Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσια μια μικρή απορία για τα φάρμακα. Αύριο πρωί έχω να παρω  utrogestan, vibramycin, salospir, cuclacur. Εκτός από την αντιβίωση, υπάρχει κάποιο άλλο που πρέπει να το παρω με γεμάτο στομάχι? Δε ρώτησα οδηγίες και πάντα μπλέκομαι με τα ουτρο και σικλα αν πρέπει να έχουν απόσταση, αν πρέπει να έχεις φαει κοκ. Επίσης ποτέ δεν έχω πάρει Σαλοσπίρ και δεν ξέρω τι παίζει και με αυτό. Οποία συμβουλή ευπρόσδεκτη. Το ουτρο το πρωί θα το παρω απ το στόμα, το βράδυ θα το βαζω κολπικά. 

Το Σαλοσπίρ το μεσημέρι μετά από το φαΐ πρέπει. Επίσης όταν βάλεις βασκλορ μισή ώρα ξάπλα αλλιος φεύγει επίσης θα βλέπεις κάποια άσπρα ή μαύρα πράγματα μετά από δυο με Τρις ημέρες χρήσεις μην σε αγχώσει είναι αυτό την βασκλορ επίσης ουτρο και σικλακουρ μια ώρα διαφορά και αν περνεις τ4 4 ώρες διαφορά από αυτό το χάπι γιατί ξερή θυμίζετε ο θυρεοειδής 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Lucia79 μπραβο!! Πολυ ευχαριστα νεα και γενικα οργανωμενη κατασταση! Ευχομαι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα!!!! Να κανεις μια καλη αρχη εσυ και να ακολουθησουμε μαζι με @BlackCat 

Ειναι η ωρα που νιωθω οτι ολα θα πανε καλα νυφη... Δεν ξερω αλλα κατι τετοιο αισθανομαι.. αυριο βεβαια θα ειμαι απαισιοδοξη , η γνωστη τραμπαλα συναισθηματων.. αλλα τωρα νιωθω οτι θα μας παει καλα ο μαιος!!! 🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Το Σαλοσπίρ το μεσημέρι μετά από το φαΐ πρέπει. Επίσης όταν βάλεις βασκλορ μισή ώρα ξάπλα αλλιος φεύγει επίσης θα βλέπεις κάποια άσπρα ή μαύρα πράγματα μετά από δυο με Τρις ημέρες χρήσεις μην σε αγχώσει είναι αυτό την βασκλορ επίσης ουτρο και σικλακουρ μια ώρα διαφορά και αν περνεις τ4 4 ώρες διαφορά από αυτό το χάπι γιατί ξερή θυμίζετε ο θυρεοειδής 

Αδελφη ψυχη , δεν τα κανω σκρινσοτ , θα με τα ξαναπεις και σε μενα αυτα γιατι θα εχω σιγουρα προβλημα εγω με τα χαπια , αποφευγω να τα συζηταω τωρα ακομα για να μην γινω παλι πυραυλος.... Αγχος......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Αδελφη ψυχη , δεν τα κανω σκρινσοτ , θα με τα ξαναπεις και σε μενα αυτα γιατι θα εχω σιγουρα προβλημα εγω με τα χαπια , αποφευγω να τα συζηταω τωρα ακομα για να μην γινω παλι πυραυλος.... Αγχος......

Όποτε θες κοπέλα μου τα ξανά γράφω με χαρά για όλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kaposetsi είπε:

Όποτε θες κοπέλα μου τα ξανά γράφω με χαρά για όλες 

Χιλεις καρδουλες και τεραστια αγκαλια αγαπημενη μου!!!!!!!❤️❤️❤️παλι καλα εχω εσας και νιωθω δυνατη , οτι δν ειμαι στον αερα!!! Νιωθω οτι θα το περασουμε και αυτο μαζι!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Χιλεις καρδουλες και τεραστια αγκαλια αγαπημενη μου!!!!!!!❤️❤️❤️παλι καλα εχω εσας και νιωθω δυνατη , οτι δν ειμαι στον αερα!!! Νιωθω οτι θα το περασουμε και αυτο μαζι!!!! 

