Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αν θέλεις στείλε φώτο τις οδηγίες. Πάντως ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του. Φαντάσου Παρασκευή βγήκε η πρώτη θετική χοριακη και μου είπε Σάββατο να πάω στο γραφείο του για να μου δώσει οδηγίες. Μου είπε μαλλιά, νύχια μετά τη 18η εβδομάδα. Τον ρώτησα κατά τη 10η εβδομάδα για αποτρίχωση και μου είπε ότι δεν μας πειράζει καθόλου αλλά καλύτερα μετά τη 13η εβδομάδα λόγω του πόνου. Πήγα λοιπόν σήμερα και εγω. Επίσης τον ρώτησα για λέιζερ και μου είπε ότι επιτρέπεται αλλά καλύτερα μετά τη 14η εβδομάδα για να έχει ανέβει λίγο το μωρό προς τα πάνω. Αλλά εγω φοβαμαι. Προς το παρόν το μπικίνι ξύρισμα (ετσι και αλλιώς μετά από τόσα χρόνια λέιζερ δεν έχω σχεδόν τίποτα) και προς το τέλος θα κάνω κερί. Επίσης τον είχα ρωτήσει αν μπορώ να κάνω μπάνιο στη θάλασσα και μου είπε ναι εννοείται,  ίσα ίσα που κάνει καλό. Τον ρώτησα ξανά προχθές αν μπορώ να πάω τώρα άμεσα για μπάνιο και μου είπε καλύτερα όχι επειδή ακόμα το νερό είναι κρύο μπορεί να δημιουργήσει συσπάσεις στη μήτρα. Γενικά λίγο από ο, τι έχω καταλάβει  ο καθένας γιατρός λέει τα δικά του. Γιατί τον ρώτησα αν μπορώ να τρώω καρότα και μου είπε εννοείται.  Αλλά διάβασα ότι πρέπει να τα τρώμε με φειδώ γιατί περιέχουν βιταμινη Α και δεν κάνει. Μάλιστα η Λευκού μου είπε να πάρω τώρα ω3 αλλά προσοχή να μην περιέχουν βιταμινη Α.

Για silver πάντως που ήθελα να τον ρωτήσω δεν το έκανα για 2 λογους: 1) Πρώτον γιατί λογικά ο άνθρωπος δεν θα ξέρει καν τι είναι και 

2) γιατι θα με έστελνε να μην πω που και είναι και Άγιες Μέρες.

Όπως λες.... ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του.

Θα σου πω μόνο ε΄να πράγμα χωρίς να θέλω να σε τρομάξω και θα στο πω με αγάπη και φυσικά θα το συζητήσεις με τον γιατρό σου αν θέλεις και θα κάνεις αυτό που θέλεις εσυ. Δύσκολο βέβαια μιας και είσαι στην περικυκλωμένη απο Θάλασσα, αλλά οφείλω να σου πω. Όταν ήμουν στο νοσοκομείο μετα την απόξεση και έπρεπε να μείνω μέσα, έφεραν το βράδυ μια κοπέλα. Το πρωί την βοήθησα με τις πιτζάμες και ξεκινήσαμε να μιλάμε. Γέννησε 6 μηνών νεκρο γιατί κόλλησε είπε απο την Θάλασσα μικρόβιο και προσπαθούσαν να το εξαφανίσουν αλλά έκανε ζημιά και έτσι το έχασε. Δεν ήταν στις Θάλασσες της Αθήνας (για να πούμε πως δεν ήταν καθαρές) αλλά προς νότια Ελλάδα. Εμένα με ταρακούνησε αυτό. Η φίλες μου επίσης δεν μπήκαν στη Θάλασσα όταν ήταν έγκυος, ενώ μια άλλη μπήκε δυο φορές. Εγώ πέρυσι δεν μπήκα ούτε πριν την ετ ούτε μετα την θετική χοριακή και ήμουν όπως πάντα Κρήτη. Βέβαια είπαμε βιοχημική. Αν ήξερα πως η χοριακή δεν ανέβαινε άλλο ίσως να έμπαινα, αλλά μετά δεν είχα πια όρεξη. Σου τα λέω με αγάπη, γιατί ξέρω τι αγώνα έκανες και εσύ για να μείνεις έγκυος. Κάνε ο,τι σου λέει η καρδιά σου!

