Μετάβαση σε περιεχόμενο

MΩΡΑΚΙΑ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2022


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η anthi_89 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, τί κάνεις πώς είσαι? Να σε ρωτήσω, με τους μύκητες τί έκανες τελικά? Καταπολεμηθηκαν? Ησυχασες?

Καλησπέρα όχι δεν ησύχασα απλώς δεν ξινομαι πλέον !! Πολύ σημαντικό αλλά βλέπω ότι έχω από τις εκκρίσεις...πολλές έχουν απλώς και αγωγή να πάρεις δύσκολα θα φύγουν γτ η αγωγή στη εγκυμοσύνη είναι μόνο υπόθετα ..εγώ έμαθα να ζω πλέον με αυτό ..😑🙃 

Να φανταστώ έχεις ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χίλια συγγνώμη έκανα ένα ποστ και δεν απάντησα ..πρέπει να το έπαθα επειδή πήγα στο χωριό ..και περπάτησα λίγο παραπάνω πήγα σε γιατρό και καρδιολόγο όλοι με βρίσκουν υγιέστατη δόξα το θεό ..ακόμα με πονάνε τα πόδια , γέρασα 20 χρόνια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέρα όχι δεν ησύχασα απλώς δεν ξινομαι πλέον !! Πολύ σημαντικό αλλά βλέπω ότι έχω από τις εκκρίσεις...πολλές έχουν απλώς και αγωγή να πάρεις δύσκολα θα φύγουν γτ η αγωγή στη εγκυμοσύνη είναι μόνο υπόθετα ..εγώ έμαθα να ζω πλέον με αυτό ..😑🙃 

Να φανταστώ έχεις ???

Κ πολύ καλά φανταστηκες!!! Μετά την περιδεση πήρα 2 αντιβιωσεις κ να τα αποτελέσματα  ....έβαλα ένα υπόθετο lomexin πριν 3 μέρες, είδα μια μικρή βελτίωση, αλλά απέχει πολύ από το να είμαι καλά! Σκεφτόμουν μήπως το γιαούρτι κ τα προβιωτικα βοηθούσαν!!! Είναι πολύ ενοχλητικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η anthi_89 είπε:

Κ πολύ καλά φανταστηκες!!! Μετά την περιδεση πήρα 2 αντιβιωσεις κ να τα αποτελέσματα  ....έβαλα ένα υπόθετο lomexin πριν 3 μέρες, είδα μια μικρή βελτίωση, αλλά απέχει πολύ από το να είμαι καλά! Σκεφτόμουν μήπως το γιαούρτι κ τα προβιωτικα βοηθούσαν!!! Είναι πολύ ενοχλητικό. 

Προσωπικά εμένα τα υπόθετα δεν με βοήθησαν έβαλα 9 μέρες πεβαριλ αλλά με δύο αντιβίωσεις και εγώ τι να σε κάνει ..έκανα υπομονή έβαλα κρέμες με συμβουλή της γιατρού , βέβαια σαν την κρέμα με κορτιζόνη δεν είναι άλλα από το τίποτα .  Τώρα έμεινε η άσχημη μυρωδιά και τα υγρά . Δεν έχω φαγούρα και υπόθετα να πάρω δεν φεύγει έχω σηκώσει τα χέρια ψηλά ..εγώ πίνω κάθε μέρα ξινόγαλα η κεφίρ μπας και ... Επίσης μπορείς να κάνεις πλύσεις με χαμομήλι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Προσωπικά εμένα τα υπόθετα δεν με βοήθησαν έβαλα 9 μέρες πεβαριλ αλλά με δύο αντιβίωσεις και εγώ τι να σε κάνει ..έκανα υπομονή έβαλα κρέμες με συμβουλή της γιατρού , βέβαια σαν την κρέμα με κορτιζόνη δεν είναι άλλα από το τίποτα .  Τώρα έμεινε η άσχημη μυρωδιά και τα υγρά . Δεν έχω φαγούρα και υπόθετα να πάρω δεν φεύγει έχω σηκώσει τα χέρια ψηλά ..εγώ πίνω κάθε μέρα ξινόγαλα η κεφίρ μπας και ... Επίσης μπορείς να κάνεις πλύσεις με χαμομήλι 

