Εμένα βασικά με βόλευε να γεννήσω Σεπτέμβρη γιατί καθόμαστε όλον τον Αύγουστο αλλά δυστυχως αυτά τα πράγματα κ να τα προγραμματίσεις δεν έρχονται οπως τα θες πάντα! Εμεις 1.5 χρόνο προσπαθούσαμε κ δε με ένοιαζε όποτε ερχόταν…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!

Πρώτη φορά γράφω στο φόρουμ, εάν και το διαβάζω τα τελευταία δυο χρόνια. 😀Περιμένω και εγώ το πρώτο μου παιδάκι με ΠΗΤ 31 Δεκεμβρίου! Πρωτοχρονιάτικο, χαχαχ! Σήμερα έκλεισα τις 18 εβδομάδες ακριβώς και ο μικρός μου έδωσε την πρώτη του κλοτσιτσα καθώς έτρωγα με πάθος ένα κομμάτι σοκολάτας😋😋

Στην αρχή νομιζα ότι είναι ιδέα μου η ότι προκειται για γουργουρητό αλλά μετά είδα την κοιλιά μου να κινείται! Απίστευτο συναίσθημα! 
 

Ευχομαι τα καλύτερα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες, μια υγιή εγκυμοσύνη και εύκολο τοκετό!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό μήνα!!! 
 

να σας ρωτήσω αρχίσατε τις αγορές;;

Γειά σας κορίτσια! Καλό μήνα!

Εμείς σήμερα ξεκινήσαμε την προετοιμασία του δωματίου. Έχουμε άδειασμα και μετά βάψιμο. Την επόμενη εβδομάδα έχουμε τη Β' επιπέδου και ξεκινάμε τα ψώνια. Εχω ήδη κάνει έρευνα και ξέρω τα περισσότερα που θα πάρουμε, αλλά θέλουμε να τα δούμε και από κοντά. Είναι ευκαιρία τώρα με τις καλοκαιρινές εκπτώσεις, ειδικά για τα πιο ακριβά πράγματα. Περιμένουμε και διδυμάκια οπότε τα έξοδα θα είναι διπλάσια. Νομίζω πως μια χαρά περίοδος είναι να αρχίσεις σιγά σιγά. Εγώ χθες δεν κρατήθηκα και τους πήρα πετσέτες μπάνιου με κουκούλα ζωάκι 😍 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Γειά σας κορίτσια! Καλό μήνα!

Εμείς σήμερα ξεκινήσαμε την προετοιμασία του δωματίου. Έχουμε άδειασμα και μετά βάψιμο. Την επόμενη εβδομάδα έχουμε τη Β' επιπέδου και ξεκινάμε τα ψώνια. Εχω ήδη κάνει έρευνα και ξέρω τα περισσότερα που θα πάρουμε, αλλά θέλουμε να τα δούμε και από κοντά. Είναι ευκαιρία τώρα με τις καλοκαιρινές εκπτώσεις, ειδικά για τα πιο ακριβά πράγματα. Περιμένουμε και διδυμάκια οπότε τα έξοδα θα είναι διπλάσια. Νομίζω πως μια χαρά περίοδος είναι να αρχίσεις σιγά σιγά. Εγώ χθες δεν κρατήθηκα και τους πήρα πετσέτες μπάνιου με κουκούλα ζωάκι 😍 

Έχω κ εγώ την άλλη εβδομάδα την Β επιπέδου κ λεω αυτό το ΣΚ να πάω να δω γιατί οντως με τις εκπτώσεις συμφέρει ειδικά εσας π είναι κ δίδυμα! Είδα κ εγώ αυτά π θέλω και θα πάω να τα δω από κοντά!! Εμένα μου έφεραν 2 πετσέτες μπάνιου δώρο μπουρνούζια μπορεί να πάρω άλλο ένα θα δω…

εμας το σπίτι μας χτίζεται πιστεύουμε μέχρι τον Νοέμβρη θα είναι έτοιμο για παράδοση! Βρήκα κ μια ταπετσαρία τοίχου που θέλω να βάλω στο δωμάτιο κ όταν μπουν με το καλό τα κεραμικά τον Σεπτέμβρη θα μετρήσω ακριβώς τον τοίχο για να το παραγγείλω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/8/2022 at 11:18 ΠΜ, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό μήνα!!! 
 

