Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 14 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Αχ βρε κορίτσια πόσο δύσκολο το μονοπάτι που βαδίζουμε; Πόσες απογοητεύσεις μπορούμε να αντέξουμε και πόσες δυσκολίες θα έρθουν στον δρόμο μας για να έχουμε αυτό που θεωρείται για άλλους πολύ φυσιολογικό,  ένα παιδάκι; 
Λυπαμαι πολύ για την κατάληξη αυτή  @Παρασκευαιδου…. όλες εδώ μέσα νιώθουμε την συναισθηματική σου φόρτιση και ξέρουμε οι περισσότερες πόσο πολύ ψυχορραγείς αυτή την στιγμή. Εύχομαι από την καρδιά μου να το ξεπεράσεις σύντομα και να βρεις το κουράγιο για μια καινούρια επιτυχημένη προσπάθεια. 
Εγώ από την άλλη δεν μπορώ να πω ότι έχω τα καλύτερα νέα, μιας και χθες πήγα για υπέρηχο στον αγαπημένο μου γιατρό, (που είναι τόσο γλυκομίλητος) αργά το βράδυ. Φώναξε και τον άντρα μου μέσα και μας είπε ότι έχει κακά νέα και ότι προφανώς η καρδιά του σταμάτησε να χτυπάει πριν μερικές μέρες και παλινδρόμησε. Και όπως έψαχνε καλύτερα την ακούσαμε να χτυπάει, αλλά είπε ότι το έψαξε πολύ και ότι τώρα θα έπρεπε να σφύζει από ζωή και όχι να την ψάχνει. Επιπλέον είχε 119 χτύπους από 103 την προηγούμενη εδομάδα και ήταν 11χιλ. Κανονικά είμαι 7+5 αλλά λέει ότι έχει μείνει πίσω και είναι 6+5… Καθόλου ευχαριστημένος, θεωρεί ότι θα παλινδρομήσει αλλά για να μην παίρνουμε αποφάσεις εν θερμώ, θα του δώσουμε άλλη μία εβδομάδα. Ο άντρας μου, μου λέει να σκέφτομαι θετικά και ότι αυτοί οι πολύ έμπειροι πέφτουν συχνά έξω από την μεγάλη εμπειρία τους. Εγώ πάλι προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη αλλά δεν νιώθω και τίποτα ιδιαίτερο από συμπτώματα και αυτό με ρίχνει. Δεν θέλω να επιβεβαιωθεί ο γιατρός, θα ήθελα πολύ να πέσει έξω γιατί από την πρώτη στιγμή με  αποθάρρυνε… Κυρίως έχω κουραστεί πολύ ψυχολογικά και σωματικά για μια καινούρια προσπάθεια…

