Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θετικό τεστ ή όχι;


Mummy2be

Recommended Posts

 Καλησπέρα!

 

Είμαι ιδιαίτερα χαρούμενη που βρήκα την κοινότητα σας!

Θα ήθελα τη γνώμη σας, θα ήθελα να μου πείτε αν το τεστ αυτό σας φαίνεται για θετικό ή όχι.

Αναμένεται να αδιαθετησω στις 14/04 αλλά η ανυπομονησία μου είναι μεγάλη! Είναι ο δεύτερος μήνας που προσπαθούμε κ την Πέμπτη ένιωσα τρομερή κράμπα στη μήτρα μου ενώ δεν ένιωθα ποτέ τέτοιες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 84
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

 Καλησπέρα!

 

Είμαι ιδιαίτερα χαρούμενη που βρήκα την κοινότητα σας!

Θα ήθελα τη γνώμη σας, θα ήθελα να μου πείτε αν το τεστ αυτό σας φαίνεται για θετικό ή όχι.

Αναμένεται να αδιαθετησω στις 14/04 αλλά η ανυπομονησία μου είναι μεγάλη! Είναι ο δεύτερος μήνας που προσπαθούμε κ την Πέμπτη ένιωσα τρομερή κράμπα στη μήτρα μου ενώ δεν ένιωθα ποτέ τέτοιες.

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλώς ήρθες στην παρέα μας 😊

Έχεις ανεβάσει φωτογραφία από το τεστ για να το δούμε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

 Καλησπέρα!

 

Είμαι ιδιαίτερα χαρούμενη που βρήκα την κοινότητα σας!

Θα ήθελα τη γνώμη σας, θα ήθελα να μου πείτε αν το τεστ αυτό σας φαίνεται για θετικό ή όχι.

Αναμένεται να αδιαθετησω στις 14/04 αλλά η ανυπομονησία μου είναι μεγάλη! Είναι ο δεύτερος μήνας που προσπαθούμε κ την Πέμπτη ένιωσα τρομερή κράμπα στη μήτρα μου ενώ δεν ένιωθα ποτέ τέτοιες.

Καλώς ήρθες στην παρέα μας! 

Επειδή είσαι νέο μέλος δεν σε αφήνει να ανεβάσεις ακόμα φωτογραφίες. 

Συνέχισε να σχολιάζεις και όταν εγκριθούν 10 νομίζω δημοσιεύσεις σου τότε θα μπορείς. 

Μέχρι τότε εύχομαι να έχεις ένα κατακόκκινο τεστ. 

Αν θες γράψε μας λίγα λόγια για εσένα, πόσο χρονών είστε, πόσο καιρό προσπαθείτε, αν έχετε άλλο παιδάκι κτλ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

 Καλησπέρα!

 

Είμαι ιδιαίτερα χαρούμενη που βρήκα την κοινότητα σας!

Θα ήθελα τη γνώμη σας, θα ήθελα να μου πείτε αν το τεστ αυτό σας φαίνεται για θετικό ή όχι.

Αναμένεται να αδιαθετησω στις 14/04 αλλά η ανυπομονησία μου είναι μεγάλη! Είναι ο δεύτερος μήνας που προσπαθούμε κ την Πέμπτη ένιωσα τρομερή κράμπα στη μήτρα μου ενώ δεν ένιωθα ποτέ τέτοιες.

Δεν φαίνεται καμία φωτογραφία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Από ότι φαίνεται ναι, επειδή είμαι νέο μέλος δεν μπορώ να ανεβασω φωτογραφία ακόμα.

Ελπιζω οτι θα με αφήσουν σύντομα και θα μπορέσω να σας δειξω το τεστακι μου, αν κι ελπιζω κι ευχομαι να με προλάβουν τα γεγονότα! Ευχομαι από καρδιάς σε όλα τα ζευγάρια που διανύουν αυτό το δρόμο να έχει προορισμό το μαιευτήριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας! 

Επειδή είσαι νέο μέλος δεν σε αφήνει να ανεβάσεις ακόμα φωτογραφίες. 

Συνέχισε να σχολιάζεις και όταν εγκριθούν 10 νομίζω δημοσιεύσεις σου τότε θα μπορείς. 

Μέχρι τότε εύχομαι να έχεις ένα κατακόκκινο τεστ. 

Αν θες γράψε μας λίγα λόγια για εσένα, πόσο χρονών είστε, πόσο καιρό προσπαθείτε, αν έχετε άλλο παιδάκι κτλ. 

