Μετάβαση σε περιεχόμενο

MΩΡΑΚΙΑ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2022


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια μολις γυρισα απτο γιατρο! Ειμαι 6 εβδομαδων + 3 ημερών!! Με μεγαλη προσπαθεια ακουσουμε την καρδουλα!! Δεν το πιστευω και φυσικα εκλαψα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ειμαι ευτυχισμενη αν και ο γιατρος μου ειπε να ειμαστε ακομη λιγο συγκρατημενοι γιατι ακομα αρχη!

Μπραβο κοριτσι μου!!! Ολα πανε τελεια, ειδες? Χαρηκα παρα πολυ για σενα!!!! Αντε, τωρα να το χαρεις!!! 💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nat20 είπε:

Μπραβο κοριτσι μου!!! Ολα πανε τελεια, ειδες? Χαρηκα παρα πολυ για σενα!!!! Αντε, τωρα να το χαρεις!!! 💗💗💗

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, μακάρι να συνεχίσου όλα έτσι! Εσύ πώς είσαι? Αύριο θα πας για υπέρηχο?❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Μπράβο κοπέλα ... εύχομαι όλα να σε πάνε τέλεια 💕💕💕💕

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου θα περιμενω τα νεα σου την Τριτη❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, μακάρι να συνεχίσου όλα έτσι! Εσύ πώς είσαι? Αύριο θα πας για υπέρηχο?❤️

Ολα τελεια θα συνεχισουν, το πιστευω πολυ για σενα! 💓 Εγω προσπαθω να κανω υπομονη, η μια ατυχια μετα την αλλη. Αυριο στις 10 το πρωι ηταν το ραντεβου μου και σημερα το πρωι μου εστειλαν οτι ακυρωνεται και οτι θα ειναι κλειστη η κλινικη ολη μερα. Μετρουσα τις μερες για να φτασει το Σαββατο, εστω να δω τι γινεται.. δε φανταζεσαι τα νευρα μου. Βρηκα αλλη κλινικη και ειχε ενα τελευταιο στην 13:00 και το εκλεισα αυτο. Ελπιζω να μην στραβωσει και αυτο ☹️ Γενικα δεν ειμαι πολυ αισιοδοξη για μενα και την κατασταση, οι ορμονες κανουν παρτυ και σκεφτομαι ολο απαισιοδοξα. Εχω και ναυτια, μονο ζυμαρικα αντεχω να τρωω, γενικα περιεργη κατασταση. Θα δειξει. Ευχαριστω για το ενδιαφερον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω μήπως κάποια από εσάς κάνει ενέσεις ινοχεπ ? Η έχει θρομβοφυλια ..??

Καλησπέρα! Εγω κάνω ενέσεις ινοχεπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλησπέρα! Εγω κάνω ενέσεις ινοχεπ.

Γεια σου και εγώ τις κάνω και περνώ σαλοσπιρ τον 160 ..δεν ξέρω έχω αρχίσει να ανησυχώ ότι θα πάθω πάλι το ίδιο ...αυτό όμως είναι μεγάλη ιστορία , τότε δεν επερνα αγωγή.  

Με έβαλε η γιατρός μου να κάνω κάποιες εξετάσεις και από τότε ανχωθηκα πολύ ..

Και εσύ τι κάνεις ???

 

 

16489247711004228346618701305080.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Γεια σου και εγώ τις κάνω και περνώ σαλοσπιρ τον 160 ..δεν ξέρω έχω αρχίσει να ανησυχώ ότι θα πάθω πάλι το ίδιο ...αυτό όμως είναι μεγάλη ιστορία , τότε δεν επερνα αγωγή.  

Με έβαλε η γιατρός μου να κάνω κάποιες εξετάσεις και από τότε ανχωθηκα πολύ ..

Και εσύ τι κάνεις ???

