Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Δεκεμβρίου 2022


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 451
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Loucoutika είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε?

Καλημεραααα εγώ είμαι στην 7ημερα διέγερσης με 6 ωαριακια μόνο παρασκευη έχω υπέρηχο!!! Εσυ σε τι στάδιο είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Loucoutika είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε?

Καλά κορίτσι μου!! Έκανα περίδεση λόγω ιστορικού στο πρώτο μου παιδί κ όλα πήγαν καλά!! Μακάρι να κρατήσει τον τράχηλο μέχρι το τέλος. Εσύ πες μας. Πήρες τα υπόλοιπα αποτελέσματα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kateriniw είπε:

Καλημεραααα εγώ είμαι στην 7ημερα διέγερσης με 6 ωαριακια μόνο παρασκευη έχω υπέρηχο!!! Εσυ σε τι στάδιο είσαι? 

Να είναι κ τα τυχερά σου κορίτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Kateriniw είπε:

Καλημεραααα εγώ είμαι στην 7ημερα διέγερσης με 6 ωαριακια μόνο παρασκευη έχω υπέρηχο!!! Εσυ σε τι στάδιο είσαι? 

Όλα με το καλό να πάνε!! 🙏🙏

Εγώ έχω μπει στον 4ο αλλα περιμενω αποτελεσματα γενετικων εξετασεων που εκανα🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Καλά κορίτσι μου!! Έκανα περίδεση λόγω ιστορικού στο πρώτο μου παιδί κ όλα πήγαν καλά!! Μακάρι να κρατήσει τον τράχηλο μέχρι το τέλος. Εσύ πες μας. Πήρες τα υπόλοιπα αποτελέσματα; 

Εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη🙏🙏❤❤.

Εγώ ακόμα στην αναμονή είμαι... λογικά προς Δευτερα θα βγουν οποτε κανω υπομονη και προσπαθω να σκεφτομαι θετικα. Σημερα βγηκε μονο μια εξεταση που αφορα μια συγκεκριμενη μεταλλαξη που εχει να κανει με μυικη δυστροφια αν καταλαβα καλα και ειμαστε αρνητικοι... οποτε προχωραμε για τα επομενα βημα βημα 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Loucoutika είπε:

Εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη🙏🙏❤❤.

Εγώ ακόμα στην αναμονή είμαι... λογικά προς Δευτερα θα βγουν οποτε κανω υπομονη και προσπαθω να σκεφτομαι θετικα. Σημερα βγηκε μονο μια εξεταση που αφορα μια συγκεκριμενη μεταλλαξη που εχει να κανει με μυικη δυστροφια αν καταλαβα καλα και ειμαστε αρνητικοι... οποτε προχωραμε για τα επομενα βημα βημα 🙏🙏

Στο μεταξυ ξεκινησα και salospir πηγα και σε αιματολογο και μου βρηκαν υψηλη πηκτικοτητα στο αιμα οποτε επρεπε να το παρω οπωσδηποτε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,  @Loucoutika μην σε αγχώνει το Σαλοσπίρ εμένα μου το αύξησαν στα 160 απο τα 100 γτ βγήκε με πιθανότητα προεκλαμψιας και κάνω και αντιπηκτικές  και έλεγχο κάθε μήνα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η aggelikh_l είπε:

Καλημέρα κορίτσια,  @Loucoutika μην σε αγχώνει το Σαλοσπίρ εμένα μου το αύξησαν στα 160 απο τα 100 γτ βγήκε με πιθανότητα προεκλαμψιας και κάνω και αντιπηκτικές  και έλεγχο κάθε μήνα . 

