Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Δεκεμβρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Να σου ζήσει να το χαίρεσαι ☺️☺️☺️ Ναι είναι το πρώτο μου κ αγχώνομαι λίγο χαχα 🤣🤣

 

Τελεία κορίτσι μου συγχαρητήρια με το καλό!! Ολες νομίζω την ημέρα του υπερήχου αγγίζουμε κόκκινο χαχαχα 

Σ'ευχαριστώ πολύ!!! Ναι γιατι εμείς που εχουμε ηδη ενα παμε πισω! Και στον γιο μου αλλα και τωρα δεν ησυχαζω αν δεν κανω τις σημαντικες εξετασεις... βλεπεις εχω παρελθον που με κανει να αγχωνομαι παραπανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 451
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 ώρες, ο/η Loucoutika είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ!!! Ναι γιατι εμείς που εχουμε ηδη ενα παμε πισω! Και στον γιο μου αλλα και τωρα δεν ησυχαζω αν δεν κανω τις σημαντικες εξετασεις... βλεπεις εχω παρελθον που με κανει να αγχωνομαι παραπανω.

Το ξέρω κάθε φορά είναι σαν να είναι η πρώτη φορα!! Όσο μπορούμε να είμαστε χαλαρές και όλα καλά πάνε :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια, τι κανετε? Σημερα ξυπνησα με ανησυχια γιατι ενιωθα πιο ελαφρυ το στηθος μου και αγχωθηκα πολυ... το στομαχι μου εξακολουθει να ειναι χαλια παραυτα αλλα με εχει αγχωσει το στηθος... λετε να σημαινει οτι κατι δεν παει καλα? Θα σκασω απο το αγχος μεχρι την Τεταρτη που εχω υπερηχο ... εσεις πως ειστε γενικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Loucoutika είπε:

Καλησπέρα κοριτσια, τι κανετε? Σημερα ξυπνησα με ανησυχια γιατι ενιωθα πιο ελαφρυ το στηθος μου και αγχωθηκα πολυ... το στομαχι μου εξακολουθει να ειναι χαλια παραυτα αλλα με εχει αγχωσει το στηθος... λετε να σημαινει οτι κατι δεν παει καλα? Θα σκασω απο το αγχος μεχρι την Τεταρτη που εχω υπερηχο ... εσεις πως ειστε γενικα?

Κ εγώ είμαι καλά…εκτός από το στήθος που είναι πολύ πρησμένο!! Το στομάχι μου είναι οκ! Τρώω τώρα άρχισα από χθες κ τρώω λιγάκι παρά πάνω…έχω μερικά πονακια περιόδου ανά διαστήματα κ υγρά άσπρα! Έχω κ λίγο τυμπανισμό μετά από το φαγητό μας…κ εγώ ανυπομονώ για αύριο! Ελπίζω όλα να είναι καλά! Μια ανάσα ως την άλλη φορά…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κ εγώ είμαι καλά…εκτός από το στήθος που είναι πολύ πρησμένο!! Το στομάχι μου είναι οκ! Τρώω τώρα άρχισα από χθες κ τρώω λιγάκι παρά πάνω…έχω μερικά πονακια περιόδου ανά διαστήματα κ υγρά άσπρα! Έχω κ λίγο τυμπανισμό μετά από το φαγητό μας…κ εγώ ανυπομονώ για αύριο! Ελπίζω όλα να είναι καλά! Μια ανάσα ως την άλλη φορά…

Αυτο που λενε οτι η  εγκυμοσυνη ειναι η πιο ομορφη περιοδος στη ζωη της γυναικας δυστυχως δεν το εχω ζησει ... και αγχος στο αγχος και τι συμπτωματα εχουμε και τι οχι... τελικα καλυτερα να εχεις αγνοια γιατι οσο πιο πολλα γνωριζεις τοσο χειροτερα ειναι.. Ας ελπισουμε να ειναι ολα καλα για όλες μας! Καλα αποτελεσματα αυριο!! 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Loucoutika είπε:

Αυτο που λενε οτι η  εγκυμοσυνη ειναι η πιο ομορφη περιοδος στη ζωη της γυναικας δυστυχως δεν το εχω ζησει ... και αγχος στο αγχος και τι συμπτωματα εχουμε και τι οχι... τελικα καλυτερα να εχεις αγνοια γιατι οσο πιο πολλα γνωριζεις τοσο χειροτερα ειναι.. Ας ελπισουμε να ειναι ολα καλα για όλες μας! Καλα αποτελεσματα αυριο!! 🙏🙏

Η μητρότητα είναι η πιο ευτυχισμένη μάλλον…! Όσο μπορούμε να είμαστε θετικές μόνο καλό μας κάνει 😀💖 σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου θα σας στείλω τα νέα μου αύριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μολις ήρθα σπίτι! Πήγαμε κ από τα πεθερικά να τους δείξουμε τον υπέρηχο!! Οι γονεις μου λείπουν εξωτερικό επαγγελματικό ταξίδι θα τους το δείξουμε όταν έρθουν αύριο!! 
 

