Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επαφές κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Καλησπερα σας!

 

Εγώ σήμερα διανύω την 6η μέρα καθυστέρησης μου με θετικό τεστ και χοριακή της Δευτερας που εδειξε 2-3 εβδομάδες. 

Χθες μιλώντας με την γυναικολογο στο τηλέφωνο για διάφορες απορίες μου ειπε οτι μπορώ να κανω σεξ με τον αντρα μου, ήρεμα όμως και μονο αν το σώμα μου το θελει. Η αλήθεια είναι πως μέχρι πριν την αναμενομενη ημερομηνια περιοδου ειχαμε κανονικά επαφές. Μου πρότεινε όμως να χρησιμοποιούμε προφυλακτικό για τα μικρόβια που έχουμε όλοι μας στο σώμα μας. 

Πράγματι, θέλαμε πολύ και οι δυο μας. Δεν  πόνεσα ουτε ένιωσα κάτι περίεργο, τίποτα όλα καλα! 

Εσείς τι γνώμη έχετε από τις προσωπικές σας εμπειρίες? Κάνατε σεξ στην αρχη της εγκυμοσυνης? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Καλησπερα σας!

 

Εγώ σήμερα διανύω την 6η μέρα καθυστέρησης μου με θετικό τεστ και χοριακή της Δευτερας που εδειξε 2-3 εβδομάδες. 

Χθες μιλώντας με την γυναικολογο στο τηλέφωνο για διάφορες απορίες μου ειπε οτι μπορώ να κανω σεξ με τον αντρα μου, ήρεμα όμως και μονο αν το σώμα μου το θελει. Η αλήθεια είναι πως μέχρι πριν την αναμενομενη ημερομηνια περιοδου ειχαμε κανονικά επαφές. Μου πρότεινε όμως να χρησιμοποιούμε προφυλακτικό για τα μικρόβια που έχουμε όλοι μας στο σώμα μας. 

Πράγματι, θέλαμε πολύ και οι δυο μας. Δεν  πόνεσα ουτε ένιωσα κάτι περίεργο, τίποτα όλα καλα! 

Εσείς τι γνώμη έχετε από τις προσωπικές σας εμπειρίες? Κάνατε σεξ στην αρχη της εγκυμοσυνης? 

Εγω έκανα περίπου ως το τέλος του 6ου,μετα δεν ήθελα κιόλας, δεν Μπορούσα να κουνηθω! Όπως λες ήρεμα κ με χρήση προφυλακτικου. Γενικά είχα λιγότερες επαφές από ότι θα είχα κανονικά νομίζω όμως πιο πολύ επειδή φοβόμουν πάρα ότι δεν ήθελα. Με προσοχή κ όλα γίνονται μια χαρά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Εγω έκανα περίπου ως το τέλος του 6ου,μετα δεν ήθελα κιόλας, δεν Μπορούσα να κουνηθω! Όπως λες ήρεμα κ με χρήση προφυλακτικου. Γενικά είχα λιγότερες επαφές από ότι θα είχα κανονικά νομίζω όμως πιο πολύ επειδή φοβόμουν πάρα ότι δεν ήθελα. Με προσοχή κ όλα γίνονται μια χαρά! 

Έτσι το ιδιο κι εγω! Πιστευω οτι δεν μπορώ να υποστηρίξω τους ρυθμούς προ εγκυμοσύνης :D αλλά 2-3 φορές την εβδομάδα νομίζω ότι είναι ότι πρέπει! Χεχεχε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Έτσι το ιδιο κι εγω! Πιστευω οτι δεν μπορώ να υποστηρίξω τους ρυθμούς προ εγκυμοσύνης :D αλλά 2-3 φορές την εβδομάδα νομίζω ότι είναι ότι πρέπει! Χεχεχε!! 

Δώστου να καταλάβει χαχαχχαχα εντάξει δεν θα κρεμάστηκε και τους πολυέλαιους αλλά χαλαρά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Δώστου να καταλάβει χαχαχχαχα εντάξει δεν θα κρεμάστηκε και τους πολυέλαιους αλλά χαλαρά

χαχαχα! όχι όχι, αυτα μετά τη γέννα πάλι! Χαχα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Καλησπερα σας!

 

Εγώ σήμερα διανύω την 6η μέρα καθυστέρησης μου με θετικό τεστ και χοριακή της Δευτερας που εδειξε 2-3 εβδομάδες. 