Μια τεράστιες αγκαλιά σου στέλνω… όλα θα γίνουν.. θετική σκέψη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσια μια μικρή απορία για τα φάρμακα. Αύριο πρωί έχω να παρω  utrogestan, vibramycin, salospir, cuclacur. Εκτός από την αντιβίωση, υπάρχει κάποιο άλλο που πρέπει να το παρω με γεμάτο στομάχι? Δε ρώτησα οδηγίες και πάντα μπλέκομαι με τα ουτρο και σικλα αν πρέπει να έχουν απόσταση, αν πρέπει να έχεις φαει κοκ. Επίσης ποτέ δεν έχω πάρει Σαλοσπίρ και δεν ξέρω τι παίζει και με αυτό. Οποία συμβουλή ευπρόσδεκτη. Το ουτρο το πρωί θα το παρω απ το στόμα, το βράδυ θα το βαζω κολπικά. 

Όπως σου τα είπε η @kaposetsi

Εγω το σαλοσπιρ το παίρνω το βράδυ βέβαια,  αλλά μετά από φαγητό.  Σικλακουρ και ουτροτζεσταν δεν χρειάζονται φαγητό. Εμένα ο γιατρός μου είχε πει ότι μπορώ να τα παίρνω και μαζί. Εδώ τα κορίτσια μου είπαν με 1 ώρα διαφορά και αυτό έκανα τελικά. 

Το σαλοσπιρ βοηθάει στην εμφύτευση και προστατεύει τα εμβρυακια σου σε περίπτωση θρομβοφιλιας. Επίσης εγω που έχω αυξημένο κίνδυνο για προεκλαμψια το πρώτο που μου είπε ο γιατρός να παίρνω είναι σαλοσπιρ. Οπότε μην το αμελεις, είναι σημαντικό.  Σαλοσπιρ των ποσων παίρνεις?

Και μάλιστα εγω έπαιρνα σαλοσπιρ πριν καν ξεκινήσω τη διαδικασία της εξωσωματικής γιατί είμαι ετεροζυγωτης σε κάτι (δεν θυμάμαι τι) και πρέπει να παίρνω σαλοσπιρ και φιλισιν και να ελέγχω την ομοκυστεΐνη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσια μια μικρή απορία για τα φάρμακα. Αύριο πρωί έχω να παρω  utrogestan, vibramycin, salospir, cuclacur. Εκτός από την αντιβίωση, υπάρχει κάποιο άλλο που πρέπει να το παρω με γεμάτο στομάχι? Δε ρώτησα οδηγίες και πάντα μπλέκομαι με τα ουτρο και σικλα αν πρέπει να έχουν απόσταση, αν πρέπει να έχεις φαει κοκ. Επίσης ποτέ δεν έχω πάρει Σαλοσπίρ και δεν ξέρω τι παίζει και με αυτό. Οποία συμβουλή ευπρόσδεκτη. Το ουτρο το πρωί θα το παρω απ το στόμα, το βράδυ θα το βαζω κολπικά. 

Εγώ παίρνω μόλις ξυπνήσω Τ4. Μετά απο μισή ώρα τρώω κάτι (έστω ένα φρούτο) και παίρνω prezolon, cyclacur, utrogestan και μαγνήσιο. Το μεσημέρι με το φαγητό παίρνω salospir (αυτό απορροφάται στο έντερο έτσι κι αλλιώς). Μετά από μισή ωρα filicine και D και μετά utro. Το βράδυ πάλι τα παίρνω όλα μαζί μετά το φαγητό. Εκτός απο το utro που το παίρνω πριν κοιμηθώ. Θεωρώ πως για το στομάχι ειναι πάντα καλύτερο να υπάρχει και λίγη τροφή μαζί με τα φάρμακα. Δεν μου το ειπαν αυτοί ομως, μόνη μου το κάνω πάντα έτσι. Πάντως μου είπαν δεν πειράζει να τα παίρνω όλα μαζί. Και πως το utro ειναι καλύτερα να το παίρνω απο το στομα πάντα. Εκτός αν με ενοχλεί πολύ. Τότε να το βάζω το πρωί κολπικά για να μπορώ να δουλέψω. Κάνε και μια ερώτηση στη μαία, γιατί γενικά ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του απ'ότι εχω καταλάβει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω μήπως ξέρετε. Έκανα εξετάσεις αίματος, αυτές που κάνω κάθε μήνα και η τρανσαμιναση μου ALT βγήκε 63 και πρέπει να είναι κάτω από 36. Ξέρει κάποια τι σημαίνει? Το έψαξα λιγο στη Google και πήρα μια ιδέα, αλλά είπα να ρωτήσω μπας και ξέρει καμία σας. Ραντεβού με τον γιατρό έχω την Παρασκευη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Μπραβοοοοο, το ξερα ότι όλα θα πάνε καλά! Μή φοβάσαι τίποτα!