Όσο για το σιλβερ, πιστεύω ξέρουν γιατί θα έχουν ακούσει πολλές τέτοιες ερωτήσεις. Θυμάμαι όταν έμεινα έγκυος είχα παει φαρμακείο να παρω βιταμίνες και μου είχε δώσει η φαρμακοποιός ειδικό αποσμητικό λεει της La roche posay που δεν είναι σαν του σουπερ μαρκετ και κάνει καλό όταν είσαι έγκυος. Περιττό να σου πω πως βρωμούσα στην κυριολεξία. Μια χαρά είναι του σουπερμαρκετ και όταν το είπα σε δικό μου άνθρωπο φαρμακοποιό με θεώρησε τρελή που τα ψάχνω τόσο πολυ. Και πως μια χαρα είναι αυτα του σουπερμαρκετ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου βγήκαν οι εξετάσεις σπέρματος κ δεν είναι καλές.dfi 38,οξειδωτικο 7,5 κ έχει ουρέοπλασμα!!!κ ο ανεκδιηγητος μου λεγε πας με δοτρια όλα καλά!έλεγα να μην κάνω φασαρία  ούτε.μηνυση αλλά όσο ψάχνω εκνευρίζομαι όλο.κ.πιο πολυ....τελοσπαντων αύριο θα πάρουμε τα συμπληρωματα.ο γιατρος μου.πε θα βρούμε.λυση για όλα να κανω υπομονή. Εξέταζε κ δεν έχουμε.μιλησει ακόμα αναλυτικά.

Σήμερα έκανα ημιμονιμο αλά.με αυτό που λέτε μου φαίνεται δεν θα ξανακάνω.οσο για τα.μαλλια δεν.μπορω να μείνω με τις άσπρες.τριχες!!!!

O γιατρός που πήγες με υψηλό DFI που είναι το 38% δεν σε προχωράει να ξέρεις από ότι ε΄χω διαβάσει ούτε με δικά σου ούτε με δότρια.

Όπως πάμε σε ενδοκρινολόγο ,αιματολόγο κλπ θα πάτε σε ουρολόγο ανδρολόγο με εξειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για το σπέρμα ότι και αν σου πει ο Κουρ..ης. Δεν ακυρώνω τον Κουρ..η ισα ισα τον θεωρω καλό και μελετημένο αλλά καθείς στο είδος του.

Ο θυμός που νιώθεις για τον προηγούμενο γιατρό θα σου φύγει με τον καιρό απλά και εσύ όπως πολλές από εμάς εδώ μέσα πήραμε το μάθημά μας μετά από "πόνο" και γιατί μας ξεστράβωσαν κάποιες άλλες παλιές που φώναζαν καθένας στην ειδικότητα του!!

Οσες τυχερές έπιασαν με την πρώτη δεν χρειάστηκε καν να σκεφτούν τα υπόλοιπα.

Οπότε προχώρα μπροστά με εμπιστοσύνη στον γιατρό αλλά κυριώς στο ένστικτό σου, τώρα ξέρεις γιατί..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Η γνωστή καραμέλα αγάπη με την δότρια αγάπη όλα φτιάχνουν λογικά θα πάρετε την θεραπεία σας και θα πάνε όλα καλά.

Τα ίδια μου πε κ ο γιατρός τώρα.αλλα πόσο εκνευρίζομαι!!!"δεν προχωρησε η κυηση γιατί έχεις κακής ποιότητας ωαρια .να πας με δοτρια όλα καλα"

Κ ακόμα είμαστε στο ψάξιμο κ έχουμε βρει πόσα λάθη.βιταμινη ντε θυρεοειδής σπέρμα.ελεος ρε πουστη μου!δεν είμαστε αντικείμενα.γυναικες είμαστε κ παίζουν με ένα τόσο ευαίσθητο θέμα.ειλικρινα έχω πολλά νεύρα.ευτυχωε τώρα ο γιατρός είναι εξαιρετικός κ προσπαθεί να με ηρεμήσει κ να με κατευθύνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

O γιατρός που πήγες με υψηλό DFI που είναι το 38% δεν σε προχωράει να ξέρεις από ότι ε΄χω διαβάσει ούτε με δικά σου ούτε με δότρια.

Όπως πάμε σε ενδοκρινολόγο ,αιματολόγο κλπ θα πάτε σε ουρολόγο ανδρολόγο με εξειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για το σπέρμα ότι και αν σου πει ο Κουρ..ης. Δεν ακυρώνω τον Κουρ..η ισα ισα τον θεωρω καλό και μελετημένο αλλά καθείς στο είδος του.

Ο θυμός που νιώθεις για τον προηγούμενο γιατρό θα σου φύγει με τον καιρό απλά και εσύ όπως πολλές από εμάς εδώ μέσα πήραμε το μάθημά μας μετά από "πόνο" και γιατί μας ξεστράβωσαν κάποιες άλλες παλιές που φώναζαν καθένας στην ειδικότητα του!!