 

 

16489247711004228346618701305080.jpg

Τι εννοείς θα πάθεις το ίδιο? Τι είχες πάθει? Και εγω παίρνω σαλοσπιρ των 160. Το σαλοσπιρ προστατεύει το έμβρυο,  οι ενέσεις προστατεύουν εσένα. Αυτές τις εξετάσεις τις έκανα και εγώ. Ποια γιατρός σου έβαλε να τις κάνεις? Η γυναικολόγος σου ή η Λευκού? Μάλιστα τις εξετάσεις αυτές τις κάνεις μεταξύ 8ης και 10ης εβδομάδας. Γιατί αγχωθηκες όμως? Υποτίθεται ότι κάνουμε ένα σωρό εξετάσεις για να είμαστε καλυμμένες από παντού οπότε αυτό πρέπει να σε χαλαρώσει. 

Τι είχες πάθει? Αποβολή? 

Και εγω εχω 2 παλινδρομες στην πλάτη μου, οπότε και εγω είμαι αγχωμένη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Τι εννοείς θα πάθεις το ίδιο? Τι είχες πάθει? Και εγω παίρνω σαλοσπιρ των 160. Το σαλοσπιρ προστατεύει το έμβρυο,  οι ενέσεις προστατεύουν εσένα. Αυτές τις εξετάσεις τις έκανα και εγώ. Ποια γιατρός σου έβαλε να τις κάνεις? Η γυναικολόγος σου ή η Λευκού? Μάλιστα τις εξετάσεις αυτές τις κάνεις μεταξύ 8ης και 10ης εβδομάδας. Γιατί αγχωθηκες όμως? Υποτίθεται ότι κάνουμε ένα σωρό εξετάσεις για να είμαστε καλυμμένες από παντού οπότε αυτό πρέπει να σε χαλαρώσει. 

Τι είχες πάθει? Αποβολή? 

Και εγω εχω 2 παλινδρομες στην πλάτη μου, οπότε και εγω είμαι αγχωμένη. 

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έκανα διακοπή γιατί είχα μεγάλο πρόβλημα ..ήμουν στην 20η εβδομάδα και το μωρό είχε μείνει στη 17 ..και αναγκάστηκα έκανα διακοπή ..τους επερνα σαλοσπιρ από τον τρίτο μήνα και μετά τώρα το είχα αρχίσει πριν μείνω έγκυος ..όχι η γυναικολόγος μου τα έχει γράψει ...

Που τις έκανα και μετά κάπου διάβασα ότι έπρεπε να τις κάνω τέσσερις ώρες αφότου έκανα την ένεση ...δεν ξέρω μπορεί και να μπερδεύομαι..ανχωθηκα μην πάθω τα ίδια ..λογικό είναι να είσαι ανχωμενη οταν έχεις πάθει κάτι τέτοιο ..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/4/2022 at 8:50 ΜΜ, ο/η Nat20 είπε:

Ολα τελεια θα συνεχισουν, το πιστευω πολυ για σενα! 💓 Εγω προσπαθω να κανω υπομονη, η μια ατυχια μετα την αλλη. Αυριο στις 10 το πρωι ηταν το ραντεβου μου και σημερα το πρωι μου εστειλαν οτι ακυρωνεται και οτι θα ειναι κλειστη η κλινικη ολη μερα. Μετρουσα τις μερες για να φτασει το Σαββατο, εστω να δω τι γινεται.. δε φανταζεσαι τα νευρα μου. Βρηκα αλλη κλινικη και ειχε ενα τελευταιο στην 13:00 και το εκλεισα αυτο. Ελπιζω να μην στραβωσει και αυτο ☹️ Γενικα δεν ειμαι πολυ αισιοδοξη για μενα και την κατασταση, οι ορμονες κανουν παρτυ και σκεφτομαι ολο απαισιοδοξα. Εχω και ναυτια, μονο ζυμαρικα αντεχω να τρωω, γενικα περιεργη κατασταση. Θα δειξει. Ευχαριστω για το ενδιαφερον..

Κοριτσι μου καλημερα, πως πηγε το ραντεβου σου χθες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω μήπως κάποια από εσάς κάνει ενέσεις ινοχεπ ? Η έχει θρομβοφυλια ..??

