Μετάβαση σε περιεχόμενο

MΩΡΑΚΙΑ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2022


Recommended Posts

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Ναι γιατί λέω μήπως δεν είναι μήπως το ένα μήπως το άλλο, καταλάβαινεις ..αν και αυτό συμβαίνει καθημερινά .. χτυπήματακια πλεον ..αλλά πιο δυνατά αλλά πιο απαλά.  

Στην αρχή λέω μήπως έχω τρελαθεί και είναι το έντερο γιατί στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ήταν πολύ απαλά ...αλλά μετά λέω τώρα του ήρθε του εντέρου εδώ και δύο βδομάδες επίσης αυτήν την αίσθηση δεν την εχω ξανά νιώσει για να πω ότι είναι το έντερο ...

Έχει εδώ και μια εβδομάδα με έχει πιάσει δυσκοιλιότητα προσπαθώ με τον καφέ μπας και πάω ...ευτυχώς σήμερα έγινε το θαύμα ..γιατί σκεφτόμουν να πάω να πάρω και ένα τσιγάρο μπας και γίνει η δουλειάααα ..όλα θα τα πω τώρα ..λογοδιαρροια με έχει πιάσει ..

Επίσης να ρωτήσω αιματοκρίτη και αιμοσφαιρίνη πόσο έχεις η μάλλον έχετε όλες ??? Εμένα έπεσε 33 και η αιμοσφαιρίνη έπεσε αλλά δεν με έδωσε σιδηρο 

Εγω 1/7 που εκανα εξετάσεις 36,5 αιματοκρίτη κ πεσμενη κ αιμοσφαιρίνη και ερυθρά! Σίδηρο αρχισα να πινω 17/6! Ο γιατρος όμως μου απάντησε ολα καλά που του εστειλα τις εξετάσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η anthi_89 είπε:

Κ εγώ αυτή τη φορά νιώθω πολλά περισσότερα από την προηγούμενη όσο αφορά τις κινήσεις του μωρού. Βέβαια ίσως φταίει κ που έχω σταματήσει τη δουλειά από την αρχή,ενώ την προηγούμενη φορά δούλευα μέχρι και τη μετά που απεβαλα σε δουλειά με πίεση  οπότε ίσως γι αυτό τώρα καταλαβαίνω περισσότερα. Δεν ξέρω εσύ σε τί συνθήκες είσαι Βέβαια. 

Όσο για τον αιματοκρίτη άστα,πονεμένη ιστορία. 29 αιματοκρίτη και 9,9 αιμοσφαιρινη. Κάνουμε αγώνα μπας και ανέβει, σε 10 μέρες θα κάνω εξέταση αίματος κ θα δούμε! 

Όταν είσαι σε κίνηση δεν νιώθεις και πολλά , πιο πολύ όταν ξαπλώνεις ..αλλά εμένα κάνει παρτακι παντού νομίζω ..

Και σενα κατέβηκε αρκετά ..εμένα δεν μου είπε κάτι ..αλλά εγώ πρόσεξα ότι τις τελευταίες μέρες που και που ζαλίζομαι και νιώθω το σώμα να πεφτειιι ..αλλά δίνω μια πιθανότητα να το έστειλα και να μην μπόρεσε να το ανοίξει ..στην προηγούμενη εγκυμοσύνη που δεν έχεις θέμα με τον σίδηρο μου έδωσε ..τι να πω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Εγω 1/7 που εκανα εξετάσεις 36,5 αιματοκρίτη κ πεσμενη κ αιμοσφαιρίνη και ερυθρά! Σίδηρο αρχισα να πινω 17/6! Ο γιατρος όμως μου απάντησε ολα καλά που του εστειλα τις εξετάσεις!!!