Ναι ναι τα κάνω και τα δύο! Για να δούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου 🥰

χτες έκανα την β επιπέδου! Όλα πάνε καλά με τα μωράκια μου! Φυσιολογική αναπτυξη και κανενα παθολογικο εύρημα! Το ενα 552 γραμμαρια και το άλλο 560 γραμμαρια! Και είναι και τα 2 κοριτσάκια!! ❤️🥰👨‍👩‍👧‍👧

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου 🥰

χτες έκανα την β επιπέδου! Όλα πάνε καλά με τα μωράκια μου! Φυσιολογική αναπτυξη και κανενα παθολογικο εύρημα! Το ενα 552 γραμμαρια και το άλλο 560 γραμμαρια! Και είναι και τα 2 κοριτσάκια!! ❤️🥰👨‍👩‍👧‍👧

Τι ωραία νέα!! Με το καλό κορίτσι μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου 🥰

χτες έκανα την β επιπέδου! Όλα πάνε καλά με τα μωράκια μου! Φυσιολογική αναπτυξη και κανενα παθολογικο εύρημα! Το ενα 552 γραμμαρια και το άλλο 560 γραμμαρια! Και είναι και τα 2 κοριτσάκια!! ❤️🥰👨‍👩‍👧‍👧

Καλημέρααα, μπράβο τι ωραία νέα! Με το καλό 💝💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου 🥰

χτες έκανα την β επιπέδου! Όλα πάνε καλά με τα μωράκια μου! Φυσιολογική αναπτυξη και κανενα παθολογικο εύρημα! Το ενα 552 γραμμαρια και το άλλο 560 γραμμαρια! Και είναι και τα 2 κοριτσάκια!! ❤️🥰👨‍👩‍👧‍👧

Συνχαρητηρια ♥️ όλα με το καλό σου εύχομαι ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια στην παρέα ήθελα να μυριστώ ένα προβληματισμό μου ! Αύριο μπαίνω στην 24 εβδομάδα έχω κάνει β επιπέδου στις 18 Αυγούστου και ο μπέμπης μας ζύγιζε 707γρ ! Εξαρχής μας είπε ο γιατρός πως θα είναι μεγάλο μωρό γιατί στις μετρήσεις ήταν ( και είναι ) μια με δυο εβδομάδες μπροστά ! Και επίσης έχω παρεό μέχρι στιγμής 10 κιλά είναι πολλά το ξέρω αλλά δεν τρώω τπτ περισσότερο απο πριν ! Μήπως φταίνε τα κιλά που πήρα και έχω τόσο μεγάλο μωρό ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Baby Leo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια στην παρέα ήθελα να μυριστώ ένα προβληματισμό μου ! Αύριο μπαίνω στην 24 εβδομάδα έχω κάνει β επιπέδου στις 18 Αυγούστου και ο μπέμπης μας ζύγιζε 707γρ ! Εξαρχής μας είπε ο γιατρός πως θα είναι μεγάλο μωρό γιατί στις μετρήσεις ήταν ( και είναι ) μια με δυο εβδομάδες μπροστά ! Και επίσης έχω παρεό μέχρι στιγμής 10 κιλά είναι πολλά το ξέρω αλλά δεν τρώω τπτ περισσότερο απο πριν ! Μήπως φταίνε τα κιλά που πήρα και έχω τόσο μεγάλο μωρό ;;