να σας ρωτήσω αρχίσατε τις αγορές;;

Καλημερα και καλο μηνα!! Εγω δεν εχω ψωνισει κατι ακομα αν και τα επιπλα ολα αυτα που ειναι ακριβα τα εχω απο τον γιο μου. Ρουχαλακια κλπ θα παρω αργοτερα γιατι ετσι κι αλλιως την περιμενουμε χειμωνα την μπεμπα! 

Πως ειστε γενικα? Εγω τωρα την ακουω συνεχεια οποτε ειμαι ξαπλωμενη. Στις 17 Αυγουστου παω για Β επιπεδου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε; Εμείς χθες είχαμε τη β επιπέδου. Όλα πάνε πολύ καλά και είμαστε σίγουροι πως έχουμε αγοράκι και κοριτσάκι 😍. Χαρήκαμε πάρα πολύ που τα είδαμε τόση ώρα και βγάλαμε και φωτογραφίες τα μουτράκια τους 🥰 Εντωμεταξύ έχω τρελαθεί στα ψώνια 🤣 Μεγάλη η λίστα με όσα χρειαζόμαστε όσοι γινόμαστε 1η φορά γονείς. Ρουχαλάκια τους παίρνω από τώρα 0-1 και κάποια 1-3 μηνών. Πήρα διάφορα στιλ σε φορμάκια για να δω τι θα μας βολέψει περισσότερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γύρισα από τον υπέρηχο!! Όλα καλά το μωράκι μου πολύ καλό άτακτο πολύ 👶👶🤪🤪 μας ταλαιπώρησε πάλι μιάμιση ώρα αλλά μας έκανε την χάρη να τα δει η γιατρος όλα!! Κορίτσια έχω φωτό που κάνει γιόγκα 🤪🤪🤪! Ξαπλώνει με τα πόδια πάνω χαχα!!! Όλα καλά ευτυχως με τις μετρήσεις! Κ η ασπιρίνη έκανε την δουλεια της μ είπε να την συνεχίσω εννοείται! 357γρ ο γλυκούλης μου κ αν συνεχίσει έτσι μου είπε θα γεννηθεί κάπου στα 3 κάτι κιλά!!! Χαχαχα πως θα το βγάλω της λεω τόσο 🤣🤣🤣🤣 

με μέτρησε κ κολπικά τον τράχηλο μου κ το πλακούντα την αιμάτωση όλα καλά και εδώ ο τράχηλος 36! Κ τα ποσοστά προεκλαμψία και αυτό με το βάρος έχουν αλλάξει έγιναν πιο καλά!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Εμείς χθες είχαμε τη β επιπέδου. Όλα πάνε πολύ καλά και είμαστε σίγουροι πως έχουμε αγοράκι και κοριτσάκι 😍. Χαρήκαμε πάρα πολύ που τα είδαμε τόση ώρα και βγάλαμε και φωτογραφίες τα μουτράκια τους 🥰 Εντωμεταξύ έχω τρελαθεί στα ψώνια 🤣 Μεγάλη η λίστα με όσα χρειαζόμαστε όσοι γινόμαστε 1η φορά γονείς. Ρουχαλάκια τους παίρνω από τώρα 0-1 και κάποια 1-3 μηνών. Πήρα διάφορα στιλ σε φορμάκια για να δω τι θα μας βολέψει περισσότερο. 

Τέλεια!!! Κ εγώ το ίδιο έχω τρελλαθει το ίδιο κ η πεθερά μου που μου έφερε πολλά από το ταξίδι που πήγε 😅😅😅 κ εγώ πήρα 0-1 κ 1-3 πήρα κ 3-6 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Τέλεια!!! Κ εγώ το ίδιο έχω τρελλαθει το ίδιο κ η πεθερά μου που μου έφερε πολλά από το ταξίδι που πήγε 😅😅😅 κ εγώ πήρα 0-1 κ 1-3 πήρα κ 3-6 

Τέλεια μπράβο!! Κι εγω ανυπομονώ να πάω για την Β επιπέδου την ερχομενη Τετάρτη!! Προς το παρον η κοιλια μου εχει μεγαλωσει πολυ και ακούω την μικρή συνέχεια που κλωτσάει!!😍😍

στις On 1/8/2022 at 11:18 ΠΜ, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό μήνα!!! 
 