Αχ βρε κορίτσι μου, σου έτυχε και εσένα πολύ δύσκολος δρόμος. Κουράγιο και δύναμη να περάσουν οι μέρες να ξαναπάς για υπέρηχο. Μέσα απο την καρδιά μου σου εύχομαι να γίνει η ανατροπή! Το μωράκι σου το παλεύει μαζί με εσένα 💖 Ο γιατρός σου σίγουρα δεν έχει καθόλου ενσυναίσθηση, αλλά είμαι σίγουρη πως και αυτός εύχεται για θετική έκβαση. Μη σε αποπαίρνει ο τρόπος του. Εσύ εκεί να μείνεις όσο μπορείς αισιόδοξη με πίστη στο μωράκι σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@BlackCat και @twinkletwinlkle το πηρα και εβγαλα ολη τη νυχτα αψογα με υπνο... Ενω συνηθως το πρωτο βραδυ σηκωνομαι μεσα τη νυχτα και μαρτυραω. Με επιασε πολυ καλα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδου χτες ανεφερες καπου για τον καρυοτυπο ζευγους αν δεν κανω λαθος... Ρε συ ειμαι.ασχετη γενικα αλλα επειδη ολες αυτες τις εξετασεις τις ειχα κανει μετα την αποβολη και σχετικα γρηγορα χωρις να εχω αλλα περιστατικα στο ιστορικο μου..θυμαμαι οταν ειδε ο Πρ..ας τα αποτελεσματα τωρα προσφατα οταν αποφασισαμε για εξωσ. Ειχε πει αυτα μη τα πεταξεις ποτε κρατα τα αρχειο γιατι ειναι πολυ σημαντικες εξετασεις και ειναι για παντα... Εσυ εφοσον εκανες παιδι.. τι κακο να εχει ο καρυοτυπος???? Ασχετη η παρατηρηση μου , αλλα πραγματικα μου δημιουργηθηκε απορια...διορθωστε με αν κανω λαθος για να μαθαινω. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Amelie77 είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας. Είχα γράψει πριν κάποιους μήνες στο άλλο θέμα. Είμαι και εγώ μία ακόμα μαχήτρια για την απόκτηση παιδιού. Η πολύ πρόσφατη εμπειρία μου είναι δυστυχως μία κύηση απο εξωσωματική που παλινδρόμησε στις 8 εβδομάδες. Είμαι 44 ετών και πήγα με δικά μου ωάρια με έμβρυα τριών ημερών. Θα ήθελα να σας ρωτήσω πότε μπορώ να ξανα προσπαθήσω (σκέφτομαι για δωρεά πλέον) και αν ξαναέκανα διέγερση πόσος καιρός χρειάζεται; Εγώ ειχα κανει ωοληψια 1/03 και απόξεση 17/04. 
ελπιζω πραγματικά του χρόνου όλες να κρατάμε γερά μωράκια στην αγκαλιά μας. 

Λυπάμαι για την αποβολή σου.

Δύσκολη πίστα και φάση.

Εμένα μετά την αποβολή μου στην 9η εβδομάδα μου είχε πει ο τότε γιατρός μου οτι ιδανικά θα έπρεπε να περιμένω 3 μήνες μέχρι να επανέλθει το σύστημα ενδομήτριο, ορμόνες κλπ.

Αν κάνεις διέγερση προτείνουν η μία διέγερση από την άλλη να έχει απόσταση 4μηνών.

Πάρε το χρόνο σου να αναρρώσεις σωματικά και ψυχικά και στο διάστημα αυτό κάνε την έρευνα σου για γιατρούς ενδεχομένως, επιπλέον εξετάσεις κλπ.