αχ κορίτσια έγινε ολόκληρο μωράκι!!! Πόδια χεράκια όλα φαίνονται!!! Κ πολύ ζωηρό κάθε λίγο κινούταν πάνω κάτω χαχαχα 

είναι 2.5 εκ κ 167 παλμούς!!! Και με Έβγαλε 2 μερες μεγαλύτερο :) σήμερα βάση περιόδου είμαι 8&6

εφυγε ένα βάρος ως την επόμενη φορά! Τώρα θα κάνω καποιες εξετάσεις θα πάω κ από εβδομάδας εκεί να μου πάρουν αιμα για pappA νομίζω κ κάτι άλλο μου είπε γιατί τα στέλνουν σε άλλη πόλη για να είναι έτοιμα ως την αυχενική που έχω 14/6 και ανυπομονώ σαν τρελή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

 

Κορίτσια μολις ήρθα σπίτι! Πήγαμε κ από τα πεθερικά να τους δείξουμε τον υπέρηχο!! Οι γονεις μου λείπουν εξωτερικό επαγγελματικό ταξίδι θα τους το δείξουμε όταν έρθουν αύριο!! 
 

αχ κορίτσια έγινε ολόκληρο μωράκι!!! Πόδια χεράκια όλα φαίνονται!!! Κ πολύ ζωηρό κάθε λίγο κινούταν πάνω κάτω χαχαχα 

είναι 2.5 εκ κ 167 παλμούς!!! Και με Έβγαλε 2 μερες μεγαλύτερο :) σήμερα βάση περιόδου είμαι 8&6

εφυγε ένα βάρος ως την επόμενη φορά! Τώρα θα κάνω καποιες εξετάσεις θα πάω κ από εβδομάδας εκεί να μου πάρουν αιμα για pappA νομίζω κ κάτι άλλο μου είπε γιατί τα στέλνουν σε άλλη πόλη για να είναι έτοιμα ως την αυχενική που έχω 14/6 και ανυπομονώ σαν τρελή

Μπραβο βρε κοριτσι!!! Πολυ ευχαριστα νεα!!! 

Εγω περιμενω με αγωνια την Τεταρτη να κανω υπερηχο και ελπιζω να πηγαινουν ολα καλα!!

PAPPA γινεται πριν την αυχενικη σε διαφορετικη ημερομηνια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Loucoutika είπε:

Μπραβο βρε κοριτσι!!! Πολυ ευχαριστα νεα!!! 

Εγω περιμενω με αγωνια την Τεταρτη να κανω υπερηχο και ελπιζω να πηγαινουν ολα καλα!!

PAPPA γινεται πριν την αυχενικη σε διαφορετικη ημερομηνια?

Θα πάω στη γιατρο να μου βγάλουν αιμα κ θα πάνε σε άλλη πόλη μου είπε εκεί πάνε όλα για να είναι έτοιμα ως την αυχενική! Τι δείχνει αυτό;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Θα πάω στη γιατρο να μου βγάλουν αιμα κ θα πάνε σε άλλη πόλη μου είπε εκεί πάνε όλα για να είναι έτοιμα ως την αυχενική! Τι δείχνει αυτό;; 

Η Pappa σε συνδυασμο με την αυχενικη βγαζουν τα στατιστικα για συνδρομα. Ουσιαστικα μετρουν την ελευθερη χοριακη γοναδοτροπινη στο αιμα και σε συνδυασμο με τις μετρησεις τις αυχενικης βγαινουν τα τελικα αποτελεσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Loucoutika είπε:

Η Pappa σε συνδυασμο με την αυχενικη βγαζουν τα στατιστικα για συνδρομα. Ουσιαστικα μετρουν την ελευθερη χοριακη γοναδοτροπινη στο αιμα και σε συνδυασμο με τις μετρησεις τις αυχενικης βγαινουν τα τελικα αποτελεσματα.