Μάλλον εκανες β επιπεδου 18 ιουλίου ετσι; Σίγουρα έχει να κανει με το τι τρως και το παχος του μωρου σου οχι οτι ειναι απαραίτητο κιολας! Εγώ εκανα β επιπέδου 27/7 στην 22η+3 με διδυμάκια δεν εχω παρει γραμμαριο αντιθετα απο την αρχη της εγκυμοσύνης μου μεχρι κ 18/5 εχασα κοντα 10-11 κιλα και τα μωρακια μου ζυγιζουν το ενα 552 κ το αλλο 560 γρ! Που ειναι φυσιολογικο βαρος για την εβδομαδα που βρισκομαι! Αρα μηπως πρεπει να προσέξεις τι τρως! Να τρως πιο υγιεινα; Θες να μιλησεις με καποια διατροφολόγο; Όπως κ να χει όμως αν το βαρος του μωρου σου δεν απασχολει το γιατρο σου σα κατι που δε θα πρεπε να συμβαινει η δε τον ενοχλουν τα 10 κιλα που εχεις παρει μη προβληματίζεσαι! Απλά όπως σου ειπα κ πιο πριν ισως να τρως πιο υγιεινά! Όλα καλά θα πάνε! Με το καλό το νινί σου!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις πριν 3 ώρες, ο/η anthi_89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

τί κάνετε? Πώς τα πάτε? Μεγαλώνουν οι κοιλίτσες?

Καλησπέρα καλά είμαι εσύ πέρασα δύσκολα αυτή την εβδομάδα.. ευτυχώς όλα καλά δόξα τον Θεό και την Παναγία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέρα καλά είμαι εσύ πέρασα δύσκολα αυτή την εβδομάδα.. ευτυχώς όλα καλά δόξα τον Θεό και την Παναγία 

Εελα, τί έγινε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η anthi_89 είπε:

Εελα, τί έγινε!

Στον απλό υπέρηχο του μήνα. Φάνηκε ότι έχω λίγο αμνιακο οποτε πήγα για επανεξέταση εκεί που κάνουν τους μεγάλους υπερήχους..

Δόξα το Θεό καμία σχέση υπάρχει αμνιακό υγρό και όλα είναι καλά . Ο γιατρός είπε πρωτα ο θεός θα φτάσω στο τέλος . Αν είχα χαμηλό αμνιακο θα γεννούσα τον άλλο μήνα οπότε είχα τρελαθεί. 

Όσο για το μωρό είναι πολύ ζωηρό φτου φτου ..είμαι ευγνώμων εσύ τι κάνεις σε κλωτσάει.. η κοιλιά ταρακουνιεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Στον απλό υπέρηχο του μήνα. Φάνηκε ότι έχω λίγο αμνιακο οποτε πήγα για επανεξέταση εκεί που κάνουν τους μεγάλους υπερήχους..

Δόξα το Θεό καμία σχέση υπάρχει αμνιακό υγρό και όλα είναι καλά . Ο γιατρός είπε πρωτα ο θεός θα φτάσω στο τέλος . Αν είχα χαμηλό αμνιακο θα γεννούσα τον άλλο μήνα οπότε είχα τρελαθεί. 

Όσο για το μωρό είναι πολύ ζωηρό φτου φτου ..είμαι ευγνώμων εσύ τι κάνεις σε κλωτσάει.. η κοιλιά ταρακουνιεται?

Μπράβο κοπέλα μου, πάλι καλά δεν ήταν  τίποτα! Να δω πόσες φορές ακόμα θα λαχταρησουμε!!! 3 μήνες χονδρικά έμειναν!

Καλά είμαι κ εγώ, δόξα τω θεώ. Η κατάσταση μου είναι σταθερή, αλλά με πλήρη ακινησία στο κρεβάτι. Σβήνω μέρες 🙃🙃🙃

Αν κλωτσάει λέει!!! Φαίνεται κ με το μάτι που κουνιέται η κοιλιά, αλλά κ η αίσθηση μέσα είναι τρομερή. Απορώ πότε κοιμάται. Συνεχώς χοροπηδάει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η anthi_89 είπε:

Μπράβο κοπέλα μου, πάλι καλά δεν ήταν  τίποτα! Να δω πόσες φορές ακόμα θα λαχταρησουμε!!! 3 μήνες χονδρικά έμειναν!