Χθες μιλώντας με την γυναικολογο στο τηλέφωνο για διάφορες απορίες μου ειπε οτι μπορώ να κανω σεξ με τον αντρα μου, ήρεμα όμως και μονο αν το σώμα μου το θελει. Η αλήθεια είναι πως μέχρι πριν την αναμενομενη ημερομηνια περιοδου ειχαμε κανονικά επαφές. Μου πρότεινε όμως να χρησιμοποιούμε προφυλακτικό για τα μικρόβια που έχουμε όλοι μας στο σώμα μας. 

Πράγματι, θέλαμε πολύ και οι δυο μας. Δεν  πόνεσα ουτε ένιωσα κάτι περίεργο, τίποτα όλα καλα! 

Εσείς τι γνώμη έχετε από τις προσωπικές σας εμπειρίες? Κάνατε σεξ στην αρχη της εγκυμοσυνης? 

Και εμένα τα ίδια με είχε πει με προφυλακτικό αλλά δεν έκανα εγώ δεν είχα όρεξη φοβομουν κιολας άσε που είχα και τόσους πολλούς εμετούς που το τελευταίο πράγμα που ηθελα ήταν να κάνω σεξ 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elk είπε:

Και εμένα τα ίδια με είχε πει με προφυλακτικό αλλά δεν έκανα εγώ δεν είχα όρεξη φοβομουν κιολας άσε που είχα και τόσους πολλούς εμετούς που το τελευταίο πράγμα που ηθελα ήταν να κάνω σεξ 😅

Καλημερα και καλή Ανάσταση να έχουμε!

Το καταλαβαίνω ... Για να είμαι ειλικρινής ούτε εγώ θέλω συνέχεια. Έχω αραιά και που κάτι πονάκια, σαν της περιόδου, έτσι για 5 λεπτάκια και υποχωρούν. Με πιάνει κυρίως προς το βράδυ. Όχι συνέχεια μεν, αλλά εντάξει δεν μπορώ να έχω τη διαθεση για σεξ! :D

Απλά, για το χατίρι του μελλοντικού μπαμπά που ακόμα δεν έχει καταλάβει καλά καλά τι γίνεται! Χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Καλημερα και καλή Ανάσταση να έχουμε!

Το καταλαβαίνω ... Για να είμαι ειλικρινής ούτε εγώ θέλω συνέχεια. Έχω αραιά και που κάτι πονάκια, σαν της περιόδου, έτσι για 5 λεπτάκια και υποχωρούν. Με πιάνει κυρίως προς το βράδυ. Όχι συνέχεια μεν, αλλά εντάξει δεν μπορώ να έχω τη διαθεση για σεξ! :D

Απλά, για το χατίρι του μελλοντικού μπαμπά που ακόμα δεν έχει καταλάβει καλά καλά τι γίνεται! Χαχα!!

Κάνε γιατί το μετά είναι πιο δύσκολο! Στην αρχή δεν μπορείς κ σωματικά δλδ (εμένα μου πήρε κανένα δίμηνο) κ μετά για τους επόμενους 4 μήνες ήθελε μεγάλο πρόγραμμα, να κοιμάται το παιδί, να μην είμαι πτώμα κλπ. Μετά το 6μηνο ξαναβρήκα τον ρυθμό μου... Βέβαια θήλαζα κ όλα είναι πιο δύσκολα, με το μπουκαλάκι είναι όλα πιο εύκολα (κ ας λένε...) 

Οπότε δωστου να καταλάβει όσο αντέχεις κ θέλεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κάνε γιατί το μετά είναι πιο δύσκολο! Στην αρχή δεν μπορείς κ σωματικά δλδ (εμένα μου πήρε κανένα δίμηνο) κ μετά για τους επόμενους 4 μήνες ήθελε μεγάλο πρόγραμμα, να κοιμάται το παιδί, να μην είμαι πτώμα κλπ. Μετά το 6μηνο ξαναβρήκα τον ρυθμό μου... Βέβαια θήλαζα κ όλα είναι πιο δύσκολα, με το μπουκαλάκι είναι όλα πιο εύκολα (κ ας λένε...) 

Οπότε δωστου να καταλάβει όσο αντέχεις κ θέλεις! 

Η αλήθεια είναι πως επειδή η παρέα μας έχει 4 μώρα... τα μωρά που θήλαζαν ταλαιπώρησαν τις μαμάδες τους. Ξυπνούσαν πολύ συχνά, γκρίνιαζαν.... δεν έτρωγαν επαρκώς τα μικράκια και γκρινιαζαν. Από την άλλη, η συνυφάδα μου που δεν είχε γάλα και έβαλε μπουκάλι γρήγορα, μια χαρά κοιμόταν το μπεμπάκι όλη νύχτα και δεν ηταν ούτε η μαμά ταλαιπωρημένη, και το μικράκι ήταν χαρούμενο και χορτάτο! 