Αα κατάλαβα…μακάρι όλα να είναι καλά!! Εσείς κορίτσια ποτέ έχετε αυχενική;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Αα κατάλαβα…μακάρι όλα να είναι καλά!! Εσείς κορίτσια ποτέ έχετε αυχενική;;

Εγω πρωτα εχω αυριο ραντεβου στον γιατρο μου για υπερηχο και εχω αγωνια να ειναι ολα καλα Παναγια μου! Και αυχενικη εχω κλεισει στις 7 Ιουνιου πρωτα ο θεος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Loucoutika είπε:

Εγω πρωτα εχω αυριο ραντεβου στον γιατρο μου για υπερηχο και εχω αγωνια να ειναι ολα καλα Παναγια μου! Και αυχενικη εχω κλεισει στις 7 Ιουνιου πρωτα ο θεος!

Αα ωραία θα περιμένουμε τα νέα σου :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Αα ωραία θα περιμένουμε τα νέα σου :) 

Καλησπέρα κοριτσια! Μολις γυρισα απο τον γιατρο και πηρα μεγαλη ανακουφιση!! Ολα καλα ηταν με το μπεμπακι μου! Μεγαλωσε 3,26 εκατοστα και κουνιοταν περα δωθε ολη την ωρα αφου δυσκολευτηκε να κανει και τις μετρησεις ο γιατρος!😃

Δόξα τω θεω τωρα η αυχενικη σε 2 βδομαδες!! Με το καλο σε όλες μας!🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα πως είστε;

εγω έκανα τις εξετάσεις σήμερα που με έβαλε η γιατρος! Την Τετάρτη θα πάω να μου βγάλει κ αυτή αιμα για την αυχενική. 
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια καλημέρα πως είστε;

εγω έκανα τις εξετάσεις σήμερα που με έβαλε η γιατρος! Την Τετάρτη θα πάω να μου βγάλει κ αυτή αιμα για την αυχενική. 
 

 

Καλησπέρα! Οτι θα ρωτουσα κι εγω πως ειστε απο συμπτωματα? 

Εγω ακομα ζοριζομαι αρκετα με τις ναυτιες... ειδικα απο το μεσημερι και μετα με εξαιρεση σημερα που ειμαι ολη μερα χαλια...

Την Pappa την κανεις σε οποιοδηποτε εργαστηριο? 

Παλια την ειχα κανει εκει που εκανα και την αυχενικη την ιδια μερα, ομως αν την κανω νωριτερα ισως και να εχω ολα τα αποτελεσματα μαζι οταν παω για το ραντεβου. Εσεις που θα την κανετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι εξετασεις εκανες @Raf123

Ειναι ο πρωτος σου ελεγχος ή ειχες ξανακανει? Εγω ειχα κανει σχεδον πριν ενα μηνα και θα επαναλαβω παλι γυρω στις 7 Ιουνιου για να βλεπουμε και τον θυρεοειδη που ξεκινησα χαπι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Και εγώ ταλαιπωρήθηκα πολύ τις τελευταίες μέρες με γαστρεντερίτιδα. Απο χθες είμαι καλύτερα ευτυχώς. Οι ναυτίες παραμένουν σχεδόν όλη μέρα, αλλά έχουν υποχωρήσει κάπως σε ένταση. Πω πω κορίτσια, δεν την περίμενα τόσο δύσκολη την εγκυμοσύνη. Ευτυχώς είμαι σε αναρρωτική από τη δουλειά. Μου είπε και η γιατρός πως το 1ο τρίμηνο είναι συνήθως το ζόρικο και μετά πάλι προς το τέλος της εγκυμοσύνης. Και όσο να 'ναι με τα διδυμάκια τα συμπτώματα είναι πιο έντονα. Σήμερα τα ειδαμε πάλι. Τι πλάκα που έχουν! Κουνάνε συνέχεια χεράκια ποδαράκια. Είναι τώρα 4 και 4.2 εκατοστά. Την άλλη βδομάδα έχω αυχενική και papp-a. Η γιατρός μου θα μου τα κάνει όλα γιατί είναι εξειδικευμένη και πιστοποιημένη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Καλησπέρα! Και εγώ ταλαιπωρήθηκα πολύ τις τελευταίες μέρες με γαστρεντερίτιδα. Απο χθες είμαι καλύτερα ευτυχώς. Οι ναυτίες παραμένουν σχεδόν όλη μέρα, αλλά έχουν υποχωρήσει κάπως σε ένταση. Πω πω κορίτσια, δεν την περίμενα τόσο δύσκολη την εγκυμοσύνη. Ευτυχώς είμαι σε αναρρωτική από τη δουλειά. Μου είπε και η γιατρός πως το 1ο τρίμηνο είναι συνήθως το ζόρικο και μετά πάλι προς το τέλος της εγκυμοσύνης. Και όσο να 'ναι με τα διδυμάκια τα συμπτώματα είναι πιο έντονα. Σήμερα τα ειδαμε πάλι. Τι πλάκα που έχουν! Κουνάνε συνέχεια χεράκια ποδαράκια. Είναι τώρα 4 και 4.2 εκατοστά. Την άλλη βδομάδα έχω αυχενική και papp-a. Η γιατρός μου θα μου τα κάνει όλα γιατί είναι εξειδικευμένη και πιστοποιημένη. 