Καλά είμαι κ εγώ, δόξα τω θεώ. Η κατάσταση μου είναι σταθερή, αλλά με πλήρη ακινησία στο κρεβάτι. Σβήνω μέρες 🙃🙃🙃

Αν κλωτσάει λέει!!! Φαίνεται κ με το μάτι που κουνιέται η κοιλιά, αλλά κ η αίσθηση μέσα είναι τρομερή. Απορώ πότε κοιμάται. Συνεχώς χοροπηδάει. 

Δόξα το Θεό τρελάθηκα 4 μέρες μέχρι να μάθω .. μπράβο λίγο έμεινε πολύ λίγο .και μένα και όταν κοιμάμαι την καταλαβαίνω .το βράδυ είναι δραστήρια Πολυ...τελικα με τον μύκητα έκανες θεραπεία εγώ τώρα κάνω άντε ναδουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η anthi_89 είπε:

Μπράβο κοπέλα μου, πάλι καλά δεν ήταν  τίποτα! Να δω πόσες φορές ακόμα θα λαχταρησουμε!!! 3 μήνες χονδρικά έμειναν!

Καλά είμαι κ εγώ, δόξα τω θεώ. Η κατάσταση μου είναι σταθερή, αλλά με πλήρη ακινησία στο κρεβάτι. Σβήνω μέρες 🙃🙃🙃

Αν κλωτσάει λέει!!! Φαίνεται κ με το μάτι που κουνιέται η κοιλιά, αλλά κ η αίσθηση μέσα είναι τρομερή. Απορώ πότε κοιμάται. Συνεχώς χοροπηδάει. 

Δόξα το Θεό τρελάθηκα 4 μέρες μέχρι να μάθω .. μπράβο λίγο έμεινε πολύ λίγο .και μένα και όταν κοιμάμαι την καταλαβαίνω .το βράδυ είναι δραστήρια Πολυ...τελικα με τον μύκητα έκανες θεραπεία εγώ τώρα κάνω άντε ναδουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Δόξα το Θεό τρελάθηκα 4 μέρες μέχρι να μάθω .. μπράβο λίγο έμεινε πολύ λίγο .και μένα και όταν κοιμάμαι την καταλαβαίνω .το βράδυ είναι δραστήρια Πολυ...τελικα με τον μύκητα έκανες θεραπεία εγώ τώρα κάνω άντε ναδουμε

Κοίτα 1 υπόθετο lomexin χρησιμοποίησα, το οποίο φαντάζομαι δρούσε για κάποιες μέρες και από τότε δε με ξαναενοχλησε! Τώρα αν υπάρχει αλλά είναι σε ύφεση δεν ξέρω, πάντως ούτε υγρά λευκά έχω, ούτε κάποια μυρωδιά καταλαβαίνω (καλά έτσι κ αλλιώς δεν είχα) ούτε εω ενοχλήσεις. Θα δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anthi_89 είπε:

Κοίτα 1 υπόθετο lomexin χρησιμοποίησα, το οποίο φαντάζομαι δρούσε για κάποιες μέρες και από τότε δε με ξαναενοχλησε! Τώρα αν υπάρχει αλλά είναι σε ύφεση δεν ξέρω, πάντως ούτε υγρά λευκά έχω, ούτε κάποια μυρωδιά καταλαβαίνω (καλά έτσι κ αλλιώς δεν είχα) ούτε εω ενοχλήσεις. Θα δούμε!

εγώ πιο πάλια είχα πάρει λομεξιν αλλά οκκ γενικά φεύγει δύσκολα αλλά αν δεν έχεις συμπτώματα λογικά δεν έχεις..εγώ ξανά έκανα καλλιέργεια και εννοείται έχω βάζω κάτι υπόθετα πεβαριλ ..έχω χάσει τις ελπίδες μου πια ..έστω λίγο σε ύφεση να μπει και μετά την γέννα θα το εξαφανίσω..

