Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Δεκεμβρίου 2022


Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα !Είναι η πρώτη φορά που μπαίνω στην ομάδα σας !Είμαι 18+4 ,έχω κάνει Νιπτ (όλα καλά )λόγω ηλικίας καθαρά ,είμαι 39,είναι το τέταρτο μωρό μου αυτό ,είναι κορίτσακι πάλι,(έχω δύο κόρες και ένα γιο ),γενικά όλα καλά με την εγκυμοσύνη το μόνο που δε μπορώ ρε κορίτσια είναι να νιώσω το μωρό .Έχω πρόσθιο πλακούντα και ίσως παίζει ρόλο αλλά και κοντά 19 εβδομάδες και να μην το έχω καταλάβει ακόμα με έχει τρελάνει !για πείτε εσείς ,έχετε νιώσει κάτι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 451
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Athanasia10 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα !Είναι η πρώτη φορά που μπαίνω στην ομάδα σας !Είμαι 18+4 ,έχω κάνει Νιπτ (όλα καλά )λόγω ηλικίας καθαρά ,είμαι 39,είναι το τέταρτο μωρό μου αυτό ,είναι κορίτσακι πάλι,(έχω δύο κόρες και ένα γιο ),γενικά όλα καλά με την εγκυμοσύνη το μόνο που δε μπορώ ρε κορίτσια είναι να νιώσω το μωρό .Έχω πρόσθιο πλακούντα και ίσως παίζει ρόλο αλλά και κοντά 19 εβδομάδες και να μην το έχω καταλάβει ακόμα με έχει τρελάνει !για πείτε εσείς ,έχετε νιώσει κάτι ;

Με το καλό κορίτσι μου!!! Πολλά μπράβο κ σε εσάς που θα κάνετε 4ο παιδάκι!!! Εγώ είμαι 18 κ 5 σήμερα κ τον κατάλαβα πριν 2 εβδομάδες περίπου. Χθες μέχρι το βράδυ δεν ένιωσα τίποτα κ ήμουν όλη τη μέρα μέσα στο άγχος. Κάθε εγκυμοσύνη κ διαφορετική. Σε λίγες εβδομάδες τα μωρακια μας θα είναι πιο δυνατά κ δεν θα μας αφήνουν ήσυχες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/7/2022 at 2:39 ΜΜ, ο/η Zeta. είπε:

Τέλεια κορίτσι μου!!! Όλα καλά να σου πάνε ως το τέλος. Είχαμε κ εμείς επαφή προχθές σχεδόν μετά από ένα τρίμηνο. Μόνο πυροτεχνήματα δεν πήρε ο καλούλης μου😂. Κ από κιλά μια χαρά είσαι. 2 έχω πάρει κ εγώ έως τώρα, αλλά επειδή έχω περιθώρια δεν με πολυνοιάζει. Στο πρώτο πήρα 10-11 άρα πιστεύω πως κάπου εκεί θα φτάσω κ πάλι. Για την πίεση δεν ξέρω. Εγώ έχω συνήθως 10 κ 8 κ μου λέει ότι είναι μια χαρά.

Ευχαριστώ κορίτσι μου 😊😊😊 προσεύχομαι ολες μας να έχουμε καλά νέα κάθε φορά που γράφουμε!! Εμεις ακόμα δεν είχαμε από την Τετάρτη π μου είπε η γιατρος ότι τώρα μπορούμε , μια ειχαμε καλεσμένους κ έπεσα ξερή μετά μια είχα εγώ επαγγελματικό δείπνο…κ εμένα θα βγει έξω να φωνάζει σαν πρωτάρης 🤣🤣🤣🤣 έχουμε να κάνουμε από τότε που ειχαμε επαφή κ έμεινα εγκυος! Γιατί έπεσε η ωορρηξία με τον θάνατο του παππού του κ είπαμε να γίνει κ η κηδεία κ μετά να κάνουμε ξανά κ όλο τυγχάνε κάτι κ δεν κάναμε ως τότε… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Athanasia10 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα !Είναι η πρώτη φορά που μπαίνω στην ομάδα σας !Είμαι 18+4 ,έχω κάνει Νιπτ (όλα καλά )λόγω ηλικίας καθαρά ,είμαι 39,είναι το τέταρτο μωρό μου αυτό ,είναι κορίτσακι πάλι,(έχω δύο κόρες και ένα γιο ),γενικά όλα καλά με την εγκυμοσύνη το μόνο που δε μπορώ ρε κορίτσια είναι να νιώσω το μωρό .Έχω πρόσθιο πλακούντα και ίσως παίζει ρόλο αλλά και κοντά 19 εβδομάδες και να μην το έχω καταλάβει ακόμα με έχει τρελάνει !για πείτε εσείς ,έχετε νιώσει κάτι ;