να σας ρωτήσω αρχίσατε τις αγορές;;

Καλημερα και καλο μηνα!! Εγω δεν εχω ψωνισει κατι ακομα αν και τα επιπλα ολα αυτα που ειναι ακριβα τα εχω απο τον γιο μου. Ρουχαλακια κλπ θα παρω αργοτερα γιατι ετσι κι αλλιως την περιμενουμε χειμωνα την μπεμπα! 

Πως ειστε γενικα? Εγω τωρα την ακουω συνεχεια οποτε ειμαι ξαπλωμενη. Στις 17 Αυγουστου παω για Β επιπεδου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/8/2022 at 9:19 ΠΜ, ο/η Loucoutika είπε:

Τέλεια μπράβο!! Κι εγω ανυπομονώ να πάω για την Β επιπέδου την ερχομενη Τετάρτη!! Προς το παρον η κοιλια μου εχει μεγαλωσει πολυ και ακούω την μικρή συνέχεια που κλωτσάει!!😍😍

Καλημερα και καλο μηνα!! Εγω δεν εχω ψωνισει κατι ακομα αν και τα επιπλα ολα αυτα που ειναι ακριβα τα εχω απο τον γιο μου. Ρουχαλακια κλπ θα παρω αργοτερα γιατι ετσι κι αλλιως την περιμενουμε χειμωνα την μπεμπα! 

Πως ειστε γενικα? Εγω τωρα την ακουω συνεχεια οποτε ειμαι ξαπλωμενη. Στις 17 Αυγουστου παω για Β επιπεδου!

Καλή επιτυχία!! Θα περιμένουμε τα νέα σας!! Την νιωθεις μόνο ξαπλωμένη ή κ όταν κάθεσαι; Εγώ προς το παρόν μόνο όταν είμαι ξαπλωμένη το νιώθω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας πονάει κ εσας η μέση σας; Ξυπνάω το πρωί κ ήταν λες κ κοιμόμουν σε σανίδι! Δεν βολεύομαι καθόλου στον ύπνο! Σκέφτομαι να πάρω αυτό το μαξιλάρι το μακρύ! Το έχει κάποια; Οντως βολεύει; Κ μια φίλη μου μου είπε να το πάρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Σας πονάει κ εσας η μέση σας; Ξυπνάω το πρωί κ ήταν λες κ κοιμόμουν σε σανίδι! Δεν βολεύομαι καθόλου στον ύπνο! Σκέφτομαι να πάρω αυτό το μαξιλάρι το μακρύ! Το έχει κάποια; Οντως βολεύει; Κ μια φίλη μου μου είπε να το πάρω

Εγώ είχα ευαισθησία με τη μέση από πριν. Οπότε τωρα κοιμάμαι μόνο στο πλάι και βάζω 2 μαξιλάρια παράλληλα με εμένα (σαν το μακρύ που λες δηλαδή). Το δεύτερο μαξιλάρι ανάμεσα στα γόνατα. Δοκίμασε το. Μόνο έτσι μπορώ να κοιμηθώ. Επίσης πάω κολυμβητήριο καθημερινά και πραγματικά με βοηθάει πάρα πολύ. Δεν νιώθω κανένα πόνο μετά. Ενώ το σκ που είναι κλειστό και δεν πάω με πονάει μέση και πλάτη. 

Τα μωράκια πλέον τα νιώθω συνέχεια. Πολλές φορές με ξυπνάνε και το βράδυ που ξεσαλώνουν χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Εγώ είχα ευαισθησία με τη μέση από πριν. Οπότε τωρα κοιμάμαι μόνο στο πλάι και βάζω 2 μαξιλάρια παράλληλα με εμένα (σαν το μακρύ που λες δηλαδή). Το δεύτερο μαξιλάρι ανάμεσα στα γόνατα. Δοκίμασε το. Μόνο έτσι μπορώ να κοιμηθώ. Επίσης πάω κολυμβητήριο καθημερινά και πραγματικά με βοηθάει πάρα πολύ. Δεν νιώθω κανένα πόνο μετά. Ενώ το σκ που είναι κλειστό και δεν πάω με πονάει μέση και πλάτη. 