Καλή δυναμη

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα κ χρόνια πολλά!!!σας παρακολουθω καιρό κ πραγματικά σας θαυμάζω όλες σας!!!θα σας πω εν συντομία το ιστορικό μου..είμαι 31 κ ο σύζυγος 33..ειχα μια βιοχημική πριν από 2 χρόνια..το περασμένο καλοκαίρι ξεκινήσαμε προσπάθειες πάλι για 6 μήνες περίπου,όχι συστηματικά βέβαια..μετά σταματήσαμε λόγω προβλήματος υγείας πολύ κοντινού ανθρώπου ,μιας κ το ψυχολογικό κομμάτι ήταν στα πατώματα..από Ιανουάριο ξεκίνησα διέγερση με φεμαρα,παρακολουθηση ωορρηξίας υπερηχογράφημα κ οβιτρελ..είμαι στον 4 μήνα προσπάθειας..νιώθω ότι ούτε αυτό το μήνα πέτυχε..να πω ότι έχουμε κάνει εξετάσεις με το σύζυγό κ όλα είναι φυσιολογικά..σκέφτηκα τη σπερματεγχυση αλλά τα ποσοστά είναι πολύ χαμηλά οπότε καταλήγω στην εξωσωματική!!!!κ εδω θέλω τη βοήθεια σας..θα ήθελα να μου προτείνετε από δικές σας εμπειρίες κέντρα κ γιατρούς στη Θεσσαλονίκη! συγνωμη για το σεντόνι κ σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!εύχομαι σε όλες μέσα απ' την καρδιά μου να ζήσουμε σύντομα το θαύμα κ να γεμίσουν οι αγκαλιές μας με τα μωράκια μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω.αν η διέγερση. Με την ωοληψια γίνει διαφορετικά από την μεβρυομετσφορα.εννοωωσε διαφορετικούς κύκλους η πληρωμή πως γίνεται?μισά μισά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Αχ βρε κορίτσια πόσο δύσκολο το μονοπάτι που βαδίζουμε; Πόσες απογοητεύσεις μπορούμε να αντέξουμε και πόσες δυσκολίες θα έρθουν στον δρόμο μας για να έχουμε αυτό που θεωρείται για άλλους πολύ φυσιολογικό,  ένα παιδάκι; 
Λυπαμαι πολύ για την κατάληξη αυτή  @Παρασκευαιδου…. όλες εδώ μέσα νιώθουμε την συναισθηματική σου φόρτιση και ξέρουμε οι περισσότερες πόσο πολύ ψυχορραγείς αυτή την στιγμή. Εύχομαι από την καρδιά μου να το ξεπεράσεις σύντομα και να βρεις το κουράγιο για μια καινούρια επιτυχημένη προσπάθεια. 
Εγώ από την άλλη δεν μπορώ να πω ότι έχω τα καλύτερα νέα, μιας και χθες πήγα για υπέρηχο στον αγαπημένο μου γιατρό, (που είναι τόσο γλυκομίλητος) αργά το βράδυ. Φώναξε και τον άντρα μου μέσα και μας είπε ότι έχει κακά νέα και ότι προφανώς η καρδιά του σταμάτησε να χτυπάει πριν μερικές μέρες και παλινδρόμησε. Και όπως έψαχνε καλύτερα την ακούσαμε να χτυπάει, αλλά είπε ότι το έψαξε πολύ και ότι τώρα θα έπρεπε να σφύζει από ζωή και όχι να την ψάχνει. Επιπλέον είχε 119 χτύπους από 103 την προηγούμενη εδομάδα και ήταν 11χιλ. Κανονικά είμαι 7+5 αλλά λέει ότι έχει μείνει πίσω και είναι 6+5… Καθόλου ευχαριστημένος, θεωρεί ότι θα παλινδρομήσει αλλά για να μην παίρνουμε αποφάσεις εν θερμώ, θα του δώσουμε άλλη μία εβδομάδα. Ο άντρας μου, μου λέει να σκέφτομαι θετικά και ότι αυτοί οι πολύ έμπειροι πέφτουν συχνά έξω από την μεγάλη εμπειρία τους. Εγώ πάλι προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη αλλά δεν νιώθω και τίποτα ιδιαίτερο από συμπτώματα και αυτό με ρίχνει. Δεν θέλω να επιβεβαιωθεί ο γιατρός, θα ήθελα πολύ να πέσει έξω γιατί από την πρώτη στιγμή με  αποθάρρυνε… Κυρίως έχω κουραστεί πολύ ψυχολογικά και σωματικά για μια καινούρια προσπάθεια…

Η δική μου άποψη είναι αυτή που σου είπα πριν λίγο καιρό και που σου είπαν τα κορίτσια....πας σε άλλον γιατρό. Και ας είναι 3ήμερο. Στο Ελενα λειτουργούν και μπορείς να πάρεις και κάποιους γιατρούς να ρωτήσεις εαν δουλεύουν και μπορούν να σε δουν. Υπάρχουν αρκετοί εκεί έξω. Κατσε και ξεκίνησε τα τηλέφωνα λέγοντας το ιστορικό σου. Τα έμβρυα νιώθουν την ψυχολογία να ξέρεις. Καταλαβαίνουν τα πάντα όλα από συναισθήματα. Διάβασα χθες στο ινστα για μια κοπέλα που η μαμα της είχε 6 νομίζω αποβολές και την ίδια πήγε να την χάσει 3 φορές. Δηλαδή η κοπέλα και η μαμα της κρατηθήκαν και τώρα λεει την ιστορία της. Δεν θα το άφηνα έτσι να ξερεις σε καμία περίπτωση. Και όπως λεει το μαυρόγατο.... εαν καείς απο το χυλό φυσάς και το γιαούρτι.

στις πριν 12 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κορίτσια μου μια μια ξεχωριστά.. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΤΟΣΟ πολυ. Τα λόγια σαα τα διάβαζα βάσαλμο στην καρδούλα μου.  