Γεια σου ..εσύ είσαι πολύ καλά με τον αιματοκρίτη τούρμπο ...τα υπόλοιπα δεν ξέρω ..πάντως εμένα στην πρώτη με είχε δώσει θεέ μου ήταν απαίσιος ο σίδηρος ..τώρα ας με δώσει κάτι άλλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Γεια σου ..εσύ είσαι πολύ καλά με τον αιματοκρίτη τούρμπο ...τα υπόλοιπα δεν ξέρω ..πάντως εμένα στην πρώτη με είχε δώσει θεέ μου ήταν απαίσιος ο σίδηρος ..τώρα ας με δώσει κάτι άλλο 

Ναι ο σιδηρος απαίσιος! Εγω πίνω το gyno-Tardyferon! Ειναι σιδηρος κ φολικο μαζι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η skorpina78 είπε:

Ναι κι εγω λόγω διδύμων μου χει πει απο τώρα 8/11 καισαρική! Όμως εγώ στην εργασία μου πρέπει να δώσω την πητ 27/11! Εξαλλου 119 μερες παιρνουμε οι ιδιωτικοι υπαλληλοι συνολο ασχετα την πητ! Αν γινει νωριτερα θα παρουμε περισσότερες μετά τη γεννα! Αν γινει αργότερα λιγότερες μετά τη γέννα!

Εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δούλευα στον ιδιωτικό τομέα ως νοσηλεύτρια και τόσες πήρα ναι.. γέννησα βέβαια στις 40 εβδομάδες ακριβώς.. τώρα είμαι στο δημόσιο ως ΙΔΟΧ και πάλι τόσες δικαιούμαι όταν ρώτησα. Υποθέτω εγώ λόγω προηγούμενης καισαρικής ότι θα γεννήσω νωρίτερα, δεν έχω συζητήσει κάτι ακόμα με το γιατρό μου. Δεν ξέρω καν αν θα γεννήσω σε ιδιωτικό με το γιατρό μου ή στο δημόσιο της περιοχής μου..

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Ναι ο σιδηρος απαίσιος! Εγω πίνω το gyno-Tardyferon! Ειναι σιδηρος κ φολικο μαζι!

Και εγώ αυτό πρέπει να έπινα στην πρώτη ..τώρα δεν μου έδωσε σιδηρο ..τι να πω ..κάτι θα ξέρει ..

Κορίτσια όλα θα τα πω τώρα και κράμπες  στα πόδια από γάμπα , μέχρι δάχτυλα ..το διάβασα ότι γενικά παθαινεις ...αλλά είπαμε όχι να πάθω και όλα τα συμπτώματα ..ότι και να πάθω μέχρι και μια μικρή πληγή γίνεται ολόκληρο Θεμα .. ουφφφφ ...

Αν μπορούσα όλη μέρα να γκρινιάζω θα το έκανα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/7/2022 at 8:30 ΜΜ, ο/η Kleo1997 είπε:

Και εγώ αυτό πρέπει να έπινα στην πρώτη ..τώρα δεν μου έδωσε σιδηρο ..τι να πω ..κάτι θα ξέρει ..

Κορίτσια όλα θα τα πω τώρα και κράμπες  στα πόδια από γάμπα , μέχρι δάχτυλα ..το διάβασα ότι γενικά παθαινεις ...αλλά είπαμε όχι να πάθω και όλα τα συμπτώματα ..ότι και να πάθω μέχρι και μια μικρή πληγή γίνεται ολόκληρο Θεμα .. ουφφφφ ...

Αν μπορούσα όλη μέρα να γκρινιάζω θα το έκανα 😂

Χαχαχαχ έχουμε ακόμα δρομοοο, υπομονή!!!! Ας είναι όλα περαστικά 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, 

πώς είστε κορίτσια? Εγώ δεν είμαι ιδιαίτερα καλά. Έκανα σήμερα τη Β επιπέδου, το μωρό είναι μια χαρά, αλλά έχει ανοίξει ο τράχηλος και πάω στην Αθήνα επειγόντως για περιδεση αύριο. Φοβάμαι πάρα πολύ....δε θέλω να χάσω το μωράκι μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η anthi_89 είπε:

Καλησπέρα, 

πώς είστε κορίτσια? Εγώ δεν είμαι ιδιαίτερα καλά. Έκανα σήμερα τη Β επιπέδου, το μωρό είναι μια χαρά, αλλά έχει ανοίξει ο τράχηλος και πάω στην Αθήνα επειγόντως για περιδεση αύριο. Φοβάμαι πάρα πολύ....δε θέλω να χάσω το μωράκι μου. 

Καλησπερα κοριτσακι μου,

Καταρχην συγχαρητηρια για την καλη β' επιπεδου! Το μωρακι σου ειναι μια χαρα και αυτο ειναι τελειο!