Καλώς ήρθες κορίτσι μου!! Να σου ζήσουν όλα τα παιδιά σου κ με το καλό κ το μικρουλι σας!! Κ εμένα είναι πρόσθιος αλλά είναι η πρώτη εγκυμοσύνη κ φαντάζομαι θα αργήσω να το ακούσω!! Υπομονή θα το νιώσεις σε λίγο σε καμία εβδομάδα σίγουρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/7/2022 at 11:25 ΠΜ, ο/η Zeta. είπε:

Με το καλό κορίτσι!!! Πότε έχεις ΠΗΤ;

19 Δεκεμβρίου μας έχουν πει…νομίζω είμαι η πιο άσχετη εδώ 😂😂 πρώτο μωρο και χωρίς κύκλο με μωρά γύρω μου…είστε η μόνη παρηγοριά…μπήκα σήμερα στην 18η αλλά δεν έχω νιώσει κάτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια νομίζω ότι χθες το βράδυ ενιωσα το μωρό ηταν μια κίνηση από την μια άκρη της κοιλιάς ως την άλλη εκεί κάτω χαμηλά κ επίσης σε κάποια σημεία σταματά αυτή η κίνηση και κάνει κάτι σαν καρούμπαλο γίνεται το δέρμα εξωτερικά σκληρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια νομίζω ότι χθες το βράδυ ενιωσα το μωρό ηταν μια κίνηση από την μια άκρη της κοιλιάς ως την άλλη εκεί κάτω χαμηλά κ επίσης σε κάποια σημεία σταματά αυτή η κίνηση και κάνει κάτι σαν καρούμπαλο γίνεται το δέρμα εξωτερικά σκληρό 

Σε διάβασα κ στην άλλη συζήτηση, τι ωραία!!! Το καρούμπαλο που λες νομίζω πως είναι η πρησμένη μήτρα ή κάτι άλλο. Όταν ξαπλώνω κ πιάνω την κοιλιά μου την καταλαβαίνω πιο σκληρή κ νομίζω πως είναι αυτό. Το μωρό είναι πολύ μικρό για να σου κάνει καρούμπαλο, αυτά γίνονται πιο αργά. Τις επόμενες μέρες τώρα που θα δυναμώνει περίμενε κ χτυπηματάκια!!! Ξεκίνησε τους χορούς το ζουζουνι σου!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

Σε διάβασα κ στην άλλη συζήτηση, τι ωραία!!! Το καρούμπαλο που λες νομίζω πως είναι η πρησμένη μήτρα ή κάτι άλλο. Όταν ξαπλώνω κ πιάνω την κοιλιά μου την καταλαβαίνω πιο σκληρή κ νομίζω πως είναι αυτό. Το μωρό είναι πολύ μικρό για να σου κάνει καρούμπαλο, αυτά γίνονται πιο αργά. Τις επόμενες μέρες τώρα που θα δυναμώνει περίμενε κ χτυπηματάκια!!! Ξεκίνησε τους χορούς το ζουζουνι σου!!!❤️

Ελπίζω αυτό που ένιωσα τη κίνηση σαν ψαράκι να είναι το μωρό κ όχι τίποτα άλλο 🤣🤣🤣❤️❤️❤️ Ναι αυτό με τον καρούμπαλο είναι σκληρό δέρμα σε ένα σημείο της κοιλιάς! Κ λεω ισως επειδή το μωρό μετακινήθηκε να άλλαξε θέση το έντερο;; Χαχα δεν ξέρω εγώ το καταλαβαίνω από μέσα δλδ κάτι σαν να τσιτώνει εκεί το δέρμα κ από έξω να είναι σκληρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια ! Κι εγω το ενιωσα πρωτη φορα πριν.λιγες μερες οταν ημουν 17 +2 ημερων σαν ενα ανεπαισθητο τακ στην κοιλια μου! Αλλα για να το νιωσω πρεπει να ειμαι πολυ ηρεμη , ξαπλωμενη και ανα ακουμπαω την κοιλια μου αναμενοντας καποια κινησουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Loucoutika είπε:

Καλησπέρα κοριτσια ! Κι εγω το ενιωσα πρωτη φορα πριν.λιγες μερες οταν ημουν 17 +2 ημερων σαν ενα ανεπαισθητο τακ στην κοιλια μου! Αλλα για να το νιωσω πρεπει να ειμαι πολυ ηρεμη , ξαπλωμενη και ανα ακουμπαω την κοιλια μου αναμενοντας καποια κινησουλα!

