Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Δεκεμβρίου 2022


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια , θέλει πολύ προσοχή το φαγητό , τώρα μπορεί να σε πειράζουν τροφές που πριν ήταν μια χαρά . Μικρότερες ποσότητες και κάνε δοκιμές πχ με φρυγανιές και κλασσικά φαγητά . Εγώ μόλις μείωσα στο μισό τις μερίδες και φαγητά πχ με πολύ σκόρδο κτλ δεν τα τρώω  γτ είχα από πριν τεράστιο θέμα με το στομάχι , δεν υποφέρω τόσο έντονα από καούρες και έχασα και δυο κιλά 😂  αλλά έχω θέμα δυσπεψίας γενικότερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 451
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 44 λεπτά, ο/η aggelikh_l είπε:

Καλημέρα κορίτσια , θέλει πολύ προσοχή το φαγητό , τώρα μπορεί να σε πειράζουν τροφές που πριν ήταν μια χαρά . Μικρότερες ποσότητες και κάνε δοκιμές πχ με φρυγανιές και κλασσικά φαγητά . Εγώ μόλις μείωσα στο μισό τις μερίδες και φαγητά πχ με πολύ σκόρδο κτλ δεν τα τρώω  γτ είχα από πριν τεράστιο θέμα με το στομάχι , δεν υποφέρω τόσο έντονα από καούρες και έχασα και δυο κιλά 😂  αλλά έχω θέμα δυσπεψίας γενικότερα 

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Καλημέρα! Και εμένα τα ίδια. Πονάει συνέχεια, ξυπνάω και μέσα στη νύχτα. Τρώω συνέχεια κάτι (φρούτο ή κριτσίνια) και έτσι νιώθω λίγο καλύτερα. Πήρα και φρέσκο τζίντζερ και το βάζω σε καυτό νερό με λεμόνι και νομιζω βοηθάει κάπως. Και έχω και πολλές ζαλάδες. Εντωμεταξύ δεν ξερω αν εσείς έχετε θέμα με το φαγητό (αποστροφή ή λιγούρες). Εγώ προς το παρόν πεινάω συνέχεια και θέλω να φάω ότι υπάρχει στο σπίτι! Κυρίως θέλω όξινα. Κάθε 1 ώρα τρώω. Τα κιλά μου πάντως μια χαρά. Είμαι αδύνατη και έχω χάσει και 1, περιέργως με όλο αυτό το φαΐ.

Έχασα κ εγώ 2 κιλά δεν τρώω τίποτα σχεδόν ότι τρώω με πονάει το στομάχι! Εγώ δεν μπορώ καθόλου τα γλυκά!! Από φρούτα μόνο μήλα κ μπανάνες θέλω κ από λαχανικά μόνο αγγούρι κ ντομάτα! Ούτε τον καφέ τον θέλω…λιγούρες δεν έχω καθόλου δλδ ότι μαγειρέψω θα φάω δεν αναζητώ φαγητά απλά τρώω λίγο γιατί κόπηκε η όρεξη μου κ επειδή καθώς τρώω αρχίζει το στομάχι να με πονάει…εν το μεταξύ έχω πάει κ σε διατροφολόγο κ μου έχει πολύ πραμα να τρώω αλλά μου είπε να τρώω όσο θέλω κ ότι θέλω από το προγραμμα! Ευτυχως! Απλά μ είπε να τηρώ λίγο το ωράριο με τα γεύματα για το σάκχαρο… ούτε νερό μπορώ να πιω πολύ κ αυτό με ανακατεύει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η aggelikh_l είπε:

Κάναμε την περασμένη εβδομάδα και τον υπέρηχο , 8 w και 2 και είδαμε να αχνοφαίνονται άκρα , απίστευτη εικόνα !! 