Δεν ξερω βέβαια, αν τυχόν αυτά ειναι κληρονιμικά, η μητ΄έρα μου δεν μας θήλασε καθόλου... τω΄ρα το δικό μου σώμα δεν ξέρω πως θα ανταποκριθεί!

 

Παρόλα αυτά, σχετικά με το σεξ, πιστευω κι εγώ πως στην αρχή με το μωρό δεν θα εχω όρεξη και διάθεση. Να πάνε όλα καλά, πρώτα ο Θεός δηλαδή, αλλά τότε θα έχουμε άλλη έννοια με το μικρό μας ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Καλημερα και καλή Ανάσταση να έχουμε!

Το καταλαβαίνω ... Για να είμαι ειλικρινής ούτε εγώ θέλω συνέχεια. Έχω αραιά και που κάτι πονάκια, σαν της περιόδου, έτσι για 5 λεπτάκια και υποχωρούν. Με πιάνει κυρίως προς το βράδυ. Όχι συνέχεια μεν, αλλά εντάξει δεν μπορώ να έχω τη διαθεση για σεξ! :D

Απλά, για το χατίρι του μελλοντικού μπαμπά που ακόμα δεν έχει καταλάβει καλά καλά τι γίνεται! Χαχα!!

Η αλήθεια είναι ότι και ο αντρας μου φοβάται να κάνουμε όποτε τώρα που είμαι καλύτερα αλλά και πάλι όμως έχω σπάνια διάθεση κάνουμε αγκαλίτσες φιλάκια καταλαβαίνεις τα γύρο γύρο ώστε να ερχόμαστε και κοντά ως ζευγάρι 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Η αλήθεια είναι πως επειδή η παρέα μας έχει 4 μώρα... τα μωρά που θήλαζαν ταλαιπώρησαν τις μαμάδες τους. Ξυπνούσαν πολύ συχνά, γκρίνιαζαν.... δεν έτρωγαν επαρκώς τα μικράκια και γκρινιαζαν. Από την άλλη, η συνυφάδα μου που δεν είχε γάλα και έβαλε μπουκάλι γρήγορα, μια χαρά κοιμόταν το μπεμπάκι όλη νύχτα και δεν ηταν ούτε η μαμά ταλαιπωρημένη, και το μικράκι ήταν χαρούμενο και χορτάτο! 

Δεν ξερω βέβαια, αν τυχόν αυτά ειναι κληρονιμικά, η μητ΄έρα μου δεν μας θήλασε καθόλου... τω΄ρα το δικό μου σώμα δεν ξέρω πως θα ανταποκριθεί!

 

Παρόλα αυτά, σχετικά με το σεξ, πιστευω κι εγώ πως στην αρχή με το μωρό δεν θα εχω όρεξη και διάθεση. Να πάνε όλα καλά, πρώτα ο Θεός δηλαδή, αλλά τότε θα έχουμε άλλη έννοια με το μικρό μας ❤️ 

Άσχετο τώρα με αυτό που ρώτησες αλλά... Επειδή κ μένα η μαμά μου δε μας θήλασε (κ ποια θήλασε τις δεκαετίες 80 κ 90 δεν ξέρω) κ μετά έλεγαν κ στην αδερφή μου ότι δεν έχει γάλα κλπ. Έμαθα το εξής, γάλα έχουμε όλες! Θέλει απλά ίσως παραπάνω κόπο να κατέβει (όπως εμένα). Ναι τρώνε πιο συχνά αλλά είδα ότι ήταν πιο ζωντανή με το δικό μου γάλα το ξένο είναι βαρύ κ τα ρίχνει σε λήθαργο για ώρα. Δεν κοιμούνται δλδ επειδή είναι Χαρούμενα αλλά επειδή είναι βαρυστομαχιασμενα. Το είδα κ στη δική μου, ένα μπουκάλι γάλα κ ταβλα! Μετά δεν είχα θέματα με κολικούς, αναγωγές κλπ με την έννοια οκ το γάλα σου είναι το πιο ελαφρύ κ δεν αλλάζει αντί για δοκιμές με ξένα κλπ. Η μικρή επίσης δεν αρρωσταίνει εύκολα, έχει φουλ αντισώματα κ το είδα επίσης στην πράξη αυτό. Στην αρχή ήθελα να τα παρατήσω όμως τελικά βλέπω πόσο καλό έκανε κ στις 2,εχασα κ εγώ τα κιλά αμέσως κ έκανα να δω περίοδο άλλους 8 μήνες. Επίσης όπου είσαι τσουπ απλά θηλάζεις αντε να πας κανένα ταξίδι κ σύρε αποστηρωτες, μπουκάλια, σκόνες κλπ. Όμως ναι είναι κούραση κ μεγάλη. 