Κοριτσι μου δεν ξερω πως να σε βοηθησω αλλα επειδη σε αυτο το γρουπ ειμαστε μονο 4 κοπελες μηπως να ανοιξεις ενα θεματακι στο φορουμ μονο γιαυτο το θεμα γιατι ειναι πολυ πιθανον να βρεις αλλες κοπελες. Εχεις μιλησει με τον γυναικολογο σου για να συννενοηθεις γιαυτο που σε ανησυχει? Θυμαμαι οτι ειχες κανει διακοπη, παιρνεις ηδη την αγωγη που πρεπει? Δεν γνωριζω το θεμα δυστυχως για να μπορω να μιλησω πιο συγκεκριμενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου δεν ξερω πως να σε βοηθησω αλλα επειδη σε αυτο το γρουπ ειμαστε μονο 4 κοπελες μηπως να ανοιξεις ενα θεματακι στο φορουμ μονο γιαυτο το θεμα γιατι ειναι πολυ πιθανον να βρεις αλλες κοπελες. Εχεις μιλησει με τον γυναικολογο σου για να συννενοηθεις γιαυτο που σε ανησυχει? Θυμαμαι οτι ειχες κανει διακοπη, παιρνεις ηδη την αγωγη που πρεπει? Δεν γνωριζω το θεμα δυστυχως για να μπορω να μιλησω πιο συγκεκριμενα.

Γεια σου κοπελα μου το σκέφτηκα να το κάνω ...αλλά θα δω...

Παίρνω αγωγή αλλά και πάλι ανχωνομαι γι'αυτό το θέμα...η γιατρός μου το ξέρω ότι είμαι σαλταρισμενη μου το εξηγεί η γυναίκα ..αλλά μετά όταν είμαι μόνη μου , με το παραμικρό ανχωνομαι ..ίσως και να φτάει που δεν δουλεύω κι κάθομαι μέσα ..

Σαν άνθρωπος είμαι γαμπρό θέλω τώρα το θέλω ..αν μπορούσα κάθε μέρα να είμαι στο γραφείο της θα ήμουν ..

Την τρίτη θα της πω να πηγαίνω αν δύο βδομάδες ..μέχρι να μου φύγει αυτό το ανχος ..η έστω μεχρι την αυχενική ..που παρακαλώ τον Θεό ολα καλά να με πάνε και να μην ξανά χρειαστεί να κάνω τροφοβλάστη ..

Εσύ πως τα πας ..?? Έχεις συμπτώματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου καλημερα, πως πηγε το ραντεβου σου χθες??

Καλημερααα!!!! Σορρυ, εχουμε φιλοξενουμενους απο ελλαδα και τρεχω και δεν προλαβαινω απο χθες..

Πηγα τελικα, σε μια αλλη κλινικη. Το μωρακι ειναι εκει, ενδομητριο, και ακουσα καρδουλα!!! Ειμαι πολυ ευτυχισμενη, αλλα και πολυ συγκρατημενη ακομα. 🥰💗💗 Με εβγαλε 6 και 4 μερες. Σε 3 βδομαδες θα ξαναπαω παλι,μακαρι να πανε ολα καλα!!!

Εσυ πως εισαι κοριτσι μου? 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Γεια σου κοπελα μου το σκέφτηκα να το κάνω ...αλλά θα δω...

Παίρνω αγωγή αλλά και πάλι ανχωνομαι γι'αυτό το θέμα...η γιατρός μου το ξέρω ότι είμαι σαλταρισμενη μου το εξηγεί η γυναίκα ..αλλά μετά όταν είμαι μόνη μου , με το παραμικρό ανχωνομαι ..ίσως και να φτάει που δεν δουλεύω κι κάθομαι μέσα ..

Σαν άνθρωπος είμαι γαμπρό θέλω τώρα το θέλω ..αν μπορούσα κάθε μέρα να είμαι στο γραφείο της θα ήμουν ..