Κ εγώ μια ώρα ξάπλωνα ανάσκελα κ διάβαζα κάτι και μετά γύρισα πλευρό να πάρω το μαγνησιο κ την ασπιρίνη και όταν ξανά ξάπλωσα ανάσκελα τότε το ένιωσα 2 - 3 φορες μια κίνηση από δεξιά αριστερά οριζόντια!! Άντε επιτελους να νιώθουμε τα μωράκια να ξέρουμε ότι όλα είναι εντάξει ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε;;

ηθελα να σας ρωτήσω ποτέ σκέφτεστε να πάρετε πράγματα για το μωρό; Εγώ σκέφτηκα να πάω τώρα που έχει εκπτώσεις αλλά μετά σκέφτηκα πολύ νωρις δεν είναι; Για καρότσι, κρεβατακι κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε;;

ηθελα να σας ρωτήσω ποτέ σκέφτεστε να πάρετε πράγματα για το μωρό; Εγώ σκέφτηκα να πάω τώρα που έχει εκπτώσεις αλλά μετά σκέφτηκα πολύ νωρις δεν είναι; Για καρότσι, κρεβατακι κτλ

Εγώ τα έχω σχεδόν όλα από το πρώτο😂. Φορμάκια θα χρειαστώ μόνο γιατί ο πρώτος ήταν Καλοκαιρινός. Είναι νωρίς, εγώ θυμάμαι είχα ξεκινήσει μετά τις 28-30 εβδομάδες, αλλά δεν είναι κακή ιδέα να κοιτάξεις για καρότσι. Επειδή το φθινόπωρο βγαίνουν τα νέα θα έχουν σίγουρα καλύτερη τιμή τώρα. Είχα κάνει το λάθος τότε κ πήρα ένα τεράστιο (Anex) όπου ήταν βαρύ κ ίσα ίσα που χώραγε στο δικό μου αυτοκίνητο. Το πούλησα στο δίμηνο κ πήρα το inglesina trilogy. Με βόλεψε τόσο πολύ μου κλείνει σαν μπαστούνι που δεν  χρειάστηκε να πάρω αυτά της βόλτας. Το βασικό είναι όταν θα τα βλέπεις να τα δοκιμάσεις στην οδήγηση, στο βάρος κ στο αν χωράει στο αυτοκίνητο😁.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Εγώ τα έχω σχεδόν όλα από το πρώτο😂. Φορμάκια θα χρειαστώ μόνο γιατί ο πρώτος ήταν Καλοκαιρινός. Είναι νωρίς, εγώ θυμάμαι είχα ξεκινήσει μετά τις 28-30 εβδομάδες, αλλά δεν είναι κακή ιδέα να κοιτάξεις για καρότσι. Επειδή το φθινόπωρο βγαίνουν τα νέα θα έχουν σίγουρα καλύτερη τιμή τώρα. Είχα κάνει το λάθος τότε κ πήρα ένα τεράστιο (Anex) όπου ήταν βαρύ κ ίσα ίσα που χώραγε στο δικό μου αυτοκίνητο. Το πούλησα στο δίμηνο κ πήρα το inglesina trilogy. Με βόλεψε τόσο πολύ μου κλείνει σαν μπαστούνι που δεν  χρειάστηκε να πάρω αυτά της βόλτας. Το βασικό είναι όταν θα τα βλέπεις να τα δοκιμάσεις στην οδήγηση, στο βάρος κ στο αν χωράει στο αυτοκίνητο😁.

Ρουχαλάκια θα πάρω πιο μετά αλλά αν είναι αγόρι θα μου δώσει η νύφη μου πολλά που έχει κ ειδικά αυτά που φοράνε τον πρώτο καιρό δεν αξίζει να πάρουμε πολλά γιατί μεγαλώνουν με τις ώρες…απλά τα έπιπλα κ το καρότσι το ριλαξ και το car seat ελεγα να τα πάρω τώρα με τις εκπτώσεις! 
 