Το αν θα θηλάσεις είναι εντελώς προσωπικό σου θέμα αλλά μην δεχτείς δικαιολογία τύπου δεν έχεις γάλα. Αν δεν θες δικαίωμα σου κ μην δεχτείς κουβέντα αν όμως θες να είσαι λίγο υποψιασμενη. Τα ξένα γάλατα κάνουν μια περιουσία κ είναι πολλά τα λεφτά της βιομηχανιας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elk είπε:

Η αλήθεια είναι ότι και ο αντρας μου φοβάται να κάνουμε όποτε τώρα που είμαι καλύτερα αλλά και πάλι όμως έχω σπάνια διάθεση κάνουμε αγκαλίτσες φιλάκια καταλαβαίνεις τα γύρο γύρο ώστε να ερχόμαστε και κοντά ως ζευγάρι 😊

Χαχα! Ναι ναι κάπως έτσι! Να είναι ευχαριστημένοι όλοι!! :D 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Άσχετο τώρα με αυτό που ρώτησες αλλά... Επειδή κ μένα η μαμά μου δε μας θήλασε (κ ποια θήλασε τις δεκαετίες 80 κ 90 δεν ξέρω) κ μετά έλεγαν κ στην αδερφή μου ότι δεν έχει γάλα κλπ. Έμαθα το εξής, γάλα έχουμε όλες! Θέλει απλά ίσως παραπάνω κόπο να κατέβει (όπως εμένα). Ναι τρώνε πιο συχνά αλλά είδα ότι ήταν πιο ζωντανή με το δικό μου γάλα το ξένο είναι βαρύ κ τα ρίχνει σε λήθαργο για ώρα. Δεν κοιμούνται δλδ επειδή είναι Χαρούμενα αλλά επειδή είναι βαρυστομαχιασμενα. Το είδα κ στη δική μου, ένα μπουκάλι γάλα κ ταβλα! Μετά δεν είχα θέματα με κολικούς, αναγωγές κλπ με την έννοια οκ το γάλα σου είναι το πιο ελαφρύ κ δεν αλλάζει αντί για δοκιμές με ξένα κλπ. Η μικρή επίσης δεν αρρωσταίνει εύκολα, έχει φουλ αντισώματα κ το είδα επίσης στην πράξη αυτό. Στην αρχή ήθελα να τα παρατήσω όμως τελικά βλέπω πόσο καλό έκανε κ στις 2,εχασα κ εγώ τα κιλά αμέσως κ έκανα να δω περίοδο άλλους 8 μήνες. Επίσης όπου είσαι τσουπ απλά θηλάζεις αντε να πας κανένα ταξίδι κ σύρε αποστηρωτες, μπουκάλια, σκόνες κλπ. Όμως ναι είναι κούραση κ μεγάλη. 

Το αν θα θηλάσεις είναι εντελώς προσωπικό σου θέμα αλλά μην δεχτείς δικαιολογία τύπου δεν έχεις γάλα. Αν δεν θες δικαίωμα σου κ μην δεχτείς κουβέντα αν όμως θες να είσαι λίγο υποψιασμενη. Τα ξένα γάλατα κάνουν μια περιουσία κ είναι πολλά τα λεφτά της βιομηχανιας... 

Καταλαβαίνω και σε ευχαριστώ που μοιράζεσαι την εμπειρία σου. Το καλό είναι πως με τη γυναικολόγο που πάω εγώ,  γέννησε η κολλητή μου πριν απο 1 χρόνο. Και την βοήθησε πολύ με το θέμα του θηλασμού, είναι υπερ όσο δεν πάει. Οπότε πίστευω ότι το ίδιο θα προσπαθήσει και μαζί μου. 

Επιπλέον, επειδή ζω στην επαρχία, είναι μια  φοβερή νέα σχετικά παιδιατρος - νεογνολόγος που είναι κι αυτή φουλ υπέρ του θηλασμού (την οποία σκέφτομαι να επιλέξω πρώτα ο Θεός για το μωράκι μας).

 

Για να δούμε... έχω περίπου 8 μήνες έως τότε! Χαχαχα! Να πάνε όλα καλά με το εμβρυάκι ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...