Την τρίτη θα της πω να πηγαίνω αν δύο βδομάδες ..μέχρι να μου φύγει αυτό το ανχος ..η έστω μεχρι την αυχενική ..που παρακαλώ τον Θεό ολα καλά να με πάνε και να μην ξανά χρειαστεί να κάνω τροφοβλάστη ..

Εσύ πως τα πας ..?? Έχεις συμπτώματα?

Καταλαβαίνω κορίτσι μου, έχεις δικιο μετα την ατυχια σου να εχεις περισσοτερο αγχος.... Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να τηρεις την αγωγη και συμβουλες γιατρου κατα γραμμα, να κανεις  μια σωστη διατροφη και να εισαι οσο γινεται ηρεμη.  Να ξερεις οτι οσο και να αγχωνεσαι δεν μπορεις να ελεγξεις τα παντα,, στα γραφω αυτα γιατι το ιδιο σκεφτομαι κι εγω επειδη ειμαι σαν κι εσενα πολυ αγχωτικη. Δηλαδη στο πως θα παει η εγκυμοσυνη να φυσικα θα κανουμε οτι καλυτερο μπορουμε και ακομη απραπανω αλλα δε μπορουμε να ελεγξουμε το 100%. Σε καταλαβαινω σε αυτο που λες οτι δεν εργαζεσαι ειναι σημαντικο γιατι ξκι εγω εργαζομαι απτο σπιτι πολυ συχνα πλεον και δεν αντεχω αλλο.  Να βαλεις καποιες δραστηριοτητες στανταρντ να οριοθετησεις καθημερινοτητα σου. πχ καθε μερα 1 ωρα περπατημα, μαγειρεμα, η οτι αλλο σαρεσει γιατι αλλιως θα σκεφτεσαι αυτο το πραγμα ολη μερα. Σου ευχομαι απτην καρδια μου να πανε ολα καλα, θα προσευχομαι και για σενα μαζι❤️ Απο συμπτωματα εεχω πολλη κουραση σημερα αλλα δεν ξερω αν οφειλεται και στην εγκυμοσυνη σιγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Nat20 είπε:

Καλημερααα!!!! Σορρυ, εχουμε φιλοξενουμενους απο ελλαδα και τρεχω και δεν προλαβαινω απο χθες..

Πηγα τελικα, σε μια αλλη κλινικη. Το μωρακι ειναι εκει, ενδομητριο, και ακουσα καρδουλα!!! Ειμαι πολυ ευτυχισμενη, αλλα και πολυ συγκρατημενη ακομα. 🥰💗💗 Με εβγαλε 6 και 4 μερες. Σε 3 βδομαδες θα ξαναπαω παλι,μακαρι να πανε ολα καλα!!!

Εσυ πως εισαι κοριτσι μου? 😘😘

Μπραβο κοριτσι μου πολυ ευχαριστο αυτο!!! Εννοω που ακουσες και καρδουλα ειναι πολυ καλο σημαδι!! Καλε ημαστε ακριβως στην ιδια μερα δεν το πιστευω!  εγω την Παρασκευη  στον υπερηχο ημουν 6 εβδομαδες + 3 ημερες! Σου ευχομαι ολοψυχα να συνεχιζουν να πηγαινουν ολα πολυ καλα! Καλα ειμαι σημερα νιωθω μια φοβερη εξαντληση αλλα δεν ξερω αν φταιει εγκυμοσυνη/ Ανδρας μου χθες ξυπνησε με πυρετο και βηχα και μαλλον εχει κοβιντ μαλλον οποτε εφυγα σπο σπιτι μηπως δεν κολλησα αλλα  λιγο με κουρασε ολο αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καταλαβαίνω κορίτσι μου, έχεις δικιο μετα την ατυχια σου να εχεις περισσοτερο αγχος.... Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να τηρεις την αγωγη και συμβουλες γιατρου κατα γραμμα, να κανεις  μια σωστη διατροφη και να εισαι οσο γινεται ηρεμη.  Να ξερεις οτι οσο και να αγχωνεσαι δεν μπορεις να ελεγξεις τα παντα,, στα γραφω αυτα γιατι το ιδιο σκεφτομαι κι εγω επειδη ειμαι σαν κι εσενα πολυ αγχωτικη. Δηλαδη στο πως θα παει η εγκυμοσυνη να φυσικα θα κανουμε οτι καλυτερο μπορουμε και ακομη απραπανω αλλα δε μπορουμε να ελεγξουμε το 100%. Σε καταλαβαινω σε αυτο που λες οτι δεν εργαζεσαι ειναι σημαντικο γιατι ξκι εγω εργαζομαι απτο σπιτι πολυ συχνα πλεον και δεν αντεχω αλλο.  Να βαλεις καποιες δραστηριοτητες στανταρντ να οριοθετησεις καθημερινοτητα σου. πχ καθε μερα 1 ωρα περπατημα, μαγειρεμα, η οτι αλλο σαρεσει γιατι αλλιως θα σκεφτεσαι αυτο το πραγμα ολη μερα. Σου ευχομαι απτην καρδια μου να πανε ολα καλα, θα προσευχομαι και για σενα μαζι❤️ Απο συμπτωματα εεχω πολλη κουραση σημερα αλλα δεν ξερω αν οφειλεται και στην εγκυμοσυνη σιγουρα.