Πέφτω αλλά έχω μάθει να σηκώνομαι . 

Το περίμενα.  Για αυτό και έπεσα πιο ομαλά. 

Να ρωτήσω και κάτι ποτε σας ήρθε αίμα απ τη στιγμή που έπεσε η χοριακη; έρχεται όταν πάει τελείως αρνητικό ; ή μπορεί και ποιο νωρις; 

Αύριο θα πάω στη δουλειά να ξεχάστω.  Ο άντρας μου μου λέει είμαι να μην πάω αλλα μέσα στους 4 τοίχους θα τρελαθώ. 

Καλό μου κορίτσι... υπομονη... εμε΄να μου ήρθε 10-15 μέρες αφού εκοψα τα φάρμακα.

στις πριν 13 ώρες, ο/η Amelie77 είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας. Είχα γράψει πριν κάποιους μήνες στο άλλο θέμα. Είμαι και εγώ μία ακόμα μαχήτρια για την απόκτηση παιδιού. Η πολύ πρόσφατη εμπειρία μου είναι δυστυχως μία κύηση απο εξωσωματική που παλινδρόμησε στις 8 εβδομάδες. Είμαι 44 ετών και πήγα με δικά μου ωάρια με έμβρυα τριών ημερών. Θα ήθελα να σας ρωτήσω πότε μπορώ να ξανα προσπαθήσω (σκέφτομαι για δωρεά πλέον) και αν ξαναέκανα διέγερση πόσος καιρός χρειάζεται; Εγώ ειχα κανει ωοληψια 1/03 και απόξεση 17/04. 
ελπιζω πραγματικά του χρόνου όλες να κρατάμε γερά μωράκια στην αγκαλιά μας. 

Κρίμα που περνάς τέτοια στεναχώρια. 

Για διέγερση λένε να περάσουν 4 και βάλε μήνες. Για φυσιολογική προσπάθεια προτείνουν 3 μήνες. Εαν έχεις κατεψηγμένα μπορείς να κάνεις και σε 2ο κύκλο κια έπειτα. Λογικά και με την δωρεά το ίδιο.

Καλή επιτυχία πάντως σε ό,τι αποφασίσεις και ο,τι θέλεις μας ρώτας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mari_lou είπε:

Κορίτσια καλημέρα κ χρόνια πολλά!!!σας παρακολουθω καιρό κ πραγματικά σας θαυμάζω όλες σας!!!θα σας πω εν συντομία το ιστορικό μου..είμαι 31 κ ο σύζυγος 33..ειχα μια βιοχημική πριν από 2 χρόνια..το περασμένο καλοκαίρι ξεκινήσαμε προσπάθειες πάλι για 6 μήνες περίπου,όχι συστηματικά βέβαια..μετά σταματήσαμε λόγω προβλήματος υγείας πολύ κοντινού ανθρώπου ,μιας κ το ψυχολογικό κομμάτι ήταν στα πατώματα..από Ιανουάριο ξεκίνησα διέγερση με φεμαρα,παρακολουθηση ωορρηξίας υπερηχογράφημα κ οβιτρελ..είμαι στον 4 μήνα προσπάθειας..νιώθω ότι ούτε αυτό το μήνα πέτυχε..να πω ότι έχουμε κάνει εξετάσεις με το σύζυγό κ όλα είναι φυσιολογικά..σκέφτηκα τη σπερματεγχυση αλλά τα ποσοστά είναι πολύ χαμηλά οπότε καταλήγω στην εξωσωματική!!!!κ εδω θέλω τη βοήθεια σας..θα ήθελα να μου προτείνετε από δικές σας εμπειρίες κέντρα κ γιατρούς στη Θεσσαλονίκη! συγνωμη για το σεντόνι κ σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!εύχομαι σε όλες μέσα απ' την καρδιά μου να ζήσουμε σύντομα το θαύμα κ να γεμίσουν οι αγκαλιές μας με τα μωράκια μας!!!!