 

Σας ευχαριστώ για τις ευχές, είναι πολύ ωραίο να γυρνάς σπίτι μετά από αυτή τη διαδικασία και να ξέρεις ότι υπάρχουν άνθρωποι που σε σκέφτονται ❤️
Πήραμε 2 ωάρια, το τρίτο μάλλον δεν ήταν της προκοπής.  Αύριο πρωί περιμένουμε τα αποτελέσματα από τη γονιμοποίηση. Δυστυχώς όσο κι αν επέμεινα δεν μου είπαν αυτή τη φορά λεπτομέρειες για το σπερμα, αριθμό κινητικότητα σε νούμερα, μόνο ότι ήταν οκ.

Μεταφορά έχουμε την Πέμπτη, ώρα θα μάθω αύριο. Θα την κάνω με μέθη, το πρότεινα και ο γιατρός ήταν οκ παρότι μια βοηθός του προσπαθούσε να με πείσει να μην κάνω και να μη βγάζω συμπεράσματα από το τί έγινε σε άλλο κέντρο γιατί εκεί τα κάνουν όλα διαφορετικά. Τεσπα, δεν την πατάμε σαν πρωτάρηδες ούτε ξαναρισκαρω, ποτέ δεν έπαθε κανεις τίποτα με μια μέθη. 
Θα βάλουμε και τα 4 κατεψυγμένα οπότε αδειάζει η κάβα μας. Ελπίζω να έχουμε έστω 1 από τα σημερινά που να αντικαταστήσει αυτα που θα βάλω, έτσι για ψυχολογικούς λόγους. 
Σήμερα ξεκινάω και τον γνωστό κουβά από φάρμακα και ο θεός βοηθός. 
μου είπαν και για άδεια αλλά είπα ότι δεν θέλω να ξέρουν τπτ στη δουλειά μου οπότε θα πω ψέματα ότι μένω σπίτι με ίωση/μέση κλπ.

αντε να δούμε, σαν ψέμα μου φαίνεται…

Πολύ πολύ καλή επιτυχία κορίτσι μου! Εύχομαι να γονιμοποιηθούνε και τα δυο και σύντομα να είναι τα μωράκια σου! Τα καλύτερα μέσα από την καρδιά μου! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω μήπως ξέρετε. Έκανα εξετάσεις αίματος, αυτές που κάνω κάθε μήνα και η τρανσαμιναση μου ALT βγήκε 63 και πρέπει να είναι κάτω από 36. Ξέρει κάποια τι σημαίνει? Το έψαξα λιγο στη Google και πήρα μια ιδέα, αλλά είπα να ρωτήσω μπας και ξέρει καμία σας. Ραντεβού με τον γιατρό έχω την Παρασκευη. 

Κορίτσι μου αυτή η τιμή αφορά το συκώτι.... ανεβαίνει με τα φάρμακα που παίρνουμε...νομίζω με τα σικλακουρ κυρίως... παίρνεις ακόμα η τα έχεις κόψει???? Και εμένα μου είχε ανέβει όχι όμως τόσο..μην αγχώνεσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσι μου αυτή η τιμή αφορά το συκώτι.... ανεβαίνει με τα φάρμακα που παίρνουμε...νομίζω με τα σικλακουρ κυρίως... παίρνεις ακόμα η τα έχεις κόψει???? Και εμένα μου είχε ανέβει όχι όμως τόσο..μην αγχώνεσαι...