Καλώς σας βρήκα!

 

Εγώ είμαι 32 και ο άντρας μου είναι 33. Έχουμε κάνει τις πρώτες εξετάσεις που η γιατρός μου πρότεινε και μας είπε ότι είμαστε πολύ καλά και οι δύο. 

Είναι ο δεύτερος μήνας που προσπαθούμε, μόλις παντρευτήκαμε άλλωστε. 

Αλλά η αγωνία μου είναι τεράστια!!! :D :D 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Καλώς σας βρήκα!

 

Εγώ είμαι 32 και ο άντρας μου είναι 33. Έχουμε κάνει τις πρώτες εξετάσεις που η γιατρός μου πρότεινε και μας είπε ότι είμαστε πολύ καλά και οι δύο. 

Είναι ο δεύτερος μήνας που προσπαθούμε, μόλις παντρευτήκαμε άλλωστε. 

Αλλά η αγωνία μου είναι τεράστια!!! :D :D

Μακάρι κοριτσάκι μου να είστε τυχεροί! Μήπως έκανες άλλο τεστάκι σήμερα; Εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Καλώς σας βρήκα!

 

Εγώ είμαι 32 και ο άντρας μου είναι 33. Έχουμε κάνει τις πρώτες εξετάσεις που η γιατρός μου πρότεινε και μας είπε ότι είμαστε πολύ καλά και οι δύο. 

Είναι ο δεύτερος μήνας που προσπαθούμε, μόλις παντρευτήκαμε άλλωστε. 

Αλλά η αγωνία μου είναι τεράστια!!! :D :D

Καλησπέρα άντε μακάρι να είσαι τυχερή και να τα κατάφερες τόσο γρήγορα να έχεις ένα θετικό αποτέλεσμα 😊

Αν δεν είσαι σίγουρη με τα τεστ κανε μια εξέταση αίματος β χοριακη εκεί θα μαθεις σίγουρα αν είσαι εγκυος… τα ίδια λεφτά κοστίζει με το να πάρεις τεστ

εύχομαι να μας πεις γρήγορα τα ευχάριστα νέα σου 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα άντε μακάρι να είσαι τυχερή και να τα κατάφερες τόσο γρήγορα να έχεις ένα θετικό αποτέλεσμα 😊

Αν δεν είσαι σίγουρη με τα τεστ κανε μια εξέταση αίματος β χοριακη εκεί θα μαθεις σίγουρα αν είσαι εγκυος… τα ίδια λεφτά κοστίζει με το να πάρεις τεστ

εύχομαι να μας πεις γρήγορα τα ευχάριστα νέα σου 💕

Συγνώμη που ρωτάω αλλά πόσο σας χρεώνουν τη χοριακή ;; Γιατί εδώ που μένω μου παίρνουν 20 ευρώ ενώ ένα τεστ από το φαρμακείο έχει 7. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Συγνώμη που ρωτάω αλλά πόσο σας χρεώνουν τη χοριακή ;; Γιατί εδώ που μένω μου παίρνουν 20 ευρώ ενώ ένα τεστ από το φαρμακείο έχει 7. 

Αν σου τη γράψουν είναι ένα ευρώ,αλλιώς σε εμάς παίρνουν 15.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Συγνώμη που ρωτάω αλλά πόσο σας χρεώνουν τη χοριακή ;; Γιατί εδώ που μένω μου παίρνουν 20 ευρώ ενώ ένα τεστ από το φαρμακείο έχει 7. 

18€ το μικροβιολογικό δίπλα από το σπίτι μου. Και με παραπεμπτικό μου είχε πάρει συμμετοχή 12€

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Καλημερα!

Από ότι φαίνεται ναι, επειδή είμαι νέο μέλος δεν μπορώ να ανεβασω φωτογραφία ακόμα.

Ελπιζω οτι θα με αφήσουν σύντομα και θα μπορέσω να σας δειξω το τεστακι μου, αν κι ελπιζω κι ευχομαι να με προλάβουν τα γεγονότα! Ευχομαι από καρδιάς σε όλα τα ζευγάρια που διανύουν αυτό το δρόμο να έχει προορισμό το μαιευτήριο! 

Καλή μου, ευχομαι καλά αποτελέσματα! Πρέπει να γράψεις 20 σχόλια ή δημοσιευσεις, να εγκριθοούν για να σου επιτρέψει να ανεβάζεις φωτογραφίες ή να γράφεις σχόλια χωρίς να χρειάζονται έγκριση. 