Αχ τι ωραία μπράβο κορίτσι μου!! Θα πάω κ εγώ κάνα όταν θα είμαι 8&1 θα δούμε κ εμεις μάλλον χεράκια κ ποδαράκια;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

 

Έχασα κ εγώ 2 κιλά δεν τρώω τίποτα σχεδόν ότι τρώω με πονάει το στομάχι! Εγώ δεν μπορώ καθόλου τα γλυκά!! Από φρούτα μόνο μήλα κ μπανάνες θέλω κ από λαχανικά μόνο αγγούρι κ ντομάτα! Ούτε τον καφέ τον θέλω…λιγούρες δεν έχω καθόλου δλδ ότι μαγειρέψω θα φάω δεν αναζητώ φαγητά απλά τρώω λίγο γιατί κόπηκε η όρεξη μου κ επειδή καθώς τρώω αρχίζει το στομάχι να με πονάει…εν το μεταξύ έχω πάει κ σε διατροφολόγο κ μου έχει πολύ πραμα να τρώω αλλά μου είπε να τρώω όσο θέλω κ ότι θέλω από το προγραμμα! Ευτυχως! Απλά μ είπε να τηρώ λίγο το ωράριο με τα γεύματα για το σάκχαρο… ούτε νερό μπορώ να πιω πολύ κ αυτό με ανακατεύει 

 

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αχ τι ωραία μπράβο κορίτσι μου!! Θα πάω κ εγώ κάνα όταν θα είμαι 8&1 θα δούμε κ εμεις μάλλον χεράκια κ ποδαράκια;; 

Όχι λιγούρες δεν έχω , έχω όμως 5-6 κιλά παραπάνω απ οτι θα έπρεπε δηλαδή όποτε πρέπει να προσέχω ένα παραπάνω! Να σου πω ίσως είναι της βδομάδας γιατί και εγώ είχα την περίοδο του Πάσχα χάλια στομάχι και τώρα είμαι καλύτερα ! Κάνε δοκιμές και λίγο υπομονή και βλέπεις .

Ναι κορίτσι μου θα πάθεις σοκ από το πόση διαφορά έχει μέσα σε δυο βδομαδες !! Εμείς τώρα θα πάμε πάλι την άλλη βδομάδα και μετά έχουμε κλείσει αυχενική τέλος του μήνα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και το νερό και γενικότερα τα υγρά άμα νιώθεις χάλια στο στομάχι σου όντως θέλουν περιορισμό , εγώ έπινα γουλιές γουλιές όσο έβλεπα ότι με παίρνει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η aggelikh_l είπε:

 

Όχι λιγούρες δεν έχω , έχω όμως 5-6 κιλά παραπάνω απ οτι θα έπρεπε δηλαδή όποτε πρέπει να προσέχω ένα παραπάνω! Να σου πω ίσως είναι της βδομάδας γιατί και εγώ είχα την περίοδο του Πάσχα χάλια στομάχι και τώρα είμαι καλύτερα ! Κάνε δοκιμές και λίγο υπομονή και βλέπεις .

Ναι κορίτσι μου θα πάθεις σοκ από το πόση διαφορά έχει μέσα σε δυο βδομαδες !! Εμείς τώρα θα πάμε πάλι την άλλη βδομάδα και μετά έχουμε κλείσει αυχενική τέλος του μήνα !!

Εσυ τώρα πόσες εβδομαδες είσαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η aggelikh_l είπε:

9 και δυο είμαι και θα ξαναπάω ακριβώς σε μια βδομάδα . 