Μπράβο ολά με το καλο για τα μωράκια σου! Ολα σχετικα ειναι παντως και διαφερουν απο γυναικα σε γυναικα αλλα σιγουρα η διδυμη κυηση θελει περισσοτερη ξεκουραση και προσοχη. Εγω πηγαινω στη δουλεια κανονικα εκτος απο καποιες φορες που ειμαι χαλια... αλλα προς το μεσημερι εχω σχεδον καθε μερα ανακατωσουρες...

Μια χαρα αφου στα κανει η γιατρος σου. Εγω θα παω σε αλλον γιατρο εξειδικευμενο για αυχενικη απλα σκεφτομαι αν θα κανω και την Pappa εκει ή σε καποιο αλλο εργαστηριο νωριτερα ωστε να εχω και τα αποτελεσματα  την ημερα που θα παω . 🤔

Σε ποια εβδομαδα εισαι τωρα?? Μαλλον κοντα ειμαστε κι εγω εχω αυχενικη στις 8 Ιουνιου και σημερα ειμαι 10 και 4  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Loucoutika είπε:

Μπράβο ολά με το καλο για τα μωράκια σου! Ολα σχετικα ειναι παντως και διαφερουν απο γυναικα σε γυναικα αλλα σιγουρα η διδυμη κυηση θελει περισσοτερη ξεκουραση και προσοχη. Εγω πηγαινω στη δουλεια κανονικα εκτος απο καποιες φορες που ειμαι χαλια... αλλα προς το μεσημερι εχω σχεδον καθε μερα ανακατωσουρες...

Μια χαρα αφου στα κανει η γιατρος σου. Εγω θα παω σε αλλον γιατρο εξειδικευμενο για αυχενικη απλα σκεφτομαι αν θα κανω και την Pappa εκει ή σε καποιο αλλο εργαστηριο νωριτερα ωστε να εχω και τα αποτελεσματα  την ημερα που θα παω . 🤔

Σε ποια εβδομαδα εισαι τωρα?? Μαλλον κοντα ειμαστε κι εγω εχω αυχενικη στις 8 Ιουνιου και σημερα ειμαι 10 και 4  

Ναι, είμαστε κοντά, εγώ 10 και 6. Το αίμα για την papp-a είπε θα μου το πάρει την ημέρα της αυχενικής και τα αποτελέσματα θα βγουν την επόμενη μέρα. Ρώτα καλυτερα για να ξέρεις σίγουρα. Γιατί κάποια εργαστήρια έχω ακούσει ότι κάνουν και περισσότερες μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Loucoutika είπε:

Καλησπέρα! Οτι θα ρωτουσα κι εγω πως ειστε απο συμπτωματα? 

Εγω ακομα ζοριζομαι αρκετα με τις ναυτιες... ειδικα απο το μεσημερι και μετα με εξαιρεση σημερα που ειμαι ολη μερα χαλια...

Την Pappa την κανεις σε οποιοδηποτε εργαστηριο? 

Παλια την ειχα κανει εκει που εκανα και την αυχενικη την ιδια μερα, ομως αν την κανω νωριτερα ισως και να εχω ολα τα αποτελεσματα μαζι οταν παω για το ραντεβου. Εσεις που θα την κανετε?

Εμένα θα μου την κάνει η γιατρος μου, και θα την στείλουν σε άλλη πόλη για να επεξεργαστούν κ να είναι έτοιμη στην αυχενική! Αύριο θα πάω κ θα πάρω κ ουρα! 
 

εγω από συμπτώματα είμαι εντάξει από αυτή την εβδομάδα είμαι καλά! Μόνο υπνηλία έχω κ κάτι μυρωδιές που με αηδιάζουν! Το στομάχι πέρασε εντελώς! Ελπίζω να είναι φυσιολογικά αυτά είμαι σήμερα 10 εβδομαδες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Loucoutika είπε:

Τι εξετασεις εκανες @Raf123

Ειναι ο πρωτος σου ελεγχος ή ειχες ξανακανει? Εγω ειχα κανει σχεδον πριν ενα μηνα και θα επαναλαβω παλι γυρω στις 7 Ιουνιου για να βλεπουμε και τον θυρεοειδη που ξεκινησα χαπι.