Κοίτα εγώ έκανα την αποξεση πριν 3 βδομάδες μου χρ πει κ Μάιο νε Ιούνιο αν ήθελα κάναμε τη διέγερση αλλά επειδή έχω χαρτί της επιτροπής,η επιτροπή θέλει 4 μήνες θα πάμε για μετσ τις 26 Ιουνίου. Καλό είναι πάντως να πάρεις λίγο το χρόνο δου ν δ σεις και στο σώμα τον χρόνο του να επανέλθει.εμεις έχουμε ξεκινήσει κ βιταμινες κ συμπληρωματα κ μια σειρά από εξετάσεις (ο τι δλδ δεν είχαμε κανει)για να χουμε όσες πληροφορίες περισσότερες χρειαζόμαστε. 

Ξέρω ότι μετά από μια αποβολή μας διακατέχει μια απίστευτη ανυπομονησία.μηβ την ακούς.δεν είναι καλός σύμβουλος. Πάρε χρόνο ηρέμησε, θα σε βοηθήσει να σκεφτείς πιο καθαρά και να  σχεδιάσεις την επόμενη μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω.αν η διέγερση. Με την ωοληψια γίνει διαφορετικά από την μεβρυομετσφορα.εννοωωσε διαφορετικούς κύκλους η πληρωμή πως γίνεται?μισά μισά?

Εγώ πάντα ξεχωριστά τα πλήρωνα οταν μετέφερα κατεψυγμένα.

Το ένα ποσό για την ωοληψία την ημέρα της ωοληψίας και το ποσό της ετ την ημέρα της εμβρυομεταφοράς.

Στο ενδιάμεσο πλήρωνα και την κατάψυξη γιατί στο Ιασώ όσο ήμουν τουλάχιστον υπήρχε χρέωση για καλλιέργεια βλαστοκύστης (αν δηλαδή το άφηνες για βλαστοκύστη και όχι 3ημερών) και  επιπλέον χρέωση για κατάψυξη.

Είναι όμως και θέμα γιατρού τι θα ζητήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mari_lou είπε:

Κορίτσια καλημέρα κ χρόνια πολλά!!!σας παρακολουθω καιρό κ πραγματικά σας θαυμάζω όλες σας!!!θα σας πω εν συντομία το ιστορικό μου..είμαι 31 κ ο σύζυγος 33..ειχα μια βιοχημική πριν από 2 χρόνια..το περασμένο καλοκαίρι ξεκινήσαμε προσπάθειες πάλι για 6 μήνες περίπου,όχι συστηματικά βέβαια..μετά σταματήσαμε λόγω προβλήματος υγείας πολύ κοντινού ανθρώπου ,μιας κ το ψυχολογικό κομμάτι ήταν στα πατώματα..από Ιανουάριο ξεκίνησα διέγερση με φεμαρα,παρακολουθηση ωορρηξίας υπερηχογράφημα κ οβιτρελ..είμαι στον 4 μήνα προσπάθειας..νιώθω ότι ούτε αυτό το μήνα πέτυχε..να πω ότι έχουμε κάνει εξετάσεις με το σύζυγό κ όλα είναι φυσιολογικά..σκέφτηκα τη σπερματεγχυση αλλά τα ποσοστά είναι πολύ χαμηλά οπότε καταλήγω στην εξωσωματική!!!!κ εδω θέλω τη βοήθεια σας..θα ήθελα να μου προτείνετε από δικές σας εμπειρίες κέντρα κ γιατρούς στη Θεσσαλονίκη! συγνωμη για το σεντόνι κ σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!εύχομαι σε όλες μέσα απ' την καρδιά μου να ζήσουμε σύντομα το θαύμα κ να γεμίσουν οι αγκαλιές μας με τα μωράκια μας!!!!

Καλώς ήρθες και με το καλό όλα να γίνουν.

Δεν ξέρω από γιατρούς και κέντρα στην Θεσσαλονίκη ,σίγουρα θα σε βοηθήσουν κοπέλες από πάνω όμως έχεις σύμμαχο τις ηλικίες σας και θα πάνε όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Εγώ πάντα ξεχωριστά τα πλήρωνα οταν μετέφερα κατεψυγμένα.