Οσες τυχερές έπιασαν με την πρώτη δεν χρειάστηκε καν να σκεφτούν τα υπόλοιπα.

Οπότε προχώρα μπροστά με εμπιστοσύνη στον γιατρό αλλά κυριώς στο ένστικτό σου, τώρα ξέρεις γιατί..

 

Ε ναι ξεκαθαρα!δεν το συζητω. Δεν το χουμε συζητήσει αναλυτικά με τον κουρ....ακόμα.απλα αύριο θα πάρω τη θεραπεία που μας πρότεινε και θα δούμε βασικά είχαμε συζητήσει κ για άλλες τεχνικές γονιμοποιησης.αυτος ξέρει καλύτερα.δεν κανει τπτ τυχαία.με τον προηγούμενο έχω θυμό που με βάλε σαν γουρούνι στο σακί.ελα πάμε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου βγήκαν οι εξετάσεις σπέρματος κ δεν είναι καλές.dfi 38,οξειδωτικο 7,5 κ έχει ουρέοπλασμα!!!κ ο ανεκδιηγητος μου λεγε πας με δοτρια όλα καλά!έλεγα να μην κάνω φασαρία  ούτε.μηνυση αλλά όσο ψάχνω εκνευρίζομαι όλο.κ.πιο πολυ....τελοσπαντων αύριο θα πάρουμε τα συμπληρωματα.ο γιατρος μου.πε θα βρούμε.λυση για όλα να κανω υπομονή. Εξέταζε κ δεν έχουμε.μιλησει ακόμα αναλυτικά.

Σήμερα έκανα ημιμονιμο αλά.με αυτό που λέτε μου φαίνεται δεν θα ξανακάνω.οσο για τα.μαλλια δεν.μπορω να μείνω με τις άσπρες.τριχες!!!!

Άσε τα παλιά και τους παλιούς γιατρούς στα παλιά. Δεν σπαταλάμε φαία ουσία εκεί. Πολλές είπαμε κάναμε λάθος, αλλά προχωράμε μπροστά. Τώρα, για το dfi θα πάρει βιταμίνες με πολλές μονάδες. Τα γράφει αναλυτικά στο βιβλίο it starts with the egg. Πχ τα συμπληρ΄ωματα έχουν λίγες μονάδες απο Ε, coq10, L-carnitine κτλ. Πήγαινε στο βιβλίο στο συγκεκριμένο κεφάλαιο και αντέγραψε τις μονάδες στην κάθε βιταμίνη.  (Εμείς παίρνουμε μεμονωμένα) Να ξέρεις όμως, καλό θα είναι να ρίξετε τον κατακερματισμό πριν ξανακάνετε ετ. Και το σπέρμα θέλει 3 μήνες είπαμε. Μην αρκεστείς μόνο στο τι θα πει ο γιατρός. Σε ποιον ανδρολόγο πηγατε τελικά?

Με τις άσπρες τρίχες εαν τα βάφεις ανοιχτά πες στο κομμωτήριο να στα πιάσουν ψιλά από ρίζα σχεδόν ή πήγαινε και πάρε φυτική βαφή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η hope501 είπε:

Άσε τα παλιά και τους παλιούς γιατρούς στα παλιά. Δεν σπαταλάμε φαία ουσία εκεί. Πολλές είπαμε κάναμε λάθος, αλλά προχωράμε μπροστά. Τώρα, για το dfi θα πάρει βιταμίνες με πολλές μονάδες. Τα γράφει αναλυτικά στο βιβλίο it starts with the egg. Πχ τα συμπληρ΄ωματα έχουν λίγες μονάδες απο Ε, coq10, L-carnitine κτλ. Πήγαινε στο βιβλίο στο συγκεκριμένο κεφάλαιο και αντέγραψε τις μονάδες στην κάθε βιταμίνη.  (Εμείς παίρνουμε μεμονωμένα) Να ξέρεις όμως, καλό θα είναι να ρίξετε τον κατακερματισμό πριν ξανακάνετε ετ. Και το σπέρμα θέλει 3 μήνες είπαμε. Μην αρκεστείς μόνο στο τι θα πει ο γιατρός. Σε ποιον ανδρολόγο πηγατε τελικά?

Με τις άσπρες τρίχες εαν τα βάφεις ανοιχτά πες στο κομμωτήριο να στα πιάσουν ψιλά από ρίζα σχεδόν ή πήγαινε και πάρε φυτική βαφή.