Ααα και μετά εχεις αυχενική;; Τέλεια!! Είσαι η πρώτη μάλλον που κοντεύεις για αυχενική!! Εσυ τώρα τι συμπτώματα εχεις;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η aggelikh_l είπε:

Τίποτα κράμπες περιόδου και ανάλογα τι έχω φάει και αν χωνέψει κτλ κτλ τύπου αναγούλες . Εσυ πως είσαι κορίτσι μου σήμερα ; 

Είμαι καλύτερα στομαχικά σήμερα! Άλλαξα εβδομάδα σήμερα ισως για αυτό δεν ξέρω;; Είμαι συγκρατημένη με το φαγητό αλλά σήμερα δεν πονάει τόσο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια ευτυχώς είστε όλες εσεις και παρηγοριομαστε λίγο..9w 3d εδώ, με αναγούλες, ναυτίες και εμετούς καθημερινά, τα οποία εναλλάσσονται με καφέ υγρά μέσα στη μέρα και ώρες ώρες μου κόβουν τα φτερά, αλλά προσπαθώ να περιορίσω το άγχος. Η καθεμία το παλεύει μόνη της, με το εαυτό της, γιατί κανεις δεν μπορεί να καταλάβει την ανασφάλεια μας. Σε 2 βδομαδες έχουμε αυχενική, μετά από δυο υπερήχους που ακούσαμε καρδούλα, αλλά παρόλα αυτά οι άσχημες σκέψεις επιστρέφουν, λόγω και προηγούμενης παλινδρομης. Εύχομαι για όλες μας το καλύτερο, με υγιή εμβρυακια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Ioanna20 είπε:

Αχ κορίτσια ευτυχώς είστε όλες εσεις και παρηγοριομαστε λίγο..9w 3d εδώ, με αναγούλες, ναυτίες και εμετούς καθημερινά, τα οποία εναλλάσσονται με καφέ υγρά μέσα στη μέρα και ώρες ώρες μου κόβουν τα φτερά, αλλά προσπαθώ να περιορίσω το άγχος. Η καθεμία το παλεύει μόνη της, με το εαυτό της, γιατί κανεις δεν μπορεί να καταλάβει την ανασφάλεια μας. Σε 2 βδομαδες έχουμε αυχενική, μετά από δυο υπερήχους που ακούσαμε καρδούλα, αλλά παρόλα αυτά οι άσχημες σκέψεις επιστρέφουν, λόγω και προηγούμενης παλινδρομης. Εύχομαι για όλες μας το καλύτερο, με υγιή εμβρυακια! 

Καλή τελειομηνη εγκυμοσυνη! Και εγώ έχω πια ελάχιστα καφε και νιώθω το ιδιο ωστόσο ο γιατρός είναι πολύ καθυσυχαστικος λέγοντας μου ότι αρκετά συνηθισμένο στις αρχές τις εγκυμοσυνης! 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Ioanna20 είπε:

Αχ κορίτσια ευτυχώς είστε όλες εσεις και παρηγοριομαστε λίγο..9w 3d εδώ, με αναγούλες, ναυτίες και εμετούς καθημερινά, τα οποία εναλλάσσονται με καφέ υγρά μέσα στη μέρα και ώρες ώρες μου κόβουν τα φτερά, αλλά προσπαθώ να περιορίσω το άγχος. Η καθεμία το παλεύει μόνη της, με το εαυτό της, γιατί κανεις δεν μπορεί να καταλάβει την ανασφάλεια μας. Σε 2 βδομαδες έχουμε αυχενική, μετά από δυο υπερήχους που ακούσαμε καρδούλα, αλλά παρόλα αυτά οι άσχημες σκέψεις επιστρέφουν, λόγω και προηγούμενης παλινδρομης. Εύχομαι για όλες μας το καλύτερο, με υγιή εμβρυακια! 