Τα μωράκια πλέον τα νιώθω συνέχεια. Πολλές φορές με ξυπνάνε και το βράδυ που ξεσαλώνουν χαχα

Θα το δοκιμάσω σε ευχαριστώ πολύ!! Νόμιζα νωρις με έπιασε αλλά μου είπε κ η γιατρος όλοι λίγο πολύ έχουμε ένα προβληματάκι με τη μέση κ ενεργοποιήθηκε μάλλον τώρα στην εγκυμοσύνη…εγώ πάω κολύμπι κάθε μέρα στη θάλασσα 2 μερες που φυσούσε πολύ έπαθα αυτό που λες εσυ…

εμενα σήμερα μετά το πρωινό μου έδωσε πολλες κλωτσιές χαχα μάλλον του άρεσε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλή επιτυχία!! Θα περιμένουμε τα νέα σας!! Την νιωθεις μόνο ξαπλωμένη ή κ όταν κάθεσαι; Εγώ προς το παρόν μόνο όταν είμαι ξαπλωμένη το νιώθω! 

Αρχικα το ενιωθα μονο οταν ξαπλωνα, τωρα ορισμενες φορες το νιωθω και καθιστη αλλα γενικα πρεπει να ειμαι ηρεμη για να αρχισει να κινειται. Οσο για το μαξιλάρι που ρωτησες εγω ειχα παρει ενα αππ ενα site που το διαφημιζαν αλλα δεν μππρω να πω οτι στην πραγματικοτητα ηταν οπως το εβλεπα και το φανταζομουν. Και μαξιλαρια απλα να βαλεις την ιδια δουλεια θα κανουν. Ξυπναω κι εγω τα πρωινα με πιασμενη πλατη και μεση αλλα επειδη δεν ειμαι σπιτι μου τωρα να εχω τη βολη μου νομιζω οτι μπορει να φταιει και το στρωμα. 

Επισης τωρα που ακουτε τα μωρακια σας σε ποιο υψος περιπου της κοιλιας τα νιωθετε? Εμενα με κλωτσαει συνηθως χαμηλα αντε καμια φορα μαξ μεχρι το υψος του αφαλου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε ? Εκανα κι εγω τη Β επιπέδου σήμερα και ήταν όλα καλά δόξα το θεό! 

Είναι τεράστια η μικρή να δω πόσο θα φτάσει ...22 εβδομαδων 567 γραμ. και γενικά σε όλες τις μετρήσεις συγκριτικά με τον γιο μου ειναι μεγαλύτερη! Όλα καλα ομως καλοαναθρεμμενη οπως ειπε κι ο γιατρος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Loucoutika είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε ? Εκανα κι εγω τη Β επιπέδου σήμερα και ήταν όλα καλά δόξα το θεό! 

Είναι τεράστια η μικρή να δω πόσο θα φτάσει ...22 εβδομαδων 567 γραμ. και γενικά σε όλες τις μετρήσεις συγκριτικά με τον γιο μου ειναι μεγαλύτερη! Όλα καλα ομως καλοαναθρεμμενη οπως ειπε κι ο γιατρος! 

 

στις πριν 23 ώρες, ο/η Loucoutika είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε ? Εκανα κι εγω τη Β επιπέδου σήμερα και ήταν όλα καλά δόξα το θεό! 

Είναι τεράστια η μικρή να δω πόσο θα φτάσει ...22 εβδομαδων 567 γραμ. και γενικά σε όλες τις μετρήσεις συγκριτικά με τον γιο μου ειναι μεγαλύτερη! Όλα καλα ομως καλοαναθρεμμενη οπως ειπε κι ο γιατρος! 