Το ένα ποσό για την ωοληψία την ημέρα της ωοληψίας και το ποσό της ετ την ημέρα της εμβρυομεταφοράς.

Στο ενδιάμεσο πλήρωνα και την κατάψυξη γιατί στο Ιασώ όσο ήμουν τουλάχιστον υπήρχε χρέωση για καλλιέργεια βλαστοκύστης (αν δηλαδή το άφηνες για βλαστοκύστη και όχι 3ημερών) και  επιπλέον χρέωση για κατάψυξη.

Είναι όμως και θέμα γιατρού τι θα ζητήσει.

Εγώ τς δωσα όλα μαζι επειδή γίνανε μαζί κ δεν τον ρώτησα τώρα πως θα γίνει για αυτό ρώτησα.καλα κάποια στιγμή θα τον ρωτήσω για να κάνω κ γω ένα οικονομικό πλάνο στο μυαλό μου.η βιοψια από την αποξεση πόσο θέλει βρε κορίτσια?σας τρελλανε στις ερωτήσεις πρωί πρωί συγνωμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, κάναμε τον πρώτο υπέρηχο σήμερα 6+3. Είναι διδυμάκια!!! ❤ 6 και 5.9 χιλιοστά. Ακούσαμε και τις καρδούλες τους 😻😻 117 και 111bpm 🥰 Σε 2 εβδομάδες πάμε πάλι για υπέρηχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου, κάναμε τον πρώτο υπέρηχο σήμερα 6+3. Είναι διδυμάκια!!! ❤ 6 και 5.9 χιλιοστά. Ακούσαμε και τις καρδούλες τους 😻😻 117 και 111bpm 🥰 Σε 2 εβδομάδες πάμε πάλι για υπέρηχο.

Μπράβοοοοο!!

Συγχαρητήρια για τα όμορφα διδυμάκια σας..

Με το καλό να πάνε όλα!!🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Καλώς ήρθες και με το καλό όλα να γίνουν.

Δεν ξέρω από γιατρούς και κέντρα στην Θεσσαλονίκη ,σίγουρα θα σε βοηθήσουν κοπέλες από πάνω όμως έχεις σύμμαχο τις ηλικίες σας και θα πάνε όλα καλά.

Σ ευχαριστώ πολύ μέσα απ' την ψυχή μου!!!εύχομαι κ σε σένα ο,τι καλύτερο..κ σύντομα να αποκτήσεις ένα μωράκι,αν δεν τα έχεις καταφέρει μέχρι τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου, κάναμε τον πρώτο υπέρηχο σήμερα 6+3. Είναι διδυμάκια!!! ❤ 6 και 5.9 χιλιοστά. Ακούσαμε και τις καρδούλες τους 😻😻 117 και 111bpm 🥰 Σε 2 εβδομάδες πάμε πάλι για υπέρηχο.

Μπραβοοοοο κοριτσι μ!!! Με το καλό τα ζουζούνια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου, κάναμε τον πρώτο υπέρηχο σήμερα 6+3. Είναι διδυμάκια!!! ❤ 6 και 5.9 χιλιοστά. Ακούσαμε και τις καρδούλες τους 😻😻 117 και 111bpm 🥰 Σε 2 εβδομάδες πάμε πάλι για υπέρηχο.

Μπράβο κορίτσι μου!!!! Πολύ χαίρομαι!!!!!!!! Συγχαρητήρια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου, κάναμε τον πρώτο υπέρηχο σήμερα 6+3. Είναι διδυμάκια!!! ❤ 6 και 5.9 χιλιοστά. Ακούσαμε και τις καρδούλες τους 😻😻 117 και 111bpm 🥰 Σε 2 εβδομάδες πάμε πάλι για υπέρηχο.

Μπράβο κοριτσι μου!! Με το καλό, ολα να έρθουν όμορφα κι εύκολα!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου, κάναμε τον πρώτο υπέρηχο σήμερα 6+3. Είναι διδυμάκια!!! ❤ 6 και 5.9 χιλιοστά. Ακούσαμε και τις καρδούλες τους 😻😻 117 και 111bpm 🥰 Σε 2 εβδομάδες πάμε πάλι για υπέρηχο.