Εμ δεν τα βάφω ανοιχτά!!!!σκούρα τα βάφω χαχαχαχα......δεν έχουμε πάει ακόμα σε ανδρολογο μόλις πήρα τα αποτελέσματα.τα έστειλα στο γυναικολόγο κ περιμένω ν συ εννοηθούμε για να πάμε.θα κλείσω για την λλη βδομάδα σεναν από τους 2 που μου προτείνατε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

O γιατρός που πήγες με υψηλό DFI που είναι το 38% δεν σε προχωράει να ξέρεις από ότι ε΄χω διαβάσει ούτε με δικά σου ούτε με δότρια.

Όπως πάμε σε ενδοκρινολόγο ,αιματολόγο κλπ θα πάτε σε ουρολόγο ανδρολόγο με εξειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για το σπέρμα ότι και αν σου πει ο Κουρ..ης. Δεν ακυρώνω τον Κουρ..η ισα ισα τον θεωρω καλό και μελετημένο αλλά καθείς στο είδος του.

Ο θυμός που νιώθεις για τον προηγούμενο γιατρό θα σου φύγει με τον καιρό απλά και εσύ όπως πολλές από εμάς εδώ μέσα πήραμε το μάθημά μας μετά από "πόνο" και γιατί μας ξεστράβωσαν κάποιες άλλες παλιές που φώναζαν καθένας στην ειδικότητα του!!

Οσες τυχερές έπιασαν με την πρώτη δεν χρειάστηκε καν να σκεφτούν τα υπόλοιπα.

Οπότε προχώρα μπροστά με εμπιστοσύνη στον γιατρό αλλά κυριώς στο ένστικτό σου, τώρα ξέρεις γιατί..

 

άσχετο, εμένα που η Οικονομοπούλου (και ο παλιός γατρός) μου είπε πως δεν χρειάζομαι ενδοκρινολόγο με βάση τις εξετάσεις, λες να παω παρ'όλο αυτά?

@Lucia79 @Margitc εσείς που πήγατε επίσης στην οικονομο. σας είπε να πάτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Εμ δεν τα βάφω ανοιχτά!!!!σκούρα τα βάφω χαχαχαχα......δεν έχουμε πάει ακόμα σε ανδρολογο μόλις πήρα τα αποτελέσματα.τα έστειλα στο γυναικολόγο κ περιμένω ν συ εννοηθούμε για να πάμε.θα κλείσω για την λλη βδομάδα σεναν από τους 2 που μου προτείνατε.

Καλά βρε Ανθή μου, δεν είπαμε πρώτα στον ανδρολόγο για τα του άνδρα? Εντάξει ο γυναικολόγος αλλά δεν είναι ειδικός σε αυτά, άσχετα εαν ξέρει. Τώρα κιολας παρε τηλ να κλείσεις ραντεβού. Τα ονόματα στα έγραψα την προηγούμενη. Αν θέλεις σου τα ξαναλέω. Αλλα σε παρακαλώ κορίτσι μου. Μην περιμένεις τον γυναικολόγο για να κλείσεις ραντεβού στον ανδρολόγο. Τώρα πάρε και θα με θυμηθείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

άσχετο, εμένα που η Οικονομοπούλου (και ο παλιός γατρός) μου είπε πως δεν χρειάζομαι ενδοκρινολόγο με βάση τις εξετάσεις, λες να παω παρ'όλο αυτά?

@Lucia79 @Margitc εσείς που πήγατε επίσης στην οικονομο. σας είπε να πάτε?

Εμένα πάντως μου το πε κ ο γιατρός που έχω τώρα και η οικονομοπουλου κ έκλεισα στο ελενα στη βενακη .είναι εξαιρετική.εδω τα κορίτσια την είχαν προτείνει όταν είχα ρωτήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η hope501 είπε:

Καλά βρε Ανθή μου, δεν είπαμε πρώτα στον ανδρολόγο για τα του άνδρα? Εντάξει ο γυναικολόγος αλλά δεν είναι ειδικός σε αυτά, άσχετα εαν ξέρει. Τώρα κιολας παρε τηλ να κλείσεις ραντεβού. Τα ονόματα στα έγραψα την προηγούμενη. Αν θέλεις σου τα ξαναλέω. Αλλα σε παρακαλώ κορίτσι μου. Μην περιμένεις τον γυναικολόγο για να κλείσεις ραντεβού στον ανδρολόγο. Τώρα πάρε και θα με θυμηθείς.