Θέλω να περάσει ο καιρός γρήγορα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα! Τι κανετε πως πατε ολες? Αντε σε λιγο μπαινουμε τριτο τριμηνο!! Περασα μια φαση παρα πολυ κακη ψυχολογικα για διαφοροθς λογους κυριως οικογενειακα θεματα αλλα και αγχη εγκυμοσυνης τις τελευταιες εβδομαδες ομως τελευταιες μερες ειμαι καλυτερα😁 Ελπιζω να ειστε ολες καλα❤️

 

Περ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/4/2022 at 1:34 ΜΜ, ο/η Kleo1997 είπε:

 💕💕💕💕

Γεια σας κορίτσια! Είναι στην 25η εδβομαδα 2ης εγκυμοσύνης με Πητ 28/11. Την τρίτη έκανα περίδεση τραχήλου και είναι αρκετά αγχωμενη για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης. Είμαι ξαπλωμένη κ απλεπισμενη με λίγα λόγια... Οποιαδήποτε εμπειρία θα με βοηθούσε αρκετά. Καλές εγκυμοσύνες σε όλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Stth είπε:

Γεια σας κορίτσια! Είναι στην 25η εδβομαδα 2ης εγκυμοσύνης με Πητ 28/11. Την τρίτη έκανα περίδεση τραχήλου και είναι αρκετά αγχωμενη για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης. Είμαι ξαπλωμένη κ απλεπισμενη με λίγα λόγια... Οποιαδήποτε εμπειρία θα με βοηθούσε αρκετά. Καλές εγκυμοσύνες σε όλες 

Καλημέρα με το καλό σου εύχομαι και όλα να σου πάνε τέλεια ..δεν έχω σχετική εμπειρία πάνω στην περιεδεση τραχήλου ..υπάρχει μια κοπέλα που έχει .

Να σκέφτεσαι όσο μπορείς θετικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Stth είπε:

Γεια σας κορίτσια! Είναι στην 25η εδβομαδα 2ης εγκυμοσύνης με Πητ 28/11. Την τρίτη έκανα περίδεση τραχήλου και είναι αρκετά αγχωμενη για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης. Είμαι ξαπλωμένη κ απλεπισμενη με λίγα λόγια... Οποιαδήποτε εμπειρία θα με βοηθούσε αρκετά. Καλές εγκυμοσύνες σε όλες 

Καλησπέρα,

έκανα κ εγώ επείγουσα περιδεση στην 22η εβδομάδα...τώρα είμαι στην 27η! Αφού πήγε καλά η περιδεση (που την κάναμε σε μεγάλη εβδομάδα κύησης, εσύ σε μεγαλύτερη από εμένα) όλα θα πάνε καλά, μην ανησυχείς! Σίγουρα είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό με το κρεβάτι, ειδικά τώρα που είναι κ καλοκαίρι...εγώ σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα, τίποτα άλλο..ακόμα κ το φαγητό στο κρεβάτι το τρώω...

Τώρα σχετικά με το ψυχολογικό κομμάτι, όσο περνάνε οι μέρες κ οι εβδομάδες θα ανεβαίνει η ψυχολογία γιατί περνάει ο φόβος των πρώτων ημερών μη κάτι πάει στραβά κλπ...στην αρχή ήταν πολύ δύσκολα και δεν περνούσε καθόλου η ώρα κ η μέρα,  μετά το πήρα απόφαση ότι έτσι θα πάει το επόμενο διάστημα και άρχισε να περνάει πιο γρήγορα ο καιρός... γιατί έκανες περιδεση? Είχες ανεπάρκεια? Είχες κάνει κ στην 1η εγκυμοσύνη σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/8/2022 at 2:48 ΜΜ, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια μου καλημερα! Τι κανετε πως πατε ολες? Αντε σε λιγο μπαινουμε τριτο τριμηνο!! Περασα μια φαση παρα πολυ κακη ψυχολογικα για διαφοροθς λογους κυριως οικογενειακα θεματα αλλα και αγχη εγκυμοσυνης τις τελευταιες εβδομαδες ομως τελευταιες μερες ειμαι καλυτερα😁 Ελπιζω να ειστε ολες καλα❤️

 

Περ

Όπως τα λες, πλέον είμαστε στην τελική ευθεία...ελπίζω να περάσει νερακι ο καιρός και η ψυχολογία να είναι καλή 🥰 κ η δικιά σου κ όλων μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...