υπόψην μόνο 6 επιτρέπεται την ημέρα αρά γ΄ραφε απο 6 κάθε μέρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η popcorn είπε:

Αν σου τη γράψουν είναι ένα ευρώ,αλλιώς σε εμάς παίρνουν 15.

Ο γιατρός για να στη γράψει δεν θέλει αμοιβή; ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Ο γιατρός για να στη γράψει δεν θέλει αμοιβή; ; 

Επειδή έχω γυναικολόγο που με παρακολουθεί δεν μου παίρνει κάτι στη συνταγογράφηση αλλά φαντάζομαι εάν πας έτσι απλά σε έναν τυχαιο γυναικολόγο θα σου πάρει,οπότε υπό αυτό το πρίσμα δεν συμφέρει ,αλλά από την άλλη η χοριακη είναι και η μόνη αξιόπιστη, γιατί και τεστ να κάνεις και να βγει θετικό σίγουρα ο γυναικολόγος μετά θα σου ζητήσει χοριακη για να δει την τιμή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Συγνώμη που ρωτάω αλλά πόσο σας χρεώνουν τη χοριακή ;; Γιατί εδώ που μένω μου παίρνουν 20 ευρώ ενώ ένα τεστ από το φαρμακείο έχει 7. 

Εμένα με είχαν πάρει σε ένα 15 ευρώ αλλά είχα παει και σε άλλο μικροβιολογικό και την είχα πληρώσει 10 ευρώ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εμένα με είχαν πάρει σε ένα 15 ευρώ αλλά είχα παει και σε άλλο μικροβιολογικό και την είχα πληρώσει 10 ευρώ.. 

κατάλαβα.. .ό,τι να ναι παίρνει ο καθένας... πατάνε στον "πόνο" μας και μας βαράνε όταν μπορούν.  Γιατί φαντάζομαι το υλικό που βάζουν για να κάνει την ανάλυση δεν κοστίζει τοοοοσο πολυ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

κατάλαβα.. .ό,τι να ναι παίρνει ο καθένας... πατάνε στον "πόνο" μας και μας βαράνε όταν μπορούν.  Γιατί φαντάζομαι το υλικό που βάζουν για να κάνει την ανάλυση δεν κοστίζει τοοοοσο πολυ.... 

κορίτσι μου να σου πω την αλήθεια όταν με το καλό μείνεις εγκυος θα φύγουν τοοοοοσα πολλά λεφτά στις εξετάσεις που αυτό δεν είναι τίποτα και εννοείτε ότι το κάθε μικροβιολογικό βάζει ότι τιμή του έρθει αλλά η αλήθεια είναι για 20 ευρώ δεν είχα ξανά ακούσει για χοριακη ίσως τώρα ανέβηκαν και αυτά μαζί με την ακρίβεια που έχουν γίνει σε όλα… το αποτέλεσμα το πήρες ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elk είπε:

κορίτσι μου να σου πω την αλήθεια όταν με το καλό μείνεις εγκυος θα φύγουν τοοοοοσα πολλά λεφτά στις εξετάσεις που αυτό δεν είναι τίποτα και εννοείτε ότι το κάθε μικροβιολογικό βάζει ότι τιμή του έρθει αλλά η αλήθεια είναι για 20 ευρώ δεν είχα ξανά ακούσει για χοριακη ίσως τώρα ανέβηκαν και αυτά μαζί με την ακρίβεια που έχουν γίνει σε όλα… το αποτέλεσμα το πήρες ; 

Και πριν 2 χρονια που ειχα καθυστερηση τοσο μου ειχαν παρει. και την τελευταια φορα τον οκτωβρη σε αλλο μικροβιολογικο παλι 20. Εδω στην επαρχια μαλλον βαρανε.
Δεν περιμενω εγω χοριακή, εγώ είμαι στις γόνιμες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Και πριν 2 χρονια που ειχα καθυστερηση τοσο μου ειχαν παρει. και την τελευταια φορα τον οκτωβρη σε αλλο μικροβιολογικο παλι 20. Εδω στην επαρχια μαλλον βαρανε.
Δεν περιμενω εγω χοριακή, εγώ είμαι στις γόνιμες... 