Kι εγω με 160 ξεκινησα εδω και 2 μερες και με ενδεχομενο να κανω και αντιπηκτικες μετα απο ενα μηνα αναλογα το αποτελεσμα καποιων αιματολογικων εξετασεων..εμενα μου ειχε βγει πιθανοτητα περιορισμου εμβρυικης αναπτυξης πριν τις 36 εβδομαδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντιπηκτικές κάνω εγώ κορίτσια προληπτικά, λόγω υψηλής ομοκυστείνης που μου είχε βγει στις θρομβοφιλίες. Μου το ρυθμίζει το φολικό, αλλά δεν διακινδυνεύω τίποτα. Ας κάνω την ενεσούλα μου να είμαι ήσυχη…😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου! Είχα μια περιπέτεια το Σάββατο το βράδυ κ αναγκάστηκα να πάω γιατρο την κυριακη κ να με αφήσει στην κλινικη για ένα βράδυ κ προληπτική συντηρητική θεραπεία!! Ευτυχως όλα καλά είμαι με άδεια μια εβδομάδα κ ξαπλώνω όλη μέρα! Μέσα σε αυτά άκουσα κ την καρδούλα του μωρού 2 φορες την μια 135 κ την άλλη 145 όλα καλά!λ με το μωρό! Θα πάω την Δευτέρα να με δει ξανά για να δούμε με την άδεια αν κ έχω κανονικό ραντεβού την Παρασκευή θα την ρωτήσω αν θα το κρατήσω την Παρασκευή…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Είχα μια περιπέτεια το Σάββατο το βράδυ κ αναγκάστηκα να πάω γιατρο την κυριακη κ να με αφήσει στην κλινικη για ένα βράδυ κ προληπτική συντηρητική θεραπεία!! Ευτυχως όλα καλά είμαι με άδεια μια εβδομάδα κ ξαπλώνω όλη μέρα! Μέσα σε αυτά άκουσα κ την καρδούλα του μωρού 2 φορες την μια 135 κ την άλλη 145 όλα καλά!λ με το μωρό! Θα πάω την Δευτέρα να με δει ξανά για να δούμε με την άδεια αν κ έχω κανονικό ραντεβού την Παρασκευή θα την ρωτήσω αν θα το κρατήσω την Παρασκευή…

Ολα καλα να είναι και ξεκουρασου οσο μπορεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Χθες ειχα μια πολυ καλη μερα! Με πηραν το απογευμα και με ενημερωσαν οτι ο καρυοτυπος του εμβρυου βγηκε φυσιολογικος δοξα το θεο!🙏🙏

Οποτε ηρέμησα απο το θεμα των γενετικων ανωμαλιων. Τωρα θα κανονισω την επομενη εβδομαδα να κανω και ενα υπερηχοκαρδιογραφημα να δουμε την ανατομια της καρδιας και αν ειναι ολα καλα να φυγω ήρεμη για λιγες διακοπες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μου όλα καλά με το νιπτ πάει κ αυτό!!! 

Κι εγω για την ωρα ολα καλα🙏 χθες ειχα υπερηχο μεγαλωνει μια χαρα και αυριο θα παω για υπερηχοκαρδιογραφημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια τι συμπτώματα έχετε τώρα;;; Εγώ νυστάζω συνέχεια και έχω μια κούραση μια βαρεμάρα 

Κ εγώ νυστάζω, βάζω κ κολπικά  προγεστερόνη όπου με κάνει πιο αποβλακωμένη… Ευτυχώς οι αναγούλες κ οι εμετοί που με είχαν ταράξει από την 8η μέχρι την 15η εβδομάδα σταμάτησαν. Σε γενικές γραμμές καλά, αλλά έχω ρίξει παντού τους ρυθμούς όπως δουλειά κ σπίτι. Δουλεύω λιγότερο κ φέρνω γυναίκα για τις δουλειές. Ότι δυνάμεις έχω να τις δίνω στον τρίχρονο μικρό μου με πολύ προσοχή πάντα έχοντας κάνει κ περίδεση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Κ εγώ νυστάζω, βάζω κ κολπικά  προγεστερόνη όπου με κάνει πιο αποβλακωμένη… Ευτυχώς οι αναγούλες κ οι εμετοί που με είχαν ταράξει από την 8η μέχρι την 15η εβδομάδα σταμάτησαν. Σε γενικές γραμμές καλά, αλλά έχω ρίξει παντού τους ρυθμούς όπως δουλειά κ σπίτι. Δουλεύω λιγότερο κ φέρνω γυναίκα για τις δουλειές. Ότι δυνάμεις έχω να τις δίνω στον τρίχρονο μικρό μου με πολύ προσοχή πάντα έχοντας κάνει κ περίδεση. 