Μπραβο τελεια ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

Κορίτσια μου εξαρτάται σε ποια εβδομάδα έγινε η αποξεση. Όσο πιο προχωρημένη τόσο αργεί. 

Σε εμένα ήρθε στις 40 μέρες. Δεν μπορώ να πω ότι ήταν διαφορετική.  Εάν δεν έρθει στις 45 μέρες καλό είναι να πάτε απ το γιατρό σας . 

Ναι κοπέλα μου εγώ είμαι σε εποικινωνια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mari_lou είπε:

Κορίτσια καλημέρα κ χρόνια πολλά!!!σας παρακολουθω καιρό κ πραγματικά σας θαυμάζω όλες σας!!!θα σας πω εν συντομία το ιστορικό μου..είμαι 31 κ ο σύζυγος 33..ειχα μια βιοχημική πριν από 2 χρόνια..το περασμένο καλοκαίρι ξεκινήσαμε προσπάθειες πάλι για 6 μήνες περίπου,όχι συστηματικά βέβαια..μετά σταματήσαμε λόγω προβλήματος υγείας πολύ κοντινού ανθρώπου ,μιας κ το ψυχολογικό κομμάτι ήταν στα πατώματα..από Ιανουάριο ξεκίνησα διέγερση με φεμαρα,παρακολουθηση ωορρηξίας υπερηχογράφημα κ οβιτρελ..είμαι στον 4 μήνα προσπάθειας..νιώθω ότι ούτε αυτό το μήνα πέτυχε..να πω ότι έχουμε κάνει εξετάσεις με το σύζυγό κ όλα είναι φυσιολογικά..σκέφτηκα τη σπερματεγχυση αλλά τα ποσοστά είναι πολύ χαμηλά οπότε καταλήγω στην εξωσωματική!!!!κ εδω θέλω τη βοήθεια σας..θα ήθελα να μου προτείνετε από δικές σας εμπειρίες κέντρα κ γιατρούς στη Θεσσαλονίκη! συγνωμη για το σεντόνι κ σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!εύχομαι σε όλες μέσα απ' την καρδιά μου να ζήσουμε σύντομα το θαύμα κ να γεμίσουν οι αγκαλιές μας με τα μωράκια μας!!!!

Στείλε μου πμ να σου πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω.αν η διέγερση. Με την ωοληψια γίνει διαφορετικά από την μεβρυομετσφορα.εννοωωσε διαφορετικούς κύκλους η πληρωμή πως γίνεται?μισά μισά?

Ανάλογος το κέντρο. Εγώ παρόλο που πήγα στον ίδιο κύκλο στην. Όλη θα πλήρωσα μόνο για ωοληψια και μετά από 5 μέρες για την ετ ο γιατρός μου τα πήρε μαζεμένα στο τέλος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου, κάναμε τον πρώτο υπέρηχο σήμερα 6+3. Είναι διδυμάκια!!! ❤ 6 και 5.9 χιλιοστά. Ακούσαμε και τις καρδούλες τους 😻😻 117 και 111bpm 🥰 Σε 2 εβδομάδες πάμε πάλι για υπέρηχο.

Τέλεια με το καλό….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου, κάναμε τον πρώτο υπέρηχο σήμερα 6+3. Είναι διδυμάκια!!! ❤ 6 και 5.9 χιλιοστά. Ακούσαμε και τις καρδούλες τους 😻😻 117 και 111bpm 🥰 Σε 2 εβδομάδες πάμε πάλι για υπέρηχο.

Μπράβο!!! Συγχαρητήρια 👏🏽 Να σας πάνε όλα καλά και να έχεις μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια , να ρωτήσω...την Τρίτη έκοψα τα φάρμακα αφού πήρα μηδέν χοριακη , πότε θα έρθει η περίοδος; Ακόμη δεν μου έχει έρθει αν και από την προηγούμενη της χοριακης , δηλαδή την Δευτέρα έχω έντονους πόνους περιόδου....να πάρω τον γιατρό ή είναι όλα φυσιολογικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...