Γεια σου κορίτσι , ίδια βδομάδα είμαστε και εγώ 9 και 4 . Δυστυχώς αυτά τα συμπτώματα είναι πολύ συχνά αυτές τις βδομαδες , μήπως πρέπει να δώσεις βάση στη σωματική ξεκούραση , όσο είναι εφικτό φυσικά .  Το άγχος δεν φεύγει έτσι αλλα και τα καφέ δυστυχώς μπορεί να προκύψουν . Είδατε αποκόλληση , γι αυτό έχεις καφέ ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Ioanna20 είπε:

Αχ κορίτσια ευτυχώς είστε όλες εσεις και παρηγοριομαστε λίγο..9w 3d εδώ, με αναγούλες, ναυτίες και εμετούς καθημερινά, τα οποία εναλλάσσονται με καφέ υγρά μέσα στη μέρα και ώρες ώρες μου κόβουν τα φτερά, αλλά προσπαθώ να περιορίσω το άγχος. Η καθεμία το παλεύει μόνη της, με το εαυτό της, γιατί κανεις δεν μπορεί να καταλάβει την ανασφάλεια μας. Σε 2 βδομαδες έχουμε αυχενική, μετά από δυο υπερήχους που ακούσαμε καρδούλα, αλλά παρόλα αυτά οι άσχημες σκέψεις επιστρέφουν, λόγω και προηγούμενης παλινδρομης. Εύχομαι για όλες μας το καλύτερο, με υγιή εμβρυακια! 

Καλώς ήρθες και εσυ!! Είναι φυσιολογικό το καφέ μην αγχώνεσαι προσπάθησε τουλάχιστον!! Εγώ είμαι 7&1 θα πάμε την άλλη εβδομάδα να το δούμε! Είστε μπροστά εσείς!! Όλα καλά θα πάνε θα δεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πήγα σήμερα για τον δεύτερο υπέρηχο και δόξα τω θεώ ήταν ολα καλα! 🙏🙏

1,71 cm το σποράκι μου και σήμερα είμαι 7 w και 6 d και στον υπερηχο 8 &1 ! 

Κανονικα μου ειπε κατευθειαν αυχενικη αλλα δε θελω να ειμαι μεσα στο αγχος ενα μηνα οποτε του ειπα να ξανακανω εναν υπερηχο σε 2 βδομαδες για να νιωθω εγω πιο ασφαλης. 

Απο συμπτωματα το στομαχι και οι ανακατωσουρες τα δινουν όλα ελπιζω να μη χειροτερευσει γιατι μετα θα ειμαι για ξαπλα μονο. 

Εσεις πως ειστε? Ευχομαι να παίρνουμε ολες ευχαριστα νεα και να μοιραζομαστε εδω τη χαρά μας αλλα και τις ανησυχιες μας όλα φυσιολογικα ειναι. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η aggelikh_l είπε:

Γεια σου κορίτσι , ίδια βδομάδα είμαστε και εγώ 9 και 4 . Δυστυχώς αυτά τα συμπτώματα είναι πολύ συχνά αυτές τις βδομαδες , μήπως πρέπει να δώσεις βάση στη σωματική ξεκούραση , όσο είναι εφικτό φυσικά .  Το άγχος δεν φεύγει έτσι αλλα και τα καφέ δυστυχώς μπορεί να προκύψουν . Είδατε αποκόλληση , γι αυτό έχεις καφέ ;

Ευχαριστω κορίτσια, εύχομαι το καλύτερο για όλες μας. Ευτυχώς η δουλειά μου δεν έχει σωματική καταπόνηση, και τα του σπιτιού τα έχει αναλάβει ο σύζυγος 😆 καμία αποκόλληση δεν φάνηκε στον υπέρηχο, είπε ότι είναι φυσιολογικό, χωρις να μπορούν και οι γιατροί να σου δώσουν ξεκάθαρη αιτιολογία..απλά σου χαλούν τη διάθεση όπως και να το κάνουμε ώρες ώρες. 10 μέρες τώρα υπομονή για την αυχενική! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Loucoutika είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πήγα σήμερα για τον δεύτερο υπέρηχο και δόξα τω θεώ ήταν ολα καλα! 🙏🙏

1,71 cm το σποράκι μου και σήμερα είμαι 7 w και 6 d και στον υπερηχο 8 &1 ! 