Δεν θα χασεις το μωρακι σου, μην το σκεφτεσαι καν αυτο.. Ψυχραιμια, ποσες κοπελες εχουν κανει περιδεση και ολα πανε τελεια και φτανουν μεχρι το τελος. Και γεννανε μονο οταν τους βγαλουν το ραμμα. Τι εννοεις εχει ανοιξει? Ποσο ανοιξε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Nat20 είπε:

Καλησπερα κοριτσακι μου,

Καταρχην συγχαρητηρια για την καλη β' επιπεδου! Το μωρακι σου ειναι μια χαρα και αυτο ειναι τελειο!

Δεν θα χασεις το μωρακι σου, μην το σκεφτεσαι καν αυτο.. Ψυχραιμια, ποσες κοπελες εχουν κανει περιδεση και ολα πανε τελεια και φτανουν μεχρι το τελος. Και γεννανε μονο οταν τους βγαλουν το ραμμα. Τι εννοεις εχει ανοιξει? Ποσο ανοιξε? 

Ανοίγει και κλείνει πάλι...δεν ξέρω γιατί. Στην αρχή της εξέτασης ήταν κλειστός και στο τέλος που πήγε να τον ξαναδεί ήταν ανοιχτός. Φοβάμαι πολύ γιατί ξέρω κ εγώ κοπέλες που έκαναν περιδεση  αλλα προληπτικά πχ στη 15 εβδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anthi_89 είπε:

Ανοίγει και κλείνει πάλι...δεν ξέρω γιατί. Στην αρχή της εξέτασης ήταν κλειστός και στο τέλος που πήγε να τον ξαναδεί ήταν ανοιχτός. Φοβάμαι πολύ γιατί ξέρω κ εγώ κοπέλες που έκαναν περιδεση  αλλα προληπτικά πχ στη 15 εβδομάδα. 

Δεν το ακουσα ξανα να ανοιγει και να κλεινει. Εγω εκτος απο τις κοπελες που εκαναν προληπτικα στην εβδομαδα που λες, ξερω και κοπελες που εκαναν επειγουσα περιδεση στη β' επιπεδου και μεχρι και 24η εβδομαδα εδω. Και μενα μου ειχαν πει (λογω επεμβασης που εκανα στο τραχηλο πριν την εγκυμοσυνη) οτι εαν στη β' επιπεδου ειχε μικρυνει η' ανοιγε, θα μου εκαναν τοτε. Εμενα δεν μου εκαναν, και καθομαι σε αναμμενα καρβουνα και ευχομουν να μου εκαναν. Ειναι μεγαλυτερη ασφαλεια να σου κανουν απο το να μην κανεις. 

Να μην φοβασαι, ολα θα πανε μια χαρα! 💙💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nat20 είπε:

Δεν το ακουσα ξανα να ανοιγει και να κλεινει. Εγω εκτος απο τις κοπελες που εκαναν προληπτικα στην εβδομαδα που λες, ξερω και κοπελες που εκαναν επειγουσα περιδεση στη β' επιπεδου και μεχρι και 24η εβδομαδα εδω. Και μενα μου ειχαν πει (λογω επεμβασης που εκανα στο τραχηλο πριν την εγκυμοσυνη) οτι εαν στη β' επιπεδου ειχε μικρυνει η' ανοιγε, θα μου εκαναν τοτε. Εμενα δεν μου εκαναν, και καθομαι σε αναμμενα καρβουνα και ευχομουν να μου εκαναν. Ειναι μεγαλυτερη ασφαλεια να σου κανουν απο το να μην κανεις. 

Να μην φοβασαι, ολα θα πανε μια χαρα! 💙💙💙

Μακάρι, μακαρι να πάνε όλα καλά! Σ'ευχαριστω για τα ενθαρρυντικά λόγια σου. Ο γιατρός μου είπε ότι υπάρχει κ πιθανότητα λόγω του ότι θα επέμβουμε να ανοίξει τελείως ο τραχηλος, αλλά μου λέει αν δεν κάνουμε κάτι, τότε σίγουρα δεν θα είναι καλά τα πράγματα . Το ρισκάρουμε λοιπόν κ παρακαλάω να πάνε όλα καλά! Δε θα το αντέξω 2η φορά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anthi_89 είπε:

Μακάρι, μακαρι να πάνε όλα καλά! Σ'ευχαριστω για τα ενθαρρυντικά λόγια σου. Ο γιατρός μου είπε ότι υπάρχει κ πιθανότητα λόγω του ότι θα επέμβουμε να ανοίξει τελείως ο τραχηλος, αλλά μου λέει αν δεν κάνουμε κάτι, τότε σίγουρα δεν θα είναι καλά τα πράγματα . Το ρισκάρουμε λοιπόν κ παρακαλάω να πάνε όλα καλά! Δε θα το αντέξω 2η φορά....