Ναι το διάβασα ότι αφορά το συκώτι.  Απλά μου κάνει εντύπωση γιατί έχω κόψει τα σικλακουρ και τα υπόλοιπα φάρμακα 3, 4  εβδομάδες τώρα  και σε αυτή τη φάση παίρνω κυρίως συμπληρώματα. Μου κάνει εντύπωση που τον προηγούμενο μήνα ήταν φυσιολογικά και ανέβηκαν τώρα. Τέλος πάντων,  θα κάνω υπομονή μέχρι την Παρασκευή να δω τι θα μου πει ο γιατρός. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Εγώ παίρνω μόλις ξυπνήσω Τ4. Μετά απο μισή ώρα τρώω κάτι (έστω ένα φρούτο) και παίρνω prezolon, cyclacur, utrogestan και μαγνήσιο. Το μεσημέρι με το φαγητό παίρνω salospir (αυτό απορροφάται στο έντερο έτσι κι αλλιώς). Μετά από μισή ωρα filicine και D και μετά utro. Το βράδυ πάλι τα παίρνω όλα μαζί μετά το φαγητό. Εκτός απο το utro που το παίρνω πριν κοιμηθώ. Θεωρώ πως για το στομάχι ειναι πάντα καλύτερο να υπάρχει και λίγη τροφή μαζί με τα φάρμακα. Δεν μου το ειπαν αυτοί ομως, μόνη μου το κάνω πάντα έτσι. Πάντως μου είπαν δεν πειράζει να τα παίρνω όλα μαζί. Και πως το utro ειναι καλύτερα να το παίρνω απο το στομα πάντα. Εκτός αν με ενοχλεί πολύ. Τότε να το βάζω το πρωί κολπικά για να μπορώ να δουλέψω. Κάνε και μια ερώτηση στη μαία, γιατί γενικά ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του απ'ότι εχω καταλάβει.

Το τ4 ποτέ κοντά σε Προγεστερονη οιστραδιολη και γενικά με αλλά χάπια γιατί επιρεαζει και δεν κάνει δουλειά ειδικά με την οιστραδιολη επηρεάζεται παρά πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι το διάβασα ότι αφορά το συκώτι.  Απλά μου κάνει εντύπωση γιατί έχω κόψει τα σικλακουρ και τα υπόλοιπα φάρμακα 3, 4  εβδομάδες τώρα  και σε αυτή τη φάση παίρνω κυρίως συμπληρώματα. Μου κάνει εντύπωση που τον προηγούμενο μήνα ήταν φυσιολογικά και ανέβηκαν τώρα. Τέλος πάντων,  θα κάνω υπομονή μέχρι την Παρασκευή να δω τι θα μου πει ο γιατρός. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Τα συμπληρώματα επηρεάζουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Το Σαλοσπίρ το μεσημέρι μετά από το φαΐ πρέπει. Επίσης όταν βάλεις βασκλορ μισή ώρα ξάπλα αλλιος φεύγει επίσης θα βλέπεις κάποια άσπρα ή μαύρα πράγματα μετά από δυο με Τρις ημέρες χρήσεις μην σε αγχώσει είναι αυτό την βασκλορ επίσης ουτρο και σικλακουρ μια ώρα διαφορά και αν περνεις τ4 4 ώρες διαφορά από αυτό το χάπι γιατί ξερή θυμίζετε ο θυρεοειδής 

Σε ευχαριστώ καλή μου. 

στις πριν 8 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Όπως σου τα είπε η @kaposetsi

Εγω το σαλοσπιρ το παίρνω το βράδυ βέβαια,  αλλά μετά από φαγητό.  Σικλακουρ και ουτροτζεσταν δεν χρειάζονται φαγητό. Εμένα ο γιατρός μου είχε πει ότι μπορώ να τα παίρνω και μαζί. Εδώ τα κορίτσια μου είπαν με 1 ώρα διαφορά και αυτό έκανα τελικά. 