Φαντάσου τώρα θα γεννούσα ..ίσως και αυτό με τρελενει ...δεν ξέρω ..προσπαθώ να κάνω πράγματα μέσα στην μέρα ..ασχολουμε πολύ με το νινι μου , το κουνελάκι μου ..κάνω δουλειές μαγειρεύω πάω για κανέναν καφέ ..αλλά είμαι μόνη μου ώρες .. μάκαρι να μας πάνε όλα καλά και να κρατήσουμε στα χέρια μας τα μωράκια μας ..η γιαγιά μου λέει ο θεός μεγάλος ειναι ..μας έδωσε κατευθείαν ξανά μωράκι ..

Είναι πολλά μαζί ..προσπαθώ να κρατήσω το στόμα μου κλειστό από το φαγητό αλλά όταν είσαι μαγειρρησα και όλα βγαίνουν τόσο νόστιμα τι να κάνεις 😑 έκοψα και το τσιγάρο αυτό ίσως με τρέλανε παραπάνω ..το σκέφτομαι που και που αλλά είπα μόλις γεννήσω θα ζητήσω δωμάτιο καπνιστών 😂 και ένα κρασάκι αυτά μόνο .. θα σας δείξω και την παρηγοριά μου 

IMG_20220314_001525.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kleo1997 είπε:

Φαντάσου τώρα θα γεννούσα ..ίσως και αυτό με τρελενει ...δεν ξέρω ..προσπαθώ να κάνω πράγματα μέσα στην μέρα ..ασχολουμε πολύ με το νινι μου , το κουνελάκι μου ..κάνω δουλειές μαγειρεύω πάω για κανέναν καφέ ..αλλά είμαι μόνη μου ώρες .. μάκαρι να μας πάνε όλα καλά και να κρατήσουμε στα χέρια μας τα μωράκια μας ..η γιαγιά μου λέει ο θεός μεγάλος ειναι ..μας έδωσε κατευθείαν ξανά μωράκι ..

Είναι πολλά μαζί ..προσπαθώ να κρατήσω το στόμα μου κλειστό από το φαγητό αλλά όταν είσαι μαγειρρησα και όλα βγαίνουν τόσο νόστιμα τι να κάνεις 😑 έκοψα και το τσιγάρο αυτό ίσως με τρέλανε παραπάνω ..το σκέφτομαι που και που αλλά είπα μόλις γεννήσω θα ζητήσω δωμάτιο καπνιστών 😂 και ένα κρασάκι αυτά μόνο .. θα σας δείξω και την παρηγοριά μου 