Ολα θα πανε καλα! Θα δεις! Το πιστευω πολυ για σενα! Μην με ευχαριστεις κοριτσακι μου.

Ενταξει, ναι εχει δικιο ο γιατρος. Αλλα να θυμασαι οτι γιατρος ειναι, οφειλει να πει ολα τα ρισκα. Αυτο που σου ειπε ειναι πολυ μικρο το ποσοστο να συμβει, στο λεω γιατι τα εψαχνα ολα και διαβασα απειρα λογω του δικου μου θεματος με τον τραχηλο. Αν δεν το κανεις, οι πιθανοτητες να μην ειναι καλα τα πραγματα ειναι περισσοτερες απο οτι αν το κανεις.

Να μην φοβασαι, να πας δυνατη και με θαρρος! Να σκεφτεσαι μονο το αγορακι σου και οτι σε λιγοτερο απο 4 μηνες θα το εχεις αγκαλιτσα! 💙💙💙 Οποτε θες καποιον να μιλησεις, στειλε μου προσωπικο μηνυμα, οτι ωρα και να ειναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anthi_89 είπε:

Μακάρι, μακαρι να πάνε όλα καλά! Σ'ευχαριστω για τα ενθαρρυντικά λόγια σου. Ο γιατρός μου είπε ότι υπάρχει κ πιθανότητα λόγω του ότι θα επέμβουμε να ανοίξει τελείως ο τραχηλος, αλλά μου λέει αν δεν κάνουμε κάτι, τότε σίγουρα δεν θα είναι καλά τα πράγματα . Το ρισκάρουμε λοιπόν κ παρακαλάω να πάνε όλα καλά! Δε θα το αντέξω 2η φορά....

Κοριτσάκι μου έχε πίστη! Όλα καλά θα πάνε!! Μη μου ανησυχείς!! Να μη κουράζεσαι και να είσαι χαλαρή! Φιλιά στη κοιλίτσα!!!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η anthi_89 είπε:

Καλησπέρα, 

πώς είστε κορίτσια? Εγώ δεν είμαι ιδιαίτερα καλά. Έκανα σήμερα τη Β επιπέδου, το μωρό είναι μια χαρά, αλλά έχει ανοίξει ο τράχηλος και πάω στην Αθήνα επειγόντως για περιδεση αύριο. Φοβάμαι πάρα πολύ....δε θέλω να χάσω το μωράκι μου. 

Εύχομαι όλα να πάνε καλά!❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nat20 είπε:

Ολα θα πανε καλα! Θα δεις! Το πιστευω πολυ για σενα! Μην με ευχαριστεις κοριτσακι μου.

Ενταξει, ναι εχει δικιο ο γιατρος. Αλλα να θυμασαι οτι γιατρος ειναι, οφειλει να πει ολα τα ρισκα. Αυτο που σου ειπε ειναι πολυ μικρο το ποσοστο να συμβει, στο λεω γιατι τα εψαχνα ολα και διαβασα απειρα λογω του δικου μου θεματος με τον τραχηλο. Αν δεν το κανεις, οι πιθανοτητες να μην ειναι καλα τα πραγματα ειναι περισσοτερες απο οτι αν το κανεις.

Να μην φοβασαι, να πας δυνατη και με θαρρος! Να σκεφτεσαι μονο το αγορακι σου και οτι σε λιγοτερο απο 4 μηνες θα το εχεις αγκαλιτσα! 💙💙💙 Οποτε θες καποιον να μιλησεις, στειλε μου προσωπικο μηνυμα, οτι ωρα και να ειναι. 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ, συγκινούμαι πολύ από τα λόγια σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Κοριτσάκι μου έχε πίστη! Όλα καλά θα πάνε!! Μη μου ανησυχείς!! Να μη κουράζεσαι και να είσαι χαλαρή! Φιλιά στη κοιλίτσα!!!😘

Ευχαριστώ πάρα πολύ, αμήν Παναγία μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η anthi_89 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ, συγκινούμαι πολύ από τα λόγια σου. 