Ο ανιψιός μου γεννήθηκε Μάιο αλλά έχει και μακρύ μανίκι σαν νεογέννητο που ήταν! Θα τα βρουμε κ θα δούμε τι έχουμε…

σε ευχαριστώ για το τιπ😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου κάναμε το πάρτυ αποκάλυψης!! Ήταν πολύ ωραία!! Περάσαμε ωραία!! Μας βασάνισαν λίγο αλλά μετά από 3 δοκιμές αποκαλύφθηκε!! Έχουμε αγοράκι 💙💙💙 ανυπομονώ να γνωρίσω το αγοράκι μου!!! Περιττό να πω ότι ο άντρας μου χάρηκε πολύ κατπυρηθηκε χαχαχαχα και οι περισσότεροι πίστευαν είναι κορίτσι F9C8E9CD-E3F6-4D43-8A6C-4087B7E6C0DF.thumb.jpeg.b65a15f5d39a302b30fbda8483b815e7.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μου κάναμε το πάρτυ αποκάλυψης!! Ήταν πολύ ωραία!! Περάσαμε ωραία!! Μας βασάνισαν λίγο αλλά μετά από 3 δοκιμές αποκαλύφθηκε!! Έχουμε αγοράκι 💙💙💙 ανυπομονώ να γνωρίσω το αγοράκι μου!!! Περιττό να πω ότι ο άντρας μου χάρηκε πολύ κατπυρηθηκε χαχαχαχα και οι περισσότεροι πίστευαν είναι κορίτσι F9C8E9CD-E3F6-4D43-8A6C-4087B7E6C0DF.thumb.jpeg.b65a15f5d39a302b30fbda8483b815e7.jpeg

Με το καλό το αγοράκι σας!!! 💙💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μου κάναμε το πάρτυ αποκάλυψης!! Ήταν πολύ ωραία!! Περάσαμε ωραία!! Μας βασάνισαν λίγο αλλά μετά από 3 δοκιμές αποκαλύφθηκε!! Έχουμε αγοράκι 💙💙💙 ανυπομονώ να γνωρίσω το αγοράκι μου!!! Περιττό να πω ότι ο άντρας μου χάρηκε πολύ κατπυρηθηκε χαχαχαχα και οι περισσότεροι πίστευαν είναι κορίτσι F9C8E9CD-E3F6-4D43-8A6C-4087B7E6C0DF.thumb.jpeg.b65a15f5d39a302b30fbda8483b815e7.jpeg

Με το καλό κορίτσι μου!!! Γερός κ τυχερός να είναι!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια βγήκα κ εγώ θετική στον κοβιντ! Ελεος!! Μια εβδομάδα έμεινε κ θα περνάμε τις αδειες μας! Έκανα τεστ γιατί με πονούσε λίγο ο λαιμός μου οπως την πρώτη φορά π κόλλησα κοβιντ! Ο άντρας μου και όλοι γονεις αδέρφια πεθερικά όλοι αρνητικοί! Σίγουρα από τη δουλεια θα κόλλησα ή σουπερμάρκετ κ φοράω τη μάσκα παντού κ συνέχεια πλένω τα χέρια μου!! Παρασκευή Σάββατο Κυριακή εκνα τεστ προληπτικά για το πάρτυ να είμαι σίγουρη ότι δεν έχω κ να κινδυνέψω άλλους κ ήμουν αρνητική! Δε νομίζω να το κόλλησα από το πάρτυ κ να έδειξε τόσο σύντομα… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια βγήκα κ εγώ θετική στον κοβιντ! Ελεος!! Μια εβδομάδα έμεινε κ θα περνάμε τις αδειες μας! Έκανα τεστ γιατί με πονούσε λίγο ο λαιμός μου οπως την πρώτη φορά π κόλλησα κοβιντ! Ο άντρας μου και όλοι γονεις αδέρφια πεθερικά όλοι αρνητικοί! Σίγουρα από τη δουλεια θα κόλλησα ή σουπερμάρκετ κ φοράω τη μάσκα παντού κ συνέχεια πλένω τα χέρια μου!! Παρασκευή Σάββατο Κυριακή εκνα τεστ προληπτικά για το πάρτυ να είμαι σίγουρη ότι δεν έχω κ να κινδυνέψω άλλους κ ήμουν αρνητική! Δε νομίζω να το κόλλησα από το πάρτυ κ να έδειξε τόσο σύντομα… 