Κορίτσια εγώ έχω την β επιπέδου την άλλη Τετάρτη και για κάποιο λόγο αυτές τις μέρες που φουσκώνω γεμίζω και με άγχος! Επίσης με ποια πράγματα ξεκινάτε τα ψώνια σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/8/2022 at 1:00 ΠΜ, ο/η Loucoutika είπε:

Αρχικα το ενιωθα μονο οταν ξαπλωνα, τωρα ορισμενες φορες το νιωθω και καθιστη αλλα γενικα πρεπει να ειμαι ηρεμη για να αρχισει να κινειται. Οσο για το μαξιλάρι που ρωτησες εγω ειχα παρει ενα αππ ενα site που το διαφημιζαν αλλα δεν μππρω να πω οτι στην πραγματικοτητα ηταν οπως το εβλεπα και το φανταζομουν. Και μαξιλαρια απλα να βαλεις την ιδια δουλεια θα κανουν. Ξυπναω κι εγω τα πρωινα με πιασμενη πλατη και μεση αλλα επειδη δεν ειμαι σπιτι μου τωρα να εχω τη βολη μου νομιζω οτι μπορει να φταιει και το στρωμα. 

Επισης τωρα που ακουτε τα μωρακια σας σε ποιο υψος περιπου της κοιλιας τα νιωθετε? Εμενα με κλωτσαει συνηθως χαμηλα αντε καμια φορα μαξ μεχρι το υψος του αφαλου. 

Κ εγώ μέχρι εκεί το νιώθω ισως κ πιο κάτω από τον αφαλό! 

 

στις On 17/8/2022 at 7:45 ΜΜ, ο/η Loucoutika είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε ? Εκανα κι εγω τη Β επιπέδου σήμερα και ήταν όλα καλά δόξα το θεό! 

Είναι τεράστια η μικρή να δω πόσο θα φτάσει ...22 εβδομαδων 567 γραμ. και γενικά σε όλες τις μετρήσεις συγκριτικά με τον γιο μου ειναι μεγαλύτερη! Όλα καλα ομως καλοαναθρεμμενη οπως ειπε κι ο γιατρος! 

Τέλεια κορίτσι μου!! Μεγάλο μωρό και το δικό σου ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/8/2022 at 7:45 ΜΜ, ο/η Loucoutika είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε ? Εκανα κι εγω τη Β επιπέδου σήμερα και ήταν όλα καλά δόξα το θεό! 

Είναι τεράστια η μικρή να δω πόσο θα φτάσει ...22 εβδομαδων 567 γραμ. και γενικά σε όλες τις μετρήσεις συγκριτικά με τον γιο μου ειναι μεγαλύτερη! Όλα καλα ομως καλοαναθρεμμενη οπως ειπε κι ο γιατρος! 

Μια χαρά είναι!!! Καλύτερα μεγάλα τα μωρά μας,  παρά μικρά να αγχωνόμαστε. Εμένα 21 + 2 στην Β´ ήταν 410 γραμμ.😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/8/2022 at 7:08 ΜΜ, ο/η Sofisr είπε:

 

Κορίτσια εγώ έχω την β επιπέδου την άλλη Τετάρτη και για κάποιο λόγο αυτές τις μέρες που φουσκώνω γεμίζω και με άγχος! Επίσης με ποια πράγματα ξεκινάτε τα ψώνια σας;

Νομίζω πως όλες μας αγχωνόμαστε στις μεγάλες εξετάσεις, οπως κ πριν τους υπερήχους, περιμένοντας να μας πουν ο γιατρός ότι είναι καλά το μωράκι μας. Εγώ στο πρώτο παιδί είχα ξεκινήσει τις αγορές με καρότσι κ κουνια γιατί μπορεί να θέλουν 1-2 μήνες μέχρι να έρθουν. Ρουχαλάκια κ λευκά ήδη αγοράζονται κ σε μία μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κορίτσια πως είστε τι κάνετε;; Ποτέ έχετε ξανά ραντεβού; Εγώ έχω σε 2 εβδομαδες αλλά θα πρέπει να κάνω κ την καμπύλη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/8/2022 at 7:08 ΜΜ, ο/η Sofisr είπε:

 

Κορίτσια εγώ έχω την β επιπέδου την άλλη Τετάρτη και για κάποιο λόγο αυτές τις μέρες που φουσκώνω γεμίζω και με άγχος! Επίσης με ποια πράγματα ξεκινάτε τα ψώνια σας;

Εγώ έκλεισα ήδη κάποια πράγματα αλλά τώρα μάλλον μου άρεσε ένα άλλο καρότσι 3 σε 1 κ θα πάω με τον άντρα μου να το δούμε αύριο! Ρουχαλάκια αρχισα πήρα κάποια εγώ κάποια η μαμα μου κάποια η πεθερά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...