Παίρνω τώρα!!!σας έχει φοβηθεί κ το ματι μου....κ ν θέλω να κάνω κατι άλλο δεν μπορω.χαχαχαχχαα.κλεινω τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ανθη7 είπε:

Εμένα πάντως μου το πε κ ο γιατρός που έχω τώρα και η οικονομοπουλου κ έκλεισα στο ελενα στη βενακη .είναι εξαιρετική.εδω τα κορίτσια την είχαν προτείνει όταν είχα ρωτήσει.

Εμε΄να είπε πως δεν χρειάζομαι με βάση τις εξετάσεις, απλά διαβάζω πολλά εδώ και απορώ πλεον. Βέβαια δεν χρειάζεται και κάθε γυναίκα ενδοκρινολόγο νομίζω εαν δεν έχει θέμα με tsh🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Όπως λες.... ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του.

Θα σου πω μόνο ε΄να πράγμα χωρίς να θέλω να σε τρομάξω και θα στο πω με αγάπη και φυσικά θα το συζητήσεις με τον γιατρό σου αν θέλεις και θα κάνεις αυτό που θέλεις εσυ. Δύσκολο βέβαια μιας και είσαι στην περικυκλωμένη απο Θάλασσα, αλλά οφείλω να σου πω. Όταν ήμουν στο νοσοκομείο μετα την απόξεση και έπρεπε να μείνω μέσα, έφεραν το βράδυ μια κοπέλα. Το πρωί την βοήθησα με τις πιτζάμες και ξεκινήσαμε να μιλάμε. Γέννησε 6 μηνών νεκρο γιατί κόλλησε είπε απο την Θάλασσα μικρόβιο και προσπαθούσαν να το εξαφανίσουν αλλά έκανε ζημιά και έτσι το έχασε. Δεν ήταν στις Θάλασσες της Αθήνας (για να πούμε πως δεν ήταν καθαρές) αλλά προς νότια Ελλάδα. Εμένα με ταρακούνησε αυτό. Η φίλες μου επίσης δεν μπήκαν στη Θάλασσα όταν ήταν έγκυος, ενώ μια άλλη μπήκε δυο φορές. Εγώ πέρυσι δεν μπήκα ούτε πριν την ετ ούτε μετα την θετική χοριακή και ήμουν όπως πάντα Κρήτη. Βέβαια είπαμε βιοχημική. Αν ήξερα πως η χοριακή δεν ανέβαινε άλλο ίσως να έμπαινα, αλλά μετά δεν είχα πια όρεξη. Σου τα λέω με αγάπη, γιατί ξέρω τι αγώνα έκανες και εσύ για να μείνεις έγκυος. Κάνε ο,τι σου λέει η καρδιά σου!

Όσο για το σιλβερ, πιστεύω ξέρουν γιατί θα έχουν ακούσει πολλές τέτοιες ερωτήσεις. Θυμάμαι όταν έμεινα έγκυος είχα παει φαρμακείο να παρω βιταμίνες και μου είχε δώσει η φαρμακοποιός ειδικό αποσμητικό λεει της La roche posay που δεν είναι σαν του σουπερ μαρκετ και κάνει καλό όταν είσαι έγκυος. Περιττό να σου πω πως βρωμούσα στην κυριολεξία. Μια χαρά είναι του σουπερμαρκετ και όταν το είπα σε δικό μου άνθρωπο φαρμακοποιό με θεώρησε τρελή που τα ψάχνω τόσο πολυ. Και πως μια χαρα είναι αυτα του σουπερμαρκετ.

Το ξερω ότι τα λες με αγάπη, εξάλλου ο, τι λέμε εδώ από αγάπη το λέμε. Η θάλασσα που πηγαίνω ανήκει σε έναν ιδιωτικό οικισμό και είναι η πιο καθαρή στα βόρεια του Ηρακλείου. Εννοείται πως δεν θα πάω σε πολυσυχναστες παραλίες, εννοείται ότι δεν θα πάω κάπου με άμμο (εκει μεταδίδονται κυρίως τα μικρόβια) και εννοείται ότι με το που βγαίνω από τη θάλασσα,  ντους και αλλαγή μαγιό. Φαντάσου ότι στην παραλία αυτή πάμε μόνο ένοικοι του οικισμού και έχει σχεδόν ο καθένας μας και την ξαπλώστρα του. Και εσύ έχεις δίκιο που τα λες, αλλά και εγω προσπαθώ να ξεχάσω το παρελθόν και να αφήσω στην άκρη τις φοβίες μου και να ζήσω σαν να είμαι μια νορμάλ έγκυος. Το ανακοίνωσα χθες στη νύφη μου που είναι και αυτή έγκυος και στον αδερφό μου. Και έλεγα συνέχεια ε ναι, αν πάνε όλα καλά κτλ.  Και στο τέλος τσαντίστηκε η νύφη μου. (Δεν ξέρει για τις παλινδρομες και εξωσωματικές). Ε σταματα πια , μου λέει, αν πάνε και αν πάνε όλα καλά. Δεν μπορώ να σε καταλάβω γιατί να μην πάνε καλά? Τι να της εξηγώ τώρα... Οπότε προσπαθώ όλα αυτά να τα αφήσω πίσω μου. Οι φίλες μου πάντως πήγαιναν κανονικά στη θάλασσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ανθη7 είπε:

Παίρνω τώρα!!!σας έχει φοβηθεί κ το ματι μου....κ ν θέλω να κάνω κατι άλλο δεν μπορω.χαχαχαχχαα.κλεινω τωρα

T Ω Ρ Α όμως, αλλιώς όχι παντόφλες θα σου έρθουν απο όλες μας, αλλά με τη βέργα θα έρθω αυτοπροσώπως!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

άσχετο, εμένα που η Οικονομοπούλου (και ο παλιός γατρός) μου είπε πως δεν χρειάζομαι ενδοκρινολόγο με βάση τις εξετάσεις, λες να παω παρ'όλο αυτά?

@Lucia79 @Margitc εσείς που πήγατε επίσης στην οικονομο. σας είπε να πάτε?

ο Σφακ οταν με έβαλε να κάνω TSH κλπ και ήταν τσιμπημένη λόγω διέγερσης ναι μου είπε οτι πρέπει να το δω με τον ενδοκρινολόγο μου.

Είχα ηδη ενδοκρινολόγο που με παρακολουθούσε αλλα΄ πήγα και στην Βενάκη για δεύτερη γνω΄μη.

Η τσεκούρα και οι προηγουμενοι εξωσωματιστές οχι δεν μου είχαν πει να παω ήμουν ρυθμισμένη.

Από μόνη μου είχα πάει να ελεγχθώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

ο Σφακ οταν με έβαλε να κάνω TSH κλπ και ήταν τσιμπημένη λόγω διέγερσης ναι μου είπε οτι πρέπει να το δω με τον ενδοκρινολόγο μου.

Είχα ηδη ενδοκρινολόγο που με παρακολουθούσε αλλα΄ πήγα και στην Βενάκη για δεύτερη γνω΄μη.

Η τσεκούρα και οι προηγουμενοι εξωσωματιστές οχι δεν μου είχαν πει να παω ήμουν ρυθμισμένη.

Από μόνη μου είχα πάει να ελεγχθώ.

Ας κλείσω ένα ραντεβού εαν βρω λοιπόν.... δεν έχω να χάσω κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Ε, προφανώς! Καμία σχέση τα ποσοστά επιτυχίας με δανεικό υλικό. Είναι πολύ πιο νέες κοπέλες ούτως ή άλλως. Αφού έχει πιο πολλές με δανεικά, απ’ ότι με δικά τους. Μου το έχει πει ξεκάθαρα. Δεν είναι κακό αυτό, απλά δεν σημαίνει ότι πετυχαίνεις μόνο με δανεικά. 

Εμενα ρωτα για τα δανεικα,,,,ουτε καν μετα απο 4 ετ με 2 διαφορετικες δοτριες και 3 βιοχημικες,,,,βεβαια σε μενα ηταν αλλου το προβλημα,,,αλλά και πάλι,,,,ας είχα εγώ δικό μου υλικό στα 40-46 και θα σου ελεγα πως θα πηγαινα,,,μην ακους κανεναν...το μωρακι αυτο ηρθε για να μεινει με τη μανουλα του. Εξάλλου ειπαμε,,,ο καθενας το μακρύ και το κοντό του,,,και ο κοντός λεει τα δικα του,,,εγώ θα τον έκοβα και θα τον προσγειωνα αποτομα αν ακουγα κουλα να ξερεις,,,που ετσι κανω ουτως ή αλλως ,,, εσυ θα κρατας οσα θες,,,μεγαλη αγαπη και μεγαλυτερη αγκαλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Ας κλείσω ένα ραντεβού εαν βρω λοιπόν.... δεν έχω να χάσω κάτι.