Ωχ κορίτσι μου, περαστικά! Είχα περάσει και εγώ πριν λίγο καιρό. Η γιατρός μου μου είχε πει να μην ανησυχώ για τα μωράκια. Πολλές κοπέλες που παρακολουθεί κόλλησαν στην εγκυμοσύνη, αλλά όλα πήγαν καλά. Οι πρώτες 3 μέρες ήταν δύσκολες και έπαιρνα παρακεταμόλη (1 ντεπον των 500) κάθε 4 ώρες. Μου είχε πει πως μπορούσα να παίρνω μέχρι 6 ντεπόν ημερησίως. Είχα πυρετό μέχρι 38.3, τρομερή αδυναμία και πονούσε πάρα πολύ το σώμα μου παντού. Αλλά από την 4η μέρα άρχισα να νιώθω καλύτερα. Πάρε και το γιατρό σου ένα τηλ να τον ενημερώσεις για να σου δώσει και κάποιες οδηγίες. Υπομονή και θα περάσει σε λίγες μέρες. Ξεκουράσου και πίνε πολλά υγρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/7/2022 at 11:06 ΜΜ, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια βγήκα κ εγώ θετική στον κοβιντ! Ελεος!! Μια εβδομάδα έμεινε κ θα περνάμε τις αδειες μας! Έκανα τεστ γιατί με πονούσε λίγο ο λαιμός μου οπως την πρώτη φορά π κόλλησα κοβιντ! Ο άντρας μου και όλοι γονεις αδέρφια πεθερικά όλοι αρνητικοί! Σίγουρα από τη δουλεια θα κόλλησα ή σουπερμάρκετ κ φοράω τη μάσκα παντού κ συνέχεια πλένω τα χέρια μου!! Παρασκευή Σάββατο Κυριακή εκνα τεστ προληπτικά για το πάρτυ να είμαι σίγουρη ότι δεν έχω κ να κινδυνέψω άλλους κ ήμουν αρνητική! Δε νομίζω να το κόλλησα από το πάρτυ κ να έδειξε τόσο σύντομα… 

Περαστικά να είναι και ανώδυνα ! Οπως και να χει στην εποχη του covid δεν ξερω πως μπορείς να τη γλιτώσεις... εγώ δεν έχω κολλήσει καθόλου αν και είχαμε κοντά μας κρούσματα προς το παρόν την έχουμε γλιτώσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Ωχ κορίτσι μου, περαστικά! Είχα περάσει και εγώ πριν λίγο καιρό. Η γιατρός μου μου είχε πει να μην ανησυχώ για τα μωράκια. Πολλές κοπέλες που παρακολουθεί κόλλησαν στην εγκυμοσύνη, αλλά όλα πήγαν καλά. Οι πρώτες 3 μέρες ήταν δύσκολες και έπαιρνα παρακεταμόλη (1 ντεπον των 500) κάθε 4 ώρες. Μου είχε πει πως μπορούσα να παίρνω μέχρι 6 ντεπόν ημερησίως. Είχα πυρετό μέχρι 38.3, τρομερή αδυναμία και πονούσε πάρα πολύ το σώμα μου παντού. Αλλά από την 4η μέρα άρχισα να νιώθω καλύτερα. Πάρε και το γιατρό σου ένα τηλ να τον ενημερώσεις για να σου δώσει και κάποιες οδηγίες. Υπομονή και θα περάσει σε λίγες μέρες. Ξεκουράσου και πίνε πολλά υγρά.