IMG_20220314_001525.jpg

Ααααα δεν υπαρχει!!! Μα τι γλυκυτατο πλασμα ειναι αυτο!!! Λογικο να ασχολεισαι ωρες μαζι του, εχεις τελεια παρεα!  Εχω κι εγω πολλα τετοια που σκεφτομαι γιατι μου ετυχαν παρα πολλα στραβα πριν ξεκινησω προσπαθειες και καθυστερησα πολυ ... Προσπαθησε να σκεφτεσαι ποσο τυχερη εισαι που σου ξαναετυχε τοσο συντομα, ολα να πανε καλα κοριτσι μου στο ευχομαι ολοψυχα!🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ααααα δεν υπαρχει!!! Μα τι γλυκυτατο πλασμα ειναι αυτο!!! Λογικο να ασχολεισαι ωρες μαζι του, εχεις τελεια παρεα!  Εχω κι εγω πολλα τετοια που σκεφτομαι γιατι μου ετυχαν παρα πολλα στραβα πριν ξεκινησω προσπαθειες και καθυστερησα πολυ ... Προσπαθησε να σκεφτεσαι ποσο τυχερη εισαι που σου ξαναετυχε τοσο συντομα, ολα να πανε καλα κοριτσι μου στο ευχομαι ολοψυχα!🙏🙏🙏

Ναι ναι έχω το κοριτσάκι μου ..όλη μέρα μαζί της ασχολουμε .. χαχχαχα είναι η ευτυχία μου ...ναι ναι εννοείται είμαι πολύ τυχερή που συνέβη τόσο γρήγορα αλλά το κυνήγησα και επίσης έχω καταπληκτική γιατρό ..ξέρω πως είναι το συναίσθημα να το θέλεις και να μην έρχεται παρόλο που είμαι 25 ..και εμείς προσπαθούσαμε καιρό και δεν ερχόταν και μετά βρήκα αυτή την γιατρό ..σε 8 μήνες 2 φορές εμέινα έγκυος με πολυκυστηκες ωοθήκες ..

Θετική σκέψη και όλα καλά θα πάνε ..😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μπραβο κοριτσι μου πολυ ευχαριστο αυτο!!! Εννοω που ακουσες και καρδουλα ειναι πολυ καλο σημαδι!! Καλε ημαστε ακριβως στην ιδια μερα δεν το πιστευω!  εγω την Παρασκευη  στον υπερηχο ημουν 6 εβδομαδες + 3 ημερες! Σου ευχομαι ολοψυχα να συνεχιζουν να πηγαινουν ολα πολυ καλα! Καλα ειμαι σημερα νιωθω μια φοβερη εξαντληση αλλα δεν ξερω αν φταιει εγκυμοσυνη/ Ανδρας μου χθες ξυπνησε με πυρετο και βηχα και μαλλον εχει κοβιντ μαλλον οποτε εφυγα σπο σπιτι μηπως δεν κολλησα αλλα  λιγο με κουρασε ολο αυτο.

Ναι, ειναι καλο σημαδι! Αλλα μια ανησυχια την εχω ακομα..Ξερεις, αυχενικη, β' επιπεδου οι μεγαλες εξετασεις να βγουν καλες, να συνεχισει να αναπτυσεται κλπ. Αλλα ενα βημα τη φορα λεω στον εαυτο μου και προσπαθω να κανω υπομονη..

Απιστευτο που ειμαστε ακριβως στην ιδια μερα ε? 💗 Και γω νοιωθω εξαντληση φοβερη, τρεχω ολη μερα με χιλια πραγματα και τα παιδια, αστα.. Προσπαθησε να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις και πολυ καλα εκανες που εφυγες απο το σπιτι για να προστατευτεις!

Ευχαριστω κοριτσι μου, μακαρι να συνεχισουν ολα τελεια και για τις δυο μας! 💗 Εδω θα τα λεμε 🤗😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

@Hope91 Ελα στην παρέα μας! Πόσο εβδομάδων είσαι κοριτσι μου?❤️

Καλημερα κοριτσια!!! Τι κανετε, πως νοιωθετε? Ευχομαι να ειστε ολες καλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα, 

