Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αιμορροΐδες


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Gwgwser είπε:

Αιμορροΐδες στο πρώτο τρίμηνο....έχετε χρησιμοποιήσει την procto synalar;

Την έχω την αλοιφή αλλά θα σου πρότεινα επειδή είναι δυνατή να μην την βάλεις χρησιμοποίησε κρύο νερο να πλενεις την αιμορροΐδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Gwgwser είπε:

Αιμορροΐδες στο πρώτο τρίμηνο....έχετε χρησιμοποιήσει την procto synalar;

Καλησπέρα κορίτσι.

Είναι απ' όσο ξέρω αρκετά δυνατό φάρμακο και γενικά στην εγκυμοσύνη δεν το προτείνουν.

Φαντάσου πέρα από τις αιμορροΐδες, εγώ είχα βγάλει μύκητα στο νύχι και η γιατρός μου είπε να κάνω χρήση φαρμάκου το πολύ 4-5 μέρες ενώ η θεραπεία ήταν ένα 6μηνο.

Θα βοηθήσει πάντως να μην κάθεσαι τουαλέτα αρκετή ώρα, να μην χρησιμοποιείς χαρτί τουαλέτας στο σημείο και να καθαρίζεσαι με νεράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/4/2022 at 4:14 ΜΜ, ο/η Gwgwser είπε:

Αιμορροΐδες στο πρώτο τρίμηνο....έχετε χρησιμοποιήσει την procto synalar;

Κοπέλα μου, με το καλό!

Γιατί δεν ρωτάς τον γυναικολόγο σου; Η procto synalar περιέχει κορτιζόνη. Ψάξε για φυτικές αλοιφές που είναι κατάλληλες και κατά την περίοδο της εγκυμοσύνης και της γαλουχίας. Εγώ χρησιμοποιώ την FitoRoid. Την χρησιμοποιώ σίγουρα πριν πάω τουαλέτα για να αποφύγω τον τραυματισμό, ειδικά σε περίπτωση δυσκοιλιότητας. Και επίσης είναι καλό να τη χρησιμοποιείς και μετά την τουαλέτα. Αντί για χαρτί υγείας καλύτερα να χρησιμοποιείς υποαλλεργικά μωρομάντιλα για ευαίσθητο δέρμα και αμέσως μετά να πλένεσαι με χλιαρό νερό. Βασικό επίσης είναι να χρησιμοποείς βαμβακερά εσώρουχα. Σίγουρα θα υπάρχουν και ειδικά καθαριστικά για το πλύσιμο της περιοχής. Άφθονο νερό και φυτικές ίνες βοηθούν και στην κινητικότητα του εντέρου.

Υπομονή, όλα θα περάσουν. Σου εύχομαι τα καλύτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...