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! Εγώ ευτυχως δεν έκανα πυρετό ούτε αδυναμία ούτε πονο στα Κόκκαλα! Μόνο ο λαιμός πονάει…είμαι καλά ευτυχως μπορώ κ κάνω κ δουλειες στο σπίτι!! Απλά με θύμωσαν από τη δουλεια π το πρωτόκολλο εδώ λέει στην 5η μέρα βγαίνεις με αρνητικό PCR ενώ κανονικά σου στέλνουν μήνυμα αποδέσμευσης την 7η ημέρα χωρις τεστ χωρις τίποτα, δλδ για να πάω 1.5 μέρα δουλεια; Που πιθανό το PCR επειδή είναι τόσο ευαίσθητο να με δείχνει θετική και να πάω να πετάξω 30-40 ευρώ ποσά είναι! Κ επειδή με θύμωσαν μου πέρασε κ από το μυαλό ότι πολύ βλακεία έκανα κ δηλώθηκα θετική κ τους το είπα κιολας! Καλύτερα να μην ελεγα τίποτα κ να πηγαίναμε δουλεια κανονικά κ να φορούσα 2-3 μάσκες γιατί θα ενιωθα κ άσχημα! Τι φταίω εγώ που έτσι είναι το πρωτόκολλο; Κ ούτε εγώ ήθελα να κολλήσω κ μάλιστα 1 εβδομάδα πριν την άδεια!! Προτιμούσα να κολλήσω στην άδεια μ να μη ξέρει κανεις τίποτα θα εμένα στο σπίτι απομονωμένη χωρις να δηλωθώ χωρις να μου κόψουν λεφτά από το μισθό μου…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Loucoutika είπε:

Περαστικά να είναι και ανώδυνα ! Οπως και να χει στην εποχη του covid δεν ξερω πως μπορείς να τη γλιτώσεις... εγώ δεν έχω κολλήσει καθόλου αν και είχαμε κοντά μας κρούσματα προς το παρόν την έχουμε γλιτώσει

Εγώ κορίτσι μου τη πρώτη φορά π κόλλησα οπως κ τώρα δεν ξέρω από που κόλλησα! Και είμαι 100% σίγουρη είναι από τη δουλεια! Δουλεύω σε ιατρεία νοσοκομεία κλινικές όποτε η δουλεια μου έχει μεγάλο ρίσκο! Η πρώτη φορά μαρεσε έκατσα ξεκουράστηκα έκανα πολλες δουλειες στο σπίτι είχα μόνο πονόλαιμο μιας ημέρας την ημέρα π έκανα τεστ! Ομως ήμουν θετική 15 μερες εκει είπα κάπου ώπα φτάνει οκ ξεκουράστηκα ήταν ωραία η απομόνωση αλλά φτάνει! Κ μόνο για την καραντίνα δεν ήθελα να το ξανά περάσω! Και πάλι με τον ίδιο τρόπο οπως την άλλη φορά πόνος στο λαιμό κάνω τεστ θετικό, χωρις κανένα άλλο συμπτώμα πάλι!  Πάλι όλοι στο περίγυρο αρνητικοί, άρα δε μπορώ να σκεφτώ αλλά μέρη εκτός από το χώρο εργασίας π στην αναμονή μπορεί να καθομαι δίπλα από ένα θετικό να αγγίξουμε το ίδιο πόμολο ή να μη φοράει καλά τη μάσκα του! Μπορώ να σου πω ταλαιπωρήθηκα πιο πολύ όταν κόλλησα γαστρεντερίτιδα παρά από κοβιντ! Αυτό που με νοιάζει πιο πολύ είναι να μη κολλήσω ξανά όταν είναι να γεννήσω γιατί τότε δεν γεννάς στον γιατρο σου αλλά σε δημόσιο νοσοκομείο π δεν θέλω καθόλου να το περάσω αυτό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ κορίτσι μου τη πρώτη φορά π κόλλησα οπως κ τώρα δεν ξέρω από που κόλλησα! Και είμαι 100% σίγουρη είναι από τη δουλεια! Δουλεύω σε ιατρεία νοσοκομεία κλινικές όποτε η δουλεια μου έχει μεγάλο ρίσκο! Η πρώτη φορά μαρεσε έκατσα ξεκουράστηκα έκανα πολλες δουλειες στο σπίτι είχα μόνο πονόλαιμο μιας ημέρας την ημέρα π έκανα τεστ! Ομως ήμουν θετική 15 μερες εκει είπα κάπου ώπα φτάνει οκ ξεκουράστηκα ήταν ωραία η απομόνωση αλλά φτάνει! Κ μόνο για την καραντίνα δεν ήθελα να το ξανά περάσω! Και πάλι με τον ίδιο τρόπο οπως την άλλη φορά πόνος στο λαιμό κάνω τεστ θετικό, χωρις κανένα άλλο συμπτώμα πάλι!  Πάλι όλοι στο περίγυρο αρνητικοί, άρα δε μπορώ να σκεφτώ αλλά μέρη εκτός από το χώρο εργασίας π στην αναμονή μπορεί να καθομαι δίπλα από ένα θετικό να αγγίξουμε το ίδιο πόμολο ή να μη φοράει καλά τη μάσκα του! Μπορώ να σου πω ταλαιπωρήθηκα πιο πολύ όταν κόλλησα γαστρεντερίτιδα παρά από κοβιντ! Αυτό που με νοιάζει πιο πολύ είναι να μη κολλήσω ξανά όταν είναι να γεννήσω γιατί τότε δεν γεννάς στον γιατρο σου αλλά σε δημόσιο νοσοκομείο π δεν θέλω καθόλου να το περάσω αυτό!!! 