Ναι ο πρώτος έλεγχος σίδηρο φεριτίνη, αντισώματα cmv, rubella, toxoplasma, θυρεοειδή κ αλλες αιματολογικές αιματοκρίτης, αιμοσφαιρινη κτλ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου και καλό μήνα!! ❤️❤️❤️

πηγα στη γιατρο μεγάλωσε το μωράκι μου 3.7εκ με βγάζει 3 μερες μεγαλύτερο!! Όλα καλά η καρδούλα του 176 χτύπους! Μου πήρε αιμα και τώρα θα περιμένω ως την αυχενική!! Μου εγραψε σίδηρο φιλικό έξτρα γιατί έχω το στίγμα κ η αιμοσφαιρινη μου είναι λίγο κάτω!! Όλα καλά ευτυχως!!! Αγωνία τώρα για την αυχενική!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/6/2022 at 4:36 ΜΜ, ο/η Raf123 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου και καλό μήνα!! ❤️❤️❤️

πηγα στη γιατρο μεγάλωσε το μωράκι μου 3.7εκ με βγάζει 3 μερες μεγαλύτερο!! Όλα καλά η καρδούλα του 176 χτύπους! Μου πήρε αιμα και τώρα θα περιμένω ως την αυχενική!! Μου εγραψε σίδηρο φιλικό έξτρα γιατί έχω το στίγμα κ η αιμοσφαιρινη μου είναι λίγο κάτω!! Όλα καλά ευτυχως!!! Αγωνία τώρα για την αυχενική!! 

Μπραβο!!! Πολυ ωραια τα νεα σου!!! Σε ποια εβδομαδα εισαι τωρα? Εγω στις 8 παω για αυχενικη!! Αλλα υποφερω βρε κοριτσια... οσο περνανε οι μερες εχω πιο πολυ ναυτια και εμετους... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Loucoutika είπε:

Μπραβο!!! Πολυ ωραια τα νεα σου!!! Σε ποια εβδομαδα εισαι τωρα? Εγω στις 8 παω για αυχενικη!! Αλλα υποφερω βρε κοριτσια... οσο περνανε οι μερες εχω πιο πολυ ναυτια και εμετους... 

είμαι 10&3 σήμερα εγώ για αυχενική πάω 14/6 κόντευει η αυχενική σου!!  Θα είσαι πρώτη μάλλον!! Εγώ δεν έχω τίποτα από αυτά τα σύμπτωμα μόνο κάτι μυρωδιές με πειράζουν κ ισως έχω αναγούλα…εσυ πόσες εβδομαδες είσαι; Υπομονή λένε μέχρι την αυχενική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
    • Μακάρι κορίτσια μου!!! Να δω κ τα 2 θετικά🤞🏻🤞🏻🤞🏻 καλα αν είναι να γίνει θα γίνει… Κ γω με μια φορά έπιασα στη βιοχημική 
    • Και μένα είχε πρηστεί το στήθος πολύ νωρίτερα και τελικά ήμουν έγκυος...βέβαια εγώ το υποψιάστηκα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο επειδή είχα συχνοουρία.  Την Δευτέρα περιμένεις λογικά...οπότε ένα τεστ αύριο ή μεθαύριο θα δείξει πιστεύω.
    • Καλά...χαλάλι σου...να έχεις το χαρτί και να μην το κοιτάς!!!! Εγώ στα άλλα δεν έκανα γιατί τότε δεν τα ξέραμε αυτά...τώρα θέλει η μικρή να κάνουμε γιατί το είδε σε βιντεάκια και θα κάνουμε αλλά εγώ και ο άντρας μου θα το ξέρουμε. Ουσιαστικά θα γίνει για τα παιδιά και για το τζέρτζελο και το πείραγμα σε συγγενής και φίλους. 
    • Κορίτσι μου μιλά με τον γυναικολόγο σου για να επισκεφτείς οδοντίατρο! Μετά το πρώτο τρίμηνο δεν έχεις πρόβλημα για σφραγίσματα κτλ και η τοπική αναισθησία είναι τοπική όπως το λέει και η λέξη! Είχα ρωτήσει οδοντίατρο σε πιθανή εγκυμοσυνη και κάποιο θέμα στα δοντια και μου είπε αυτό επακριβώς!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...