Κανονικα μου ειπε κατευθειαν αυχενικη αλλα δε θελω να ειμαι μεσα στο αγχος ενα μηνα οποτε του ειπα να ξανακανω εναν υπερηχο σε 2 βδομαδες για να νιωθω εγω πιο ασφαλης. 

Απο συμπτωματα το στομαχι και οι ανακατωσουρες τα δινουν όλα ελπιζω να μη χειροτερευσει γιατι μετα θα ειμαι για ξαπλα μονο. 

Εσεις πως ειστε? Ευχομαι να παίρνουμε ολες ευχαριστα νεα και να μοιραζομαστε εδω τη χαρά μας αλλα και τις ανησυχιες μας όλα φυσιολογικα ειναι. 

 

Ααα μπράβο τέλεια νέα! Μακάρι όσο περνάει ο καιρός να είσαι καλύτερα από συμπτώματα! 
 

εγώ είμαι καλά! Δεν έχω πολλά συμπτώματα λίγο αγχώνομαι αλλά λεω ότι είναι να γίνει θα γίνει! Έχει μεγαλώσει το στήθος μου παρά πολύ με πονάει όταν το ακουμπώ κ το στομάχι μ είναι καλύτερα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ααα μπράβο τέλεια νέα! Μακάρι όσο περνάει ο καιρός να είσαι καλύτερα από συμπτώματα! 
 

εγώ είμαι καλά! Δεν έχω πολλά συμπτώματα λίγο αγχώνομαι αλλά λεω ότι είναι να γίνει θα γίνει! Έχει μεγαλώσει το στήθος μου παρά πολύ με πονάει όταν το ακουμπώ κ το στομάχι μ είναι καλύτερα!! 

Συμμερίζομαι απόλυτα αυτό που λες! Κι εγω ετσι ειμαι αγχωνομαι ..απο την αλλη ομως οτι ειναι να γινει θα γινει οπως ειπες! Τα συμπτωματα μαζι δεν κανουμε και χωρια δεν μπορουμε , αν σταματανε κι εγω ανησυχω. Το στηθος ομως ειναι σημαντικο το τσεκαρω συνεχεια 🤪 αν ειναι εκει πρησμενο ειναι ολα καλα νομιζω... εχω και προτερη εμπειρια οποτε μπορω να συγκρινω πια! 

Ολα καλα να πανε για όλες μας!🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!! Έχετε κ εσείς δυσκοιλιότητα;; Τι κάνετε για αυτό; Πήρα κάτι τώρα ελπίζω να με πιάσει! Έχω πρόβλημα με τα φρούτα ότι φάω με πονάει το στομάχι μου, νερό δεν μπορώ να πιω καθόλου νομίζω γίνεται χειρότερο…δεν ξέρω! Σήμερα έφαγα βρωμη με Γιαουρτι ισως βοηθήσει καπως…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Εγω δυσκοιλιότητα δεν εχω αντιμετωπισει μεχρι στιγμης! Σημερα παραδοξως ειμαι καλυτερα δεν εχω νιωσει ανακατωσουρα απο το πρωι... και με ανησυχει φυσικα.. 

Για το στομαχι σου μηπως σε βοηθησει η μπανανα που ειναι το πιο ηπιο φρουτο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Loucoutika είπε:

Καλημέρα! Εγω δυσκοιλιότητα δεν εχω αντιμετωπισει μεχρι στιγμης! Σημερα παραδοξως ειμαι καλυτερα δεν εχω νιωσει ανακατωσουρα απο το πρωι... και με ανησυχει φυσικα.. 

Για το στομαχι σου μηπως σε βοηθησει η μπανανα που ειναι το πιο ηπιο φρουτο .