Ναι, κλείσε, για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Η Οικονοπ. όταν τη ρώτησα μου είπε δεν είναι απαραίτητο γιατί ήταν ολα οκ (tsh, σάκχαρο, ινσουλίνη). Αλλά εγώ από μόνη μου είχα πάει στο ενδοκρινολογικό του Έλενα και συνεχίζω και τώρα εκεί την παρακολούθηση κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης με την Μίχ. Χρειάζεται και για θυρεοειδή, αλλά και για ζάχαρο λίγο αργότερα στην κύηση. Καλύτερα να έχεις τσεκάρει τα πάντα προτού ξεκινήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η condios είπε:

Εμενα ρωτα για τα δανεικα,,,,ουτε καν μετα απο 4 ετ με 2 διαφορετικες δοτριες και 3 βιοχημικες,,,,βεβαια σε μενα ηταν αλλου το προβλημα,,,αλλά και πάλι,,,,ας είχα εγώ δικό μου υλικό στα 40-46 και θα σου ελεγα πως θα πηγαινα,,,μην ακους κανεναν...το μωρακι αυτο ηρθε για να μεινει με τη μανουλα του. Εξάλλου ειπαμε,,,ο καθενας το μακρύ και το κοντό του,,,και ο κοντός λεει τα δικα του,,,εγώ θα τον έκοβα και θα τον προσγειωνα αποτομα αν ακουγα κουλα να ξερεις,,,που ετσι κανω ουτως ή αλλως ,,, εσυ θα κρατας οσα θες,,,μεγαλη αγαπη και μεγαλυτερη αγκαλιά

Σε ευχαριστώ αγαπημένη μου, τόσο πολύ! ❤️
Ο κοντός λοιπόν έλεγε πριν ότι θα βαλεις 2 (δανεικά) και θα κάνεις δίδυμα τόσο σίγουρος ήταν. Γι’ αυτό λέω κι εγώ, μήπως ξέρω νομίζεις…, θεωρεί ότι έχουν σίγουρη επιτυχία.

Η αλήθεια είναι ότι δεν του αντιμιλάω καθόλου, γιατί έχω το άγχος μου εκείνη την στιγμή και προσπαθώ να διαχειριστώ αυτό, αν και ο άντρας μου επιμένει να του απαντάω ανάλογα. Οτι αυτοί οι άνθρωποι έτσι θέλουν. Γιατί όλο μου λέει διάφορα του τύπου μην πεις ότι φταίει που σου μείωσα τα φάρμακα αν δεν πάει καλά, γιατί δεν θα ευθύνεται αυτό. Είναι κακούλης, αφού σκέφτομαι καμία φορά μήπως είναι μισογύνης; Εκτός του οτι θα είμαι το θαύμα του κέντρου. Λες και ειμαι η μοναδική στον κόσμο στα 44+ που θα κάνει παιδί με δικά της..
Αχ, τι να πω μακαρι να πάνε όλα καλά, πρώτα ο Θεός και δεν με πειράζει καθόλου. Εύχομαι ολόψυχα να πετύχεις όταν με το καλό προσπαθήσεις γιατί εσύ πραγματικά έχεις ταλαιπωρηθεί παρα πολύ- τι να λέμε τώρα- και το αξίζεις πραγματικά. 
Σου στέλνω αγάπη, φιλί και μεγάλη αγκαλιά κορίτσι μου γλυκό!  ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Luna777 είπε:

Ναι, κλείσε, για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Η Οικονοπ. όταν τη ρώτησα μου είπε δεν είναι απαραίτητο γιατί ήταν ολα οκ (tsh, σάκχαρο, ινσουλίνη). Αλλά εγώ από μόνη μου είχα πάει στο ενδοκρινολογικό του Έλενα και συνεχίζω και τώρα εκεί την παρακολούθηση κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης με την Μίχ. Χρειάζεται και για θυρεοειδή, αλλά και για ζάχαρο λίγο αργότερα στην κύηση. Καλύτερα να έχεις τσεκάρει τα πάντα προτού ξεκινήσεις.

Δεν έχει τώρα κοντα. Μόνο τέλος Μαΐου και θέλω να πιστεύω θα έχω κάνει ετ έως τότε. Μάλλον θα πρεπει να βρω κάποιον έξω. Προσπάθησα να κλείσω και απογευματινή ώρα αλλά λέει το νοσοκομείο δεν κάνει απογεύματα 🤷🏾‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Σε ευχαριστώ αγαπημένη μου, τόσο πολύ! ❤️
Ο κοντός λοιπόν έλεγε πριν ότι θα βαλεις 2 (δανεικά) και θα κάνεις δίδυμα τόσο σίγουρος ήταν. Γι’ αυτό λέω κι εγώ, μήπως ξέρω νομίζεις…, θεωρεί ότι έχουν σίγουρη επιτυχία.