Και εγώ επαρχία είμαι αλλά μάλλον σε κάποιες περιοχές το παρακανουν με τις τιμές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Και πριν 2 χρονια που ειχα καθυστερηση τοσο μου ειχαν παρει. και την τελευταια φορα τον οκτωβρη σε αλλο μικροβιολογικο παλι 20. Εδω στην επαρχια μαλλον βαρανε.
Δεν περιμενω εγω χοριακή, εγώ είμαι στις γόνιμες... 

και εγώ επαρχία είμαι αλλά ο καθένας λογικά βάζει ότι τιμες θελει… νόμιζα ότι εκανες χοριακη και περίμενες αποτελέσματα δεν το κατάλαβα sorry 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα στην ομάδα! 

Δυστυχως ακόμα δεν μπορώ να ανεβάσω! 2 μέρες πριν την περιοδο και σημερα επανέλαβα. Στην αρχη κοκκινιζει αμέσως η γραμμη του αρνητικου και μετα απο 1-2 λεπτα γινεται ελαφρα ροζ η γραμμη του θετικου. Σήμερα σαφώς πιο πολύ από της Κυριακής! Συγκρίνοντας τα 2 τεστ δλδ εχουν διαφορά οι γραμμές. Σήμερα πιο έντονα! 

 

Είναι ο 2ος μήνας όπως σας εγραψα και παραπάνω! αλλά η αγωνια ειναι τοσο μεγαλη που δεν μπορώ να περιμένω, παρόλο που υπόσχομαι στον άντρα μου οτι δεν θα κάνω αλλο μέχρι τις 14 του μήνα! Χαχα! Έχω και το τεστ που λεει πόσες εβδομάδες είσαι εγκυος αλλα επειδη θέλει 25mg της ουσίας που ανιχνεύει λέω να μην κανω γιατί αν δω κανενα not pregnant θα απογοητευτω. 

 

Τον 1ο μηνα που προσπαθούσαμε δεν έγινε ροζ ποτέ η γραμμή του θετικού. 

Για την ώρα όμως κάνω ότι μπορώ, πίνω το Felicine καθώς ήταν χαμηλά το φολλικό οξύ μου στο ετησιο τσεκ απ μου, τρώω υγεινά, λαχανικά, όσπρια, κόκκινο κρέας και πίνω χυμούς. Προσπαθώ επίσης να είμαι ήρεμη, χωρίς εντάσεις και άγχος προκειμένου το σώμα μου να είναι έτοιμο για μια εγκυμοσύνη. 

 

Θα προσπαθήσω να κάνω παραθεση της φωτογραφίας μέσω του URL. 

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας όμως, ήδη νιώθω οτι είμαι μέλος της παρέας σας και εύχομαι να μιλάμε τους επόμενους 9 μήνες!

Και μετά! Για το μωράκι! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως μπορεί να δώσει παραπεμπτικό για εξεταση σε μικροβιολογικο και κάποια δημόσια μονάδα υγείας? Πχ ενα Κέντρο Υγείας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η popcorn είπε:

Και εγώ επαρχία είμαι αλλά μάλλον σε κάποιες περιοχές το παρακανουν με τις τιμές.

Κι εγώ από επαρχία σας γράφω! Αν Πέμπτη δεν εμφανιστεί η περιοδός μου θα πάω να κάνω κι εγώ και θα σας πω τι τιμές παίζουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

Καλή μου, ευχομαι καλά αποτελέσματα! Πρέπει να γράψεις 20 σχόλια ή δημοσιευσεις, να εγκριθοούν για να σου επιτρέψει να ανεβάζεις φωτογραφίες ή να γράφεις σχόλια χωρίς να χρειάζονται έγκριση. 

υπόψην μόνο 6 επιτρέπεται την ημέρα αρά γ΄ραφε απο 6 κάθε μέρα... 

Ευχαριστώ παρα πολυ!! ΄<3 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα άντε μακάρι να είσαι τυχερή και να τα κατάφερες τόσο γρήγορα να έχεις ένα θετικό αποτέλεσμα 😊

Αν δεν είσαι σίγουρη με τα τεστ κανε μια εξέταση αίματος β χοριακη εκεί θα μαθεις σίγουρα αν είσαι εγκυος… τα ίδια λεφτά κοστίζει με το να πάρεις τεστ

εύχομαι να μας πεις γρήγορα τα ευχάριστα νέα σου 💕

Ευχαριστώ πάρα πολύ! 

Μακάρι να είμαστε τυχεροί, θέλουμε πολύ να γίνουμε 3! ή και 4, έχουμε κι ένα σκυλάκι, είναι κι αυτός μέλος της οικογένειας! 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...