Τιποτα καλο μου κοριτσι! Τα νοιωθω οσα σου λεω. Ειδικα αυτο με τον τραχηλο, ξερω πως ειναι ο φοβος, εγω μετρουσα μερα μερα μεχρι να κλεισω 5 μηνων που εκλεισα την Τριτη. Και ακομα μετραω, μεχρι τις 32 βδομαδες που μου εδωσαν σαν μαξιλαρακι ασφαλειας. Απλα, πηρα λιγο θαρρος στη β' επιπεδου που δεν ειχε μειωθει. Βεβαια, αυτο μπορει να αλλαξει μεσα σε μια μονο βδομαδα, δε λεει κατι δηλαδη γιατι δεν εκανα περιδεση.

Προσπαθω ομως να σκεφτομαι θετικα. Και το ιδιο να κανεις και εσυ. Να κανεις ονειρα με το αγορακι σου γιατι θα πανε ολα μια χαρα! Αληθεια το πιστευω. Σε ολες μας θα πανε ολα καλα, και θα κραταμε τα μωρα μας σε λιγους μηνες. Οτι χρειαστεις, εδω ειμαι! 💙💙💙🙏👶

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anthi_89 είπε:

Για αύριο θέλω τη θετική σας ενέργεια και την προσευχή σας. Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Σας ευχαριστώ πολύ. 

Σου εύχομαι ολόψυχα όλα να σου πάνε καλά ...και σε λίγους μήνες να κρατάς το μωράκι σου αγκαλιά ..❤️❤️❤️❤️❤️❤️💖💖💖💖 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Δευτέρα είναι η β επιπέδου η δική μου ..το ανχος μου στο κόκκινο ...μέχρι και έρπη έβγαλα στο χείλος από το ανχος ..χαίρομαι και ταυτόχρονα ανχωνομαι ..μέσα μου νιώθω όλα καλά θα πάνε αλλά ξέρετε πως είναι ..εσείς που κάνατε ήδη την εξέταση πείτε μου τι σας είπαν ..την εμπειρία σας ..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα πήγαν καλά κορίτσια. Δόξα τω θεώ! Τώρα θέλει προσοχή κ γενικά ξάπλα, αλλά τώρα δε με νοιάζει καθόλου αυτό. Το σημαντικό είναι ότι προλάβαμε!:

@Kleo1997 καλά αποτελέσματα. Όλα καλά θα είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Κορίτσια Δευτέρα είναι η β επιπέδου η δική μου ..το ανχος μου στο κόκκινο ...μέχρι και έρπη έβγαλα στο χείλος από το ανχος ..χαίρομαι και ταυτόχρονα ανχωνομαι ..μέσα μου νιώθω όλα καλά θα πάνε αλλά ξέρετε πως είναι ..εσείς που κάνατε ήδη την εξέταση πείτε μου τι σας είπαν ..την εμπειρία σας ..

 

Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι οτι σε νιώθω και σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί κι εγώ αγχώνομαι πολύ για την β επιπέδου που εχω στις 27-7! Να πάνε όλα καλά κορίτσι μου!! Αντε να μας στείλεις μηνυμα να μας πεις τα καλά νέα την Δευτέρα να πάρουμε κουράγιο κι εμείς που είμαστε στην αναμονή! Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anthi_89 είπε:

Όλα πήγαν καλά κορίτσια. Δόξα τω θεώ! Τώρα θέλει προσοχή κ γενικά ξάπλα, αλλά τώρα δε με νοιάζει καθόλου αυτό. Το σημαντικό είναι ότι προλάβαμε!:

@Kleo1997 καλά αποτελέσματα. Όλα καλά θα είναι!

Απ' ότι έχω καταλάβει τα μωράκια του Νοέμβρη θα βγουν μαχητές/μαχητριες! Όλα να πάνε κατ ευχήν, και να κυλήσουν οι μέρες σαν νερό εύχομαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...