Το κολπικο ευθύνεται λες για την κούραση κ την νύστα;; Κ εγώ έριξα ρυθμους μετά από την περιπέτεια που είχα δε με νοιάζει! Κ εγώ φέρνω γυναίκα για τις δουλειες, κάνω τα πολύ απλά πράγματα! Αναγούλες κ εμετούς ούτε εγώ έχω…! Πως είναι να είσαι εγκυος με ένα ακόμα παιδάκι 3 χρόνων; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Κ εγώ νυστάζω, βάζω κ κολπικά  προγεστερόνη όπου με κάνει πιο αποβλακωμένη… Ευτυχώς οι αναγούλες κ οι εμετοί που με είχαν ταράξει από την 8η μέχρι την 15η εβδομάδα σταμάτησαν. Σε γενικές γραμμές καλά, αλλά έχω ρίξει παντού τους ρυθμούς όπως δουλειά κ σπίτι. Δουλεύω λιγότερο κ φέρνω γυναίκα για τις δουλειές. Ότι δυνάμεις έχω να τις δίνω στον τρίχρονο μικρό μου με πολύ προσοχή πάντα έχοντας κάνει κ περίδεση. 

Σε καταλαβαινω απόλυτα... κι εγω εχω ενα 4χρονο αγόρι και δεν με αφηνει να ησυχασω λεπτο... τουλαχιστον τωρα σταματησαν τ εντονα συμπτωματα και καπως καλυτερα παλευεται η κατασταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Το κολπικο ευθύνεται λες για την κούραση κ την νύστα;; Κ εγώ έριξα ρυθμους μετά από την περιπέτεια που είχα δε με νοιάζει! Κ εγώ φέρνω γυναίκα για τις δουλειες, κάνω τα πολύ απλά πράγματα! Αναγούλες κ εμετούς ούτε εγώ έχω…! Πως είναι να είσαι εγκυος με ένα ακόμα παιδάκι 3 χρόνων; 

Στο πρωτο τρίμηνο ειχα κι εγω πολυ εντονη κουραση και νυστα συνεχεια... οταν μπεις στο δευτερο τριμηνο ειναι καλυτερα τα πραγματα.. προγεστερονη γιατι παιρνετε ακομα? Εμενα ο γιατρος μου ειπε μετα την αυχενικη να τη σταματησω. Το πως ειναι να εχεις κι αλλο παιδακι αστο καλυτερα! Η καλυτερη περιοδος να χαλαρωσεις ειναι τωρα που περιμενεις το πρωτο σου παιδακι μετα η ξεκουραση σου μπαινει σε δευτερη μοιρα οποτε ευχαριστησου το οσο μπορεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Το κολπικο ευθύνεται λες για την κούραση κ την νύστα;; Κ εγώ έριξα ρυθμους μετά από την περιπέτεια που είχα δε με νοιάζει! Κ εγώ φέρνω γυναίκα για τις δουλειες, κάνω τα πολύ απλά πράγματα! Αναγούλες κ εμετούς ούτε εγώ έχω…! Πως είναι να είσαι εγκυος με ένα ακόμα παιδάκι 3 χρόνων; 

Ευτυχώς ο μικρός μου με βοηθάει πολύ. Δεν τον σηκώνω καθόλου πλέον, μπαίνει μόνος του στο καθισματάκι του αυτοκινήτου κ παίζουμε  safe παιχνίδια ( όχι δηλαδή παιδική χαρά ή κυνηγητό που θα τα κάνει με τον μπαμπά μας). Λόγω της περίδεσης κ για να μην έχουμε μεγαλύτερες επιπτώσεις  στο μέλλον όπως το να μείνω κρεβάτι προσέχω πολύ. Βέβαια συνεχίζουμε τη ζωή μας κανονικά, κάνουμε τα μπάνια μας κ θα πάμε κ τις προγραμματισμένες διακοπές μας😁. Η προγεστερόνη γενικά προκαλεί υπνηλία. Το ξέρω κ από την εξωσωματική που έπαιρνα μεγαλύτερες ποσότητες, είναι όλα φυσιολογικά μην ανυσυχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Loucoutika είπε:

Σε καταλαβαινω απόλυτα... κι εγω εχω ενα 4χρονο αγόρι και δεν με αφηνει να ησυχασω λεπτο... τουλαχιστον τωρα σταματησαν τ εντονα συμπτωματα και καπως καλυτερα παλευεται η κατασταση

Στην αρχή ήταν πολύ δύσκολα. Ήθελε να τον σηκώνω κ δεν μπορούσα… ευτυχώς συνήθισε κ τώρα όλα είναι πιο εύκολα. Δεν ήθελα να αναφέρομαι μπροστά του κ για την εγκυμοσύνη γιατί θα έβγαζε ζήλια από πολύ νωρίς. Είμαι σίγουρη όμως πως θα έχουμε αρκετά θεματάκια καθώς είναι κυριολεκτικά μαμάκιας κ αρκετά κτητικός μαζί μου…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Θα τους ξαναδοκιμασω σιγουρα μαζι , μολις περασουν τα ζορια με τα δοντια... Να μου πεις εχει ακομα αλματα και διαφορα αλλα θα το τολμισω !!! Γενικα εμενα το πανε πολυ χορωδια . Δεν προλαβαινει να κλαψει ο ενας αρχιζει και ο αλλος .. μου το καναν και απο βρεφακια αυτο... Και αν παω να μαλωσω, με "ορμανε" μαζι και οι δυο... Απο ζηλια πως πατε? Εμενα η μικρη ζηλευει , παιρνω αγκαλια τον μικρο και ολο χωνεται αναμεσα και τον διωχνει.. προσπαθω της μιλαω αλλα εκει το χαβα της... Γενικα με γνωστες που μιλαω ,οσες εχουμε 1 και 1 λενε τα κοριτσια ειναι πιο ξεπεταγμενα και τους κανουν οτι θελουν ..  Αυτη τη συνδεση με Κάιρο που αναφερει παραπανω η @annie την ξαναδιαβασα καπου, και περιμενω να δω πως θα ναι... Αυτο μας ελειπε...🤣🤣🤣🤣
    • Όλα καλά κορίτσι μου,έφαγα μια απονεύρωση και ελπίζω να έγινε δουλειά για να σταματήσω να ποναω...Όλα τα υπόλοιπα θα τα δω αφότου γεννήσω με το καλό!!!Τώρα ετοιμαζόμαστε για Πάσχα και μόλις γυρίσουμε ξεκινάμε ετοιμασίες...
    • Χαχαχαχα όντως μόνο για φαγητα λέμε 😂 δεν ξέρω καθόλου κορίτσι μου εμένα που την έδωσαν την κουνια αλλά τώρα από τι ξύλο είναι φτιαγμένη δεν έχω ιδέα.. επισης δεν πολύ κοιμήθηκε στην κουνια της, έτσι έχει μείνει 
    • Τι ωραιααααααααααα🥳🥳🥳🥳μπραβο κοριτσάκι μου πολύ ομορφα νεαααα❤️ απόλαυσε το σκ σου πιες και τα τελευταία κρασακια σου και την Δευτέρα θα γίνει χαμουλης με τα αυγουλακια σου🙏
    • Κορίτσια μου γλυκά! Σας ευχαριστώ τοοοοοσο πολύ για τα θετικά σας μνμ..δε μπορεί μέρα από όλα αυτά σίγουρα θα πιάσω!!!!!Μετά από μια μεγααααλη μέρα επιτέλους ήρθε η ώρα της χαλάρωσης κ να σας πω και τι είδαμε σήμερα στον γιατρό! Είδαμε λοιπόν πως το ένα ωοθηλακιο που είχα την 7η μέρα στα 15 χιλιοστά,σήμερα είναι 25 κ είναι κυστικό...αλλά έχω αλλά 3!!! 17-18-19 χιλιοστά!! Οπότε με το καλό πάμε την Μ.Δευτερα για σπερματεγχυση!!! Χάρηκα και ανακουφιστηκα είναι η αλήθεια!    
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...