Η αλήθεια είναι ότι δεν του αντιμιλάω καθόλου, γιατί έχω το άγχος μου εκείνη την στιγμή και προσπαθώ να διαχειριστώ αυτό, αν και ο άντρας μου επιμένει να του απαντάω ανάλογα. Οτι αυτοί οι άνθρωποι έτσι θέλουν. Γιατί όλο μου λέει διάφορα του τύπου μην πεις ότι φταίει που σου μείωσα τα φάρμακα αν δεν πάει καλά, γιατί δεν θα ευθύνεται αυτό. Είναι κακούλης, αφού σκέφτομαι καμία φορά μήπως είναι μισογύνης; Εκτός του οτι θα είμαι το θαύμα του κέντρου. Λες και ειμαι η μοναδική στον κόσμο στα 44+ που θα κάνει παιδί με δικά της..
Αχ, τι να πω μακαρι να πάνε όλα καλά, πρώτα ο Θεός και δεν με πειράζει καθόλου. Εύχομαι ολόψυχα να πετύχεις όταν με το καλό προσπαθήσεις γιατί εσύ πραγματικά έχεις ταλαιπωρηθεί παρα πολύ- τι να λέμε τώρα- και το αξίζεις πραγματικά. 
Σου στέλνω αγάπη, φιλί και μεγάλη αγκαλιά κορίτσι μου γλυκό!  ❤️

Εγώ απορώ τι κανεις εκεί; Σε ποιον είσαι; Δεν έχω καταλάβει. Αλλά γιατί δεν πας αλλου. Ξέρω αρκετές κοπέλες που άλλαξαν στην αρχή, στη μεση αλλά και κοντα στο τέλος γιατρό. Δεν σε καταλαβαίνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκλεισα λοιπόν στον μακαρουνη.αυτον διάλεξε ο σύζυγος.τον άφησα μόνο του να αποφασίσει.θα πάνε 3 Μαΐου δεννειχε νωρίτερα.καλα εκείνη τη μέρα έχουμε εξετάσεις στο ελενα,καρυοτυπο στο χαρεμιο κ μετά κ γιατρό.ολα μαζί χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου βγήκαν οι εξετάσεις σπέρματος κ δεν είναι καλές.dfi 38,οξειδωτικο 7,5 κ έχει ουρέοπλασμα!!!κ ο ανεκδιηγητος μου λεγε πας με δοτρια όλα καλά!έλεγα να μην κάνω φασαρία  ούτε.μηνυση αλλά όσο ψάχνω εκνευρίζομαι όλο.κ.πιο πολυ....τελοσπαντων αύριο θα πάρουμε τα συμπληρωματα.ο γιατρος μου.πε θα βρούμε.λυση για όλα να κανω υπομονή. Εξέταζε κ δεν έχουμε.μιλησει ακόμα αναλυτικά.

Σήμερα έκανα ημιμονιμο αλά.με αυτό που λέτε μου φαίνεται δεν θα ξανακάνω.οσο για τα.μαλλια δεν.μπορω να μείνω με τις άσπρες.τριχες!!!!

Εσυ τελικα θα πας με δικα σου ωαριακια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Εσυ τελικα θα πας με δικα σου ωαριακια;

Ναι!!!!με το που του πα για δανεικά μόνο που δε με βρισε χαχαχαχα καλά κορίτσι μου με τόσες αστοχίες που γίνανε δεν δοκίμασα με δικά μου ουσιαστικά με σωστο τροπο,οπότε θα πάω με δικά μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Εγώ απορώ τι κανεις εκεί; Σε ποιον είσαι; Δεν έχω καταλάβει. Αλλά γιατί δεν πας αλλου. Ξέρω αρκετές κοπέλες που άλλαξαν στην αρχή, στη μεση αλλά και κοντα στο τέλος γιατρό. Δεν σε καταλαβαίνω 

Δεν θέλω να αλλάξω βρε κορίτσι γιατί πρώτον πέτυχα σε αυτόν και δεύτερον έχω αλλάξει πάρα πολλούς στο ταξίδι αυτό. Νομίζω είναι ο 5ος.
Πόσους να αλλάξω πια… κουράστηκα. Άσε που λίγο πολύ όλοι τους κάπως είναι. Ο καθένας με τα δικά του. Δεν μου κάνει κανένας τους. Τους θεωρώ μακράν την χειρότερη ειδικότητα στην ιατρική, γιατί υπάρχει τρομερή εκμετάλλευση της ανθρώπινης επιθυμίας, απίστευτο κέρδος και πολύ μαύρο χρήμα. Αλλά τους έχουμε ανάγκη. Οπότε σιγά μην ασχοληθώ με αυτά που μου λέει, δεν πειράζει ας προχωράει το σποράκι να μεγαλώνει υγιές κι όλα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...