Κι εμένα αυτός είναι ο μεγαλύτερος μου φόβος! Και στην Ελλάδα το ίδιο συμβαίνει.. κι από ότι έχω διαβάσει τις βάζουν για καισαρική και δεν τους δίνουν μετά το μωρό. Ο,τι χειρότερο.. Νομίζω θα απομονωθω ακόμη κι από τον άντρα μου από τα μέσα του 8ου για να είμαι σίγουρη ότι δε θα κολλήσω οταν θα πλησιαζει η γέννα. Αλλιώς είναι πολύ επίφοβο δυστυχώς. Πρέπει να προσέχουμε πολύ και όλους όσο πλησιάζουμε στον μήνα μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

Κι εμένα αυτός είναι ο μεγαλύτερος μου φόβος! Και στην Ελλάδα το ίδιο συμβαίνει.. κι από ότι έχω διαβάσει τις βάζουν για καισαρική και δεν τους δίνουν μετά το μωρό. Ο,τι χειρότερο.. Νομίζω θα απομονωθω ακόμη κι από τον άντρα μου από τα μέσα του 8ου για να είμαι σίγουρη ότι δε θα κολλήσω οταν θα πλησιαζει η γέννα. Αλλιώς είναι πολύ επίφοβο δυστυχώς. Πρέπει να προσέχουμε πολύ και όλους όσο πλησιάζουμε στον μήνα μας.

Ναι να δω πως θα γλιτώσω!! Κ στην Κύπρο έτσι είναι! Εκτός αν είναι λίγο πριν γεννήσεις εχεις περιθώριο κ σου λέει ο γιατρος υπομονή άλλη μια εβδομάδα το πρόβλημα να μη σπάσουν τα νερά ενώ είσαι με κοβιντ…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ναι να δω πως θα γλιτώσω!! Κ στην Κύπρο έτσι είναι! Εκτός αν είναι λίγο πριν γεννήσεις εχεις περιθώριο κ σου λέει ο γιατρος υπομονή άλλη μια εβδομάδα το πρόβλημα να μη σπάσουν τα νερά ενώ είσαι με κοβιντ…

Πότε θα πάρεις άδεια?? 7ο ή 8ο? Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο, παρά να προσέχουμε σε βαθμό υστερίας τους πάντες, ακομα και τον σύζυγο.. Όχι πολλές εξόδους, όχι πολλές επισκέψεις κι όλα καλά θα πάνε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Πότε θα πάρεις άδεια?? 7ο ή 8ο? Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο, παρά να προσέχουμε σε βαθμό υστερίας τους πάντες, ακομα και τον σύζυγο.. Όχι πολλές εξόδους, όχι πολλές επισκέψεις κι όλα καλά θα πάνε! 

Δυστυχως στην Κύπρο είναι 18 εβδομαδες η άδεια η οποία άμα θες ξεκινά 2 εβδομαδες πριν την Ημερομηνία π σου δίνει ο γιατρος για τοκετό στις 25 εβδομαδες γίνεται η αίτηση! Κ εγώ επειδή θέλω να κερδίσω αυτες τις 2 εβδομαδες με το μωρό μου σκέφτομαι να δουλέψω ως το τελος, η ΠΗΤ μου ειναι 27-12 κ εμεις δουλευουμε ως 23-12 μετά έχουμε άδεια για τις γιορτες κ λεω να δουλέψω ως τις 23-12, διαφορετικά η άδεια μου αρχίζει 13-12. Εκτός κ αν μου γράψει η γιατρος άδεια ασθένειας διαφορετικό από της μητρότητας! Δεν ξέρω θα δω τι θα γίνει πως θα πάει…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...