καλημερα σε όλες τις μανούλες, κ εγώ θέλω να μοιραστώ μαζί σας όλους τους φόβους τις ανησυχίες τις χαρές αυτής της εγκυμοσύνης...για Νοέμβρη έχω κ εγώ ΠΗΤ...έχουμε μακρύ δρόμο μπροστά μας..ελπίζω κ εύχομαι όλες μας να έχουμε μια τελειομηνη κύηση. Είμαι εντελώς φοβισμένη και προσπαθώ να είμαι συγκρατημένη. @Kleo1997 σε νιώθω απόλυτα. Τον Νοέμβρη έχασα το μωράκι μου στην 22η εβδομάδα, όταν έσπασαν ξαφνικά τα μέρα και μέχρι σήμερα δεν ξέρουμε κ την ακριβή αιτία, μόνο εικασίες, και αυτό με κάνει να φοβάμαι ακόμα πιο πολύ!!! Μεγάλος πόνος, δεν ξεχνιέται και δεν ξεπερνιέται, απλά αυτή τη φορά εύχομαι να γίνει το θαύμα και να κρατήσουμε το μωρό μας. Η πρώτη μου εγκυμοσύνη ήταν. Τώρα με την πρώτη προσπάθεια ήρθε πάλι αμέσως...δόξα τω  θεώ. Όμως από την 5η εβδομάδα που είχα λίγο αίμα είμαι στο κρεβάτι μέχρι σήμερα. Ο γιατρός μου είδε μια μικρή αποκόλληση, μου είπε ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό και ότι δεν χρειάζεται να είμαι όλη μέρα ξάπλα, αλλά εγώ δεν το ρισκάρω με τίποτα. Ακούσαμε την καρδούλα όλα καλά. Κανονικά σήμερα είμαι ακριβώς 8 εβδομάδων. Όμως επειδή μετά την αποβολη ο κύκλος μου είχε γίνει 32 ημερών η σύλληψη έχει γίνει λίγο πιο αργά, όπως κ η ωορηξια, οποτε άσχετα με την εφαρμογή που βγάζει 8 εβδομάδων με βάση την τελευταία περίοδο, είμαι 7+4.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

@Kleo1997 Πώς πηγε ο υπερηχος χθες κοριτσι μου? ❤️

Γεια σου τι κάνεις κοπέλα μου πως είσαι. .??? Ο υπέρηχος πήγε πολύ καλά ...ακούσαμε καρδούλα το είδαμε μεγάλωσε φτου φτου φτου ♥️ ..

Έκανα και άλλες εξετάσεις ...όλα καλά..απ' συμπτώματα διάρροια 😑😑😑😑😑 ε ναι ...ούτε για καφέ να μη μπορείς να πας ..

Από φάρμακα μου έδωσε και μαγνήσιο από τώρα ..έχω στήσει ένα μικρό φαρμακείο χχαχαχα..

Εσύ άλλο κορίτσια τι κάνετε πως περνάτε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Γεια σου τι κάνεις κοπέλα μου πως είσαι. .??? Ο υπέρηχος πήγε πολύ καλά ...ακούσαμε καρδούλα το είδαμε μεγάλωσε φτου φτου φτου ♥️ ..

Έκανα και άλλες εξετάσεις ...όλα καλά..απ' συμπτώματα διάρροια 😑😑😑😑😑 ε ναι ...ούτε για καφέ να μη μπορείς να πας ..

Από φάρμακα μου έδωσε και μαγνήσιο από τώρα ..έχω στήσει ένα μικρό φαρμακείο χχαχαχα..

Εσύ άλλο κορίτσια τι κάνετε πως περνάτε 

Μπράβο αγάπη μου!!!!!!!!!!!! Πολυ χαιρομαι για σενα!!!!! σου ειπε ποσο ακριβως εγκυος εισαι? Εννοω ποσο εβδομαδων? Εμενα η ναυτια μου περασε μεχρι που εχω αγχωθει οτι κατι δεν παει καλα. Αλλα εχω μια τεραααααστια κοπωση και μου δινει αυτο ελπιδα οτι ολα καλα, θα ξαναπαω για υπερηχο σε 2 εβδομαδες, εσυ ποτε εκλεισες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...