Το σαλοσπιρ βοηθάει στην εμφύτευση και προστατεύει τα εμβρυακια σου σε περίπτωση θρομβοφιλιας. Επίσης εγω που έχω αυξημένο κίνδυνο για προεκλαμψια το πρώτο που μου είπε ο γιατρός να παίρνω είναι σαλοσπιρ. Οπότε μην το αμελεις, είναι σημαντικό.  Σαλοσπιρ των ποσων παίρνεις?

Και μάλιστα εγω έπαιρνα σαλοσπιρ πριν καν ξεκινήσω τη διαδικασία της εξωσωματικής γιατί είμαι ετεροζυγωτης σε κάτι (δεν θυμάμαι τι) και πρέπει να παίρνω σαλοσπιρ και φιλισιν και να ελέγχω την ομοκυστεΐνη μου.

Παίρνω Σαλοσπίρ των 80. Εσυ ποσο παίρνεις? Είναι μικρή δόση άραγε? Ο προηγούμενος γιατρός μου έδινε ενέσεις τις clexane αλλά όπως έχετε πει εδώ μέσα έχουν άλλη λειτουργία. Στο μεταξύ μου έχει πει να το ξεκινησω σήμερα αλλά το φοβάμαι λίγο επειδή είχα ένα ελάχιστο αίμα μετά την ωοληψια. 

στις πριν 8 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Εγώ παίρνω μόλις ξυπνήσω Τ4. Μετά απο μισή ώρα τρώω κάτι (έστω ένα φρούτο) και παίρνω prezolon, cyclacur, utrogestan και μαγνήσιο. Το μεσημέρι με το φαγητό παίρνω salospir (αυτό απορροφάται στο έντερο έτσι κι αλλιώς). Μετά από μισή ωρα filicine και D και μετά utro. Το βράδυ πάλι τα παίρνω όλα μαζί μετά το φαγητό. Εκτός απο το utro που το παίρνω πριν κοιμηθώ. Θεωρώ πως για το στομάχι ειναι πάντα καλύτερο να υπάρχει και λίγη τροφή μαζί με τα φάρμακα. Δεν μου το ειπαν αυτοί ομως, μόνη μου το κάνω πάντα έτσι. Πάντως μου είπαν δεν πειράζει να τα παίρνω όλα μαζί. Και πως το utro ειναι καλύτερα να το παίρνω απο το στομα πάντα. Εκτός αν με ενοχλεί πολύ. Τότε να το βάζω το πρωί κολπικά για να μπορώ να δουλέψω. Κάνε και μια ερώτηση στη μαία, γιατί γενικά ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του απ'ότι εχω καταλάβει.

Ευχαριστώ μικρό μου, μου δίνεις ένα μπούσουλα, θα ακολουθήσω το προγραμμα σου παρότι ο γιατρός μου θέλει το Σαλοσπίρ πρωί. Θα το πάω μεσημέρι μετά το φαγητο. Κι εγώ παίρνω Τ4 και πρεζολον, οπότε έχουμε το ίδιο σετακι, μόνο μαγνήσιο δεν παίρνω. 

στις πριν 8 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Πολύ πολύ καλή επιτυχία κορίτσι μου! Εύχομαι να γονιμοποιηθούνε και τα δυο και σύντομα να είναι τα μωράκια σου! Τα καλύτερα μέσα από την καρδιά μου! ❤️

Που είσαι εσυ βρε κορίτσι? Τι κανεις, πες μας τι νέα έχετε? Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!
 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

@Lucia79 μπραβο!! Πολυ ευχαριστα νεα και γενικα οργανωμενη κατασταση! Ευχομαι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα!!!! Να κανεις μια καλη αρχη εσυ και να ακολουθησουμε μαζι με @BlackCat 

Ειναι η ωρα που νιωθω οτι ολα θα πανε καλα νυφη... Δεν ξερω αλλα κατι τετοιο αισθανομαι.. αυριο βεβαια θα ειμαι απαισιοδοξη , η γνωστη τραμπαλα συναισθηματων.. αλλα τωρα νιωθω οτι θα μας παει καλα ο μαιος!!! 🙏🙏🙏

Μακάρι κορίτσι μου, ναι είναι οργανωμένα εκεί που είμαι και για μένα που είμαι ψυχαναγκαστική και control freak, αυτό προσθέτει αξία αλλιώς καρδιοχτυπώ για τα πάντα..