Καλημέρα!! Να σου πω προχθές είχα φάει μια μπανάνα κ από εκείνη την ώρα με έπιασε τρελός πόνος ότι έτρωγα μετά ήταν χειρότερο!! Άσε 2 φρούτα μπορούσα να φάω μήλο κ μπανάνα τώρα πάει κ η μπανάνα…😂😂😂 πρέπει να ξεκινήσω ξανά τη γυμναστική μου κ να πινω κ νεράκι γιατί δεν με βλέπω καλά με τη δυσκοιλιότητα αλήθεια…! Εγώ εργάζομαι σε εταιρία με φάρμακα πήρα κάτι που έχουμε στην εταιρία μας η αλήθεια σε λιγότερο από 10 ώρες που νόμιζα ότι θα δράσει, έδρασε αλλά σκέφτομαι να πάρω τα μασωμενα είναι καλύτερα από τα χάπια! Πήρα και προβιοτικά γιατί γενικά βοηθανε κ στην πέψη κ στο ανοσοποιητικό κ στη δυσκοιλιότητα κ είναι καλό γιατί μεταφέρεις κ στο μωρό κάποια κ αναπτύσσετε η χλωρίδα τους…

χθες ήμουν καλύτερα κ εγώ πονούσα αλλά όχι τόσο! Απλά το βράδυ αυτό που έφαγα με έκανε χειρότερα…τρως κάτι κ λες α ωραία δε πειράζει μετά το ξανά τρως και συμβαίνει το αντίθετο 🤣🤣🤣🤣 επιλεκτικό μωρό δεν θέλει τα ίδια κ τα ίδια 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αληθεια ειναι πως καθεμια θελει κατι διαφορετικο και καποια πραγματα που βοηθουν σε καποια αλλη γυναικα δεν ειναι το ιδιο. Πειραματισου και δες τι σε βοηθαει και τι οχι! Τωρα με τη δυσκοιλιοτητα ειναι θεμα το ειχα περασει σε αλλη εγκυμοσυνη μου και ξερω πως ειναι.. ρωτησε και τον γιατρο σου τι μπορεις να παρεις. Θελει αρκετα υγρα εγω βεβαια δεν μπορω να πιω τοσο πολυ νερο οσο επινα στις πολυ αρχες γιατι με ανακατευει αλλα το προσπαθω οσο μπορω. Εσυ ποτε εχεις υπερηχο? Εγω θα παω παλι στις 25 και μου φαινεται πολυ μακρια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, @Raf123 έκανα το λάθος να φάω μπανάνα και μαρτύρησα μέχρι να χωνέψω , μάλλον είναι πολύ βαριά για αυτή την περίοδο . Εγώ δυσκοιλιότητα εχώ έτσι κι αλλιώς και τώρα είναι χειρότερα αλλά παίρνω και προγεστερονη που ξέρω ότι εντείνει το θέμα . Τώρα περιμένω να κάνω εξετάσεις σιδήρου κτλ για να μου δώσει που έχω ακούσει ότι βοηθάει . Ο γιατρός μου είπε dufalac για 10 μέρες άμα δεν πηγαίνω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η aggelikh_l είπε:

Γεια σας κορίτσια, @Raf123 έκανα το λάθος να φάω μπανάνα και μαρτύρησα μέχρι να χωνέψω , μάλλον είναι πολύ βαριά για αυτή την περίοδο . Εγώ δυσκοιλιότητα εχώ έτσι κι αλλιώς και τώρα είναι χειρότερα αλλά παίρνω και προγεστερονη που ξέρω ότι εντείνει το θέμα . Τώρα περιμένω να κάνω εξετάσεις σιδήρου κτλ για να μου δώσει που έχω ακούσει ότι βοηθάει . Ο γιατρός μου είπε dufalac για 10 μέρες άμα δεν πηγαίνω .

Ναι η μπανάνα μάλλον καλύτερα να μην την τρώμε…σήμερα ήπια νερό αναγουλιαστικα  και το εκανα εμετο…το dufalac είναι χημικό αυτό που πήρα είναι φυτικό κ μπορείς να το παίρνεις κάθε μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...