Λοιπόν, μόλις  με πήραν τηλέφωνο οι εμβρυολογοι, γονιμοποιήθηκαν και τα δυο! Μακάρι να πάνε καλά!!
Αν επιβιώσουν ως Πέμπτη θα βάλουμε αυτα τα 2 με άλλα 2 απ την κατάψυξη. Στις 10 θα πάω και θα μάθουμε τι έχει γίνει. 🤞🏻🤞🏻❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Το τ4 ποτέ κοντά σε Προγεστερονη οιστραδιολη και γενικά με αλλά χάπια γιατί επιρεαζει και δεν κάνει δουλειά ειδικά με την οιστραδιολη επηρεάζεται παρά πολύ. 

Δλδ αν πινεις σικλακου προγεστερονη 8 το πρωι 4 το μεσημερι κ 12 το βραδυ το τ4 τι ωρα να το παιρνω το πρωι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kateriniwk θαρρώ πως έχεις γενέθλια.....!🥳🥳🎂🎂

Χρόνια πολλά και χρόνια καλά σου εύχομαι! Υγεία πάνω απ'ολα και να πραγματοποιηθούν όλοι οι στόχοι και τα όνειρα σου. Να περνάς πάντα καλά και να χαμογελάς μόνο!! Να μεγαλώσει η οικογένεια σου σύντομα και σου εύχομαι του χρόνου να σβήνεις τα κεράκια σου αγκαλιά με το/τα μωρό/α σου.🙏🏽 Να απολαύσεις την σημερινή μέρα, να την χαρείς και να την περάσεις ξέγνοιαστα με πρόσωπα αγαπημένα❤️😘❤️❤️😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Μπραβοοοοο, το ξερα ότι όλα θα πάνε καλά! Μή φοβάσαι τίποτα!

 

Σας ευχαριστώ για τις ευχές, είναι πολύ ωραίο να γυρνάς σπίτι μετά από αυτή τη διαδικασία και να ξέρεις ότι υπάρχουν άνθρωποι που σε σκέφτονται ❤️
Πήραμε 2 ωάρια, το τρίτο μάλλον δεν ήταν της προκοπής.  Αύριο πρωί περιμένουμε τα αποτελέσματα από τη γονιμοποίηση. Δυστυχώς όσο κι αν επέμεινα δεν μου είπαν αυτή τη φορά λεπτομέρειες για το σπερμα, αριθμό κινητικότητα σε νούμερα, μόνο ότι ήταν οκ.

Μεταφορά έχουμε την Πέμπτη, ώρα θα μάθω αύριο. Θα την κάνω με μέθη, το πρότεινα και ο γιατρός ήταν οκ παρότι μια βοηθός του προσπαθούσε να με πείσει να μην κάνω και να μη βγάζω συμπεράσματα από το τί έγινε σε άλλο κέντρο γιατί εκεί τα κάνουν όλα διαφορετικά. Τεσπα, δεν την πατάμε σαν πρωτάρηδες ούτε ξαναρισκαρω, ποτέ δεν έπαθε κανεις τίποτα με μια μέθη. 
Θα βάλουμε και τα 4 κατεψυγμένα οπότε αδειάζει η κάβα μας. Ελπίζω να έχουμε έστω 1 από τα σημερινά που να αντικαταστήσει αυτα που θα βάλω, έτσι για ψυχολογικούς λόγους. 
Σήμερα ξεκινάω και τον γνωστό κουβά από φάρμακα και ο θεός βοηθός. 
μου είπαν και για άδεια αλλά είπα ότι δεν θέλω να ξέρουν τπτ στη δουλειά μου οπότε θα πω ψέματα ότι μένω σπίτι με ίωση/μέση κλπ.

αντε να δούμε, σαν ψέμα μου φαίνεται…

Καλημερα κοριτσαρα αντε με το καλο να γινει η μεταφορα κ να ειναι η τυχερη σου. Ξεκινησες κ τα φαρμακα προετοιμασιας; Κ εγω στη δουλεια δεν ηθελα να ξερουν τη μια ειχα παρει αδεια για μεση κ την αλλη για γαστρεντεριτιδα χαχα🙏🧿💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μίλησα με Ελλάδα αγαπες.. 07.06 έχουμε ραντεβού για να πάρω το πλάνο να δω τον γιατρό κτλ. 

Έστειλα εξετάσεις στον γιατρό του άντρα μου και βρήκε το λόγο του σπέρματος.. θα με τρελάνουν αυτοί οι Έλληνες γιατροί. 

Ο άντρας μου παίρνει χαπια γιατί έχει θέμα στο συκώτι. Και αυτά δημιουργούν θέμα στο σπερμα (σα να καπνίζει σα φουγάρο) 

Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να τα σταματήσει τα χαπια οπότε πρέπει να περιμένουμε το μήνα που θα έχουμε καλό σπερμα γτ αυτό αλλάζει συνέχει μια καλό μια κακό. Δηλαδή με το που έρχεται η περίοδος κάνουμε σπερμοδιαγραμμα.  Αν είναι καλό ξεκινάμε.  Κάτι τέτοιο σκέφτεται ο γιατρός. Αλλά φυσικά πρέπει να μας δει από κοντά. Με έβαλε να κάνω καρυωτυπο ζευγους επίσης . 

 

Ελα Ελπιδακι αυτο ειναι ενα καλο νεο τουλαχιστον ξερετε. Να ρωτησω χωρις να γινω αδιακριτη φυσικα κ με ολη την καλη διαθεση αν μειωσει το φαρμακο για ενα μηνα  ιςως για την ποιοτητα το λεω είναι επικίνδυνο για την υγεια του; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι το διάβασα ότι αφορά το συκώτι.  Απλά μου κάνει εντύπωση γιατί έχω κόψει τα σικλακουρ και τα υπόλοιπα φάρμακα 3, 4  εβδομάδες τώρα  και σε αυτή τη φάση παίρνω κυρίως συμπληρώματα. Μου κάνει εντύπωση που τον προηγούμενο μήνα ήταν φυσιολογικά και ανέβηκαν τώρα. Τέλος πάντων,  θα κάνω υπομονή μέχρι την Παρασκευή να δω τι θα μου πει ο γιατρός. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Ανεβαινουν κ οταν εχεις περασει κρυωματακι εκτος απο τα φαρμακα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Σε ευχαριστώ καλή μου. 

Παίρνω Σαλοσπίρ των 80. Εσυ ποσο παίρνεις? Είναι μικρή δόση άραγε? Ο προηγούμενος γιατρός μου έδινε ενέσεις τις clexane αλλά όπως έχετε πει εδώ μέσα έχουν άλλη λειτουργία. Στο μεταξύ μου έχει πει να το ξεκινησω σήμερα αλλά το φοβάμαι λίγο επειδή είχα ένα ελάχιστο αίμα μετά την ωοληψια. 

Ευχαριστώ μικρό μου, μου δίνεις ένα μπούσουλα, θα ακολουθήσω το προγραμμα σου παρότι ο γιατρός μου θέλει το Σαλοσπίρ πρωί. Θα το πάω μεσημέρι μετά το φαγητο. Κι εγώ παίρνω Τ4 και πρεζολον, οπότε έχουμε το ίδιο σετακι, μόνο μαγνήσιο δεν παίρνω. 

Που είσαι εσυ βρε κορίτσι? Τι κανεις, πες μας τι νέα έχετε? Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!
 

Μακάρι κορίτσι μου, ναι είναι οργανωμένα εκεί που είμαι και για μένα που είμαι ψυχαναγκαστική και control freak, αυτό προσθέτει αξία αλλιώς καρδιοχτυπώ για τα πάντα..

Λοιπόν, μόλις  με πήραν τηλέφωνο οι εμβρυολογοι, γονιμοποιήθηκαν και τα δυο! Μακάρι να πάνε καλά!!
Αν επιβιώσουν ως Πέμπτη θα βάλουμε αυτα τα 2 με άλλα 2 απ την κατάψυξη. Στις 10 θα πάω και θα μάθουμε τι έχει γίνει. 🤞🏻🤞🏻❤️

 

Εντάξει αυτό το ελάχιστο αίμα να ε μην το φοβάσαι. Εγω ακολουθώ τις οδηγίες της Λευκού που έλεγε από την επόμενη μέρα της ωοληψιας να το παίρνω. Εγω παίρνω σας των 160, ίσως να έχει να κάνει με τα κιλά. Από ο, τι θυμάμαι εσύ είσαι αδυνατουλα! Εγώ ήμουν 69,5 και τώρα είμαι 75.

Μπράβο για τις διπλές γονιμοποιησεις! Ωραίο και ενδιαφέρον το σύστημα του γιατρού σου! 2 φρέσκα, 2 κατεψυγμένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Ανεβαινουν κ οταν εχεις περασει κρυωματακι εκτος απο τα φαρμακα

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Δεν πέρασα κάποιο κρύωμα.  Λογικά από τα φάρμακα είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Σε ευχαριστώ καλή μου. 

Παίρνω Σαλοσπίρ των 80. Εσυ ποσο παίρνεις? Είναι μικρή δόση άραγε? Ο προηγούμενος γιατρός μου έδινε ενέσεις τις clexane αλλά όπως έχετε πει εδώ μέσα έχουν άλλη λειτουργία. Στο μεταξύ μου έχει πει να το ξεκινησω σήμερα αλλά το φοβάμαι λίγο επειδή είχα ένα ελάχιστο αίμα μετά την ωοληψια. 

Ευχαριστώ μικρό μου, μου δίνεις ένα μπούσουλα, θα ακολουθήσω το προγραμμα σου παρότι ο γιατρός μου θέλει το Σαλοσπίρ πρωί. Θα το πάω μεσημέρι μετά το φαγητο. Κι εγώ παίρνω Τ4 και πρεζολον, οπότε έχουμε το ίδιο σετακι, μόνο μαγνήσιο δεν παίρνω. 

 

 

κοριτσι μ καλη επιτυχια!!!!  μην το φοβασαι το αιματακι μετα την ωοληψια ξεκινα κανονικα τα χαπακια! 

και πρωι μπορεις αλλα οχι με αδειο στομαχι!!! φαει το πρωινο και παρε το πρωι εαν θες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Το τ4 ποτέ κοντά σε Προγεστερονη οιστραδιολη και γενικά με αλλά χάπια γιατί επιρεαζει και δεν κάνει δουλειά ειδικά με την οιστραδιολη επηρεάζεται παρά πολύ. 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Θα τους ρωτήσω πάλι κορίτσι μου. Γιατί μου είπαν μισή ωρα είναι αρκετή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η hope501 είπε:

@Kateriniwk θαρρώ πως έχεις γενέθλια.....!🥳🥳🎂🎂

Χρόνια πολλά και χρόνια καλά σου εύχομαι! Υγεία πάνω απ'ολα και να πραγματοποιηθούν όλοι οι στόχοι και τα όνειρα σου. Να περνάς πάντα καλά και να χαμογελάς μόνο!! Να μεγαλώσει η οικογένεια σου σύντομα και σου εύχομαι του χρόνου να σβήνεις τα κεράκια σου αγκαλιά με το/τα μωρό/α σου.🙏🏽 Να απολαύσεις την σημερινή μέρα, να την χαρείς και να την περάσεις ξέγνοιαστα με πρόσωπα αγαπημένα❤️😘❤️❤️😘😘

Αγαπημενη μου χοπ!!!!!! Ευχαριστω παρα πολυ για τις ομορφες ευχες! Ευχομαι και σε σενα και σε ολα τα κοριτσια εδω οτι καλυτερο και κυριος το "καλυτερο" συντομα!!!! Αργοτερα που θα ερθουν οι δικοι μου και θα σβησω τα 34α κερακια μου ,αυτη θα ειναι η ευχη μου!!!! 

@Lucia79 να τα και τα ευχαριστα!!! Σε νιωθω απολυτα γιατι και εγω ετσι λειτουργω στην καθημερινοτητα μου! Μακαρι καλη μου αυτα τα δυο και τα αλλα δυο να σου δωσουν το μωρακι/α σου και να μην ξανασχοληθεις ξανα με τετοια πραγματα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...